Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Paity

Patrně jeden z nejlepších filmů Jasona Stathama. Mělo to spád, temnotu hlavního hrdiny. Sice tak o 25 minut to mohlo být kratší, ale jo, beru to. Čtyři hvězdy sem patří. Tohle Jasonovi sedlo. ()

ChrisBa

Remeselne veľmi dobre zvládnutý film, s výbornými dialógmi, cool postavami a sakra dobrým hudobným podmazom. Napriek klišé námetu je spracovanie ukážkové a nenudí, čomu pomáha skvelý nápad vyrozprávať udalosti z oboch strán. Škoda poslednej tretiny filmu, kde to skĺzne do gýčovýteho až B-čkového záveru, kde film trochu postráda aj logiku.. ()

HonzysKISS

Tak tohle byla luxusní podívaná! Mělo to vše, co má film pro chlapy mít. Nejvíc chválím zvuky střelby, které byly opravdu pastvou pro uši. Mrazivá drama hudba měla grády. Kamera taky top. Herci přesně vybráni. Akorát závěr je nějak divně urychlený. Mohlo to být klidně delší. Musím i uznat, že postavy se nechovají jako lidi, ale spíš jak roboti. Ale co už 85/100 ()

Mitin

Na Guye temnější kousek, ale kurva díky, že všem ukazuje, jak se dělá pořádnej film. V době, kdy se dělá remake za remakem a nikdo nepřijde s ničím originálním, Ritchie přinese do hry revenge film s příchutí heistu, což jsou už tak dva dost ohraný typy filmů. Perfektní buildup, vyprávění a dialogy, obdivuhodný na to, že JS řekne celkem 3 věty. Nabušený výbornýma hercema a postavama tak, že si bez problému zapamatujete naprosto všechny, každý má svůj účel. Nakonec zmíním kameru a celkově stylizaci, čehož jsem se nemohl nabažit už v Gentelemech. Díky Guydo, jeden z mála režisérů, co jsou tak konzistentní ve špičkových filmech. ()

Disease

Když se divák smíří s tím, že to nebude jako Gentlemen a další rané kousky, je to fajn akční béčko. Klidně si dám i francouzskou předlohu. ()

Drirr

Oblíbená Ritchieho forma filmu tentokrát škodí způsobem, který mě až překvapil. Rozhněvaný muž totiž zoufale postrádá správně odměřované tempo, což nakonec vede k naprosté absenci napětí. Takhle nezaujat jsem u Ritchieho filmu snad ještě nebyl. Když k tomu přidám, že mi bylo úplně jedno, jak skončí která postava (nevím, jestli byl plošší a nezajímavější hlavní "hrdina" nebo hlavní záporák), zbude jen skvělá hudba, poctivá atmosféra, sem tam solidní akce a hlášky. A to prostě není dost. 63,13% ()

SHit4U

Film jsem viděl až se zpožděním, takže jsem bohudík věděl z recenzí a reakcí do čeho jdu. Protože jinak bych byl asi lehce zklamán z toho, že jsem dosta film od Ritchieho bez jeho stále dravého stylu, do filmu, kde je Jáson opět za drsňáka a kosí zlé lidi. Jenže ono to má něco navíc. Ono to má nasranost, kterou potrhuje brutálně znějící soundtrack. Ono je to zlé, chladné a jde si to systematicky za svým, stejně jako hlavní postava (slovo hrdina tu nemá co dělat). Je to prostá, jednoduchá. ale sakra brutální cesta zlomeného muže za pomstou podaná naprosto bez příkras. ()

Honzeek95

Kvalitní old school akčňák, který jako by ani do dnešní éry nepatřil. Spíše bych si ho spojil s devadesátkami. Zajímavý scénář, dobrá a hudba a tradičně kvalitní Statham. ()

Patrik256

Rozpočet: $40,000,000 // Tržby: $103,966,489 // 1. víkend v USA: $8,309,007 // Tržby v USA: $27,466,489 // Tržby v ČR: Kč 2 799 790 //  Diváci v ČR: 16 610  // Tržby v SR: $64,780 // Guy Ritchie zrežíroval ďalšiu bombu ktorá mi sadla na výbornú. Ten postupne vyskladaný dej je skvelý. Jason Statham je vo forme a svojích protivníkov zabíja rad za radom. Na Ulice v Los Angeles sa dobre pozerá , mrazivá hudba v pozadí pridáva na tej nemilosrdnej atmosfére ktorú film má. Taktiež ani vedľajšie postavy vo filme nezaostávajú a celé to pekne dopĺňajú. Už teraz sa neviem dočkať čo si Ritchie pre nás pripraví nabudúce. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Krimi thriller, na Guya Ritchieho tentokrát v nezvykle vážnej polohe (okrem začiatku, nabitého hláškami, ktorý tak trochu klame telom). Film má skvelú mrazivú atmosféru, ktorá sa ale žiaľ v strednej časti rozpustí v záplave slov (kadejakých vysvetľovačiek, často nadbytočných) a navráti sa zase až vo výbornej záverečnej akcii. Tá ma ale ten problém, že je tak trochu vytrhnutá z reality. Jednak tá mála banda tupcov ani trochu nepôsobí, že by bola svojou mozgovou kapacitou schopná zrealizovať tak veľkú akciu a zase tí údajne vycvičení bezpečáci sa nechávajú dostať značne naivným spôsobom. Jason Statham je skvelý ako chladnokrvný pomstiteľ (až tak chladnokrvný, že ani brvou nemihne), Scott Eastwood ma príjemne prekvapil ako dokonalý hajzel. Zamrzia však mnohé totálne ploché postavy, ktoré slúžia v podstate len na to, aby v danom okamihu opustili scénu. ()

Darth Maul

Kráľ špinavej britskej gangsterky ešte nikdy nebol takto nekompromisný, priamočiary a ťaživý. V kriminálke Wrath of Man zaujímavým spôsobom (cez kapitoly) rozvíja viacúrovňový príbeh a trpezlivo poodhaľuje motívy svojich vynikajúco napísaných postáv. Vo výsledku ide o strhujúcu epizódu zo života jednej temnej duše... ()

Dzonysek

Velká jízda. Jason Statham v nikoliv netypické akční roli, ale pod taktovkou Guye Ritchieho to má nejen švih a šťávu, ale taky dost promakaný děj. Výborná kamera a místy typicky suchý britský humor. ()

Ant_Antony

Dvě věci mi ten film kazily... 1. Digitální stříkance krve... 2. Druhá je dějová a nechci spoilerovat... Prostě je to jasný, jak facka po dvou vteřinách... Jinak si ovšem nemohu stěžovat... Dívá se na to dobře... ()

bobstock

Tak nemožně odpovídaný film, který mohl být svěží, chytrý, vtipný, hbitý a plný surového násilí nasraného Jásona, zblednul pod tíhou unuděného anglického vážna, kde se hodinu motáme kolem jedné a té samé scény jen z pohledů jiných kamer a další půlhodině čekání na tu slavnou zásahovku SWAT, které to do akce v nejzločinějším městě USA trvá asi 2dny. Rozhněvaný muž také nedostal tolik místa pro násilí jaké jsem očekával, občas se objeví a občas zmizí, krom tvrdého pohledu. Ten vás propichuje i ze spaní. Guy Ritchie se zřejmě nechal inspirovat Dokonalou loupeží (2018) však doplněnou chladným britským depresismem, který mě po celou dobu více a více odpuzoval a nudil. 40% ()

Milky.

RItchie za mně super. Upřímně Guyův styl mě začínal časem dost nudit, Aladina jsem rovnou přeskočil a čekal jsem co přijde. Ale Ritchie se vyhnul svým obvyklým klišé a zároveň měl dobrého kameramana. Takže vlastně to bylo jako "ale vole Ritchie už není co býval" a zároveň "ty vole to bylo dobré, co to je za režiséra". Upřímně bych bez titulků ani nevěděl, že je to od něj. Když už ale člověk to jméno ví, tak tam ten styl vidí. Ritchie konečně pochopil, že stejný recept po dvacáté už asi není moc ono a zvládl to uhrát podobně ale jinak. Akce je pomálu, plánování je zjednodušené, lidi umírají jak v agrofertu....ale to je jedno, dívá se na to dobře, a hlavně Statham je hlavní postava, která je vlastně záporák. Ale takový ten úplně top class...může to mít člověk nerad? ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD