Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Zagros

Po několika dokumentech, starších věcech a artových filmech jsem potřeboval něco lehčího a akčnějšího. No a co může být vhodnějšího než poslední film Guye Ritchieho? Rozhněvaný muž splnil pro mě své poslání dokonale a skvěle mě napnul a pobavil. Sice to je tentokrát trochu jiný Guy Ritchie, než jeho předchozí filmy, to ale vůbec nevadilo. Není v něm tolik humoru, ale akce je skvělá a v rámci žánru není moc co vytýkat. Přestřelky jsou až překvapivě nekompromisní a líbilo se mi, že se nikdo s nikým nepáře. Komplet obsazení se také povedlo a mimo skvělého Stathama se mi líbily i všechny vedlejší postavy. Je to zkrátka ideální akční výplach na vyčištění hlavy, což může někomu znít jako horší hodnocení. To ale není, protože i tohle se musí umět natočit. Není to žádné béčko a v budoucnu se rozhodně těším na zopakování… čtyři hvězdy. ()

borec999

Poctivé remeslo a kvalitne natočený akčný film. Bez humoru, bez výrazne zložitejšieho príbehu, bez veľkého počtu hereckých hviezd (pár známych tvárí tu je ale mimo Stathama nikto z "prvej ligy"), bez veľkej invencie a teda takmer bez všetkého čo zdobilo podobné akčné (komédie) Guya Ritchieho ako Podfuck,Zbaľ všetky prachy a vypadni a pod.  Rozhnevaný múž ponúka v úvodzovkách iba jednoduchý príbeh, výborného a drsného Stathama v hlavnej úlohe ( svoju rolu si Jason evidentne vychutnáva) a nekompromisnú,chlapskú, drsnú akciu. Možno je to na dnešnú dobu už trošku staromódne, keďže podobné záležitosti fičali hlavne v 70.-90.rokoch, no o to viac som si to ja osobne užil keďže podobné filmy sa už skoro netočia. Nič čo by Guya Ritchieho výraznejšie posunulo v kariére, ale bez debaty film, ktorým potešil svojich fanúšikov a určite aj pár iných divákov ktorí možno jeho typické zamotané, ukecané akčné konverzačky príliš nemusia... 80% a spokojnosť ()

iXtr3m3

Výborná žánrová "podívaná", ako to vedia napísať bratia Češi. Guy Ritchie je v tom cítiť od prvej chvíle, krásna skladačka, kde všetko do seba na konci zapadne, perfektná gradácia, fantastická drsná akcia, premyslená heist časť, rozpočet a spracovanie tak akurát na úrovni, aby to nebolo extra prestrelené s ťažkotonážnymi výbuchmi po celom svete ako z komixov, výborný casting s jediným omylom a to hlavným záporákom Eastwoodom Jr., ktorý žiaľ zatiaľ svojmu otcovi nesiaha ani po päty, napriek tomu, že sympaťák určite je. Statham si strihnul fakt ale že fakt rozhnevaného muža, ktorý sa nezastaví pred ničím. Scéna, keď prepadnú auto a jeden z lupičov ho spozná, je fakt bohovská. Nemôžem dať päť hviezd, lebo tu máme samozrejme Gentlemanov, ktorí boli predsa len na vrchole, ale aj takto si to zaslúži aspoň supersilné štyri hviezdy a odporučenie každému to zhliadnuť. ()

Rudinsky

Špičková heistovina, rozhodne jeden z najlepších filmov v žánri a defacto aj Stathamovej kariéry. Škoda toho finále, ktoré si pri tejto ultradrsnej žánrovke zaslúžilo väčšiu katarziu. Na druhej strane, takto nejako by to asi vyzeralo v skutočnosti. Pomalá sicariovská réžia Ritchieho (a nech mi nikto nehovorí, že sa Villeneueovom neinšpiroval) nezvyk, ale rozhodne tomu všetkému nesmierne prospieva. ()

bruceman7

Nic neobvyklého, klasická šablona. Včetně téměř nesmrtelného Stathama. No, i když - překvapivé bylo, kdo to celé vlastně přežil (respektive - kdo všechno to nepřežil). 6/10 ()

BlackTom

Guy Ritchie je na staré kolená ako ten otravný chlapík, ktorý vysvetľuje vlastný džouk. Skrátiť to o polhodiny, zostaviť kasting, ktorý má medzi sebou aspoň nejakú chémiu a možno by ti zo mňa vylúdilo aj čosi ako emócie. Lebo ten film je len chladné nič. Ale bolo fajn vidieť Holta McCallanyho medzi tým, ako vychádzajú kokotiny nesiahajúce Mindhunter po kotníky. Josh Hartnett je tu zbytočný ako Josh Hartnett v 90% filmov, v ktorých hral. Temný rytier vlastne zvládol celý tento film ako úvod a ešte s ním vytrie podlahu. Wagnerova Jazda Valkýr potešila. ()

SpaceOdyseus

Statham jeste nebyl nastvanejsi a Ritchie jeste nebyl temnejsi. Bavilo me to strasne moc. Svou zlou a prisnou temnotou, svym nabusenym heist finale i svym upozadenym ale stale citelnym Ritchieho stylem. Parada. ()

Hanys_

Dlouho jsem se tak nebavil. Přesný casting, soundtrack roku a do toho Ritchie, který takhle pomalý, zneklidňující film ještě nenatočil. Už teď klasika z ranku Affleckova Města. ()

666Carnage

Čekal jsem pecku a tu jsem taky dostal. Luxusní Statham co nedělá svoje klasický bitky ale rozehraje parádní a drsnou vendetu. Temný thriller s perfektní akcí. Skvělá kamera i zvuk. Guy Ritchie je prostě výborný režisér a tohle bude určitě v mém žebříčku TOP filmů pro rok 2021. 90% ()

Corpsegrinder

Nečekaně super vzhledem k tomu co Guy Ritchie posledních pár let točil. Z tohohle neni cejtit kalkul ani hollywoodská navoněnost, tohle točil sám pro sebe. Je to taková moderně pojatá stará škola thrillerů, vůbec se zde nemoralizuje ani neřeší kraviny a když se střílí tak nikdo neváhá. Stathamovi jsem tu nasranost věřil. Pátou hvězdu to ztrácí možná jen divně obsazeným Eastwoodem juniorem a až moc dlouhým vysvětlením proč se děje to co se děje. ()

Litvicek

Film na jedno vidění ale kurva, ty čtyři hvězdy za to stojí. Akční pecka, která na začátku vygraduje, aby pak podala obšírné vysvětlení zápletky a mohla na závěr vygradovat ještě víc. Užil jsem si to. Bodejť by ne.. Guy Ritchie a Statham Pičo! ()

showxman

Kdyby to byla jeho prvotina, tak sklidí velký aplaus, ale takto je to jen Toyota Prius mezi Ritchieho filmy. Vsadil na jistotu a odvedl velmi dobrou práci, ale nic převratného se nekoná. Vyděláno je a Ritchie se Stathamem mají na chvíli klid. 70 % ()

Michalechal

Netřeba slov k příběhu a napínavosti, ani na vteřinu jsem se nenudil. Snad bych jen rád vypíchnul hudbu, kterou běžně moc nevnímám, ale tady to byla pomyslná "třešinka" na filmovém dortu! ()

Miller

Tak v první řadě smekám hercům - všichni byli super, překvapil mě dokonale kamennej Statham, kterej by pohledem mohl řezat diamanty, vedlejší herci super, především ale mladej Eastwood, kterej mimochodem absolutně vyrostl do taťky :), snad bude po tátovi i výbornej herec. Z počátku mě režie filmu trochu štvala, ale když začne druhá sekvence, absolutně krásně to zapadne, a tím se to hodně vyváží. Akce klasicky skvělá, Ritchie to ani jinak neumí, co ale hodně "stand-out"uje je výbornej, hodně temnej soundtrack. Dávám čtyři, protože by to možná mohlo bejt o něco dělší, nebo spíš trochu víc odvyprávěný z pohledu vojáků, a trochu míň z pohledu tý dovozový služby, a hlavně proto, že konec mohl bejt uspokojivější - ale i tak to bylo super, skvěle jsem se bavil a dávám 80 % ()

kukuuuc10

Jason Statham a jeho kamenná tvář! a ode mě po několikaletém půstu od kvalitního scénáře a režie, kde se můj oblíbenec objevil, velký aplaus.  5/5 ()

AdamesWWE

[7.5/10] Po dosť dlhej dobe konečne niečo poriadne, v klasickom štýle ako z 90. rokov. Jason Statham v úlohe, ktorá mu sedela a bol tu dobrý, asi jedna z jeho najzaujímavejších úloh by som povedal. Celé je to podané scenáristami veľmi zaujímavo a mierne ma to prekvapilo, akým smerom sa ubrali, ale nedá sa tomu nič vytknúť. Atmosféra je výborná. tempo tiež, ked človeka zaujme príbeh tak s radosťou pozerá film čakajúc na finále, tak ako ja v tomto prípade. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD