Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Renswo

Wrath of Man : akčný mysteriózny triler , ktorí má veľmi milo prekvapil. Veľa filmov s J.Stathanom som nevideľ a to z dôvodu že skoro všetke sú na jedno kopyto. Narozdiel od ostatných má tento film veľmi dobrý príbeh. Práve Statham pod menom H tam je dosť cool , keďže je dosť nad vecou a rieši veci v pohybe a s patričným kľudom. A aj preto to nieje  , len taký obyčajný akčný film , ale dáva level hore , lebo práve jeho kľud a chlad ktorí v sebe má , nieje čitateľný. Nikdy som nevedel,  čo plánuje a ako . Dej nám zo začiatku toho veľa nepovie , nevieme prečo sa práve H rozhodne pre prácu v “Security”ktorá preváža desiatky miliónov v obrnených kamiónoch . A tie sú najväčšie lákadlá pre zločincov z celého mesta. Stretnutia s lupičmi , ktorí sa pokúsia ukradnúť tisíce , niekdy milióny dolárov , sa zdá byť pravidelnosťou a práve H je ten muž ktorí sa s radosťou vrhne do ich zastavenia. H nieje najverbalnejši človek , preto si treba všímať kde sa pozerá , čo hľadá , a to robí film prekvapivým a zábavným. Dej mimo H je stále dosť zaujímavý , stále tu je dostatok vedľajších postáv , ktoré časom zapadajú do seba a nečakane zápletky sa stavaju dosť desivými . Je to super akčný film obohatený rýchlymi strihmia dobrým soundtrackom. ()

petrsponar

8/10 Podle prvního traileru jsem nečekal že v roce 2021 dostanu takovouhle bravurně odmakanou podívanou. Je to přesně ten typ akčňáku z 90 let jasně je to Béčko, ale ta hudba? ta kamera? a ta atmosféra?. Skvěle jsem se bavil a lapal po dechu jak až skvělý ten film je. ()

DanielP.

Po dlouhe dobe opravdu velmi kvalitni snimek. Smekam pred Guyem. Tento zpusob vypraveni se mi velmi libi a prirovnal bych to k tomu, kdyz dokazete knizku precist tzv. jednim dechem. ()

cguio

Když si člověk myslí, že Gentlemany nejde překonat (vyrovnat), tak Guy přijde s tímhle. Chytře vystavěný a skvěle natočený akčňák, který se vám dostane pod kůži. Podobné kousky už se bohužel v záplavě netflixu (Old guard) moc netočí, tím víc jej člověk musí ocenit. ()

Luswani

Hutná vyvražďovačka s brilantní hudbou a originální kamerou. Nemám rád akční filmy, kde se lidé zabíjí jako by nic, ale tenhle má šmrnc a styl hned od začátku a drží si příjemné tempo a napětí až do samotného konce. Povedená věcička! Jdu si pustit soundtrack. 85% ()

Mikecat

Vynikajúce! Nieje čo vytknúť, akurát tak možno přeexponovana prestrelka v Depe, inak excelentné herecké výkony. Výborná heistovka popretkavana vtipnými hláškami a krvavým vypocuvanim. Jason s policajtkou pohárik a potom posteľ mohli ukázať trocha viac, ale Jason asi nie je z tých romantických typov.. zopár hesiel: " kaknul sis?".." jídlo dobrý sportovní auta špatný".. a zaver: " nezvednes to? .."játra..bum, plíce..bum,..slezina..bum, srdce...bum. ws ()

BobArmstong

Najdospelejší a najodpornejší Ritchie doposiaľ. A dosť pravdepodobne aj najlepší. Tak krutý ako režijný unikát a knižný sadista Zahler a tak brutálny ako ranný Tarantino, od ktorého si známy Brit berie aj rámcovanie kapitolami a nechronologicky rozprávanú naratívnu linku, ktorá postupne rozrába jednu jedinú lúpež. Vôbec to nepôsobí samoúčelne a dokonca pospájanie styčných príbehových prvkov je prevedené s takou chuťou a takou elegantnou sústredenosťou, až sa človeku nechce veriť, že toto písal ten istý človek ako nedávnych The Gentlemen. Nie, nie je to klasický Statham, pretože na to tohto plešatého pána s absenciou výraznejšej mimiky uvidíte až prekvapivo málo času. Od svižných gangsterských pletiek, ktorými je Ritchie známy, to má tiež na míle ďaleko. Nehovoriac o tom, že je to maximálne temný a ponurý zážitok, v ktorom trpí každý a skoro každý v ňom aj nakoniec skape. Všetok ten chlad pôsobí až prekvapivo skľučujúco, pričom charakterovej prázdnosti a ľudskému mrazu sekunduje neustále hrajúci hudobný podklad efektívne budujúci svoje tóny zo záležitostí ako Joker alebo Dark Knight. A nebyť až príliš klišé záveru (tá posledná vražda je ale lahodnejšia než čokoľvek žánrové za posledných päť rokov) a záverečnej desaťminútovky, ktorá po tom nadmieru uspokojujúcom a prehnane brutálnom Scarface finále mierne stráca dych, šlo by o film roka (aj keď pravdepodobne i tak ide). A ak by vás ani toto nepresvedčilo, tak ide o najlepší film, ktorý evidentne a úplne zámerne vychádza zo starých westernov a to bez toho, aby pôsobil na moderného diváka akokoľvek archaicky, nezaujímavo alebo nebodaj nudne (Eastwoodove oči žijú ďalej!). ()

blazma

Ze začátku se mi do toho filmu vůbec nechtělo. Nakonec musím uznat že je to poměrně slušný akční film, ale té akce tam je málo. ()

DonBraso

Takhle to má vypadat.Čistá,nefalšovaná akce s hlavní mužskou postavou pěkně po staru.Takže žádná modní hrdinka,co vykosí stádo zbytečných komparzistů,ale trefa do klasika jménem Jason Statham.Když jsem u Guy Richieho koukal na film Gentlemeni,tak jsem přímo nejásal,ale po téhle jednohubce jsem se prostě konečně bavil.Příběhově to přesně tak akorát vyhovuje,že vysvětlení dostaneš a už si jenom sedni a drž hubu a koukej se.Není to vcelku nic navíc,jen kromě toho,že zrychlený tok časem dokáže "Háčko" dostat hned na místo,kde se ukrývá ten,co mu zabil syna.Tohle občas skákání na jistotu bylo trpké,ale vlastně to byla asi jediná vada v dobře zabaleným obsahu,kde stačí vcelku kousek a rozehrajete hru,kdy revenge film dostane opět pořádný koule.90% ()

Kinofil

|| R || Miramax/MGM || Rozpočet: N/A || USA: $27 446 121 - ČR: Neuvedeno - Celkem: $100 446 121 || Guy Ritchie nepřestává překvapovat ani po 20 letech. Gentlemani a Rozhněvaný muž pak nemůžou být větším důkazem, jak je mu dobře ve svém rybníčku s gangstery, mafiány a členy podsvětí. Čím dál začínám veřit, že vzal melouch jménem Aladin jen, aby si vylepšil reputaci a shrábl peníze na další osobní projekty. Rozhněvaného muže se nebojím zařadit mezi trojku nejlepších ritchieovek, jeden z nejlepších gangsterek a v neposlední řadě kandidáta na film roku. Přitom remakovaný francouzský námět připomínát spíš zapomenutý scénář Luca Bessona z vrcholu kariéry (což je pochvala), který se omylem dostal do rukou šíleného Angličana. Byť zde Ritchie předvádí "minimum" svých režijních dovedností, já měl pocit opaku. Tento levný (nikoliv laciný) biják je jima tak nabitý, že by se před ním měl stydět nejdeden blockbuster. Už jen šikovné zvukové střihy, kdy hrající soundtrack připomíná cvakání zapalovače, aby později v další scéně na cvaknutí opravdu došlo je jeden z efektů, který brzo budou kopírovat 2 filmy ročně. Netvrdím, že je to jeho vynález, ale tento Ritchie-soundcut je neskutečně osvěžující. K tomu vévodí paralelní střih kolem jednoho zpackaného přepadení, hromada zvratů a dynamické vyprávění, které udržují diváka v napětí až do samotného závěru. Výměna Londýna za LA mě jako fanouška GTA velmi potěšila. Statham nemusí herecky nic předvádět, přesto je jeho postava zajímavá a plná tajemství. Byla radost vidět Hartnetta po letech na plátně (připomínal mi mladšího Pitta), polozapomenutého Scotta Eastwooda a cameo Garcii. Vyzdvyhnout musím i hudbu, která ve spojení se soundcuty podtrhuje atmosféru a zabaví tak, že celé minuty nemusí nikdo ani promluvit. Příběhů o pomstě je za poslední roky víc než dost (Wick, 96 hodin, Nikdo) a nejsou vůbec špatné. Všem ale chybí extrémně precizní režie, která se nebojí vytahovat nápady za milion v nízkorozpočtových filmech. Tak jen přemýšlím, jestli chtít to pokračování. Rozhněvaný Statham vynese Ríšovi balík covid necovid, ovšem raději bych, kdyby mu zafinancoval další zaprášený námět. Ale jo, risk je zisk. 90%. ()

M_Bery

Na Stathama dost dobrý... Jeden z mála novejch povedenejch filmů s ním. Příběh dobrý, akční scény taky ujdou, kamera dobrá... a asi jediný co bych filmu vyčetl je to, že se pořád hrozně přebíhá v čase stylem: O DVA MĚSÍCE POZDĚJI, nebo O PĚT MĚSÍCŮ DŘÍVE, a když je to po každých patnácti minutách, tak se ve filmu pak dost špatně orientuje... ()

cernakus

Výborný film. Ritchieho črty jsou viditelné, ale ne příliš akcentované. Tempo je pomalejší což přidává na přehlednosti nesouvislého děje. Akce je chutná, uvěřitelná. Film vůbec nenudí. Ovšem musel jsem sundat dobrých 30% za konec. Ten potenciál, kdy by hlavní záporák mezi všemi těmi záporáky (ano, tento film nemá kladnou postavu, když pominu zakrslého správce) nakonec vyhrál zůstal nevyužit. škoda. takhle jen za 60%. ()

xxmurphyxx

V podstate klasické akčné Béčko s jednoduchým príbehom o ceste jedného extrémne nasratého a extrémne zaumieneného chlapa za svojou pomstou ako zo starej školy, plné drsných dialógov serúcich na dnešné snehové vločky, ktoré sa cítia dotknuté vždy keď niekto použije slovo fag alebo quer a poriadnej, kurevsky štýlovej chlapskej akcie. Točiť to niekto iný, možno by to bol len priemer, ale niekto iný točil niečo iné a tento náklad ma svedomí Guy Fuckin' Ritchie. To znamená kvalitnú hereckú zostavu spolu s ich výkonmi, štýlovú hudbu perfektne napasovanú na konkrétne pasáže, drsné hlášky a kopu kvalitnej akcie. Síce to nie je také štýlové a scenáristicky hravé ako napr. The Gentlemen, ale to vychádza z jednoduchosti scenára. Toto je čistý akčný film, heist made in Guy Ritchie. ()

jokino

Pre mňa teda film nič extra, čistý priemer.. Soundtrack ako-tak dobrý, akcia sa síce dala, no nič svetoborné, scenár dosť slabota, u mňa na 1 pozretie.. ()

muti

Statham potreboval dobrú rolu do filmu, naposledy to bolo expendables a nejaký fast and furious. Napokon mu pomohol good Guy Richie. Najlepšia Stathamovka možno ever. Výborný bol aj Holt McCallany. ()

hrumsrt

Taková očekávání jsem od toho měl... Úvodní zhruba třetina filmu byla výborná, kdy Jason Statham pořád má kouzlo a tahle tajemná póza mu sedí. Ale jak se začalo šachovat s časovou linkou, ba dokonce hrát si na nějakého zvratového kouzelníka, tak to bohužel spadlo do průměru. Závěrečná akční sekvence je topová, ale i tak se neubráním pocitu, že tohle mělo daleko větší potenciál.. Ten Eastwood by už měl dostat ban na áčkové filmy, tady už mi fakt pije krev! Navíc těžce nevyužitý Hartnett :/ 70% ()

Raskoslav

Podobné jako The Gentlemen (2019) nicméně na lehce vážnější notě - ne tolik obsypáno jednou hláškou za druhou. Za to více akce (tak ono co čekat když je tam Jason Statham že) Pěkně to graduje svižným tempem, za mě paráda, takhle má vypadat napínavej a temnej akčňák. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD