Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

mira007

Guy Ritchie se vrátil ke svým úspěšným kořenům filmů z podsvětí a natočil akční drama s Jasonem Stathamem, kterého kdysi objevil, který tady jako tajemný chlapík nastoupí do bezpečnostní agentury specializující se na převoz peněz a kterou furt někdo přepadá. Vlastně není jasný, jestli to je kladná nebo záporná postava, ale je to prostě naštvanej chlap, kterému v jeho jízdě pomsty fandíte. Mohl bych tomu vyčítat, že to ani není originální, někdy ujíždí logika, ne všechno je vysvětleno, že složité střídání časových rovin je náročné na pozornost, ale to nic nemění na tom, že to je filmařsky kvalitka, která je zábavná a která drží parádní schizofrenní napětí a pozornost diváka od první do poslední minuty. Za mne nejlepší film, který jsem za poslední tři měsíce potkal. ()

aLPaC

Nejlepší akční film roku. Bez debat! Připomínka starých časů s hlavním alfa samcem hrdinou, co hláškuje, zabijí a má kamennou tvář. Ostatní postavy jsou vlastně výhradně též muži, ženy jsou tu jen do počtu. Muži navíc trousí sexuální narážky, homofobní vtipy a podobně, takže se cítíte zase minimálně o 20-30 let mladší, kdy toto v akčních filmech bylo normou. Kdyby se film natočil v 80. letech, asi by to za plný počet nebylo, ale vzhledem k těm korektním sračkám, co se teď natáčí je to nádhera. Navíc Ritchie tomu dodává svůj klasický cool styl a film tak nevypadá jako béčko. ()

Garch

Asi to měly být v první třetině vtipné dialogy, plné drsného chlapského špičkování. No, nepovedlo se. Kde se ale  trapně nemluví, tam to jde. Akce na výbornou. Celkově se to kupodivu táhne, a časté mávnutí rukou nad uvěřitelností taky body nepřidá. ()

Ollie235

,,I don't want the money. I want you to read this." Ritcheho chlapácký rukopis + Statham, který hraje přesně to, co hrát umí = záruka solidního akčnáku. Dobře zvolený formát vyprávění dodává potřebné napětí a jednotlivé dějové otázky jsou postupně odkrývány tak, že divák stále víc a víc drží hlavní postavě palce. Ritchie znovu potvrzuje, že patří ke špičce, byť oproti top3 kouskům z jeho tvorby této novince přece jen něco chybí. ()

Renfield

Klasický rukopis Guye Ritchieho končí velmi brzy, hned s úvodními titulky. Ty jsou samozřejmě výbornou tečkou, dál se jede v rytmu staré školy, tady by rychlé střihy společně s tempem nadělaly víc škod, než Jason Statham ve filmu. Myšleno počtem mrtvých, nikoliv herecky, z tohoto pohledu mám pocit, že Statham lepší a pro něj přesnější roli nikdy neměl. Příběhově se nejedná o nic originálního, což zase není na škodu, protože Ritchie z děje umí udělat smysluplnou skládačku, u které jsem však měl jediný problém, přílišné opakování úvodní akce. Ta mi sedla hned napoprvé, bylo zajímavé sledovat to celé prakticky z jednoho pohledu. Brzy potom bylo však jasno a příliš nových informací už z jiných úhlů nepřišlo. Což rozhodně neplatí o identitě H., tady veškeré zpětné pohledy fungují na výbornou a přidají hned několik velmi zajímavých a herecky dobře obsazených postav (Darrell D'Silva, Jeffrey Donovan). Dlouhá závěrečná akce je naprosto přehledná, čímž se v rámci možností drží v realitě a nepošlape tak předešlý děj. Ten mi však stejně sedl víc, pomalé tempo vyprávění, naopak rychlé likvidace, hutná atmosféra, fantastický zvuk a dunivá hudba Christophera Bensteada. Co víc chtít. 80% ()

Klajnik odpad!

Místní jsou tu zase rozvášnění z poměrně nezajímavého filmu a ohání se Mannovim Heatem a Zahlerových DAC, což jsou mimochodem skvělý film. Vzpomínáte na rozhovor De Nira a Panica v bistru? Vzpomínáte na tyhle postavy? Co je oproti tomu Statham se svou jednou umělou polohou, která ani nebaví. Pamatujete si to chlapské podání rukou? Tady žádný dojemný moment není. U takového Revenantu jsem tu satisfakce ze msti aspoň cítil (krom toho to byl úchvatnej film). Vzpomínáte na novopečenou maminku, která nechtěla opustit svoje miminko? Zahler si skvěle pohrál s divákem. Tu je vše příliš předvídatelné. Co tento film nečiní nudným a zaměnitelným? Akce? Já mam velmi rád akční filmy, avšak tu je akce stejně nepamětihodná jako zbytek. Jde o ni říct snad jen to, že tu je. Z čeho jste tak odvaření? Vážně mám pocit, že stačilo odsejpající tempo, dunivá hudba, drsnej Statham a průměrná akce, aby se běžnej divák bavil a když se běžnej divák baví a neni tu nic, co by ho přesahovalo a znejišťovalo, tak je spokojenej a padaj z něj zcestný chvály typu: "Brutální smyčcovej koncert se spoustou bubnů" nebo "Už od začátku je jasné, že tohle bude něco více než jen další béčkový akčňák, film má šílené "charisma" a od prvních minut je strašně poutavý a už dlouho jsem nebyl takhle přikovaný k židli a vysloveně jsem si přál, ať film neskončí." Nemohu s těmito názory souhlasit. Mohu jimi však opovrhovat. ()

Flopik

Po The Gentlemen nám Guy Ritchie servíruje ďalšiu chlapácku jazdu s vynikajúcim Jasonom v hlavnej úlohe. No a ja som sa opäť skvelo bavil, aj keď o trochu menej. Začne to skvelo, páčil sa mi strih, kamera a drsnosť. Jason vzápätí zlikviduje lupičov ako nič, no potom nastane ako taký útlm a prichádza vyrozprávanie príbehu aby všetko do seba zapadlo. Osobne sa mi to veľmi páčilo, avšak stratilo to tú dravosť zo začiatku. Koniec výborný, na druhú stranu som ho čakal lepší. Film nabitý hereckými hviezdami, u mňa silné 4*, niečo mi na piatu chýbalo. Soundtrack vynikajúci badass palec hore. ()

cskomando

Kvalitní scénář plný překvapení i nějakého menšího zvratu od očekávání. Jednotlivé dějové (časové) linie, které na sebe navazují jsou vysvětleny na výbornou. Nechybí akce, přestřelky, chladná pomsta v podání Stathama a nakonec ani žádný happy end se tak úplně konat nebude. Co víc si přát ? Vše je naservírováno ve vážné a drsné atmosféře. ()

JM87

Guy Ritchie do toho šel tentokrát trochu víc přímočaře, ale je to super filmařina. I tak je příběh samozřejmě trošku zamotanej, jsou tam zvraty, ale základ je prostě stará dobrá akční badass tvrďárna. Jediný na co jsem si nemohl zvyknout (ale nebylo to vůbec špatně) byl kamenej Statham. Většinou ve filmech vtipkuje, dělá šaška a tak. Tentokrát to byla vážná role otce, kterýmu zabili syna a jde si pro pomstu. Velice slušná podívaná. 90% :) ()

Brejlil

Asi nejlepší Jasonův film od Sbal prachy a vypadni. Guy se obešel bez všech svých trademarkových vyfikundací a přímočaře natočil film o penězích a pomstě. No, přímočaře. Už asi na začátku mu došlo, že dnešní divák nemusí být tak jednoduchý, jak se to jeví, tak mu to trochu (ale jen trochu) zkomplikoval nelineárním vyprávěním. Temné, drsné, dost zlé, hlavní hrdina není zrovna klaďas, ale něco tomu chybí. Těžko definovatelné něco, co by to opravdu dokázalo poslat do pětihvězdičkového skóre. Ale i tak rozhodně shlédnutelné a možná na druhý pohled film do těch pěti hvězdiček pošlu. ()

maty39

Wrath of Man funguje při prvním zhlédnutí naprosto dokonale. Hutná, znepokojující atmosféra společně s nedostatkem informací, které jsou dávkovány velmi střídmě, předznamenává závěrečnou krvavou katarzi. Otázka je, jak bude Wrath of Man fungovat napodruhé, když máte všechny informace. Pravděpodobně prostřední, retrospektivní část bude trochu táhnout tempo dolů. Pravděpodobně druhé zhlédnutí odložím do doby až zapomenu zápletku. Akce je střídmá, dobře natočená, žádná exhibice.. řekněme staromódní (v dobrém slova smyslu). Za to má Guy Ritchie pochvalu. ()

husokachna

Na začátku jsem si říkal, že tyhle rádobydrsný macho kecy asi nedám, ale i když je Jason deadly serious po celý film a drtí mezi zuby hlášky typu játra-plíce-slezina-srdce, Guy si ze mě tím začátkem asi jenom střílel (nebo já si na to zvykl) a já si užil staromódní akční thriller, poctivý kus řemesla, s burácivou osudovou hudbou. Když k tomu občas Ritchie přidal vtípek, kterým jakoby mi říkal - hele, neboj, já vím, co točím, a pokud je to blbý, je to blbý schválně, věř mi - chrochtal jsem blahem. Sumář, nic novýho, nic převratnýho, jen umně naskládaný propriety v perfektně řemeslně udělaném filmu. A ono to někdy stačí. Čtyři zasažený orgány. PS: Kdo to přirovnává k Johnu Wickovi je zlý člověk plný zla. ()

krusty2

Je to remake ale lepší ako originál. Čo nebýva veľmi často. Týmto smerom by mal Guy ísť a ešte viac k súbojom ala Raid alebo John Wick. Vtedy by som dal 5* ()

majec4

Je to fajnotka, nepopieram, no mne asi kompletne unikla motivacia preco siel taky velky boss tam kam siel, aby to akurat vtedy chcel niekto vylupit. Pride mi to tak akoby sa to stalo, len preto, lebo inak by ta vrazdu asi nijak do scenara nevtesnali. Ked si toto nevsimam, tak ano, super film, so super atmosferou, akciou, dovolim si tvrdit aj castingom. Mozno ten Eastwood tam nebol uplne najlepsie vybrany, no inak sa mi to pacilo. ()

Brylin

Temné akční drama. Skvělý soundtrack, brilantní Statham, zajímavě uchopená forma, režisérsky nápadité, ale čtyři hvězdičky nakonec nedám - příběhy pomsty mi už v dnešní době připadají vnitřně prázdné, tohle téma je dávno vyčerpané a ztratilo smysl. ()

petikacka

Není to typický Guy Riči,  přesto je to omyvatelné. Mám sice o hodně raději jeho prvopočáteční filmy a  toto je taková slabá náhražka. Jeden se, ale uzemní na gauči a sleduje to bez chuti odcházet třeba na balkon kouřit či na hajzl. Má to svoje chybky a nelogičnosti až mě to mrzelo kam až Gáj propadl. Přesto je to na podívání naprosto v poho i když...Za mě 65% ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 8/10    Akce: 9/10    Vtip: 7/10    Napětí: 9/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 9/10        07/2021 ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD