Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

GOREGASM

Že by s Ritchiem přestala bejt sranda? No v hněvu jednoho holohlavého pána jde spíše o low tuned depku s brutálně gradovanou vendetou, které chybí jen to bestiální vyvrcholení, které se tentokrát vymyslet nepodařilo. Ale jinak je to heavy as hell a s takovou bandou drsnejch charakterů, že by mohl Scorsese závidět. Heavy and cool nebo cool and heavy, rozhodnutí nechám na vás a to minimálně do doby, než mi z hlavy vyšumí ten ultra temný repetitivní hudební motiv. 85% P.S. Darrell D´Silva mně odrovnal svých charismatem už v Refnově Too Old To Die Young a tady zase válí... The Earth was scorched :-) ()

bararich8

Nej role pro Stathama za poslední roky, možná vůbec. Výborně odvyprávěno. Příběh je kvalitka a akce je hodně hutná. Tempo není vždy nejvyšší, ale rozhodně nenudí a atmosféra to má parádní. Rozhodně zatím překvapení roku, 5* ()

HenryIvan

Ultimátne oko za oko, zub za zub. Guy sa nám ukazuje opäť v tom, čo vie najlepšie. Nie je to ani zďaleka také zapeklité ako by sme uňho mohli čakať, ale je to akčná a gangsterská lakocinka. Viaceré dejové linky si aj tak nedokázal Guy odpustiť. Ide skôr o tri rôzne pohľady, ktoré ústia do jedného konca. Jason ako vždy famózny. Ich kooperácia zdá sa neprestáva fungovať. Nie je to síce žiadna odpaľovačka, ale vyšlo to. ()

Urukhaj98

Od prvního traileru působil tenhle film jako klasické béčko. Abychom si to ujasnili hned. Není to béčko. Nebo možná je. Je to vlastně trochu složitější. Tenhle film má ale tolik highlitů, že je potřeba je vzít popořadě. Základní premisa filmu je vskutku béčková. Už jen ve své jednoduchosti. Ale celkové zpracování ho posouvá mnohem výš než jen na klasickou žánrovku. V první řadě musím pochválit hudbu. Ta je nejen naprosto výstižná, vzhledem k názvu filmu, ale je zároveň totálně kulervoucí. Dále, Jasona Stathama mám moc rád, ale není to nijak oslnivý herec. Co se mu však musí uznat k dobru je to, že moc dobře ví, jaká herecká poloha mu sedí. A tady jí těží na totální maximum. Vedle Kurýra a Podfu(c)ku je tohle zaručeně jeho nejlepší role. Co se týče režie, Guye Richieho mám rovněž velice rád (záslužně mu patří místo v mé topce), tenhle film ale jde úplně mimo jeho dosavadního tvůrčího stylu. Což je ale jen dobře. Dokazuje to totiž, že je to multižánrový filmař schopen mnoha věcí, které bych od něj rozhodně nečekal. Vůbec zde totiž nevyužívá svých klasických trademarků, naopak to působí tak, že jde vyloženě proti nim. Nechci jen chválit, ten film má rozhodně svoje chyby. Ale celkovým zpracováním Vás jakožto diváka velice příjemně přiměje ty chyby opomenout a Wrath of Man si užít. A to je nakonec to nejdůležitější. 8/10 ()

geek.ondra

Ritchieho novinka je kulervoucí a nařáchlá podívaná která ve svém žánru nemá obdoby. Nevídaná atmosféra a opět dokonalý Statham už to poté pouze podtrhují. 8,5/10 ()

DAPDO

Ritchie se snad už nadobro vrátil k tomu, co mu sedí nejvíc. Moc jsem si nedokázal představit, jak bude fungovat spojení zrovna jeho a Stathama, ale byly to zbytečný obavy. Ritchie jako vždycky klade důraz na detaily, takže příběh je vysvětlenej polopaticky a divák si nemusí nic domýšlet a akce je jako vždycky na jedničku. Sice moc nepětkuju, ale nepamatuju si za poslední cca rok lepší akční film, takže dávám plnou palbu. ()

PEZ

Guy Ritchie nesklamal. Výborný akčák! Prvá polka je cynicky vtipná vďaka tomu, že sa postavy medzi sebou kvalitne doberajú. Druhá polovica už nedáva priestor na vtip, pretože dané udalosti smerujú k vážnemu a smrť prinašajúcemu koncu. Jason Statham síce hraje stále tú istú postavu, ale ide mu to - tunak je dokonca ešte presvedčivejší ako obvykle. A málokto by dokázal "predať" takúto postavu tak dobre ako on. Potešila ma aj účasť Josha Hartnetta. Toho som už dlhšie nikde nevidel. Som rád, že Guy Ritchie to stále vie. Prináša mi chlapík radosť. 8/10 ()

FilipStinef

Na Guye Ritchieho nezvykle bez vtipu a dějově hodně přímočaré. Hlášek a líbivých postav pomálu, Rozhněvaný muž se soustředí hlavně na ponurou a dramatickou notu s občasným lehkým humorem. Potěší viditelná kreativita v práci s kamerou, šmrncovní střih i kulervoucí hudba. Už trochu smutnější je fakt, že děj jede spíš dost na jistotu, což není nutně špatně, jen pak nemá moc čím překvapit. Akční sekvence každopádně velmi zábavné. ()

Ondr@932

Rozhněvaný muž byl hodně vychvalovaných filmem s výborným hodnocením, ale upřímně tedy až že to bude takhle výborný jsem opravdu nečekal ani ve snu. A rozhodně projekce v kině se naprosto vyplatila. Ani bych popravdě neřekl, že jsme tenhle snímek dostali od režiséra Guye Ritchieho, který ve většině svých filmů dělá spíše mix vážných a humorných pasáží. V tomhle ohledu Ritchie výrazně odbočil od svých posledních filmů, ale to tedy neznamenalo nějaký úpadek na jeho kvalitě ba naopak! Pořád je to starý dobrý Ritchie, kterého dobře známe akorát v trošku jiném stylu. Celý film totiž provází velmi temná, dusná atmosféra s velmi rozhněvaným drsňákem, hnaným pomstou. Navíc neustále valící drsná, těžkotonážní hudba, která filmu přidává na grandiózní vážnosti. Samozřejmě s parádně zrežírovanou akcí a vtahujícím kameramanským kouzlením, i když se k akci teprve schyluje. Navíc tato hlavní role pro Stathama je naprosto ušitá na míru a jedná se o jeden z nejlepších hereckých výkonů jeho kariéry. Těším se na další počiny tohoto velmi zručného režiséra. Toto si troufám říct, že je silný kandidát na nejlepší akční film letošního roku! 95% ()

Davidkkk

Po Gentlemanech z minulýho roku, který považuju za těžce průměrný, jsem předpokládal, že ke Guyi Ritchiemu si cestu nikdy nenajdu. Wrath of Man dokazuje opak. Dost možná adept na film roku s brilantním Stathamem, excelentní hudbou a strhujícím vyprávěním, na kterým je znát, že byl dělán s láskou. ()

aR3Zz

Velmi povedený snímek. Trochu pomalejší rozjezd nebyl vůbec naškodu, karty poodkrýval postupně a hlavní motivace zápletky vypluje na povrch skoro až v půlce filmu. Pak se to ale trošku pokazí. Scénarista si některá místa hoooodně zjednodušil, např. nalezení komplice (po měsících bez úspěchu to spadne do klína) nebo zúčtování s hlavním záporákem (to bylo za mne totálně odbyté). Vůbec celý konec filmu byl ... rozporuplný. Super akční řežba (spoiler! - nemuseli ale to slíznout úplně všichni) a najednou střih a závěrečná scéna bez vysvětlení (prakticky mrtvola unikla během pár minut z opevnění policajtů a SWAT?). Škoda no. 75% ()

kluzo

Mám rád Stathama, mám rád Richieho... A tady jich bylo plno.  Akce místy málo uvěřitelná, ale skvěle podaná. Žádné myšlení, žádné poučení (pokud nebereme hlavní linku filmu "neplést se Stathamovi do cesty"), prostě skvěle, trošku jinak (po Richieovsku), podaný 100x natočený námět. ()

Razzor_82

Ritchieho báječně syrová a agresivní řežba. Celé to stojí na skvělé režii a obsazení charizmatického Stathama. Jason tentokráte neláme přehnaně nohy a ruce na počkání ale je poctivě temný a seriózní. Přímočarý příběh s brutální chladností a odhodlaností po pomstě. Nelineární děj drží vše v dokonalém napětí. Nekompromisní akci okoření skvělá hudba, která vtáhne do děje. Závěrečné krvavé finále neskutečně mrazí. Zdařilé propojení heistu /revenge thrilleru. 9/10 ()

dalziel

Temný tririler , ktorý zaujme hlavne koncepciu vyskladania príbehu z akčných i neakčných scén , ktoré sa asi už dali niekde vidieť pred tým. Anyway.Bavilo ma to.keby sa Guy trochu pohral s tým DEPOM a koncom bolo by to za rovných 5 ⭐⭐⭐⭐⭐. ()

Torgal

Oldschool ako ho máme radi. Ritchie nechal doma svoje divoké režisérske ťahy a natočil sústredený revenge so zarputilým buldogom Stathamom. Motivácie aj vzťahy medzi postavami sú precízne budované, atmosféra hustne a kulminuje v parádne natočenom finálnom heiste s hromadou mŕtvol. Takto chlapácky film, ktorý vôbec nehrá na efekt a je prísne ukotvený v realite (pozdravujem Nobody aj Johna Wicka) bol ako balzam na dušu. 8+/10 ()

tomik99

Byla chyba očekávat klasickou stathamovku, kde se bude jen bezduše zabíjet. Teda ono to ve finále tak dopadne, ale vše je zaobaleno do lesklého celofánu, a tak výsledný produkt působí lépe uhlazeně. Film se dá rozdělit na takové čtyři části – hlavní příběh ze současnosti (nejzábavnější), příběh z minulosti (méně zábavný), zápletka okolo partičky zlodějů (nejnudnější) a pak samostatné finále, které všechny dějové linky spojuje. První a poslední část je rozhodně tím nejlepším na celém filmu, nicméně slabší prostřední část lze snímku odpustit. Furt je lepší, když se nudíte uprostřed než v samotném finále. Jason Statham sice neopouští svou „jedinou“ roli a zachovává si stále stejnou tvář. I posté to ale dokáže bavit. Obyčejný příběh s klasickou pomstou jsem si užil a i vedlejší role se povedly. I hudba se na poměry thrillerů povedla. Guy Ritchie nezklamal. ()

mi-ib

To mě moc nebavilo. Od Guye Ritchieho bych čekal něco chytřejšího, propracovanějšího. Až moc mi to připomínalo dřívější béčka s Wesley Snipesem. Ale přeci jen to Ritchie trochu pozvedl, protože jsem si všiml, že originál jsem viděl a dostal ode mně před lety 1*. Takže vlastně jde o jeden z mála Amerických remaků, který předčil svoji předlohu. Naštvaných mužů bylo v posledních letech až příliš a téma brutální pomsty mi přijde už ohrané a neatraktivní. ()

Kingjiri

Originálně pojatej revenge / heist biják, ať už svym příběhem (zjistil jsem, že jde si o remake, ale už jenom dle hodnocení toho původní film moc nepředved), tak i způsobem vyprávění, kdy se začíná skoro od konce. Začátek je teda menší WTF, ale i tak má svoje kouzlo a postupem času do sebe všechno (teda aspoň většina příběhu) pěkně zapadne. Objevilo se sice pár nelogičností (člověk občas žasnul nad tim, co všechno H. dokázal přežít; řeči o nějakym temnym duchovi si tvůrci taky mohli odpustit) a díky zpřeházenýmu (ale efektnímu) způsobu vyprávění asi občas neni orientace v příběhu se všim všudy uplně nejjednoduší. Nicméně pěkná filmařina (kamera, akční scény), povedená drsná až temná atmosféra a Jason Statham v roli nekompromisního mstitele udělaly z průměrnýho bijáku hodně stylovou žánrovou podivanou. Čtyři jistý hvězdy, přičemž se svižnějšim tempem vyprávění, ještě víc vypiplanym scénářem, stylovějšim finále a nějakejma pořádnejma hláškama bych možná s pátou hvězdou uplně neotálel. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD