Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Colby Sawyer

Po konci filmu mě napadají jen otřepané fráze jako "Guy Ritchie ve své životní formě" nebo "jeden z filmů roku" a všechny jsou naprosto oprávněné, protože Wrath of Man je naprosto luxusní záležitostí. Není to ani klasická Stathamovka, ani typická Ritchie gangsterka. Není to ani mix obou, je to něco naprosto jiného, něco temného, zlého a hlavně fantasticky natočeného. Celý film je nekompromisní revenge jízda (opravdu to má dvě hodiny?), která začne hned po úvodních titulkách a skončí až po doznění posledního tónu onoho famózního soundtracku. Právě hudební doprovod dodává temné atmosféře ty největší grády a vryje se člověku do podvědomí. Po roce koukání na blbiny na Netflixu je tohle naprostý životabudič, který připomíná, že skvělý filmy se ještě točí a já doufám, že mi příští rok Ritchie naservíruje hned další takovou pecku. ()

salalala

Oldschoolový akční počin, který je tak trochu jako zjevení, protože se podobné záležitosti už moc netočí. Guy Ritchie v něm trochu popřel sám sebe a rezignoval na tradiční zběsilé střihy, místo kterých se soustředil na opravdu hutnou a temnou atmosféru, v níž není ani stopy po jeho tradičním černém humoru. Od úvodních minut je vesměs jasné, že divák sleduje ultravážný počin, který je podobně nazlobený jako jeho hlavní hrdina a autor naštěstí ani na chvilku neuhne a servíruje syrovou a téměř realistickou akci, v níž se nešetří krví a brutalitou. Vesměs jednoduchý a klišovitý příběh o pomstě ozvláštňuje tím, že se ho snaží vyprávět nelineárně a z několika pohledů, což je ale trochu problém, protože tím pádem působí zbytečně překombinovaně a část kouzla mizí, neboť se divák musí soustředit na různé kličky. Naštěstí to ale tolik nevadí, protože akce je potřebně syrová a závěr v podobě jedné dlouhé přestřelky je opravdu výborný, jen je možná škoda, že jednu z úvodních akčních scén, které je nádherně nekompromisní, už režisér nepřekoná. Jason Statham v hlavní roli je naprosto dokonalý, protože podobné nemluvné polohy, v nichž nestřídá moc výrazů, mu parádně sedí, a naprosto zastiňuje všechno ostatní, z nichž za zmínku stojí snad jen relativně dobrý Scott Eastwood. Wrath of Man je hodně příjemným překvapením, které vypadá, jako by vypadlo ze sedmdesátých let, kdy se na něj nedostalo a teď ho někdo oprášil a bez větších inovací představil modernímu divákovi. 75 % ()

kajas

Film, který se od předchozí Ritchieho tvorby docela liší. Neobjevuje se v něm prakticky žádný humor, je temný, drsný, brutální. Typického Ritchieho vám připomene jenom střih některých flashbacků, ze kterých se dozvíte motivaci titulního hrdiny. Oceňuji obsazení lidí, které jsem v posledních letech nikde neviděla (Andy Garcia, Josh Hartnett!). Na druhou stranu jsem se malinko nudila, a když už se chci podívat na film plný krve a násilí, mám přece jenom radši stylizovanější podívanou, která se nebere tolik vážně - tarantinovky, "John Wick" série, však to znáte :) ()

higuain

Mysleli jste si, že největší hvězdou tohohle filmu bude Jason Statham? Nebo Guy Ritchie? Kdepak, je tu ještě jedno jméno, který kraluje v tomhle zjevení, který je v roce 2021 jedním z mála příjemných překvapení. To jméno zní Christopher Benstead, po Danielu Pembertonovi další Ritchieho skladatelský "no name" objev. Ne že by to na soundtracku všechno stálo a padalo, ten film je dostatečně kvalitní, že by i s méně výraznou hudbou obstál, jak už tomu ale tak bývá, pokud se opravdu povede soundtrack, dá to filmu vždycky něco navíc. Wrath of Man je vymazlená multižánrovka, která funguje jako akční film, jako heist nebo revenge flick nebo jako gangsterka. Má ze všeho něco a scénář je dostatečně "elegantní", aby to všechno držel dohromady. Ritchie má v posledních letech napilno a nutno říct, že je opravdu ve formě. 85%. ()

Aleee89

Výborné a napínavé akční drama s "hrdinou" jak se patří. Líbil se mi styl vyprávění, zamotanost příběhu a prostě to celkově bylo dost cool. Nenudila jsem se ani trochu. ()

Eldrick

Novodobá "bronsonovka" by Guy Ritchie. V přizdisráčské době plné feministických a politicky korektních hnutí je prďácky chlapský film bez skrupulí svěžím závanem let 90. Guy Ritchie natočil první film bez notorických excesů, kterými byl proslulý. Poprvé v kariéře se vytasil s vážnou, soustředěnou režií a i z tak jednoduchého materiálu dokázal vytřískat něco, co bych zařadil mezi HEAT a S.W.A.T. Tedy cinematický realismus s komerční dávkou chytlavosti. Dopomáhá mu v tom seriózní hudební podkres scén, výborná kamera využívájící hlavně steadicam a především jeho blocking scén. Casting přicmrdavačů skvěle doplňuje mlčenlivého Jásona. Od fincherovského pala, Holta, zapadlého Hartnetta, až po správně slizkého Eastwoodovic synátora, který sice nedosáhl fotrovic výšky, ale jeho držka se už začíná taky podobat harmonice a zdá se, že urputně studoval fotrovy výrazy. Obligátní bondovské titulky jako by připomínaly "pořád čekám na nabídku bondovky". Co se Guyovi nepovedlo v reunionu se Stathamem v přestylizovaném REVOLVERU si bohatě vynahradil ve vyspělém WRATH OF MAN. Well done, mate. ()

dee-key

Guy se přesunul od svižných a zábavných akcí s vytříbenými košatými dialogy k víceméně ploché střílečce říznutou komorním dramatem, kterou zkompiloval z jiných starších stříleček a dramat. Nu co, Johnwickoviny jsou teď v kurzu, tak co si z toho koláče neukrojit. Nebýt těch klišé a předvídatelného konce co vyzní do ztracena, nebyl by to jen další průměrný akční film. ()

kinderman

Správně to řekl jistý finský režisér. Evropský film má trvat devadesát minut, americký dvě hodiny. G. Ritchie si to vzal k srdci, když předělával francouzský snímek Le Convoyeur k obrazu svému, resp. k drsňácké image J. Stathama.  Natočil sice film, jenž nenudí, ale ze kterého si stejně budu za chvíli pamatovat jen povedené úvodní titulky. ()

BoredSeal

Výborná žánrovka, která drží celou dobu vysokou úroveň díky práci s divákovým očekáváním. Takhle se to dělá, když chcete natočit film, který překvapí i otráveného postaršího diváka, který viděl za život příliš filmů o pomstě nebo loupežích! Vedle Joshe Hartnetta velmi dobré obsazení, s vyjímkou kolegiálních popichovaček žádný odlehčující humor (vlastně jsem se široce usmál jen na začátku čtvrté kapitoly) a všechno skvěle odsýpá. Požitek. ()

kagemush

Kdysi mně dost mrzelo, že si svoje scénáře nemohl pan Tarantino natočit v pozici rejži (Pravdivá romance-režie T. .Scott, Takový normální zabijáci -režie O. Stone). Po čase mně to zas až tak nemrzelo, páč musím uznat, že výše uvedení páni režiséři se (i díky skvělým scénářům, byť v případě zabijáků značně upraveným) vytáhli. Teď mně mrzí, že p. Ritchie nemá k dispozici něco tak varlata rvoucího jako jsou scénáře pana Tarantina. No, ale i bez toho baví. (nemůžu si pomoci, ale to logo bezpečnostní agentury jen čirou náhodou až moc připomíná logo jistých Van Halen na jejich prvních albech? , fakt náhodou?) ()

M.i.k.e

Ritchie přepnul do polohy ve kterého ho neznáme a Wrath of a Man postrádá prakticky cokoliv z jeho rukopisu.Videoklipový střih je fuč,stejně tak humor (je tu pár momentů,kdy sem se pousmál a věřím,že to bylo cílené,nicméně to není ten "ritchieovský" humor) a kvalitní a nabušený soundtrack vystřídal prakticky jen jeden motiv opakující se pořád dokola (i když třeba scéna podmalovaná Johnny Cashem má svojí sílu).Wrath of a Man je vlastně pravý opak klasického Ritchieho.Je to drsný,brutální,strohý,věcný a studený film,který ze začátku trochu mate tělem a nedává úplně smysl,ale když pak začne ukazovat události z různých úhlů,vše do sebe zapadne a i když sem to někdy v polovině nečekal,i tenhle styl Ritchiemu docela sluší.Jason Statham si pak standardně vystačí s jedním kamenným výrazem a přesto je to trochu jiný Jason než bývá zvykem a stačí malá grimasa a nebo jeden pohled a přímo z něj sálá smutek a nasranost.Pravděpodobně se z něj na stará kolena nestane charakterní herec,ale tady sem mu věřil,že je tam něco víc...80% ()

Aljak

Rozhodne nepatrím medzi fanúšikov filmov, kde sa polovica odohráva v kadejakých prestrelkách s nesmrteľným hlavným hrdinom. A keďže toto bolo presne ten typ filmu, tak nemôžem povedať, že by ma to akokoľvek nadchlo. Napriek tomu, že scenár bol pútavý a zaujímavý, to prevedenie plné strielačiek a krvi v znamení pomsty, bolo pre mňa fakt takpovediac klišé. O to viac ma prekvapili tie veľké chvály a premrštené hodnotenia. Ale ok, každý má asi iné nároky, ak to niekomu stačí, tak enjoy... U mňa max na 2*. ()

Martin741

Guj Ryci a jeho novinka o chlapovi v podani pana StatickejSunky, ktory si mysli, ze prevaza megasumy dolarov a kadejakych penazi.  Panu reziserovi sa podarilo zlanarit i mladeho VychodnehoLesa. No, nie je vsetko zlato, co sa blysti, to plati tu dvojnasobne  : 80 % ()

Figu

Wau! Tak jestli někdy někdo naznačoval, že Statham jede podobný grimasy jako Willis, tak po Rozhněvaným muži je v právu. Naprosto neměnnej kamennej ksicht Jasona, kterej tomu bijáku dává přesně to, co si žádá! Díky skvostné hudbě, která mě fakt fascinovala už od začátku, jsem byl jak na trní, plnej pocitů, napětí a emocí. Guy to opět dokázal. Rukopis je zřejměj a říkám na rovinu - tyhle filmy člověk jednou za těch cca pět let potřebuje! Jason si takovou roli zasloužil! Za mě famózní zážitek! 95% ()

kaposlav

Jason Statham a rola ktorá mu sedí. Film nesklamal a postupne odkrýval súvislosti tak, aby divák nevypadol z tempa. Priznajme si, že pre tento tip filmov máme Stathama radi. ()

Lischai

Jestli vás zklamal poslední John Wick, že už byl moc přitaženený za vlasy, toto je v pohodě alternativa. 118 minut uteče jak nic, a trochu u toho musíte zapojit i hlavu, což je příjemné překvapení. Opravdu fajn akčňák. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD