Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

sskrblik

Gáj Rytčí mě příjde, že se v případě Rozhněvaného Muže příliš neodvázal. Zkrátka není zde patrný jeho nonšalantní rukopis jako můžeme najít v jiných filmech. Zde se snaží hrát na vážnější / realističtěšjsí strunu a to mě prostě po tom všem co natočil příliš nesedí. Chybí tomu stylové pasáže, které by byly hodné zapamatování. ()

lykan9

Věděl jsem, že Jason Statham bude skvělý, ale že bude až tak skvělý, jsem nečekal. Guy Ritchie odvedl skvělou práci a já byl po celou dobu sledování tohoto filmu napjatý jak kšandy. Rozhněvaný muž je výbornou akční podívanou, ke které se budu moc rád vracet pořád dokola a těším se až Guy opět spojí síly s Jasonem a vytvoří spolu další podobnou pecku. V tomto filmu mě mile překvapila ještě jedna věc, a to uchopení postav, jinak filmovými hezounky Joshe Hartnetta a Scotta Eastwooda. Oba se skvěle představili pro ně v neobvyklých rolích, které jsem jim díky jejich herectví uvěřil a přesto, že neměli ve filmu tolik prostoru, tak u mě zabodovali a rozhodně v příběhu nezapadli. Oproti tomu mám zase na druhou stranu jednu výtku. Andy Garcia by si rozhodně zasloužil prostoru víc, protože jeho role byla vyloženě nevýrazná a vlastně tak trochu zbytečná. Přesto se jedná o pecku. ()

VanTom

Strhující lupičská/revenge zápletka se k motivacím postav dopracovává postupně a chytře rozbíjí svou jednoduchost pozdějším návratem do minulosti a také pohledem z druhé strany. Guy Ritchie a typicky zarputile nepřemožitelný/nesmrtelný Jason Statham předvádějí nekompromisní práci (a hlavní vraždící zmrdi by zasloužili ještě krutější smrti). ()

Sany33

Príbeh: Nepremyslený ťah s vraždou civila sa môže kruto vypomstiť. Najmä ak nájdu pozostalý túžiaci po pomste ktorý majú odhodlanie a prostriedky na to aby vás našli a zlikvidovali. Herecké obsadenie: Jason Statham pod Ritchieho  taktovkou berie ťarchu celého filmu na svoje plecia a prekvapujúco to utiahne až do dokonalého konca. Nemôžem sa však sťažovať na kasting ako taký lebo všetky ksychty mi sedeli k svojim charakterom ako riť na šerbeľ. Prevedenie:: Gradácia akčných filmov v poslednej dobe kulhá a Statham je v tomto svete jedinou nemennou konštantou, ktorá je vzácnou voľbou istoty. Viem že ak chcem pozerať akčný film tak toto je práve ten herec ktorý to utiahne. Vynikajúce akčné sekvencia dokonalý príbeh aj zvraty. Surovosť a premyslená zápletka zdobí tento príbeh. Pocity: Moje akčné srdiečko krochkalo blahom a film som si vážne vychutnal. Nenašil som nič čo by som mohol skritizovať. Od začiatku do konca som sa bavil a preto si film zaslúži plnú paľbu. Pridaná hodnota: Dokonalá akčná pecka. 94% ()

blackJag

"NECHTE MALÍŘE MALOVAT." Sám bych to líp neřekl :-) Tohle je pro Ritchieho jak dělané,... A pro Stathama. Žádné pohádky tisíce a jedné noci. Není to bůhvíjak originální, ale má to koule a absolutně nulové slitování s postavami. Cool aspekt, který Ritchieho zdobil především v počátcích jeho kariéry, je přítomen, ovšem poněkud věcnější - jako by z těch střihových eskapád a rychlých zkratek definitivně vyrostl. 80% ()

drackula

Ak máte niečo rozpozerané, vypnite to. Ak máte niečo rozrobené, pustite to z rúk. Musíte si totiž pustiť tento film! Guy Ritchie a Jason Statham sú vo vrcholnej forme. 😎   Ritchie opäť používa svoj jedinečný štýl rozprávania a z rôznych uhlov postupne rozoberá situáciu, ktorá ovplyvnila množstvo osudov. Vo filme ale úplne absentuje humor. Nečakajte teda žiadne klasické britské vtipy. Ritchie tento film natočil surový a nemilosrdný a je z neho cítiť hnev. 😡   Zásadne tomu napomáha Statham a jeho nemilosrdný výraz, pri ktorom by aj mlieko instantne skyslo. Je ako valec - systematický, trpezlivý ale rozhnevaný. 🤬   A Scott Eastwood! Ten jeho ksicht budete nenávidieť. Čiže ako herec odviedol skvelú robotu.   Na záver len poznámka k soundtracku. Ústrednú melódiu čela a kontrabasu z hlavy tak skoro nedostanete.100% ()

JohnSmith

Takový film ve sbírce Ritchie dosud neměl. Musím říct, že se mu drsný akční thriller hodně povedl, zvlášť když si vzpomenu na poměrně nudný původní francouzský film. Samozřejmě Ritchieho rukopis je velice dobře poznat, jen chybí humor. Naopak Statham povýšil svůj nasraný výraz na vyšší level. Pěkné. ()

m.a.t.o.

„Páči sa mi ako tlačíš ten vozík. Kde si sa to naučil?“ – „Strávil som veľa času v supermarketoch.“ Guy Ritchie zrejme pred natáčaním ani nečítal scenár, a tak sa rozhodol zo seagalovky, pardón, stathamovky urobiť áčkový art. No nevyšlo mu to. Nápad s rozdelením príbehu do troch kapitol je síce zaujímavý, pretože sa dozvieme o motivácii hlavného „hrdinu“ i o „motivácii“ záporákov. Avšak pôsobí to dosť skratkovito a v konečnom dôsledku iba zbytočne predlžuje film ako taký. Ani zopár WTF momentov tomu nepridávajú na dôveryhodnosti. SPOILER H (ako Hrdina) schytá dávku zo samopalu, ale v pohode prežije KONIEC SPOILERU. No a čo Jason? Ten tu pôsobí akoby ho na pľac dotiahli násilým. Seagalovsko-willisovský „mámvpiči“ výraz posunul na novú úroveň. 40 % ()

Ichabod

Umírněný Ritchie mne zas tolik nebaví, ačkoliv jsou heist a revenge filmy moje oblíbené, tady je často další vývoj dílem náhody či až skoro nadpřirozených schopností. Film je tak trochu Johnem Wickem, tak trochu Nelítostným soubojem a tak trochu Den of thieves, ale v ničem konkurenci nepředbíhá. Atmosféra zase nezúčastněně čerpá ze Sicaria a opět to nedělá lépe, jen dost dobře. Za mne velmi slušný nadprůměr s výbornou kamerou, hudbou i herci jsou fajn, ale chybí tomu něco navíc a tak dvacet minut naopak přebývá. ()

akvatam

Ritchie is the Genius, Wrath of Man, that's was so fucking good! Posledných 40 minút som v podstate nedýchal. A tá hudba, tie hlboké tóny strunových nástrojov, ta basa, to čelo, kurva to bolo tak dobreeeeee, Christopher Benstead, po Gentelmenoch a tomto si toto meno zapisujem do deníčka. Sorry, že som expresivny, ale aktuálne neviem inak vyjadrit emócie, zatiaľ najlepší film tohto roka. 8.5, možno až 9/10. Hlboký úklon a búrlivý potlesk, Mr. Ritchie 👍 ()

vyfuk

Další film někoho jako Ritchie byla povinnost. A hlavně v kině. Bylo asi trochu jasné, že film to bude trochu vážnější, což skoro na Ritchieho nesedí, protože skoro vždy v tom byl nádech takového humorného oblaku. Ten se zde vypaří během prvních pár vteřin. Pronikavá hudba a absolutně podmanivé hutné tóny člověka dokáží usadit do sedačky níže a níže. Poté přijde menší strach, zda se ty samé sekvence nebudou opakovat do nekonečna, protože to tak vypadá, ale ono se nestane a geniální a neznámý Christopher Benstead si stále jede tu stínohru zvrácenosti. Ritchie zde ani tolik nepopustí uzdu své skokové fantazii jako dříve. Alespoň v tom chaotickém slova smyslu. Naopak vás nechá vykoupat v tom, že jedeme lineárně a najednou se podíváme do minulosti, do rovnoběžné jiné současnosti a podobně. Až nakonec pochybujete o kom film vlastně je. Herci jsou úplně někde jinde i tím, že Statham je doslova Angličan v Americe, což je i zajímavá změna, poté je hezké opět někde vidět McCallanyho nebo Hartnetta, o kterém jsem si myslel, že je mrtvý. Plus do toho Eastwood, který je konečně ve větší roli, která je sice záporná, ale sedí na něj s jeho umem tak moc, že to až sralo. Původně jsem šel jenom na povinnou kvótu pro mého oblíbeného tvůrce. Ten mi však ukázal, že dokáže udělat i ultra temný thriller, který atmosférou čpí tak, že jsem zjistil, že bych si dokázal rozdrápat prsty od nervů. Nakonec další pecka a nakonec asi jeden z nejlepších filmů letoška. Skoro bezkonkurenčně. ()

WincKruspe

Tady zcela jednoznačně zvítězilo filmařské řemeslo nad podstatou filmu. Protože samotný děj a postavy jsou naivní až stupidní. Nemá smysl zde hledat hloubku ani logiku, ze všech vengeance filmů je tohle hodně slabý průměr. O herectví se tady taky nedá moc mluvit, protože postavený kýbl s koštětem by odvedl stejnou práci jako Statham. Ale co se týče kamery, akce a hlavně hudby je tohle naprosto skvělá podívaná. ()

Jaro.Krafcik

Na druhé pozretie už to tak dobré nebolo. Ale stále ide o kvalitný akčný film minulého roka kde veľa dobrých filmov nebolo. A tak to má Statham za plný počet, možno aj pokračovanie by nebolo odveci. Nejaká ďalšia spolupráca s Guy Ritchim ešte určite bude. A všetci sa tešíme. 5* ()

cpt.Lynch

Klasická řemeslná řezničina. Nic v ní nechybí a hlavně nic v ní není navíc. 4,5*. Tenhle žánr sice není můj šálek kávy ale jdu na 5* ()

Autogram

Statham ma svojou akčnosťou nevie ohúriť, a to vystrieľanie celej hotovostnej mafie tiež nie. K zážitku neprispelo ani prehnané preskakovanie medzi obdobiami a dunivá dramatická hudba. ()

dragon94

Průměrný film o tom absolutní neschopnosti LAPD, protože tolik přepadených transportů s penězi během pár dní se jen tak nevidí. Zahraný je to sice fajn, ale po příběhové ani po akční stránce nejde opravdu o nic vyjimečného. Jediné co to vytahuje nad rámec průměrnosti je atmosféra a naprosto skvostný hudební doprovod. 3* 60% ()

J.Lajner

Hned zkraje musím konstatovat, že kromě zručně natočené akce a výborné kamery, je hlavním tahounem filmu beze sporu Jason Statham. Role drsných maníků mu perfektně sedí a tady hraje toho největšího drsoně své dosavadní kariéry. Zaťatá čelist, pohled buldoka a potlačovaný hněv. Tenhle chlápek si problémy řeší podle sebe a bez rukaviček. Při sledování si jistě vzpomenete na tvrdé fláky jako jsou Francouzská spojka (1971) a Drsný Harry (1971). Tedy filmy s nekompromisními hrdiny, kteří hrají dle svých vlastních pravidel. Rozhněvaný muž těmto chlapákům vzdává do určité míry hold, a to je fajn. Jestli mám na filmu hledat nějaké slabiny, pak zmíním téměř nulový emoční náboj. Tady opravdu není místo pro city a plačtivé výlevy. Snímek je chladný jako kus ledu a při sledování je potřeba s tímto faktorem počítat. Pokud máte chuť na výživnou akční jízdu, sloní dávku testosteronu a precizní řemeslnou práci, pak směle do toho. Film si na nic nehraje, má ideální tempo, hřmotný hudební doprovod a nebere si servítky. Guy Ritchie je ve formě! ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD