Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Goldbeater

Guy Ritchie se s Gentlemany vrátil do svých domovských vod, chytil tak trochu druhou mízu a ukázal, že na ty filmové pecky stále má. A s Rozhněvaným mužem dokazuje, že v tom i hodlá pokračovat. Je to stylová kriminální podívaná, která si bere premisu ze 17 let starého (a nedoceněného) francouzského snímku Le Convoyeur a roubuje na něj více úhlů pohledu, o dost víc akce a přímo atomovou dávku testosteronu, to vše za doprovodu melodického a temného hudebního doprovodu. Dlouho mě u nového filmu nezaujal hudební motiv jako zde. Být to celé o něco méně předvídatelné, byl bych více spokojen, přesto palec nahoru. ()

Vavča

Guy Ritchie se v tomto snímku představuje vážným námětem, který si půjčil z francouzského kraťasau https://www.csfd.cz/film/174275-krvavy-prachy/prehled/ To by nemuselo být na škodu, jenže film vrší na diváka hned několik handicapů. Jednak se dere do hájemství klasiky Heat (nedávno oprášené zde https://www.csfd.cz/film/502046-dokonala-loupez/prehled/) jenže film nemá nějak zvlášť propracované charaktery, a zdaleka nedokáže doručit hustou a sevřenou atmosféru, napětí v intenzitě zmiňovaných filmů. Střihem je film rozkouskovaný do několika segmentů, ani tento postup by nevadil, nelineární vyprávění je dávno standart. Problém je i Jasoň v hlavní roli, který je prostě neherec, u akčních blbinek typu Kurýr a série FF je dostatečně cool a drsný. Jenže, když se má pokoušet zahrát něco jiného, tak prostě nemá šanci. Ani ostatní herci to příliš nevytrhli, byť jde občas o zajímavé postavičky. Akce v závěru luxusní, ale film mě nedokázal vyloženě nadchnout, nebo strhnout kromě pár pasáží. Slabé nikoliv proto, že režisér dělá věci jinak, než obvykle, ale z výše uvedených důvodů. ()

Snorlax

Superdokonalý supermuž si to rozdá s partou chlapáků s vojenským výcvikem. A hádejte co? Jasnačka, do posledního je sejme. A pak, milé děti, zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ale muziku to má dobrou, hodně dobrou. ()

InJo

Asi není úplně překvapení, že patrně nejlepší, nejtemnější a nejstylovější stathamovku natočí zrovna Guy Ritchie (v módu diváčtějšího a méně radikálního S. Craiga Zahlera). Náramně badass gangsterský thriller skloubený se zlodějskou krimi a pravděpodobně nejlepší "chlapácký" film poslední doby. Navíc bych doteď nevěřil, že Scott Eastwood může působit opravdu drsně a nebezpečně... 80 % ()

Anderton

Poriadny chlapský film v kinách, to sa len tak nevidí, FF sú už totálne predimenzované a klasické Neesonovky zase lacnejšie a jasne čitateľné. Niežeby Wrath of Man mal snáď super scenár, ale vo svojej podstate béčko je nakrútené ako áčkový veľkofilm, kde sú všetci extrémne hustí (čo mi sem sedí viac ako cool) a nikto sa s ničím neserie, takže je to aj poriadne brutálne a nekompromisné voči akýmkoľvek postavám, vážne si nemôžte byť istí, kto tu zostane nažive. Konečne sa dobrej úlohy dočkal aj Scott Eastwood a v podstate to môžeme povedať aj o Stathamovi, toto je iný level ako Europa Corp alebo 1,5 hodinové jednohubky. Pohybujeme sa dokonca neďaleko hraníc pred štvrťstoročím daných trebárs takým Heat, ale nenechajme sa príliš uniesť.... Ten nechronologický puzzle systém ale zase tak obohacujúci nie je, každému dôjde čo je vo veci a kto je kto pomerne rýchlo. ()

AppleCore

Drsná chlapácká odysea za pomstou, která je na Ritchieho sice překvapivě režijně odosobněná a bez nadsázky, zato nekompromisní a plná mrtvol. Podobný krimi thrillery se dneska už moc netočí a obvykle za moc nestojí, Wrath of Man je ale výborná dynamická jízda od úvodu po finish. Jenom škoda toho chladu, protože jednotlivá úmrtí pro diváka nic moc neznamenají. ()

Kothy

Guy Ritchie prostě jede. Statham je tu neskutečně dobrý a je k nezastavení. Prostě mu to fakt baštíte. Celé to je hlavně příběh o pomstě. Stathamův syn zahyne při jednom přepadení vozu s penězi a on se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. Nechá se zaměstnat u jedné z této přepravních společností a chystá svou pomstu. Příběh je rozdělen do kapitol, které nejdou chronologicky po sobě, takže chvíli trvá, než divák získá celý obraz. Postavy jsou dobře napsané a akce šlape. Akce je tu skutečně věrohodná a je jí tu dost. Filmu taky dost pomáhá našlapaná hudba. Statham prostě jede! "Nechte malíře malovat." ()

Dzeyna

Všechno klasicky naplánované do posledního puntíku jako lze od Guye očekávat. Jason svou roli zahrál výborně, i když někdy už mi to přišlo vtipné, jak moc nemluvil. Nicméně příběh je super. ()

Kudly4

Film o pomstě, ale v takovým kabátku, že už z toho úvodu jsem vyloženě sral. Výborná hudba, krutopřísná atmosféra, drsný, zlý, stylový, krvavý, nechybí humor, výborný casting a hlavně STATHAM. Neskutečný herec. Po té, co si ukradl film sám pro sebe (Fast 8) už jsem od něho další tak skvělé role nečekal, ale vše je naopak.  Má čím dál tím lepší filmy a já jsem šťastný člověk. ()

MikeCool

Tohle mi sedlo! Perfektní akčňák, který buduje atmosféru. A ještě k tomu z rukou Ritchieho! To časové prolínání scén, které do sebe posléze zapadnou. To já prostě miluju! ()

DwayneJohnson

Čistá, hodinářsky naprosto přesná práce. Až se mi nechce věřit, že Ritchie natočil po Gentlemanech další, takovou pecku. Trošku jiným způsobem, jakoby lehce přibržděně, ale jakmile se to celé poskládá dohromady, vznikne skoro dokonalý film. S výborným soundtrackem a Jasonem Stathamem asi v jeho nejlepší roli, kterou si užívá až do poslední, možné chvíle. Čtyři a půl, zatím, ale myslím, že mi to moc dlouho nevydrží. ()

Okara

Zápletka ohraná, ale damn, ty akční zuřby je teda síla. Při finální přestřelce jsem se přistihl, jak ryju nehty do gauče, což jsem u Ritchieho vážně nečekal. Sicario wannabe soundtrack halí všechny čtyři fáze do dost temnýho hábitu a je to další důkaz toho, jak hudba dělá polovinu filmovýho dojmu a u akčňáku snad dvojnásob. Poslouchat u toho Ritchieho rockový vypalovačky, bude to diametrálně jinej film. Nejlepší soundtrack z filmu: Wrath of Man. 80 % ()

nascendi

Dobre sa na film pozeralo, úspešne to odsýpalo a dobro nakoniec zvíťazilo. Nemá najmenší význam zamýšľať sa nad neuveriteľnými náhodami, dejovými bypassmi, odolnosťou kladných hrdinov voči zraneniam a bolesti, nenažranosťou zločincov, ktorí bez ohľadu na výšku lupu lúpia ďalej, kým ich Jason nepostrieľa. Kladom je profesionálna úroveň nakrúteného deja, na ktorej si Guy Ritchie vždy dáva záležať. Záporom prakticky všetko ostatné. ()

silentname

Po skvelom "The Gentlemen" sa Guy Ritchie opať ukazuje v skvelej forme s novým filmom "Wrath Of Man". Musím povedať, že ak dáte do hlavnej role Jasona Stathama, tak sa môžete pokojne pripraviť na to, že to bude celkom slušná jazda s kvalitným vyvrcholením. A tento film to v podstate veľmi dobre spĺňa. Herecké výkony sú skvelé a všetci to podávajú absolútne na maximum. Scott Eastwood ako zloduch je vynikajúci a mal som pocit, že si túto rolu absolútne vychutnal do špiku kostí. Aj keď verím, že v reálnom živote to musí byť milý chlap. V tomto filme ale mega hovado. Uznávam. Od začiatku vieme síce niektoré veci predpokladať, no nemôžem povedať, že nejako konkrétne. Poviem to takto. Na to, aby sa niektoré veci dali tak precízne naplánovať ako tu dokážu naši zlodeji, tak potrebujete určite insidera. A film veľmi dobre ukryl identitu tejto osoby. Takže musím film za to pochváliť. Celú dobu som hádal a nakoniec ostal prekvapený. Good job. Vo filme mi trošku vadí ale pár elementov, ktoré ho držia späť. A najmä počas finále, kde som trošku čakal, že veci naberú aspoň trošku iný spád. Na druhú stranu ale môžem povedať, že ak mi bolo vedľajších postáv ľúto, tak filmu sa podarilo niečo zase spraviť dobre. Možno by som len chcel, aby tu mali trošku väčšiu rolu, aby mohli nejakým spôsobom lepšie ovplyvniť výsledný efekt. A potom je pravda, že ide o revenge story. A dokážete si to uvedomiť podľa mňa aj celkom rýchlo. Takže si nemyslím, že ide o spoiler. Vo výsledku som spokojný. Možno by som ešte prijal trošku viac akcie a mohlo to byť super. Ale myslím si, že na filme bola odvedená dosť dobrá práca. Hodnotenie: B+ ()

Ratemus

Tohle je ten Guy, kterého mám tak rád. Výborná podmanivá hudba, perfektní akce, skvělé nečekané zvraty. Prostě jeden z nej akčních filmů. Rozhodně nejlepší akce Stathama ()

nash.

Film nekompromisní stejně jako Jason v hlavní roli. Žádný odlehčující humor, žádné pomrkávání, žádná katarze. Efektní, filmařsky sebejisté, ale trochu neosobní a chladné. Solidní, byť ne tak dobré a intenzivní jako třeba Rozsudek smrti (2007). ()

cukorek

Tento krát som išiel na istotu, mňa G. Richi oslovil filmom Zbal prachy a vypadni. Od vtedy stále čakám na jeho nové zápletky. Presne v spomenutom filmy dokázal skombinovať viac príbehov, ktoré do seba excelentne zapadli. Čo mi teraz prekážalo, bola hudba k tomu filmu, prvú polovicu mi vôbec nesadla a jasné ten koniec zaváňal za gýčovým predstavením. ()

PetrPan

Celý by se to dalo shrnout jednou větou: Neserte Stathama, nakope vám prdel.  Křišťálově čistá filmová pomsta bez jakýchkoliv příměsí a prakticky bez bab, což se dneska moc nevidí. Mladý Eastwood tu pak skvěle zvládnutou zápornou rolí doslova dělá "ostudu" vždy kladnému tatíkovi a Stathamovi ten  ksicht zase  dokonale kameněl, tam kde měl. Já mám pro tyhle "cesty spravedlivých" slabost, za mě  five. ()

Happens

Moc nechápu, kam to klesl Ritchie. Vytvořit supermana ve světě podsvětí, respektive Kingpina, který béčkově jde Cestou pomsty za smrt svého syna. A tak béčkově vyvraždí bez nesnází vše, co mu stojí v Cestě. Dialogy se snaží být Tarantinovské, ale nefunknční. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD