Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

FrankSusta

Myslím, že úmyslem tohoto filmu fakt nebylo donutit diváka ke smíchu už během úvodních titulků. A přesně to je můj případ. A přesně od tý chvíle jsem věděl, že to bude průser. Následující hodinu a čtyřicet minut jsem už jenom tupě sledoval machoStallona na starý kolena bojujícího se stonásobnou přesilou, hláškujícího jako... jako... jako Stallone za mlada. Ale začněme od začátku tohoto extrémně uvědomělého filmu (jehož inteligence se projevuje kupříkladu množstvím demonstrací (žádny copyright Jokera? Ne? Tak to je teda fakt uvědomělý)). Hned od začátku tu máme problémy se storytellingem a prodáváním postav a udržování tajemství (kvůli kterým víte už od prvních dvaceti minut, jaké bude to velkolepé tajemství na konci...): Stalloneho postava (díky spoilerujícím trailerům) vůbec nevypadá nějak obyčejně a brát ho jako normálního nenápadného amerického popeláře je opravdu těžké. Postava Sama je bohužel extrémně otravná, ale naštěstí pro něj dokáže Javon 'Wanna' Walton nasadit alespoň roztomilé očůčka, která ho dokáží jakžtakž zachránit. A taky mi teda sakra netvrďte, že mu má bejt už 13. On se totiž CHOVÁ TAK HLOUPĚ, NEZODPOVĚDNĚ, DIVNĚ A URÁŽLIVĚ (vůči mé generaci, kterou má zobrazovat). Jako jo, vím že mu je už 16, ale tak ať na to vypadá! Dále je těm postavám fakt těžký fandit i z přesvědčení, že jelikož se chovaj tak blbě, že na ně platí zákon karmy - nebo-li já jim to špatné živobytí přál. Jinak to je ale vcelku dobře udělaný film. Efekty fajn, kamera fajn, střih fajn, výprava, casting vedlejších postav (i když jsem přesvědčen, že kvůli tomuhle původně vypustili z vězení 6ix9ine, dokud zase něco neprovedl)... jenom ta totální absurdnost!!! Tak extrémně totální absurdnost! 5/10 ()

alchac

Mno jo. Když už si to z míst naprosto nečekaných přihasí vpravdě samaritánská pomoc superhrdinskému žánru, který s výjimkou Strážců Galaxie již nejméně dekádu zMrvlený teplá na úbytě, zmodrá to tu rychleji, než bys řekl „kulantní staroškolsky špinavé, westernově přímočaré béčko,“ nicméně kdo si chrochtal u posledního Ramba, bude zřejmě chrochtat i zde. Sláj zjevně poklidné dožití na penzi neplánuje a po chvályhodném vzkříšení svých R&R legend se již poněkolikáté uvolil předvést dnešní mládeži, jak se to má dělat – zde konkrétně názornou demonstrací jaká by bývala byla mohla být sranda s Avangejs či Ligou proktologů, kdyby byli jejich členové trochu více Postradatelní. Kupodivu mi vůbec nevadila ani ta silně průhledná pointa, pročež mínus jedna pouze za toho opravdu mimořádně hnusně vlezlého spratka. Závěrem též slavnostně slibuji, že pokud se tedy někdy dočkám Sláje v roli Antonína Stárka, Dolfiho jako nordického kladiváře, Bolo Yeunga na pervitinu a opatlaného zelenou želatinou, Arnýho co Prezidenta Ameriky, Džetlího parodujícího Robina Úda a Syntie Rozkrok se zrzavým přelivem a ruským přízvukem, naklušu na to do kina minimálně třikrát! ()

CatcherBlock

"Malý, všední" superhrdinský film, se všemi myslitelnými klišé, jaké si zkušený divák dokáže představit, ale zábavné to je velmi a Stallone je pořád cool. ()

viperDavid

Hrozně jsem se na nový film Sylvestera Stallone těšil, ale asi mu docházeli peníze, protože tohle je po všech stránkách opravdu špatný film. Začátek byl slušný a dokonce i koukatelný, ale od poloviny filmu se to táhlo jak smrad když si prdne těhotná holka... každý kdo to poznal tak ví. ()

Johnny.ARN

Inšpiráciu Vyvoleným tam cítiť evidentne, ba by som až povedal, že je to skoro remake pre modernú generáciu. Dá sa to pozerať, twist neprekvapí, ale predsa, Sly je už starý, ledva chodí a dajú mu takúto úlohu. 3 z 5 ()

noriaki

Kdekdo se rozčiluje že Stallonovi tyhle charakterní role nejdou, jenže vedle zbytku filmu je ještě zlatý. On je tam a akce je docela fajn, jenže zbytek je mimo moje chápání. Chtělo by to přidat tomu otravnému klukovi deset let věku, adekvátně přizpůsobit zápletku, a mohl z toho být krásně syrový thriller se superhrdinou. Mám pocit, že to bylo v plánu, jenže s tím jak jsou napsané postavy a dialogy to moc nefunguje. Občasné ohýbání jejich charakterů aby do toho zapadly, je spíš na škodu. ()

elanius

(66/2022) / Tešil som sa na Slya, námet znel super, presne rola ako šitá pre neho. Výsledok je ale o dosť horší ako som čakal a chcel. Predvídateľný, plochý, slabo vystavaný príbeh je najväčší problém. Celý film pôsobí veľmi "teen", myslím, že šlo práve o to osloviť mladé publikum. Obávam sa ale, že práve pre toto publikum bude zase film moc obyčajný a zdĺhavý. Určite tomu viac svedčí stream, kino by bol pravdepodobne fail. (5/10) ()

VanTom

Ani nevadí, že podobné historky o zapšklém, světa se stranícím dědkovi (veteránovi), jehož osobní prostor naruší neodbytné mládí, jsme už viděli mockrát (třeba Equalizer s Washingtonem). Samaritán však nešikovně balancuje mezi špinavou sociální kritikou s komorním spřátelením dvou outsiderů a superhrdinskou komiksovkou. Netrápilo mě si počkat na první větší akci až do závěrečné třetiny, Stallonemu role skvěle padla a i jako popelář ve svém věku budil respekt, jenže přepálené finální rozřešení v digitálně hořícím (jakože plameny bez žáru i kouře!?) skladišti emoce paradoxně docela zhasilo. ()

drackula

Stallone je kráľ! 👑 Úloha mentora, ktorý vie čo a ako mu neuveriteľne sedí. A zápletka môže byť pokojne superhrdinská. Však aj Rambo a Rocky sa dajú považovať za superhrdinov. Prvá polovica filmu sa najviac ponášala na Rockyho/Creeda, kde bola dôležitá interakcia medzi samotárom čo chce mať pokoj a chlapcom, ktorý sníva o svojom hrdinovi. Čím viac ale blížil záver, dianie pritvrdzovalo a finále už bolo skoro ako Rambo 4. Hlavný zvrat je predvídateľný, ale jeho prezradenie je neskutočne efektné. Sly to stále vie. Viac takýchto superhrdinských filmov! 80% Amazon ()

m.a.t.o.

Jedna hviezdička je možno trochu kruté hodnotenie, ale Samaritán rozhodne nie je dobrý film. Má chabý príbeh a rovnako chabé špeciálne efekty. Sly ide na štvrť plynu a mal som z neho pocit, že na pľac ho dotiahli násilým. Ak bude v nastolenom trende pokračovať, asi by mal zvážiť odchod do dôchodku po vzore Bruca W. 25 % ()

JohnSmith

Nebylo to vyloženě špatný, Sly je fajn, ten malej kluk taky ušel a záporák Asbaek má charizma. První polovina je slabší, než se děda rozhoupe, ale bohužel akční finále, které trošku pokulhává, je tím jediným svižným. ()

Herzeleid

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem hovadinu a naopak budu muset časem zkouknout ještě znovu, neboť to fungovalo dobře. Stallone hraje klasicky svou roli, takže si tam můžete promítnout jeho role. Jsem na vážkách nad 4 hvězdami, protože film je podle mě podhodnocený. ()

blackkocour

silvestr má už dávno po záruční době, a tahle plíseň prožraná kulnička na dřevo si na stará kolena ještě bude hrát na pípající konvici.. no neber to. Film jakože, dost uráží inteligenci diváka, a což se mě tolik netýká, ale nějakého druháka z družiny určitě může! Tohle vyhoďte na skládku a nechte prosím hnít, děkuji ()

kenkaku

Obsadit toho “wanna be” herce (jeho afektované výlevy, když má hrát jako drsného, jsou příšerné) byla první chyba. Druhá byla “PG-13”. “Erko” by udělalo významně větší službu. No a třetí je scénář. Nevadí mi jako celek (ta čitelnost a přímočarost k tomu sedí), vadí mi hloupost scén. Ne všech samozřejmě. Ale je jich hodně. Že by mě to ale urazilo? To rozhodně ne. Spíš zklamalo. Proto za mě jen dobrý. ()

sedm.1

Na úvod bych měl asi přiznat, že jsem měl před začátkem tohoto filmu velké obavy, jestli Sly ještě vůbec ve svém věku takovouto postavu vůbec dá, jestli v ní nebude dokonce snad až trapný a jak to bude celkově s ním vlastně vypadat. No co budu komu povídat, Sly to zvládl na jedničku, má na to ještě kurevsky hodně, ve svém již zatraceně pokročilém věku strká všechny ostatní s prstem v nose do kapsy, je pořád extrémně charismatický, stylový, ve formě a pořád jen svým pohledem láme veškeré kosti ve svých protivnících, je to prostě neskutečný machr a na dálku se Sylvesterovi omlouvám, že jsem si dovolil vůbec zapochybovat. Nyní ale už k filmu samotnému a i zde musím s radostí konstatovat, že se povedl skutečně na výbornou. Samozřejmě se jedná tedy především o nenáročnou komiksovou podívanou, se všemi svými pravidly, což je ovšem ale v naprostém pořádku, pro mě bylo každopádně nejdůležitější, aby Samaritán fungoval především co se postav, akce a zápletky týče, a ve všech těchto ohledech mohu být spokojen. Postavy a i jejich herečtí představitelé jsou totiž vesměs výrazní, zajímavý a sympatičtí, akce pak sice příliš není, když na ní ovšem dojde, je výborná, přehledná, nápaditá, prostě je zpracovaná bez výtek, no a zápletka je z toho všeho překvapivě asi nejlepší, má spád, slušný nápad, výtečnou mytologii kolem superhrdinských bratrů, disponuje napětím, emocemi a hlavně v závěru i parádním zvratem, za který dávám jednoznačně palec nahoru, fakt jako pecka. Celý film jinak nabízí zároveň i velice působivou a stylovou atmosféru, tudíž opakuji, za mě představuje Samaritán parádní zábavu, které nechybí prakticky nic a jsem za to hlavně rád i kvůli ikonickému Stallonovi, který opět dokázal, že do starého železa ještě rozhodně nepatří. ()

radecacek

Moc jsem tomu fandil, ale tady bylo špatně všechno. Nesmyslná hudba, hloupý děj, divný dialogy, příšerný střih, absolutně dementní chování úplně všech. Už dlouho jsem u filmu netrpěl tolik jak dnes a režisér by neměl už nikdy nic točit. Hrůza ()

iXtr3m3

Slušný vizuál a prostredie zabité evidentne nízkym rozpočtom a hlavne minimom akcie. Jasné, Stallone je už dedko, ale buď sa na to nemal dať, alebo ak áno, tak poriadne. Finále malo byť len polčasom a film mal toho jednoducho ponúknuť viac, pretože tá myšlienka bola fajn. ()

Wally

Recenze filmu neudělaly dobrou reklamu, ale nebylo to tak špatné jak sem čekal. Jde o poctivý béčkový film, který mne zklamal snad jen totální absencí krve na to kolik tam bylo bitek, ran kladivem a střelby a pak úsměvným digitálním bordelem v závěru. Jo a vzhledem k tomu, že jsem koukal na verzi s českým dabingem, tak by měl už někdo panu Rímskému říct, že už na to nemá a odejde do dabingového důchodu. Sly je ještě o nějaký rok starší než on, ale na jeho hereckém výkonu to není moc poznat...za to stařecký nevýrazný hlas pana Rímského bije do uší a film kazí. ()

Corpsegrinder

Podobnej námět jako nedávný Archenemy, zde jsem se bavil trochu víc ale v podstatě to má úplně stejný problémy. Drtivá většina stopáže je nezajímavý tlachání se Sylvou kterej tady skoro celej film hraje spíš línýho staříka co se bojí zrušit pár nul z pouličního gangu, následuje zvrat předvídatelnej od prvních minut a aspoň v poslední čtvrtině se rozjede nějaká akce, bohužel se to tam bije jak ve filmu pro děti a pokud čekáte nějaký gore a krev, tak vás to moc nepotěší, což vzhledem k režisérově předchozímu filmu překvapuje. Plán záporáků velmi nejasnej, nebo spíš žádnej. Dítě v hlavní roli krajně nesympatický, sem tam hrozný CGI... nevim co dál říct, snad jen že závěr byl komediálně naivní. Nepovedlo. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)