Najodvážnejší, najdôkladnejší a najostrejší  lupič, Parker (Jason Statham), je špecialista na tie najnebezpečnejšie a zdanlivo neuskutočniteľné lúpeže. Od svojho tímu očakáva úplnú oddanosť a presné dodržiavanie stanoveného plánu. Keď sa kvôli ľahkovážnosti jedného z jeho kolegov posledná akcia tragicky zvrhne, Parker odmieta spoluprácu s gangom šéfa miestneho podsvetia Melandera (Michael Chiklis). Ten sa ale so zápornou odpoveďou neuspokojí a za trest ho polomŕtveho pohodia na kraji opustenej cesty. Parker, ktorý útok zázrakom prežije, sa zúfalo túži pomstiť a pátranie po gangu ho zavádza do honosného Palm Beach. Tu sa Parker vydáva za bohatého Texasana kupujúceho dom a stretáva Leslie (Jennifer Lopez), neúspešnú realitnú agentku s encyklopedickými znalosťami ostrova. S jej pomocou odhalí plán gangu na lúpež klenotov v hodnote 50 miliónov dolárov a pochopí, že to je ideálna príležitosť na vyrovnanie účtov. (TV Markíza)

Pilda17

Na Jasona Stathama se vždy rád podívám a i Parker nebyl nejhorší. Občas trochu nelogičnosti, občas trošku zvláštní chování postav a nakonec jako vždy předvídatelný děj a průběh. Přesto všechno když se člověk přenese, tak si dokážete Parkera užít. Akční scény jsou dobré, hudba stravitelná, ale vše zachraňuje Statham, bez něj by vše bylo poloviční. Svým způsobem zajímavá záležitost, která nenabídne bohužel nic výraznějšího .. 6/10 = 60% ()

genetique

Fandím Stathamovi, Hackford už je však za zenitom a nedokázal nadviazť na svoje predošlé úspechy. Je to slabučké, pomalé, herecky statické, režisérsky mdlé, scenáristicky poľutovaniahodné a bez prekvapenia. Napriek tomu je Statham veľký sympaťák, Lopezka tiež ešte nepatrí do starého železa a akcia miestami prekvapila, aj keď poväčšine zhadzovala sama seba. 55%. ()

klerik

Po pár štýlovkách sa Jason vrátil k prostoduchejšej zábave. I keď nevravím, že tu nebol potenciál na "niečo viac." Lenže Parker aj napriek svojej drsnosti a zásadovosti nie je Porter (ODPLATA) a i keď je cool, nie je ani Carter (GET CARTER). Akcie solídne, ale príbeh je len priamočiara báchorka o pomste. Stále však lepšie ako 22 VÝSTRELOV... ()

mzss1

Tak po dlouhém čekání jsem to shlédl. Prvně mě zaujal celkem trailer, řekl jsem si, že to bude typická Stathamovka. Později se zde objevovaly špatné ohlasy a v posledních několika dnech se tu hodnotilo bídně, což dokážu po shlédnutí filmů tak nějak pochopit. Mě to ale nepřišlo tak hrozné. Tak třeba zkusim nyní srovnat pár předchozích Stathamovek, které schytaly podle mého názoru dost zbytečné kritiky a mě se líbily. Mechanik zabiják (2011) - opravdu skvělý oldschoolový akčnák, kde mohlo být více akce a víc zapojen příběh, z 1/2 poloviny filmy to působilo jako thriller a z té druhé poloviny jako akční, přesto za mě 84% (4*). Elitní zabijáci (2011) - pro mě naprostá bomba, co dodávat - 90% (5*), Blesk - tak tenhle film se mi moc nelíbil - naprostá nuda, ale zase výborný Statham, takže jen 40% (2*). A poslední srovnání: Safe - také film, který se nevyhnul kritice, ale mě se líbil, mohlo být víc akce a trochu ubrat chaotických zvratů, jinač pohoda - 78% (4*). Takže takhle jsem chtěl srovnat filmy, abych poukázal na to, že mám svůj vlastní názor. Tenhle film se možná blíže shoduje ke kritikům, ale mě to zas tak strašní nepřišlo. Takže začnu trochu pitvat. Úvod filmu je obyčejný, celkem zaujme, trvá 20 minut zhruba až do dramatické chvíle kdy Stathama (Parkera) zradí jeho komplici. Takže docela pohoda. Celkem pěkné střílení v autě a dost ošklivě Stathama zřídili. Z nemocnice Statham uteče a už začne pátrání na vlastní pěst. Takže do první hodiny filmu to má své rychlejší tempo, kde se najde i pár slušných soubojů a menších přestřelek - vše trvá ale rychle. Chybou této hodiny snímku je patřičná chaotičnust a nelogičnost, kdy Statham jasně ví za kým jít, co má udělat, moc snadně mu to vychází a já si vůbec neuvědomoval co se děje. Druhá polovina filmu je rozporuplná. Rozhodně už zde není moc nelogických aspektů, ikdyž nějaký se určitě najde. Druhá polivna je pozvolná, ale vůbec jsem se nenudil jak jsem si zprvu myslel. Během této druhé části filmu tu máme zběsilý fight Statham vs Bernhardt - choreografie není moc viditelná, jen obyčejné, zběsilé praní. Rychle a zběsilé bych to mohl nazvat :-) Čímž nechci urazit moji oblíbenou rychle a zběsilou sérii. :-) Tajže tento fight dopadl krvavě pro Stathama, ale vyhrál. Takže opět zřízenej. A mě se to líbilo, nekompromisný Parker si jde za svým a vždy to přežije. Finále filmu je takové obyčejné, sice to má pár dobrých nápadů - myslím tím, že dokáže Statham nemilosrdně a neskutečně zabít oběti, takže nyní vztyčuji menší SPOILER. Vražení zásobníku od pistole do krku nepřítele a pak ho Statham, ten zásobník ze zkrvaveno (mrtvé) oběti vytáhne, vloží do zbraně a střelí - prostě luxus co jsem ještě nezažil. KONEC SPOILERU. Takže takhle. Celkově, akčních scén zde není moc, ale když nastanou tak zaujmout. Škoda, že zde nebyla žádná automobilová honička. Co se týče nekačních scén, tak mi nepřišly moc nudné, třeba tak dvě scény, ale to bylo vše. Škoda, že film nepůsobil jako drama, nebo lepší thriller. Nostalgie zde skoro nebyla, jen ke konci jsem zaznamenal nepatrný záblesk. Hudba byla celkem dobrá, šlo to. Režie a technická stránka na normální, dobré úrovni. Kamera v pohodě. Herecké obsazení. Jason Statham hrál opět výborně - to se musí uznat. Ten herec to má prostě v sobě. Jennifer Lopez, no - trochu rozporuplně bych to viděl. Někdy bavila, někdy mi zas přišla jako takový střívko, dylča :-) Ale v jiných scénách zase celkem v pohodě. Zbytek herců netřeba řešit - šlo to. Takže to dál už komentovat nebudu. Film moc neoslnil, ale zase neměl větší zápor. Ty slabší dvě hodiny utekly opravdu rychle, takže jsem se vůbec nenudil. Není to špatný film, ale je to moc obyčejné, jemné, moc toho víc nepřinese a jako plnohodnotný akční film to nepůsobí moc světoborně. Takže ve výsledku vidím dost lepší průměr a když to přeženu, tak i s klidnou duší lehounký, ale opravdu jen a jen lehounký nadprůměr. Takže na jedno podívání to stačilo, když na to někdy narazim tak to přežiju, ale víc jak dvakrát film nedám. Takže jako jednorázovka opravdu oddych - oddychovka. Zklamán trochu jsem, ale ne moc. Takže celkově hodnotím na obstojných 60% = *** () (menej) (viac)

SOLOM.

„Chraň bůh toho, kdo ho nasere!“ Parker je sice zlodějíček a násilník, ale snaží si zachovat tvář – pokud jej však někdo podvede a pokusí se ho zabít, má prostě smůlu…Vcelku slušný filmeček s několika docela povedenými akčními scénami, ovšem samotný příběh místy dost skřípal a objevilo se tu i pár nudnějších pasáží. Krvavý konec stál ale za to čekání…Jason Statham podal dobrý výkon, přestože natočil už i několik lepších filmů. Jennifer Lopez byla zamlada docela kočka s pěknou prdelkou, no taky se sice objeví ve spodním prádle a kamera pořád zabírá její zadek, ale jinak žádná sláva. Viděl jsem jí zahrát už mnohem lépe. Emma Booth ukáže své přednosti, ale stejně jako její filmový fotřík Nick Nolte tu byli spíš jen do počtu. Asi nejvíc pobavil nájemný zabiják s nožem. Průměrná záležitost. ()

• Vůz, ve kterém jezdí ve filmu  Parker (Jason Statham), je anglický Bentley Continental GTC, vyráběný od roku 2005. (JARDAHONDA)
  • Film byl promítnut manželce a synovi zesnulého Westlaka. Skutečný Parker by podle jejich ohlasů prý byl ze snímku nadšený. [Zdroj: violentworldofparker.com] (Raziel_cz)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)