Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

pepo

Uz velmi dlho tu nebol takto kvalitny chlapsky film a dalsi dokaz toho aka dolezita je rezijna virtuozita. V jadre to je klasicka Stathamovka, no Ritchie to dviha na high new level. Drsna, svizna, kruta a neprijemna chutovka ktorej chyba malo aby sa stala nadzanrovou klasikou. Silnych 8/10 ()

Xmilden

Guy Ritchie točí už více než 20 let s přestávkama ty nejzajímavější gangsterky. Navíc se vrátil i Statham, jen mě se více líbili minulí Gentlemani. Nemůžu Rozhněvanému muži upřít snahu, ale malinko jsem měl s filmem problém. Zřejmě za něj může Zahler s nedávným Dragged Across Concrete. Zkrátka Gentlemani byli každým coulem jasná Ričíovka. O Rozhněvaném muži tohle tvrdit nemůžu. Špatný to ale rozhodně nebylo. A je velká šance, že s další projekcí půjde mé hodnocení na maximum. 80% ()

darkrobyk

Průměrná akční kriminálka, kterou nahoru nevytáhne ani chladný a nemluvící Statham. Jindy mi retrospektivy a postupné skládání mozaiky nevadí, tentokrát mi to však přišlo jaksi kostrbaté a bez většího napětí. Odhlédnu od faktu, že kladné postavy (a hlavně sympatické) chybí, zaměstnanci firmy jsou paka, co se vás nejprve snaží ponížit, ale potom vám tleskají, a pátrání po vrahovi je nepochopitelně dlouhé. A pak samotný konec z říše fantazie, kdy takhle se tam zjevit by snad zvládnul jen Superman. Když vyřizování účtu, pak raději J. Wicka. Nikdo byl mnohonásobně lepší, než tenhle sterilní počin.... ()

LiVentura

Akční pecka, která dělá poctu tomuto žánru, i když opět nic nového nepřináší, je skvěle vizuálně zpracovaná a zahraná. Statham ve své nejlepší formě proti Eastwoodovi, no wow! ()

Fiftis

Novinka s Jasonom Stathamom je vskutku pozoruhodnou snímkou z niekoľkých dôvodov. Keďže ho režíroval Guy Ritchie, mohli by ste čakať, že v ňom bude popri slušnej akcii aj dostatok humoru. Tak tomu však v tomto prípade nie je. Rozhnevaný muž je veľmi vážnym akčným thrillerom, ktorý v podstate žiadny humor nemá, možno iba v prípadoch, keď Jason Statham buď niekoho odbije hláškou alebo efektívne porazí nejakého protivníka. Rozhnevaný muž sa mohol veľmi ľahko stať úplne bežným a štandardným akčným thrillerom, ktorý nie je vyložene nabitý akciou. Avšak akcia, aj keď je slušná, nie je tým najvýraznejším aspektom filmu. Je to práve onen nelineárny spôsob rozprávania, ktorý z neho robí oveľa zaujímavejší zážitok, pretože nám je zápletka odhaľovaná postupne a z rôznych uhlov pohľadu, čo si získa divákovu pozornosť po väčšinu stopáže. (25.11.2021) ()

Shakers

Guy Ritchie tento krát upustil od štýlových videoklipových záberov a naservíroval nám príbeh o pomste, šmrncnutý lúpežou. A čo treba na pomstu ? Presne tak. Chlapíka s kamenným výrazom, ktorý je drsný ako šmrglpapier a zvláda zabíjať ľudí bez žmurknutia oka. A Jason Statham tým sekáčom rozhodne je. Príbeh síce nie je extra strhujúci, no Guy Ritchie to zostrihal tak, že sa naňho pozrieme z viacerých uhlov, takže dokáže zaujať až do konca. Veľkým plusom je akčná stránka. Vraždy sú nekompromisné a nikdy nevieme kto prežije. Taktiež vážna atmosféra (Statham nehodí snáď ani jeden úsmev) a hudba je výborná. Na samotný posluch nič moc, ale v Ritchieho filmoch hudba vždy vynikne a funguje skvelo. Zhrnuté a podčiarknuté, Richtie aj Statham si môžu pripísať ďalší dobrý kúsok do zbierky a ja ako divák tiež. Bavilo ma to a s veľkou chuťov si to dám niekedy znova.  Obľúbený soundtrack: Wrath of Man. 85% - 4* ()

filmfanouch

Guy Ritchie ušel od svého debutu Sbal prachy a vypadni dlouhou cestu. Už při svém debutu navíc objevil Jasona Stathama. Ritchie Stathama objevil doslova na ulici a asi nikdo nečekal, že objevil budoucí hvězdu akčního žánru. Statham sice za svou první filmovou roli dostal pouhých 5000 liber, za druhý Ritchieho film s názvem Podfu(c)k už nicméně dostal liber 15 000. Časem se ovšem Statham začal objevovat i v jiných filmech a s Ritchiem naposledy spolupracoval v roce 2005 u filmu Revolver. Následně oba ušli dlouhou cestu: Ritchie režíroval oba díly Sherlocka Holmese s Robertem Downey. Jr nebo Aladina, Statham se poté stal hvězdou sérií Kurýr, Expendables, Mechanik zabiják a dokonce i Rychle a zběsile. Po dlouhých 15 letech ovšem dorazil další film, kdy se Ritchie jako režisér a Statham jako herec opět střetávají - Rozhněvaný muž!   Rozhněvaný muž je předělávkou francouzského akčňáku Krvavý prachy z roku 2004, dle různých informací je ovšem předělávkou velmi volnou. Rozhodně by ovšem divák od Rozhněvaného muže neměl čekat klasickou Stathamovku. Neměl by ani očekávat klasický styl Guye Ritchieho. Rozhněvaný muž je serióznější film než většina Ritchieho tvorby, ubírá se kromě humoru i na proslulé hyperaktivitě jeho filmů (což ovšem automaticky neznamená, že by Rozhněvaný muž nebyl velmi živelný film) a přesto se v tom ten Ritchie dá velmi snadno najít. A to z mnoha důvodů.   Na Rozhněvaného muže bude spoustu diváků z ukázek nahlížet jako na zaměnitelný akční film. Jenže v tomhle ohledu se nachází milé překvapení. Nebál bych se totiž scénář trojice Ritchie/Ivan Atkinson/Marn Davies označit za neskutečně povedený. Celý film je rozdělen na několik kapitol, které nejsou vyprávěné v chronologickém pořadí. V závěru poté do sebe vše dokonale zapadne a slepená mozaika dohromady vytváří skvělý akční film o pomstě, který má k zaměnitelné akční žánrovce skutečně daleko.   Jason Statham nadále zůstává věrohodným akčním hrdinou, které člověk od pohledu věří, že je schopná pobít mnoho nepřátel. Přesto je jeho postava mnohem komplexnější a zajímavější než ve většině zaměnitelných Stathamovek. Statham navíc opravdu dobře hraje a předvádí dost možná nejlepší herecký výkon ve své kariéře.   Jenomže zajímavý je i zbytek obsazení. Holt McCallany i Josh Hartnett dostávají výrazné úlohy, Andy Garcia se po delší době dočkává zajímavé úlohy a i záporáci rozhodně nejsou nezajímaví. Největším překvapením je Scott Eastwood, který je na první pohled nepravděpodobný kandidát na záporáka, přesto je ve své záporné roli překvapivě naprosto nejen věrohodný, ale i vyloženě výborný a velmi snadno ukáže, že rozhodně není protekčním synkem legendárního Clinta.   Rozhněvaný muž je především skutečně povedený akční film v tom nejlepším slova smyslu. Má naprosto úžasné akční scény a to především samotné finále. V samotném závěru se rozjedou neskutečná akční jatka, kdy je to celé stylové, přehledné a nápadité. Ritchie předvádí nejlepší akční scény ve své kariéře a je radost na ně pohledět.   Ritchie zároveň celý film natáčí s pevnou rukou a má štěstí i na své spolupracovníky. Kameraman Alan Stewart odvádí velmi dobrou práci a jeho kamerové přelety jednoduše stojí za to, jeho dvorní střihač James Herbert celý film bravurně skládá dohromady a při střihu je vidět výrazná nápaditost a i hudba Christophera Bensteada dělá hodně. Film velmi pravděpodobně nebyl kdovíjak drahý a přesto působí neskutečně velkolepým způsobem. Z bankovních loupeží dokázal Ritchie vytřískat asi tolik jako Michael Mann u Nelítostného souboje a po vzoru Mannovy akční klasiky se do jisté míry daří filmu též držet lidského faktoru a bankovním lupičům dodat duši.   Velmi snadno se dá do Rozhněvaného muže rýpat. Možná mu tak trochu dělá problém pendlování mezi ryzím akčním filmem, filmem o pomstě a kriminálním dramatem a dost možná zamrzí, že je na poměry Ritchieho filmů vlastně Rozhněvaný muž až příliš klidná záležitost. Jenomže pořád je natočené tak výtečným způsobem, že se na všechny ty výtky snadno zapomene. Rozhněvaný muž bude pravděpodobně na konci roku patřit mezi nejlepší akční filmy roku a Guy Ritchie natočil další bravurní záležitost a ukázal, že je aktuálně ve skvělé formě. Už příští rok bychom se přitom měli dočkat dalšího filmu, kde Ritchie a Statham spojí síly a to špionážního filmu Five Eyes. Ukáže Ritchie za rok, že je skutečně škoda, že se nikdy nechopil bondovky? To do jisté míry naznačuje už samotný Rozhněvaný muž. Ten má k zaměnitelné akční jednohubce skutečně daleko především i proto, že tak skvěle zpracovaná záležitost nejspíše neomrzí ani po druhém zhlédnutí...... () (menej) (viac)

KlárkaS

po tomhle mdlým filmovým netflix roku je tohle přesně ta tolik potřebná adrenalinová injekce říznutá pořádnou dávkou naštvanosti. Opening scene je přesně taková, jak má být. Negenerická, nastavuje styl a atmosféru přesně toho, co bude další dvě hoďky následovat. Je to dark, je to stoickej Statham, je to naprosto fenomenální soundtrack, je to až nolanovsky emočně agresivní, no a je to fakt dobrej film. ()

JohnnyD

Najautentickejší noir od Basic Instinct. Úplne tam vidím Mitchuma alebo Bogarta. Parádna drsná jazda s atmosferickou hučiacou hudbou, množstvom násilia a s ultradrsným Stathamom a výborne vyskladaným nelineárnym príbehom. Nie je to nahláškovaná komédia ako klasické Ritchieovky, ale aj tu sa nájdu momenty, ktoré divákovi vyčaria úsmev na perách. ()

Beckett51

Ač jsem byl v některých (hlavně úvodních) momentech ne úplně šťastnej ze samoúčelnýho nadbytku testosteronu, už jenom kvůli tomu naprosto fantasticky strukturovanýmu scénáři nejde dát nic jinýho než plnej počet. Brilantní revenge-heist neRitchieovina, která by mě překvapila nejspíš i kdybych od ní něco očekával. ()

Aky

Kdyby nebylo pověsti, která tento film předcházela, mohl jsem si ho odpustit. Dočkal jsem se dalšího supermana, který pistolkou skolí šest samopalmíků, přežije všechny kulky, které ho provrtají, a nakonec dosáhne svého, jak je mu od počátku souzeno. Za téměř dvě hodiny, trochu nelogicky a nesmyslně, ale zaplaťpánbůh za to, mohlo to přijít dřív. Druhou hvězdu přidávám za Jasona Stathama, na kterého se pěkně kouká. ()

Cappuccino

Koncept filmu je jednoduchý, ale to vôbec neprekáža. Práve naopak. Zložitý dej by diváka zbytočne odvádzal od priamočiarej cesty pomsty plnej drsných chlapov, surového násilia a naozaj temného soundtracku. Verím však, že niektorým ľuďom bude chýbať prepracovanejšia zápletka, na aké sme u Ritchieho zvyknutí. Mne tu však ,úprimne, vôbec nechýbala. Wrath of Man väčšinu času ťaží z ponurej atmosféry, scén preplnených testosterónom a menším množstvom akčných scén, ktoré stoja za to. ()

HAL

Nová Ritchieovka je nakonec lehkým zklamáním, těšil jsem se na větší pecku. První půlhodina je fantastická, Ritchie buduje kult osobnosti svého Johna Wicka/Nobodyho dokonalým stylem a napětím co Statham pak předvede až se opravdu rozjede jsem skoro nedýchal... a pak to Ritchie zabil hrátkami s nelineárním vyprávěním a odsunutím übermacho Stathama na úplně vedlejší kolej. A mě ti záporáci a vedlejší postavy a nějaké detektivování přitom kurva vůbec nezajímali, Já chtěl vidět jak Statham jede brutální přímočarou revenge rampage! Ale ne, on je tam pak vinou nedobrého scénáře už jen spíš za takovou deus ex machinu která občas sice něco silného udělá, ale stejně tak často se nechá odklidit do ústraní. Řemeslně je to pořád Ritchiovská dokonalost, ale příběh s nějakou soudržností, logikou a gradací tu satanužel moc nefunuguje. 7/10 ()

misterz

Jason Statham vo svojej zvyčajnej forme, no vďaka G. Ritchie je z toho niečo viac, ako len obyčajná cesta za pomstou. Najviac ma oslovila atmosféra, ktorú tu medzi postavami dokázal vyčarovať a tiež to napätie, ktoré tu divák cíti a o ktorom vie, že to čoskoro prepukne. No a tie Stathamove ksichty....... možno by sa naľakal aj Chuck Norris.  V skratke povedané, také inteligentné krimi puzzle, ktoré má ambície diváka úplne pohltiť. Silný nadpriemer. 85/100 ()

liskam

Perfektně zpracované minimalistické akční drama s dokonalou hudbou a 100% využitými hereckými klady hlavního hrdiny.! Za mě 80% a lepší 4 hvězdy. ()

pornogrind

Tak za mě rozhodně záživnější záležitost než Ritchieho poslední film Operace Fortune: Ruse de guerre(2023) ale ani tak z toho nejsem nějak extra odvařenej. Slabší 3hvězdy. ()

mzss1

[85%] Konečně dobrý film! Absence solidních áčkových filmů mi v dnešní koronavirové době chybí. A přesto se občas najde solidní kousek, viz tento počin od úspěšného režiséra – Guy Ritchi. Abych se pravdu přiznal, od něj toho nakoukáno moc nemám. Před tímto Rozhněvaným mužem jsem viděl akorát prvního Sherlocka Holmese, který bych zaonačil tak nějak průměrně a poté loňské Gentlemany, které mi už vůbec nesedly. No, dost se srovnáváním. Typická Stathamovka toto není a jestli je to klasický styl tohoto režiséra, to nevím a bádat po tom nechci. Podstatné je, že mi to ihned od začátku sedlo. První hodina byla naprosto skvělá. V té cca další části též nemám víc výtek, jen mi to ve finále přišlo takové moc urychlené, asi bych stopáží tak 15 – 20 min přidal, nebo nevím. Zřejmě mě to asi tak bavilo, že mi ty 2 hodiny utekly opravdu rychle. Možná bych ještě trochu obohatil scénář atd. ale to už jsou v mých očích pouhopouhé detaily. Jason Statham zde byl určitě drsný, zpočátku teda chladnokrevně vypočítavý, že jsem si zpočátku myslel, že se to nemůže jmenovat Rozhněvaný muž (pravda, překlad je trochu jiný). Stathamovu postavu jsem vnímal jako metodicky, klidnou, chladnou a plánovací. Souboje zde nemá, což mě netrápilo. Máme tu pár dobrých přestřelek, zejména ta při prvním přepadení, a ve finále je to už střílecí masakr. Takže i Rko se trochu ke konci ozvalo, ale tak nějak přiměřeně. Úplné, finální zúčtování (pomsta) byla kratší, než jsem si myslel, ale rozhodně stylová (myslím tím především Jasonovu pomstichtivou řeč). Takže co dál psát? Od začátku napětí, kvalitní režie v rámci kamery … Líbila se mi i hudba (opakující se motiv se dal stále poslouchat). Ostatní herci krom výborného Stathama bez připomínek. Takže, abych dal plný počet hvězd, něco bych tu ještě přidal. To ale neznamená, že jsem si film neužil. Krom toho mám toto téma s přepadáváním trezorů a dodávek rád. Těším se na další shlédnutí! ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD