Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Morien

No nevím, hodně toho násilí tam bylo navíc - mám na mysli neúspěšné hledání uprostřed filmu, které příběhově k ničemu nevede a akorát zabírá čas. Násilí na konci bylo super a tam jsem se nemohla vůbec odtrhnout od obrazovky. I přesto mě jímá podezření, že Guy (a nebo možná já) prochází krizí středního věku. Holt McCallany je jedním z mých předních oblíbenců na seznamu lidí, co vypadají jako žába. Poprvé, co jsem si všimla Eastwooda Juniora, mno bude to mít asi těžké, protože dokud se bude objevovat jen v takových filmech jako dosud, tak nepůjde poznat, jestli umí hrát nebo ne. Zajímalo by mě, jestli scénář původního filmu dává větší smysl, protože si říkám, že beztak jo, jako vždycky. A přečtení jeho popisu na wiki ihned ozřejmuje ta divná místa nesouladu mezi původním příběhem a (nadbytečnými) novými prvky, které si tam Guy během adaptace narouboval. Hodina a půl by filmu slušela víc. ()

gudaulin

Projekty Guye Ritchieho se obvykle vyznačují hravostí a lehkostí, kterou tentokrát vystřídala akční přímočarost plná násilí, testosteronu, vypracované muskulatury a nasupeného pohledu a la Sylvester Stallone ve tváři Jasona Stathama. Ten sice nebývá režiséry obsazovaný do rolí intelektuálů, tady je ho ale pro neměnný mrazivý výraz trochu škoda. Jednoduchý příběh o cestě za pomstou by mi nepřekážel, kdyby ho Ritchie nenalinkoval tak popkornově. Supermani, kteří v pohybu vyřídí šesti výstřely na vzdálenost desítek metrů šest protivníků, patří do pohádek, kterým neholduju. Navíc mám dojem, že tým scénáristů se v tomto případě nepředřel a párkrát jsem nevěřícně povytáhl obočí nad podivnou zkratkou v ději nebo chováním postav. Ritchie je nicméně příliš dobrý režisér na to, aby natočil vyloženě špatný film, navíc se jeho snímek objevil v pravý čas po vynuceném půstu daném epidemií covidu. V rámci žánru je to jednoznačně nadprůměr a fanoušek akční podívané si k mým 60% celkového dojmu může s klidným svědomím přidat čtvrtou hvězdičku. ()

choze

Debilní český název si opravte na přesnější Kurevsky nasranej chlap. Vztek hlavního hrdiny skrytý za jeho non-stop kamennou tváří (Statham zjevně obdržel od Ritchieho jediný režijní pokyn - nikdy se neusmívej) je přímo hmatatelný. A když průběžně exploduje, nemá to podobu propracovaných efektních bitek a přestřelek, ale chladnokrevných a bleskových hromadných poprav, kdy Jason bez nějakých předchozích pošťuchovaček prostě vytáhne bouchačku a o pět vteřin později leží celá parta padouchů s kulkami v hlavách a Jason se přesouvá k další. Je to příjemně věcné, studené, drsné, temné a mlčenlivě vzteklé a taky nelineárně odvyprávěné z různých perspektiv, což dodává jednoduché revenge story tajemství a napětí, umocněné hudbou. Člověk si u toho potěšeně vzpomene na spoustu sympatických macho filmů, od sedmdesátkových kriminálek, přes Nelítostný souboj a Odplatu, po zahlerovky a nedávného, rovněž solidně nasraného Nobodyho. Ritchie se tu utlumil a natočil tak svůj nejintenzivnější film. Víc takových, prosím. ()

Sarkastic

„Máš problém?!“ - „To nevím. Mám? Co se stane, když vytáhneme pistole proti samopalům?“ - „Tak odpovíte pozitivním duševním postojem.“ Jenže tenhle „nováček“ postupně prokáže, že má trochu jiné emoční rozpoložení, ve kterém nemusí být ani špetka něčeho pozitivního. Zkrátka takový přístup, který nic a nikdo nezlomí…Od úvodního intra a vychytaných titulků „cool“ podívaná ve všech myslitelných směrech. Byl jsem hodně zvědavý, kam se Ritchie od Gentlemanů posune, ale navzdory Stathamově obsazení se naštěstí žádná primitivní a upocená zábava plná testosteronu nekonala. Vlastně mě až překvapilo, kolik měla tahle nekompromisní cesta k odplatě zákrutů a úhybů, a nebudu lhát, ne až tak příjemně (téměř se to bojím u takové žánrovky napsat, ale opravdu bych skoro uvítal, kdyby byla o něco přímočařejší). O to víc jsem si naopak užil atmosféru, tempo či akci. A v neposlední řadě také „nabušený“ soundtrack a Bulleta (McCallany mě začal od Mindhuntera dost bavit). Stejně jako po Gentlemanech se těším na další počin. ()

Gilmour93

Heat Dragged Across Concrete. Ritchie rád krade a Mann se Zahlerem si musí hlídat něco jiného než peněženky. Na autorovy poměry se to drží až nečekaně při zemi, že úplně cítíte ten chlad betonu města andělů, nicméně pokud máte v tvůrčí DNA hravost, nikdy se jí nejde zbavit beze zbytku (úvodní loupež „from inside“, prostřihy akce a plánu s autíčkami). Omlouvám se, že jsem nad ním před časem zlomil hůl. Nyní zase patří mezi Gentlemany, co mi dělají radost.. Pobavilo mě, že nahněvaný Cold Cunt o tvrdosti korundu odrovná šest lupičů a starostlivý zaměstnavatel ho chce nechat pár týdnů doma odpočinout, aby netrpěl posttraumatickou stresovou poruchou. Vždyť PTSP by trpěla Jasonem Stathamem! Let the painter paint.. ()

TheDarKnig

You started by saying you'd do anything. But what I'm hearing is you think you've done everything. Po traileru jsem čekal obyčejnou, ale pravděpodobně docela zábavnou a stylovou akční jednohubku v tradičním podání Jasona Stathama. Což mi nijak nepřekáželo v opatrně natěšeném čekání , ale divil jsem se, že něco takového dostanu od Ritchieho. Takže jsem si zároveň říkal, že upoutávka snad diváka cíleně trošku zavádí. A vskutku, zaváděla, nicméně nakonec jsem nedostal ani rutinní, leč cool masakr se Stathamem ani překombinovanou kulometnou gangster jízdu od Ritchieho. Roli zřejmě hrála předloha, původní francouzský film, který jsem sice neviděl, ale z doslechu to byl zřejmě civilní, tajemný, drsný thriller s tou klasickou špinavostí, což je častější rys evropské kinematografie než té americké (alespoň v posledních desetiletích). Ovšem neobvykle klidný Ritchie do své verze Hněvu Muže (píšu muž s velkým M, protože zdejší hlavní postava tak na mě působila, jako personifikace pomsty, spíše živel, temný duch než opravdový člověk - k tomuto vnímání vybízel i fakt, že ačkoliv postava měla jméno, většinu filmu byla přezdívána podle mě schválně odlidštěnou zkratkou "H") dodal úžasný styl, režii a téměř perfektní přístup k vyprávění. Už prolog filmu mě pohltil svým zlověstným náletem na město, rutinou pracovního dne a šokujícím, zajímavě odosobněným násilím a zejména první větší polovina filmu pokračovala v podobném duchu, kdy se na poměrně jednoduchou základní kostru nabalovaly více či méně očekávané vrstvy děje. U těch méně očekávaných bych se na chvíli zastavil - některým lidem ve vyprávění vadí pouze naznačené a dále příliš nerozvíjené linie světa, v kterém se příběh odehrává, ale mě tento přístup vždy přišel docela zajímavý, svým způsobem odvážný a fiktivní vesmír prohlubující a oživující. Samozřejmě normálně se to dělá zejména v případě, když se očekává pokračování, ale mě potěší i slepé odbočky či vedlejší zajížďky i v sólo filmu (důležité ovšem je, aby nenarušily úplně strukturu vyprávění, nějak zapadaly do předestřených motivů a byly prostě dobře zapracovány a zpracovány). Stejně jako syrové, nečekané smrti postav to dodává světu reálnost. V tomto konkrétním případě byla dána celková reálnost a syrovost do zajímavého kontrastu s mystériem a chladem hlavní postavy. Vlastně se nevím rozhodnout, zda by se mi líbilo, kdyby roli dali nějakému herci s větším rozsahem, který by "H" třeba zlidštil až příliš. Statham díky své víceméně jedné, drsoňské poloze byl většinu filmu přesně taková Síla přírody jak bylo záhodno. Škoda, že v poslední větší třetině filmu sice režie ani celkový styl nepolevily, nicméně jsem musel začít nad některými událostmi trošku více přivírat oči. Ale to, co se možná zhoršilo na logice, bylo bohatě vynahrazeno celým finále, které dalo zatraceně uspokojivou tečku tomuto mistrovsky natočenému filmu. Ještě bych tady dodal, že i když byl Ritchie rozhodně mnohem klidnější a nešlo jeho klasický přístup vždy poznat, určité problesky se našly - ať už v některých dialozích, které dokázaly vytvořit během pár minut zábavné a sympatické postavy, či v stylovosti režie, citu pro vizualizaci vyprávění, použití střihu a kompozici obrazu. Aspoň na prostoru jednoho filmu nám pan režisér dozrál a dospěl. Užil jsem si tento film více než trochu přehypované Gentlemen. A ano, soundtrack byl velká paráda, jeho načasování se zvuky filmu, jeho ambientní smyčcová strohost a ponurost, tak se dělá atmosféra. 9/10 () (menej) (viac)

sniper18

Wrath of man nie je klasický Statham a určite nie ani klasický Ritchie, ale po sérii filmových sklamaní ma konečne zase nejaký film aj príjemne prekvapil. Príbeh na prvý pohľad pôsobí ako klasické béčko, ale náhodou je ten scenár slušne prepracovaný, nájde sa aj nejaký ten nečakaný zvrat a hlavne je neustále dostatočne atraktívny. Vôbec mi nevadilo, že to nie je ani tak stathamovsky akčné a ani ritchieovsky štýlové a čiernohumorné, práveže je to viac než solídny krimi thriller s veľmi dobrou atmosférou bez jediného slabého miesta, v ktorom všetky strany dostanú adekvátny priestor, aby to neboli len také obyčajné figúrky. To preskakovanie v čase ani nebolo tak potrebné, ale filmu to ani neškodí a udržuje si plnú prehľadnosť. Mňa to bavilo od začiatku až do konca. Akčná stránka tu nakoniec neplní až tak veľkú úlohu, čo ale vzhľadom na kvalitu scenára nevadí. Statham tu toho moc nepredvedie, vlastne len jedno uškrtenie, ale prestrelky sú dobre natočené, hlavne dlhé finále sa mi dosť páčilo. Ale v tej prvej prestrelke to mohol mať Statham trochu ťažšie, na to, že sa celý film tvári celkom realisticky je táto prestrelka až moc ľahká. A aj ten rating sa mohol lepšie využiť, tie drsnejšie momenty sú mimo záber. Ale ako som spomenul, tu to moc nevadí, film má iné priority. Skvelo vyšlo aj obsadenie, Jason Statham je prirodzený drsniak a toto mu sadlo, má tu sympatických kolegov ako Holt McCallany, Josh Hartnett alebo Niamh Algar, ale aj plno iných výrazných vedľajších a záporných postáv. Tu bola každá postava veľmi dobre zvolená. A režijne je to možno na takého výrazného tvorcu, ako je Guy Ritchie až moc obyčajné, ale tu som len rád, k takémuto námetu sa viac hodí takéto prevedenie a vizuálne aj atmosférou je to kvalita. Ktorú podporuje aj dobre zvolená hudba. Takže ja som veľmi spokojný, dopadlo to ešte lepšie, ako som po traileri čakal a Jason Statham má po dlhých rokoch konečne zase film, ktorý si rád ešte pozriem. 78% ()

Eliott

Na filmy tohoto typu je Ritchie vážně machr. Jedná se o skvěle propracovaný akční drama, kdy Jason Statham bezchybně ztvárňuje záhadného a neustále zamračeného hlídače ve společnosti na převoz peněz. Klady tohoto díla drtivě převažují zápory a tak nemám téměř na co bych si mohl stěžovat. Styl vyprávění lehce připomíná Úhel Pohledu, avšak z důvodu jisté předvídatelnosti bych zápletce udělil pouze čtyři hěvzdy. Naopak vše ostatní bylo pětihvězdičkové (herecké výkony, kamera, humor, akce, hudba, atd..). Na závěr se ještě nemohu ubránit srovnání jednotlivých kapitol, kdy bych nejlépe hodnotil asi tu první, kde dominuje Statham. Nicméně si dílo dokázalo udržet své tempo a konec nezklamal a vlastně dost potěšil. 81% ()

3DD!3

Zpočátku se WRATH OF MAN tváří jako Stathamovská klasika o frajerovi s jasným morálním kompasem, který likviduje gangy co vykrádají pancéřová auta. GTA style. Chyba lávky. Drsný soustředěný přístup, který Richie zvolil a udrží až do konce ukazuje, že dospěl a své ego ukočíruje pokud si to příběh žádá. Žádný videoklipový střih a pokud hlášky tak sexistické a homofobní, plus krutá a krvavá akce. Kombinace Zahlerovského přístupu smíchaná s Mannovskou kriminálkou funguje jako dobře namazaný stroj. Bensteadova hudba úžasným způsobem podtrhuje nepříjemný až mrazivý podtón celého snímku. Vynikající role pro Eastwooda. ()

Le_Chuck

Prvé dve kapitoly kryštalické 5-ky, ďalšie dve trochu zošlapnú z plynu, ale aj tak nemám srdce tomu nedať fullku. Mne osobne tam trochu chýbali tie Ritchieho vizuálne finesy, ale okej, stále to top notch filmárčina. Jo Christopher Benstead dosť naložil. 90% ()

Spiker01

Jsem fakt rád, že v době téhle nejistoty a přísunu průměrných filmů máme jistotu alespoň v Guye Ritchieho. Až sociální sítě mi připomněly subžánr stathamovek, který v posledních letech prakticky vymizel. Pro Rozhněvaného muže by to ale byla zbytečná urážka, ritchieovka tomu sedí více, přece jen tu Jason Statham zranitelnější a nekosí panáky úplně po desítkách (což mi vlastně trošku chybělo, že kdykoliv se rozjel, tak dostal kulku). Jinak je to skvěle obsazená (Holt McCallany je můj velký oblíbenec, prosím další řadu Mindhuntera!) gangsterka, zrežírovaná tak jistou rukou, že se na to skvěle kouká. Už se nemůžu dočkat až na to zajdu do kina. ()

Kaka

Zdá se, že Ritchie kolem padesátky na krku konečně filmařsky dospívá a natočil relativně umírněnou, zemitou a přímočarou heist/inside job gangsterku, která je nohama na zemi, pořád dost cool a pochopitelně bez absence typického ostrého humoru. Statham bez kopanců - to už je sám o sobě div, který ale překvapivě dobře funguje a i akce celkově je ucházející. Sice to občas vypadá, jako kdyby Michael Mann remakoval Heat s jointem v hubě, popíjejíc irskou whiskey, ale OK, když se to nebere příliš vážně a s přihlédnutím k tomu, že je to vlastně velmi slušně natočené béčko bez větších ambicí, je to v pohodě. ()

sud

Guy Ritchie meets hard old school revenge movie. Řízný akční nářez se solidním bodycountem, typově přesným Jasonem Stathamem, dostatečně napínavý a na dnešní dobu poměrně nekorektní. Událost sezóny asi ne, ale nadprůměrná žánrovka určitě. 80%. ()

castor

Já a Guy Ritchie, to je nahoru dolů. Řada jeho projektů si mě coby diváka nezískala, to ale neznamená, že by neuměl přinášet zajímavé historky z gangsterského podsvětí. Občas odskočí opravdu k velkým produkcím (Sherlock Holmes, Král Artuš, Aladin), ovšem tohle filmové zastavení má docela daleko k jeho eskapádám z přelomu tisíciletí. A nutno podotknout, že tahle změna stylu mi sedla. Starý dobrý bourák Jason Statham vstupuje do bezpečnostní firmy v Los Angeles, která se specializuje na převozy velkých obnosů peněz, s průměrnými výsledky vstupních testů. Moc nemluví, s kolegy na pivo chodit nehodlá, k tělu si málokoho pustí. Jenže pak si na jeden z vozů políčí banda zlodějů. A on ten Statham nebude vůbec průměrný střelec či rváč. Za maskou odměřeného samotáře bude pochopitelně něco víc. Ač je to celé vlastně prosté, Ritchie to celé obalí zručnou expozicí a do zásadního zvratu se to tváří jako promyšlená hra. Pomáhá tomu nechronologické vyprávění, skvělé řemeslo a hlavně výtečná atmosféra. Zbytek je nalajnovaný podle jasné rovnice, bez emocí, ale zato zatraceně sebejistě. Stylová přímočará žánrovka. ()

D.Moore

Takhle vypadá remake, který má smysl. Z původního příběhu, který se mi líbil, vzal Guy Ritchie to nejdůležitější, přidal k tomu spoustu nového a natočil film, který se mi líbí ještě víc. Nekompromisní temná atmosféra vtáhne do děje už první scénou a dál se valí za zvuku bezvadné plíživé hudby, mísící s hukotem náklaďáků a výstřely. Ano, vzhledem k tomu, že hrdinu hraje Jason Statham, na rozdíl od francouzského originálu tolik nepřekvapí, co dokáže, ale překvapí spousta jiných věcí a postav včetně dokonalého Scotta Eastwooda, který zjevně hrát umí, když dostane šanci. Já jsem si asi nejvíc užil kapitolu Spálená země, ve které se šéf s týmem vydali po stopě a která byla opravdu hutná. Skvělá práce! ()

Spooner

Málokterý film si onen hněv v názvu zaslouží tolik, jako právě tenhle. Snímek, který se v trailerech (a vlastně i první půl hodině) tváří jako typická stathamovka, totiž Guy Ritchie proměnil v neskutečně naštvaný, zlý a nekompromisní nářez, u něhož si režijní borec z Británie nejspíš řekl, že chce jednoduše natočit nejbrutálnější počin své kariéry. A povedlo se mu to na výbornou. Rozhněvaný muž je drsným revenge thrillerem kombinující starou školu s moderním syrovým hávem a přidává k tomu klasické Ritchieho propriety (i když v mnohem soustředěnější formě) i sympatické vypravěčské hrátky. A zároveň nám oblíbeného režiséra ukazuje v trochu jiném světle. Výsledkem je správně chladná a v jistých scénách opravdu nepříjemná šleha, jejíž mrazivé pocity doplňuje také dokonalá hudba, kterou si nyní budu pouštět asi vždy, když mě někdo na*ere. Jason Statham si tu pak na první pohled jede klasicky to svoje, snad nikdy ovšem nebyl jeho chladný a věčně naštvaný výraz využit tak parádně jako zde. Závěrečná lahůdková třetina, při jejímž sledování se musí Michael Mann či John Carpenter tetelit blahem, už pak jen utvrzuje, v jak neskutečné režijní formě se Guy Ritchie aktuálně nachází. ()

Davies182

Nevim, co mi tam k úplný dokonalosti chybělo, ale moc toho nebylo, a až se znovu podívám na poslední Zahlerovky, snad to najdu a dokážu popsat. ()

petero

Jason Statham je skrátka záruka dobrého filmu a Guy Ritchie hádam ešte viac čo sa kvality týka a nesklamali ani tento krát v ich už štvrtej spolupráci. Nečakane prekvapil Scott Eastwood a svojho záporáka si poriadne užil. Konečne po dlhej dobe poriadne dobrý akčňák. ()

gogo76

Uff.., Guy Ritchie takmer stvoril kultový film...Nevyhľadávam filmy so Stathamom, hoci paradoxne mi mnoho ľudí vraví, že sa na neho dosť podobám. To, že film so Stathamom zabodoval však nebude celkom jeho zásluha, pretože si  viem v jeho roli predstaviť mnoho iných lepších hercov a to ako film klape je skôr zásluha režiséra Ritchieho. Ak ste niekedy šaleli z filmu Nelítostný souboj tak ako ja, tak je to film pre vás. Neviem čo by som chválil skôr, hudba? Skvelá, perfektne poháňa film a dvíha adrenalín, skvelé herecké obsadenie vo vedľajších úlohách, potešil ma hlavne Holt McCallany a J. Donovan. Záverečná prestrelka v depe , bomba! Film spočiatku nedáva mnoho informácií, ale postupne to do seba zapadá a v závere to klape na plné obrátky. G. Ritchie predsa len zopár chýb urobil . Eastwoodov syn je fajn, ale v závere pochopíte, že ho mal nahradiť niekto iný. Prehodil by som im role so spomínaným Donovanom, ten by sa na to hodil určite viac. Rovnaký pocit som mal zo Stathama, chcelo to lepšieho herca a hlavne - nerobiť z neho terminátora. Možno mi niečo ušlo, ale ako sa dá prežiť dávka zo samopalu bez škrabanca? Odpovede, že mal vestu mi nestačia, chcelo to vierohodnejšie vysvetlenie, pretože ten kto strieľal vedel veľmi dobre, že má vestu... a iným to vedel trafiť rovno medzi oči... Napriek tomu skvelý, nadupaný, drsný film akoby ho ani G. Ritchie nenatočil...80%. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD