Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

maddy

V jadre prakticky B-éčkový thriller, ale vďaka špičkovej réžii Guya Ritchieho povýšený na A-čkovú thrillerovú jazdu. Ritchie využíva všetky svoje známe režíjné atribúty a tak je dej Rozhnevaného Muža opäť podaný nechronologicky, postupne odhaľuje pohľad na totožné situácie avšak z iných uhlov a aj keď sa vo výsledku celá táto príbehová skladačka tentoraz nepretaví do ničoho objavného, ani dejovo prekvapivého, tak to kupodivu úplne stačí a akokoľvek zložitejší dej by Rozhnevanému Mužovi iba zbytočne podrážal nohy. On totiž nechce byť nijako objavným thrillerom (po scénaristickej stránke), ale chce naservírovať čistokrvný, akčný, chlapský revenge thriller pre dospelé publikum. A darí sa mu to znamenite! Jason Statham snáď nemal lepšiu úlohu a postava mĺkveho muža mu dokonale sedí, akcia je správne drsná a krvavá (korunuje tomu hlavne záverečná pol hodina s prepadnutím), z celého filmu je cítiť parádne nekompromisná atmosféra a pevná ruka skúseného režiséra s vynikajúcou kamerou, hudbou a nezameniteľným štýlom ala Ritchie to celé povyšuje o niekoľko úrovni vyššie. Presne takto sa to má robiť! Aj prakticky jednoduchý námet sa dá v rukách dobrého režiséra pretaviť do prvotriedneho filmu. Nečakal som absolútne nič, resp. ďalšiu zabudnuteľnú stathamovku v poradí a.k.a Homefront, Hummingbird, Parker alebo Safe, a dostal som film, ktorý mi v kinách už dlho chýbal. CELKOVO: 8/10 ()

agentmiky

Tak tohle jsem si neskutečně vychutnal. Trailer mě dost navnadil, ale finální výsledek je za mě ještě vydařenější. Guy Ritchie zde totiž otočil o 180 stupňů! Namísto jeho klasických gangsterek s pořádně zapeklitým dějem vsadil na klasickou tématiku točicí se kolem pomsty. A já mu to sežral i s navijákem! Jason Statham možná v úplně té nejlepší roli za celou svou kariéru, ta jeho drsná postava se mi zavrtala hluboko pod kůži. Jak jsem řekl, tak příběh je dost lineární (s částečnou retrospekcí typickou pro Ritchieho), na druhou stranu se vytasí s pár zvraty, z kterých vám upadne dolní čelist. Skvěle nasnímaný a sestříhaný produkt doprovází úžasné dunivé tóny podmanivého soundtracku, který vám bude rezonovat v hlavě ještě pěkně dlouho po projekci.. No a závěrečný půlhodinový heist jen potvrdil to, že i Guy Ritchie se umí po akční stránce utrhnout ze řetězu, já jako milovník tohoto žánru jsem si nadupané přestřelky užíval plnými doušky (od Bergova Dnu patriotů jsem neviděl nic lepšího). Pomyslnou korunku filmu dává  epilog, takové zadostiučinění se ve filmovém průmyslu dost dlouho neobjevilo (játra, plíce, slezina a srdce....čuměl jsem jako puk). Tady není o čem. Za mě se z Rozhněvaného muže stává kultovní záležitost a rozhodně si ho opět někdy pustím. 9/10 ()

TomX2

Rozhnevaný muž je svižný, rýchly a plynulý, s ničím sa nemazlí a zásluhou dobre zvládnutej réžie ani chvíľku nenudí. Scenár je k zábave bohato dostačujúci, akčné sekvencie majú minimum viditeľných chýb a herci nemajú čo pokaziť, takže ide o nadpriemerný žánrový film. Žiadnu prídavnú hodnotu (ako napríklad špičkové dialógy, bohaté myšlienky alebo silné dramatické scény, ktoré vás zosadia zo stoličky) to však nemá, takže očakávajte skôr solídnu jednohubku, než pamätný a plnohodnotný film. ()

Praxis

Nádherně nasranej film s ještě více nasranějším Stathamem. Nečekejte žádný hyperzběsilý střih ani pičovinky alá Ritchie. Tohle je syrový, nekompromisní nářez o jednom muži, co.. no to vlastně říct nemůžu, páč bych spoileroval - takže o chlápkovi, co šel pracovat k bezpečnostní firmě a převáží si sem a tam pár mega dolarů. A vězte, že tak to faaakt neni a konec čekejte úplně jinak. Syrová chlapská podivaná bez nějakých kund(ovin) s temnou hudbou. Vůbec je to tam všecko strašně temný. Ale to uspokojení na závěr, to vás potěší. Jen nechápu některé linky, které zůstaly plout nevysvětlené. 90% Jo a Eastwood je hypernechutný koncentrovaný zlo. ()

Ellmariachi

Jestli na nějakou roli Jason "cvičil" svůj herecký výraz, tak právě sem. Společně s Ritchiem Vtvořili parádní kombo. Guy sestavil film na dvě hodiny na první pohled z ničeho. Na druhý ale zjišťujeme, že nic není tak černobílé jak by se mohlo zdát. I když karty jsou rozdány jasně a vy sice můžete být nahlodáni, ale fandit Jasonovi musíte. Jason vdechl život postavě, která je přísná jak hovado. Jinak to napsat nejde. Žádný hláškování nečekejte. Ono vůbec JS si řekl, že toho moc co říct nemá. Ale co se týká jeho práce, tak tam za něj mluví vše. Nekompromisní cesta za pomstou má jméno Wrath of Man. 90 procent za parádní nálož Stathama a Ritchieho. ()

ArsenalEagle

Pokud máme u někoho hledat jistotu atmosféricky skvělé, čistokrevné nápadité akce, je Guy Ritchie ten pravý. Přestože kvalit Gentlemanů Wrath of Man asi nedosahuje, stále jde o vynikající film, co splňuje přesně to, co má + přidává ještě něco navíc. Statham je precizní a baví mě, mladej Eastwood zraje jak víno. Nečekal bych, že se dočkám až takové rubačky, ale stěžovat si vážně nehodlám. Krásný důkaz toho, že jde i z tolikrát ohraného námětu (a vlastně příběhu o ničem) vytřískat kvalitní 2 hodiny, které opravdu nenudí. ()

Wysch

Ritchie ještě pořád umí. Dokonce tak, že to vypadá jako znovuoživení starýho dobrýho devadesátkovýho Ritchieho, jen s tím rozdílem, že Wrath of Man je hodně temná a drsná macho jízda s vyprávěním z různých úhlů pohledů, bez katarze, bez pointy, bez překvapení, bez pořádného záporáka, bez pořádného finále. A to všechno je vlastně i negativum i pozitivum tohohle filmu: Je to osvěžující, protože to už nikdo dneska nedělá, a je to vlastně pro mnoho lidí i důvodem, proč Wrath of Man bude zapoměníhodnej. ()

MikO_NR_1909

Drakonické peklo natočené veľmi istým chlapáckym štýlom. Ritchie upúšťa od ironickosti, ktorá mu je vlastná a ktorou skvelo odľahčuje trilerovú os svojich snímok. Našťastie, Rozhnevaný muž je v dnešnej dobe (ktorá holduje politickej korektnosti, rodovej neistote a prirodzenému vývoju)  oveľa menej častým vídaným zjavom. O to viac vyčnieva vo svetlách reflektorov, pretože 90 roky aj doba Kuriéra je fuč. ()

Alementina

Brilantne natoceno, hodne pomaly rozjezd  ... ale za ctvrt roku si nevzpomenu, ze jsem to videla, protoze ten scenar je holt uz tisickrat videny pribeh. ()

slord

Po viacerých filmových sklamaniach v tomto roku prišla číra radosť z tejto pecky. Ritchie sa vydal iným smerom oproti svojim predošlým filmom a naservíroval drsný, temnejší, nekompromisný revenge thriller so skvelým Stathamom. Stačilo mi vidieť len intro a hneď som vedel, že ma čaká parádna jazda. Páčili sa mi pohyby kamery, rôzne uhly pohľadu a bavili ma aj tie vedľajšie postavy, v ktorých som spoznával známe tváre (škoda, že ten Hartnett nemal väčší priestor, ale aj tak ma potešilo, že som ho po dlhšej dobre niekde videl). Jeden z filmov, ktorý mi v pamäti ostane ešte dlho a bude to určite môj kandidát na film roka. Guy, i love you man. 10/10 ()

Tony.cs

Já tyhle heist filmy moc nemusím. Ale Guy do toho zase zakomponoval věci, které to prostě povyšují nad jiné. Dvakrát ho dám určitě. ()

Makky

Ritchie konečne dospel. Svojim vkladom bez efektných videoklipovitých zlepšovákov urobil z jednoduchého akčňáku drsňácku akčnú lahôdku. Statham vôbec nevadí, jeho herecký kolegovia doslova vynikajúci. 4/5*. Budúca kultovka. ()

Remedy

Guy Ritchie zvážněl a zbrutálněl, čímž si vydláždil cestu k jednomu z nejzajímavějších počinů své dosavadní kariéry. Pokud byli loňští Gentlemani poctivou a opětovně oslavovanou „typickou“ ritchieovkou, je letošní Rozhněvaný muž ve všech ohledech zcela jiným příkladem. Vlastně je z toho dost cítit ten lepší Taylor Sheridan, ovšem největší podobnost je zde jednoznačně s poetikou S. Craiga Zahlera. Nevěřil bych, že tak výrazný odklon od Ritchieho zavedeného režijního trademarku může dopadnout až takhle dobře. Rozhněvaný muž je neurotický, pomalu plynoucí revenge-heist thriller bez jakýchkoliv servítek a Jason Statham si jej herecky krade celý pro sebe. Jestli má v plánu Guy Ritchie podobné počiny do budoucna (a jakože to vypadá, že má), tak se máme rozhodně na co těšit. [80%] ()

topi

Takhle má vypadat drsný krimi thriller. Tady není co řešit, parádní film po všech stránkách. Hodně temnoty dodává hudba, která je po celou dobu hutná a znepokojivá, ty smyčce se zařezávají do duše! Nahrála londýnská Chamber orchestra. Vizuální a další speciální efekty vznikly v pražském studiu zvláštních efektů Magiclab. Guy Ritchie se oprostil od své komediálnější roviny a natočil nekompromisní revenge nářez bez jediné špetky humoru. A musím říct, že tahle jeho druhá tvář se mě setsakramentsky zamlouvá. ()

movieband

Příběh, který tu byl už několikrát, ale Ritchie ho pojal tak stylově, že v závěru z relativně jednoduché zápletky vylezl temný, chytře napsaný a kvalitně natočený thriller, kde Stathamovi jeho krvavé řádění divák opravdu věří. Akce výborně sestříhaná, atmosféra by se přimhouřeným okem dala krájet nožem a herecký ansábl byl dost sympatický na to, aby film nenudil v momentech, kdy ze záběru sleze hlavní plešoun. Statham s Ritchiem mi dali vzpomenout na staré bronsonovky. Stará škola, spokojenost. ()

Helo

Další čtyřkovej Ritchie s náběhem na pět! V zásadě jednoduchá revenge zápletka je tu o level vejš povýšená chytrým scénářem, kterej každej ždibec příběhu odhaluje přesně v pravou chvíli, čímž film udržuje pořád zajímavým i přes poměrně skromný dávkování akce. No a když se k tomu přidá naprosto přesná režie s důrazem na kameru a dlouhý záběry, kde je každej střih, narozdíl od jiných filmů, vždycky naprosto přesnej a smysluplnej... netřeba dalších slov. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD