Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Figu

Wau! Tak jestli někdy někdo naznačoval, že Statham jede podobný grimasy jako Willis, tak po Rozhněvaným muži je v právu. Naprosto neměnnej kamennej ksicht Jasona, kterej tomu bijáku dává přesně to, co si žádá! Díky skvostné hudbě, která mě fakt fascinovala už od začátku, jsem byl jak na trní, plnej pocitů, napětí a emocí. Guy to opět dokázal. Rukopis je zřejměj a říkám na rovinu - tyhle filmy člověk jednou za těch cca pět let potřebuje! Jason si takovou roli zasloužil! Za mě famózní zážitek! 95% ()

bourec

Filmy s pomstou jsou vždycky vděčný téma. Wrath of man je ale jinej. Hlavní hrdina není zrovna ctnost sama, chlap bez emocí. Naprosto chladnokrevnej zmrd. Film v některejch scénách vypadá dost podivně, ale to by nebyl Guy Ritchie. Postupně ale těma návratovejma scénama v čase všechno zapadne a hlavně ty podivně točený scény jakoby vyplní. Akce tady je, ale Statham oproti svejm zvyklostem jen se střelnejma zbraněma, takže na fight nedojde, což by třeba na konci tu odbytou konečnou scénu s Eastwoodem docela okořenilo. Film mě ale celkově baví, a s ohledem na to, že Guy skoro nikdy svoje hrdiny nevykreslí jako klaďáky, sem i s povahou Stathamovic postavy smířenej. 80%. ()

Rocky88

Je mi záhadnou, jaktože mi loni tenhle film utekl. Protože tohle se nebojím nazvat Heatem 21. století. Je to hodně nasraná heistovka s chytlavým příběhem, poutavě vyprávěná, peprně okořeněná autentickými přestřelkami (a akcí obecně) a doprovázená temným hudebním podkresem. A kamera? Lahůdka. Postavy jsou, jak už je u Guye zvykem, přehlídkou jedinečných charakterů a nikdo se neokouká. Musím ale uznat, že kdybych nevěděl, že je to od Ritchieho, ani by mě nenapadlo, že to má na svědomí on. Kromě pár kamerových trademarků to spíš připomíná Michaela Manna z 90. let. GR dokazuje, že je rejža mnoha kvalit. ()

moviefreak

Trailer prezradil cez 70% filmu, takže vás príbeh už moc neprekvapí. Našťastie z totalnych Bčkových vôd vyťahuje film na príjemný priemer Ritchieho réžia a depresívny soundtrack. A ak milujete Jasona Statham ako hrá dokonalo Jasona Stathama, tak budete viac ako spokojný. ()

S.W.A.T

Tenhle rok po filmové stránce stojí zatím za vyliš prdel a tak musel nastoupit Guy Ritchie a Jason Statham a vrátit naději, že možná bude ještě dobře. Kdo čeká klasického Ritchieho, tak bude asi zklamaný a kdo čeká typickou Stathamovku, tak vlastně taky. Dějově to není nic překvapivého, ale v Ritchieho pojetí je to prodané parádně, dost mu pomáhá Statham v nekompromisním terminátor módu, kdy jsem si občas i řekl, že záporáci jsou chudáci. Jenže pak nastoupí na scénu a naopak se člověk vyloženě těší na to až všichni pochcípaj a hlavně mladej Eastwood, kterej tady hraje na maximum. Vedlejší postavy pak doplňuje Eddie Marsan jako šéf depa, skvělej Holt McCallahy a posera Josh Hartnett, který nakonec najde koule něco udělat. Akce je překvapivě málo a Statham taky nesejme moc lidí (vlastně většinu jeho "zářezů" prokecnou trailery a to se jedná o první akci). Plný počet nedám jenom protože mi tam chyběla nějaká konfrontace, chtěl jsem aby jim Statham prozradil proč po nich jde (což se stane jen u jednoho a i tam mi příjde, že mu to nedojde). Ale to je jenom piha na kráse, protože jinak mi to sedlo až neskutečně a celkově bych to viděl na 85% s tím, že dalí shlédnutí to možná vytáhnou ještě vejš (zatím nejlepší film roku). PS: Už od oznámení, že Statham a Rock budou absentovat v Rychle a zběsile 9 jsem se bál, že to bude mít fatalní důsledky a tady se mi to jenom povrdilo - Stathama s tím jeho charismatem, které boří stěny fakt nemůžou vepřové hlavy Diesel a Cena, nebo nedej bože Rodriguez s tím svým nechutně nesympatickým výrazem absolutně vůbec nahradit. ()

C0r0ner

Za mě má takhle vypadat perfektní kamera, perfektní scénář a perfektní režie. Killcount a super herci jsou už "jen" příjemná nadstavba, a Guy Ritchie opět ukazuje, že je mistrem akčního žánru, a že by se ho měl držet za každou cenu, protože kvůli těmto filmům si ho bude historie pamatovat. 95% ()

Wladi.mir

Ritchiovka každým coulem, skvělá hudba, skvělá akce, skvělý téměř vše. Jenom se prostě nemohu zbavit pocitu, že tam mělo být vysvětleno kdo pan H. vlastně je. Buď jsem to tam nepostřehl nebo to je záměr. Stejně tak obrovské množství postav, které tam vlastně nemuseli vůbec být a ještě mi vadila ta přiblblá dějová linka, která se vrací sem-tam. To mě tak akorát nutí dát tři hvězdy místo čtyř, ačkoli jsou to sakra dobré tři hvězdy! ()

PavelVanekArt

Hodně slušnej Richieho počin, technicky, hudebně a herecky hodně fajn. Ale chybělo mi tam víc toho hněvu, charakterově to ke Stathamovi sedělo, chladnej vypočítavej pomstychtivej čiman, ale sedí mi víc styl Johna Wicka a Nobodyho, tam jde vypočítavost stranou a nastupuje čistá nevypočitatelná agrese. Ale ve výsledku to bylo hodně fajn, bavilo, ale další film by byl zbytečnej. 4* a.k.a 80% ()

Martrix

Stará dobrá pomsta, tentokrát v kabátku od Ritchieho. Přehlídce okázalých scén vévodí osvědčení manekýni, jimž byly jejich role ušity na míru. Hudební doprovod Christophera Bensteada dává vyniknout nejen chvílím, kdy chlapci za zvuků samopalů a svištících pěstí skotačí po molu, ale především okamžikům, které tomu předchází. Skvělý návod jak udržet diváky v napětí, protože co si budeme povídat...i když je tato nejnovější kolekce evropského a nepsychopatického Tarantina vystajlovaná a na první i druhý pohled zaujme...ve skutečnosti je to "jen" vyřizování si účtů mezi drsným chlápkem a partou týpků, kteří si udělali z agentury převážející peníze pojízdný bankomat. A vono se to nějak zvrtlo... .. Statham jakožto jeden z mála herecky schopných vytloukačů mozků, opět zabodoval...ten chlap by mohl být můj urolog a byl by mi sympatický. Ta zmiňovaná okázalost mi v případě Guy Ritchie nejen nevadí, ona se mi vysloveně líbí, protože v jeho podání je to filmové cingrlátko, které pouze zdobí dobře vystavěný (byť jednoduchý) příběh, který je osázený plastickými postavami a pospojovaný kvalitními dialogy. Tak nějak si představuju Vánoční stromeček. A tentokrát pod ním není jeden z těch dárků, kdy z načančané krabice vypadnou důchodky a sada ponožek. Spokojenost. ()

campix

Guy Ritchie lehce ubral a natočil poměrně subtilní žánrovku, která stoji na tom, že Jasona Stathama někdo strašně nasral a nemusíte být genius, abyste pochopil, že tohohle chlapíka prostě nasrat nechcete. U Rozhněvaného muže dostatene přesně to, co byste čekali a ve finále se to může zdát býti na Guye Ritchie poměrně málo. I tak je to ale velmi povedená a velmi nadprůměrná žánrovka. ()

PROCESOR

Jak jsme už zvyklý u Jasona tak se můžeme těšit na drsný kukuč a nějaký to mlácení. Tady se k tomu přidává docela solidní příběh a rozehrává se hra, kde není úplně jasný, kdo bude mít navrch. Je to parádní akční jízda a já byl velmi spokojen. ()

dubinak

Čistě maskulinní drsný film, jež ocení každý fanoušek Jasona Stathama, o to míň ho asi ocení fanoušek Guye Ritchieho, který tak trochu zapomněl přimíchat do scénáře trochu toho humoru. Akčňák je to jako vyšitý, kamera i střih super. Postavy sice prapodivně chladné, zdistancované a nesympatické, ale jako taková oddychovka v tempíčku to posloužilo. Možná tomu trochu křivdím, protože to nabídlo i nějaký ten příběh s motivem, ale za mě tomu prostě chyběl jakýsi šmrnc, který by ještě prohluboval Ritchieho odkaz. Tři a půl. ()

Pajky3

Přijde mi to jako včera, kdy jsem šel do kina na Gentlemany a Guy Ritchie už nám servíruje další kousek. Tentokrát v podstatě bez humoru, ale o to víc se soustředí na akci. Ta je doprovázená znepokojivým soundtrackem, který člověka nenechá ani na chvilku vydechnout. Není překvapením, že Stathamovi tichý zabiják jde, ale i všichni okolo tam sedí a já jsem si film v napětí užil. ()

zette

Guy Ritchie nepatri mezi me oblibene rezisery a akcni zanr taky neni muj vyhledavany... O to vice jsem byl mile prekvapeny. Velmi svezi, dobre natocene a s dobrym scenarem. Statham se pro takove role narodil! Povedeny film ve vsech smerech. ()

Juto

Guy Richie a Jason Statham sa opäť spojili a vytvorili solídny kriminálny thriller. Akcia je pôsobivo spracovaná s množstvom streľby a dobrým zmyslom pre napätie. Príbeh je rozprávaný spôsobom, ktorý zahŕňa pomerne veľa flashbackov. Počas nich sa dozvieme viac o kľúčových postavách spôsobom, ktorý zabráni príliš rýchlemu odhaleniu príbehu vo filme, ako by sa to stalo pri lineárnejšom rozprávaní. 7/10 ()

Lenka.Vilka

On je ten děj poměrně jednoduchý, když vám dojde, o čem to je doopravdy. Což je způsobeno vedením děje, který bylo skvělý. Takže je to potom napínavý, krvavý a drsný. A hlavně se děj hrne stále dopředu, čemuž pomáhá i hudební podkres, kterej je jak zbíječka. A je vážně fajn, že jsem se jako divák mohla podívat na obě strany, byť je jasný, komu se tady fandí. Statham je záruka kvality, krtka jsem neodhalila dřív, než mi to bylo řečeno (myslela jsem, že to je někdo jiný), a mladej Eastwood opět dokázal, že když nehraje ve špatným filmu, tak je super (ale zatím to má u mě 50/50). Super film :) ()

Ondatra

Guy Ritchie je známý pro svoje gangsterky nebo akční fantasy filmy. Jeho filmy mají většinou našlapané tempo a jsou plné akce. A Rozhněvaný muž není výjimkou. Režisér se opět spojil se scénáristy z filmu Gentlemani a jistá podobnost tam je. Popsat samotný příběh bez spoilerů je dost těžké, ale stručně je to o Patrickovi Hallovi, který nastoupí k podobné složce jako je FBI nebo ozbrojené složce policie. O jeho minulosti se moc nedozvíme, ani o něm samotném se moc nedozvíme, protože moc frází ve filmu nemá. Vystupuje zkrátka jako tajemný muž, který se opravdu nebojí použít vlastní ruce a sílu. Samotný Statham se na tu roli mega hodí, protože působí velmi nekompromisně a strojově. Spolu s hudbou, která je nesmírně vtahující, ale jednoduchá, tak se jedná o film plný zloby, krutosti a hněvu. Jediné, co bych příště více ocenil, tak jsou propracovanější postavy a lépe vymyšlené vztahy mezi hrdiny. 7/10 ()

Doldus

Ačkoliv tu Ritchie nedává na odiv svůj svérázný osobní styl (kulometné střihy, všudypřítomný nadhled, hudební výběr), i tak byla režie naprosto precizní. Statham ve své v podstatě standartní roli, kde ale absence výraziva naopak prospěla jeho postavě a k tomu mu pomáhá i velice slušný scénář. Pokud mi Guy usnadní čekání na True Rocknrolla (nechte mě žít v té sladké iluzi) podobnými tituly, budu doopravdy spokojený. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD