Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

BROKEN_

Jeden z adeptů na film roku je tady. Ritchie natočil svůj nejtemnější film, až se zcela vymyká jeho stylu. Nenajdeme tady prakticky jeho typický humor čímž jsou jeho filmy známý, i když zcela bez humoru to není, párkrát jsme se usmál. I jeho slavné prostřihy tady nejsou. Hlavní role sedí Jasonu Stathamovi dokonale. Jelikož se Statham řadí do škatulky neherců ( Stallone, Schwarzenegger a další ), tak mu toho drsného chlápka žerete se vším všudy. V té role nemusíte nic extra hrát, jen se tvářit drsně. Nejlíp ho popsala jedna postava z filmu - " Je to chladný hajzl". Děj filmu je vyprávěn z několika úhlů pohledu, a závěrečná pasáž díky tomu funguje perfektně. Ritchie to má vymazleně natočený a s kameramanem Alanem Stewartem předvádějí lahůdkové záběry. Miluju úvodní scénu natočenou na jeden záběr, kdy se kamera maximálně otočí doprava a doleva a zůstává na místě. Takových podobných scén na jeden záběr bez střihu je ve filmu více a já tenhle styl miluju, o to více pak film díky tomu v mých očích více vyniká. Když se střih nepoužívá tolik více se do filmu vžijete, nebo aspoň já to tak mám. Hudebně je film podkreslen temným tónem, který filmu skvěle dopomáhal vytvářet atmosféru, kdy se přiznám, že jsem měl párkrát sražený zadek. Film není jenom revenge filmem, ale i gangsterkou a na konci se to promění na heist, čemuž musím smeknout, tahle kombinace funguje opravdu výborně. Po skončení jsem musel zatleskat, Ritchie to zase dokázal. Guy Ritchie potvrzuje svoji velkou formu ve které momentálně je a já už se netrpělivě těším na jeho další film jménem Five Eyes, kde si opět zahraje hlavní roli Jason Statham. 10/10 ()

Lachtaan

Na světě se pohybuje spousta akčních herců, které pro jejich neměnnou prkennou tvář nemůžu skoro až vystát, naštěstí je tu ale stále Jason Statham, který se po celou svou kariéru tváří stále stejně a já ho stále žeru. Jeho nejnovější spolupráce s Guyem Ritchiem silně zapadá do jeho nastavené filmografie, do té rejžovy už ale příliš ne. Neříkám, že mě jeden z nejoriginálnějších režisérů tentokrát jakkoli zklamal, ale čekal jsem, že nám doručí zase záležitost, na kterou budu vzpomínat i rok poté přesně tak, jako to mám s Gentlemany. Wrath of Man je jen další akční film o pomstě, naštěstí velmi zdařile udělaný. ()

Tosi

Tvrzenej pohled Stathama je furt nemilosrdnej, zato na svým proslaveným vizuálu Guy Ritchie hodně ubral. Mozkový buňky sice film moc nezatěžuje, ale jako slušnej přírustek do béčkovejch filmů se to dá v pohodě brát. ()

DaUr

Vlastně třetí guilty pleasure od Guye Ritchieho v řadě. Opět odlišné ve všech ohledech, opět v žádném případě perfektní, opět subjektivně nejzábavnější film za hodně dlouhou dobu. - Oldschoolová nekompromisní revenge akce, která si na nic víc nehraje, je si vědoma hereckých limit hlavního protagonisty a navzdory slušné stopáži ani na minutu nenudí. - Z Five Eyes se náhle stává jeden z nejočekávanějších filmů příštího roku. ()

Sfinkter

U Ritchieho asi nikdo nečeká špatně odvedenou práci, ale Rozhněvaný muž zavání snímky typu Heat a staršími poctivými gangsterkami, takže pro mě nostalgická záležitost, uvítám více podobných snímků. A Jason k nezaplacení. ()

Johnny.ARN

Ani raz som nemal pocit, že pozerám Gája. Treba ale povedať, že sa to dalo natočiť podstatne horšie. Príbeh je vystavaný, so zaujímavým rozprávaním, dospeláckou akčnou scénou. Statham neni nezraniteľný, zbytočne nedvíha nohu a viac posiela jednotky na hlavu ako láme ruky. Dobre sa to pozeralo, strih aj hudba sa podarili. Herecky priemer, bez vážneho prekvapenia. Dúfal, že Donovan dostane viac priestoru, resp. že bude mať nejakú lepšiu, dramatickejšiu interakciu so Stathamom. Výstroj a výzbroj bola tiež zaujímavá. Celkovo fajn, len tá Gájová stopa mi tam chýbala. 4 z 5 ()

Jizni Tlapa

Jasoňovi drsná poloha prostě sedí, a tak obsazení do hlavního mastera byla jasná volba. Škoda, že o co méňe mluví, o to více nekope, nefackuje, neláme a neotočkuje! Hlavní devízou je tady ale zpracování a genialita poskládáni do jednotlivých kapitol, kterou doplňuje špičkový hudební podkres! Divák tak dostává kvalitní filmařinu kterou místy kazí jen několik málo momentů, nedávajících úplnou logiku....85 % ()

elanius

(50/2021) / Veľmi vážne sa tváriaci film. Mne to úplne nevyhovovalo, bolo to dosť bez emócií. Nie úplne som sa vedel vžiť do príbehu, aj keď téma pomsty by mala v tomto fungovať. Všetka pozornosť je venovaná chladnému precíznemu zobrazeniu atmosféry a akcie. Čakal som väčšiu porciu zábavy, ale kvalita tu proste je. (8/10) ()

noriaki

Na stathamovku výborné, na Ritchieho překvapivě temné a na umanutě vzpomínaného S Craig Zahlera docela krotké. Wrath of Man je přímočaré akční béčko, které se sice bere smrtelně vážně, ale protože si na nic nehraje, tak mu to rád odpustím. Celý film je totiž našlapaný skvěle napsanými, ještě lépe nasnímanými a brutálně dobře ozvučenými akčními scénami. Hudba je excelentní a v některých momentech až drtivá. Někdo by filmu vyčetl herce s omezeným rejstříkem a měl by pravdu. Statham toho pravda moc nepředvedl, ale do role člověka jenž má v celém filmu přesně tři lidské momenty, a i tak je ve dvou z nich schopný ve vteřině rozpoutat peklo, mi vyloženě sedl. Až Skynetu dojdou terminátoří formy se Schwarzeneggerem, může vyrobit nějaké podle něj. Top 10 za rok 2021. ()

Phietros

Tak tohle byla trochu jiná Stathamovina, která se nesmírně povedla. Do půlky filmu jsem netušil, že nová posila ochranky, je ve skutečnosti boss všech vrahounů! Nejelo se tady klasicky na souboje jako spíše na přestřelky a vraždy, které podával H. nesmírně uvěřitelně a tvrdě. Holt když všichni selžou a Vy přijdete o svého syna, vezmete spravedlnost do svých rukou a jdete si pro odplatu. Už při prvním přepadení v jeho nové práci bylo jasné, že není obyčejný security a že se rozhodně s nikým mazat nebude. Dobře promyšlené i podané, atmosféra s doprovodem hudby na jedničku a Statham chladný a nemilosrdný! 80% ()

Pavlínka9

Filmy Ritchieho miluji a proto jsem určitým způsobem zklamaná.....Postrádalo to hodně z toho, na co jsem zvyklá - ale tak co - všechno nemůže být stále na stejné vlně :) Chtěla bych jednou Stathama vidět v nějaké "romantické" roli :D Bylo to sice zajímavé, ale vlastně mi bylo jedno kdo a kolik lidí tam vlastně umře...a to je docela škoda... ()

Trustme

Režie: Ritchie, Hlavní role: Statham. Na tuhle magickou kombinaci čekal filmový svět pěknou řádku let. A těšil se, že spatří řádný nabušený drsný mstitelský thrillero-akčňák, co si budeme pouštět povzbudivě pokaždé, když nás nasere nebezpečný soused a půjdeme mu říct, že má na chodbě už týden pytel s odpadky. Jenže tvorba filmových directorů se jaksi s příchodem virové psychózy otupila a stala se standardní, nevybočující, okoukanou, streamovačně konzumní (Zack Snyder).  A jak se zdá dřívější mistry bude pomalu muset nahradit mladá krev a nebo naopak krev nejstarší (George Miller). Wrath of Man není špatný (přichází klasické "ale" ), ale takových filmů z prostředí zlobivých poldů (sekuriťáků, poštáků, automechaniků) má francouzská kinematografie za posledních 20 let asi 50. A tohle je právě i film inspirovaný filmem francouzským. Tedy osnova: jedinec se brání, mstí v osidlech mafiánských praktik policie nebo banda žoldáků, co loupí je tím čeho je nejen francouzský divák už přesycen. Tady prostě Richtie The Director body nezískává. Je tu však naštěstí wrath of man Mr. Statham. A je vám najednou fuk, že ten film nemá okázalý střih, spád, cool akci, protože je to takové chlapské, lidské, reálné, jakmile se tento herec objeví a suše, zastřeným hlasem naznačí, že konverzace s ním nebude trvat déle, než potřebuje a jestli ho rozzlobíte, bude zlý. Tohle je totiž klasický Jason Statham - drsný, charismatický, nekompromisní. Jen už vlastně nekope, neskáče a neurve se úplně z řetězu. Bude mu letos 53 let, tak mějte slitování, není to hongkongský herec, co skáče z lešení i po šedesátce. Wrath of Man je skvělý v prvních oťukávacích minutách a potom ve finálním přepadení. Záporné postavy jsou jen postavy. Samotné vykonání pomsty na to jak moc film prezentuje rozhněvání je pak úplně o ničem. Zlatej Craig Zahler a jeho Blok 99!  Dávám za 4 hvězdy a to jen proto.. no však vy víte. ()

hroubek

Tenhle film mi udělal velkou radost. Mám rád filmy Guye Ritchieho a vždy se těším na další jeho zářez. Rozhněvaný muž šel dost pod radarem a nebýt traileru, tak bych si nevzpomněl, že Ritchie a Statham na něm dělají. A minout tento film by byla obrovská chyba. Ritchie má obrovskou formu a každý jeho film je parádní filmový zážitek (ano i ten Aladin). Asi největším překvapením pro mě bylo to, že Ritchie pojal film výrazně jinak, než většinu svých předchozích filmů. Je to serióznější, drsnější, bez zbytečných opulentností, a co se týče zápletky dost přímočaré. Celé to působí jako " akční béčko". Jenže je tu jedno velké ALE. Tohle, ale není akční béčko. Rozhněvaný muž má béčkovější zápletku, přesto provedení je skoro mistrovské. A to ať už jde o práci s příběhem, vyprávěním, nebo stylem jakým je natočená akce. Během pár minut je poznat, že na filmu dělal zkušený tvůrce, který umí dělat věci jinak, zajímavěji a nebojí se hrát si žánrem. Ritchie odvedl parádní práci. A parádní práci odvedli i herci. Jason Statham je zde skvělý a dává si to s přehledem. Velkou radost mi udělalo obsazení Holta McCallanyho nebo Joshe Hartnetta. Ritchie si sehnal kvalitní herce do menších rolí a třeba takový Scott Eastwood nebo Jeffrey Donovan jsou perfektně obsazený. Dost mi sedla akční stránka filmu, která je lahůdková, a pak taky krásně a přehledně natočená. Hodně jsem si jí užil. Užil jsem si taky vyprávění na kapitoly a nechronologické vyprávění. V tomto ohledu mě Ritchie velmi příjemně překvapil. Dost bylo slov chvály. Rozhněvaný muž je akční pecka a hlavně kvalitní film. ()

bizz_mjc

Začátek je sice trošku lopotný, ale Rozhněvaný muž je odveden po všech stránkách výtečně. Akce ani napětí a hlavní záporák (se nepotatil) mě sice úplně nestrhly, rovněž konec mi nepřišel vůbec "rozhněvaný", ale hudba, střih, způsob představení postav a zápletky a především kamera je výtečná. Revenge, heist, Deathwish. ()

Timak

Nemůžu se zbavit pocitu, že 2 roky starší The Gentlemen jsou o chlup lepší. Ale jinak je to hodně dobrý. Prostě starej dobrej "moc toho neřekne" Statham, co střílí přesně a má hodně tuhej kořínek. ()

LEGACY

Rukopis Guye Rithieho je nesmazatelný a jeho nezměrná zásoba slovních obratů mě baví jak v jeho filmech tak rozhovorech. Stejně jako třeba v jeho předchozím filmu je zde celá škála pečlivě propracovaných postav, jenž nám poodkryly rovněž svoje motivy. Je tedy parádní vidět příběh z mnoha úhlů, byť jsem si na konci říkal, že si nepamatuji, že by kdokoliv měl takové výsadní až korunní postavení, že by si dovolil toho nepřekonatelného a neporazitelného klaďase odkráglovat na úkor slizského padoucha, kterýho chce celé kino vidět mrtvého. Jinak zde člověk musí zpozornit, jelikož je zde milionkrát ohrané téma odplaty/revenge celkem dobře uchopeno. Každopádně celý příběh a zápletka je tak trochu nemorální, jelikož hlavní drsoň neváhá rozmasakrovat celé město, gangy a nevím koho ještě, aby dostal do svých rukou jednoho parchanta - tohle mně neimponuje. Jinak ale musím smeknout a s grácií říct, že tohle byl nejlepší film ČSFD VÍKENDU, který jsem viděl. ()

Brain-D

NEJLEPŠÍ AKČNÍ FILM 2021. Velmi těžko ho totiž něco překoná. Celá první hodina byla čistá malba, která neskutečně vtahovala a dávala divákovi indicie k odhalení, kdo naše hlavní postava je. Každému bylo jasné, že není tím, za koho se vydává...Scénář a dialogy, tak precizní, že jsem místy myslel, že koukám na "Kmotra". Akce tak kvalitní, že mi připomněla úvodní scénu z "Temného rytíře". Rozpouštěl jsem se blahem a bavil od začátku do konce. Možná nejlepší Stathamova role v jeho kariéře. 95% ()

VasaX

Mob/Revenge/heist akční film v hlavní roli s ostře řezanou čelistí Jasona Stathama a jeho nadpřirozenou muškou. Plný hlášek, drsných přestřelek a jiného násilí se zajímavou chronologií vyprávění. Vždy když je potřeba posunout kontext, příběh skočí zpět jak na gramofonové desce do patřičného místa a času. Je to fakt parádně natočený, slušně zahraný a mě to parádně bavilo, protože to dělá to, co má a žádné jiné skopičiny. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD