Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Flory14

Film mě nalákal na jedinou věc, Guy Ritchie a jeho nekompromisní styl. To jsem dostal plnou dávkou a k tomu asi nejlepší roly Jason Stathama, kterého jako herce tolik nemusím. Jeho postava je skvělá, Nespokojená s velkým N, tajemná a zkrátka a dobře, název filmu jí  odpovídá. První část filmu kde jako divák nic nevíme, je excelentní a totálně jsem si jí užíval. O co mu jde? Kde se to naučil? Proč je tak nasraný? Spousty otázek se mi neustále honily hlavou. Odpovědi na ně byly vcelku v pohodě. Druhá půlka filmu už je bohužel lehce slabší a klasický akční film. Ritchie má sice svůj styl který je super ale zkratka to už bylo jen o akci, což byla trochu škoda a ke konci jsem se lehce nudil. Styl vyprávění je super a jednu situaci dostaneme několikrát po sobě, z jiných úhlů pohledů. Snímek mě překvapil a pro fanoušky Ritchie bych řekl až povinnost protože zde jeho rukopis křičí až na půdu a je i inovovám. Lehce silnější čtyři hvězdy a kdo má rád akčňáky ( já spíše ne) si přijde na své jen trochu mrzí že postavy nemají tolik prostoru. Oblíbená postavy: H Neoblíbené postavy: Bob a Jan ()

luthy

Jason ako hlavná postava celovečerného akčného filmu. Spočiatku niektoré veci nedávajú logiku, postupne však do seba zapadnú. Heisty sa podobajú na GTA, akcia fajn, do toho skvele naladené soundtracky. Celý film je hlavná postava chladná ako ľad, tak chladná, že v poslednej akčnej scéne skoro až zamrzne, ok v niektorých scénach sa rozhýbe, ale od toho záveru som očakával trochu viac. Veľmi kladne hodnotím postavu, ktorú hral Darrel D´Silva, skvele pasoval do tejto lúpežnej partičky. Celé je to trochu v niektorých detailoch nedomyslené, napr. vypnuté kamery v security aute, na ktoré dispečer upozorní, dostane prísľub, že za 4 minúty to nabehne...medzitým sa nalodia do auta lupiči a kamery už nikto ďalej nerieši, tak isto chýbajúce GPS v aute. Jasné, nie je to realita... V celku je to fajn. 3,5/5 ()

Dominik 261

Kvalitná žánrovka, ktorá je pekne natočená. Zaujali ma krátke zoom out a zoom in zábery. Herecké obsadenie, ktorému kraľuje Jason, je kvalitné. Príbeh má dobré tempo a divákovi sa postupne odhaľuje plán. Mohlo to byť ešte o niečo lepšie, nejaká drobnosť tam chýbala ale inak veľmi fajn film. Slušné 4*. ()

Marty7CZ

Stathama nemusím, nikdy mě nechyt a v Expendables mě vyloženě sere. Ale tady pod Guyem byl fakt supr, ten bijak mě vyloženě mega bavil, takže dávám elitních 75% ()

-henry-

Vsechno dobry az na tu desne nezajímavou akci bez poradny kulminace a revenge satisfakce. Taky mi Statham svým sveřepým projevem přišel občas legrační. Ale urcite lepsi jak Ritchieho Aladin. ()

Ex_Machina

„Potrebujem vedieť kto za tým stojí, kto zabil môjho syna.“ Keď to povie Jason Statham, tak máte problém. Nekompromisná cesta za pomstou s drsnejším Stathamom než kedykoľvek predtým, ktorý sa rozhodol že to odohrá s výrazom znudeného Willisa. Viac emócií by nebolo rozhodne na škodu.  Má to niekoľko nadpriemrných NAJ. Priamočiarosť, nekompromisná akcia, príbeh, herci a najmä zloduch Scott Eastwood. Nie sú tu vlastne žiadne kladné postavy. Taká „chlapská podívaná“. ()

papadoce

Tuctový scenár, béčková téma, mierne zostarlý Džejson, ale to všetko zabalené Guyom do luxusného darčekového koša a servírovaný divákovi ako prvoligový materiál, ktorý nemôže neuspokojiť ktoréhokoľvek fanúšika Punishera, či Horlivosti. On ten jednoduchý materiál poskladal do jednej kopy strihom, hudbou a drámou do takého pokladu, že jeden by neveril. Film sa v zásade vymyká Guyovmu bežnému filmovému prostrediu, ale kdo umí proste umí. Musím povedať, že v momente keď beaty soundtracku padali presne do Džejsonových krokov, som bol absolútne presvedčený o päťke. Ten záver ma už natoľko neuniesol, ale stále hovoríme o výbornom filme, ktorý si ešte minimálne raz pozriem. Paradzina. ()

ANTYCHRYST

Slusnej nářez :) klasická role pro Stathama..také ale slusnej madlajs:) měl jsem problém se orientovat v dějí kdo je kdo a o co mu vlastně jde:) naštěstí akce střídá akci 70% ()

Mamlas

Dobrý akční thriller. Konečně něco blízko toho, co mám rád. Bez zbytečných keců, bez zbytečných dějových linek, bez malých děcek a jejich matek, bez umělohmotné genderové a rasové vyváženosti, bez zpomaleného souložení s nějakýma babama i bez vykecávání o pocitech. Prostě normální, čistý, drsnější film. Jsou tam sice nějaké nesrovnalosti, kamera trochu tu a tam podivná, jednu věc mi stačí vidět jednou a zcela jistě to nebude na Oscara, ale přesto - hurá, konečně po měsících dobrý film! (68%) ()

Dejvecd

"We are not predators, we are the prey." Guy Ritchie patrí do mojej top trojky najobľúbenejších režisérov, takže tento film bol pre mňa veľkým očakávaním a nesklamal. Guy Ritchie natočil presne tú drsnú revenge akciu, ktorú všetci chceli. Herci boli super, Jason Statham nasadil svoj typický výraz a išlo sa. Akčné scény boli cool, dej bol síce jednoduchý, ale s Ritchieho geniálnym štýlom natáčania to muselo baviť každého a vizuál tiež potešil. To čo mega chválim je hudba, ktorá človeka prešpikovala do morku kostí. Odporúčam sledovať s vysoko naladeným zvukom, inak to nie je ono. Toto dielo odporúčam každému, kto má rád poctivé akčné filmy plné krvi a fakovania, alebo ľuďom, ktorý majú radi heist filmy v štýle GTA-čka. Ašpirant do top 10 tohto ročných filmov.  9/10 ()

farb

Řemeslně jistě, chytře a velmi napínavě natočená nekompromisní chlapská podívaná, se skvěle nasupeným Stathamem. Guy Ritchie to má neskutečně v paži a po Artušovi a Gentlemanech, mě zase dostal do kolen. ()

oasismanik

Poriadna "chlapská" zábava, po Nobody tento rok už druhá, aj keď Rozhnevaný muž je výrazne pomalší a menej akčný. V podstate pekne vyskladaná mozaika, nie však do tej miery, že vás otravuje svojou zložitosťou. Guy je definitívne späť v hre, Gentlemani teda neboli iba jednorázová náhoda.  Ale podobne ako pri u.n.c.l.e. /aj keď to je samozrejme úplne iná kategoria/, toto nie je úplne typ filmu, ktorý chcem od Ritchieho vidieť... ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD