Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

Maslo133

Souhlasím s Hladem. Taky na tohle už nechci koukat. Jsem naprosto přežranej superhrdinskym žánrem a doufám že co nejdřív vyjde z módy. Před 10 rokama mě to bavilo, ale už toho bylo fakt víc než dost. Já chci zase klasickou filmařinu s praktickejma efektama. Ne tyhle počítačový blbosti, kde pobíhaj divně ustrojený úchyláci a všude to bliká jako na diskotéce po tom co vám hoděj něco do pití. Vždyť to už snad ani nemůžu bavit ty herce postávat před zelenym plátnem a předstírat že se něco děje...15% ()

IronBalu odpad!

Tohle se vážně nepovedlo. Bezduchá tupá akce, do očí bijící absence příběhu a o dialozích raději snad ani nemluvě. Nic od toho nečekejte ani jako od Béčkovýho filmu, kde se pobavíte a že je to trošku hloupost hodíte za hlavu ()

MikeFrost

Malinko nechápu, proč se tu piší tak negativní recenze. A taky nechápu, proč se v recenzích z Ameriky piše, že tohle změní směr superhrdinských filmů.. nejedná se o nic inovativního. ALE film má především zaujmout, bavit, zbudit nějaké emoce a po filmu ještě diskutovat s kamarády ( či moji užasnou ženou v mém připadě ) o všem co nás bavilo a co ne. Z kina jsem odcházel spokojen, že po WATCHMEN a Supermanech DC udělalo konečně zase zábavný, akcemi narvaným film. Oproti hroznému Batmanu s upírem, tohle bylo skvělý a dávám plný počet. Bavil jsem se, užil jsem si každou minutu a taky skvělé cameo...mimochodem, stále se divim, když někdo odejde z kina předtím, než je potitulkova scena :)) už byste to měli vědět lidi! :D ()

MatyRock

Black Adam je přeplácaný popcornový velkofilm, který akcí započne i skončí. Tempo je vražedné, člověk má pouze pár minut na to vydechnout a hned se zase sprintuje do další opulentní CGI šťouchané. CGI efekty vypadají většinu stopáže dobře, pár stinných momentů se najde, ale oproti ostatním komiksovým projektům poslední doby (mrk mrk Marvel), jde pořád o nadstandard. Dwayne Johnson se snaží, ale občas to prostě herecky nezvládá. Členové Justice of Society jsou fajn, Pierce Brosnan to táhne, ale vzhledem k absentu větší vykreslenosti nelze s žádným členem více či méně sympatizovat. Upřímně nelze sympatizovat s nikým, a tak je Black Adam prázdnou omalovánkou bez emocí, pořádného příběhu a základní logiky. 5/10 ()

ferdomravec

Normalne by som to dal za 4* ale 3 mesiace som nebol v kine a to pridalo filmu * naviac + po trzbach ostatných Marvel a DC si mslím ze by sa mal prehodnotit komercny neuspech. Porovnajte to s marvels, Flashom, Antmanom 3, Aqumanom 2 ... ()

Honza03

Bylo to trošku horší než jsem čekal: až moc digitálních efektů (ty tam byli snad každou sekundu) a nějaké prvky komedie. Ale i tak se mi to líbilo, hlavní postavy jsou fajn a i skvělá hudba. ()

Danny_0707

Psát recenze neumím... Ale napíšu svůj názor na ten film. Za mě tak 8/10 chyby to má a ne málo... Například hned umí anglicky xD  Vše je takové na rychlo, přišlo mi že to co se tam odehrálo. Se odehrálo za jeden den xD  Finále mi přišlo až moc trapný ale zároveň dobrý...Humor byl aspoň za mě super!!   No je to taková ta klasická MARVEL akorát v DC verzi jen s tím že kritici to z nějakého důvodu nechápou... Jinak kamera a akce a hudba a celkově ten Hero detail a ta péče k tomu snímků je tam super. Jestli bude a v to doufám že bude druhý díl tak si myslím že to bude náhul ()

SavagerXx

Tak za sebe musim říct že to bylo lepší než jsem dle místních recenzí čekal. Největší problém vidím hlavně v postavě Adama, celej film jen posloucháme jak na něj nikdo nemá a nelze ho porazit a jsem si jistý že tenhle aspekt tam chtěl hlavně Rock sám, jako druhý housle máme ve filmu Justice Society ale celej film je jen posloucháme jak na Black Adama prostě nestačí a půlka týmu je kopírka od konkurence (ano vím že Marvel např. okopíroval Fatea ale ve filmu prostě má prvenství Strange) Pokud nemá hlavní hrdina i nějaký slabiny vidím to jako velký scénaristický selhání. Ke konci filmu dokonce pokulhávalo i CGI. Za další je teda divní že údajně jedna postava byla v nebezpečí blížící se smrti ale že zrovna tahle postava se podle předlohy umí reinkarnovat nikoho ze scénáristů nenapadlo. Postava Dr. Fate byla každopádně nejlepší. Alespoň ta mezititulková scéna slibuje lepší zítřky. ()

TomTopG7

Filmu jsem dal 3 hvězdy. Není to žádný zázrak a je to převážně akce a CGI, ale i tak je to zábavné na druhé straně nemůžete ve filmu hledat nějakou větší hloubku, avšak to neznamená že to nemůže být dobrý film. 7 z 10 bych dal ve chvíli kdyby se film zaměřil více na Justice Society než na nudnou rodinku. ()

Vampiroza

Takže...(bez spoileru) podle recenzí spíše záporných jsem s vlastní jistotou věděl že se mi film bude líbit jako vždy díky své inverzitě. Řekl bych, že je to pro mě po Aquamanovi druhý nejlepší film od DC, který je udělán trochu jinak než jak je u nich zvykem. Hlavně po vizuální stránce. Vizuál je tou nejsilnější stránkou díky které jsem neměl jako u většiny Marvelovek duhový Bobík na záchodě ☺️ nechápat špatně (marvelovky mám taky rád) film nenudil v žádném případě a přišel mi dostatečně dlouhý a plný skvělého obsahu. Jediné co bych vytkl tak je proces jakým film příběh vypráví. Myslím si (a to se nechci považovat za střihače bože chraň ale nějakých videí jsem už taky nastříhal) že kdyby se film rozstřihl na pár fázi ve kterých dochází k nějakému důležitému pro diváka odhalení nebo zvratu a následně se jen přeskládal do trošku jiné formace, byl by film lépe sladěný a měl by trošku plynulejší spád. Co je pro mě teda jediné mínus na celém filmu tak to, že je tam až moc podobností s jinými filmy a to ne jen z DC a MCU a po skončení filmu, když si o něm chcete s někým kdo ho viděl taky hned pokecat problém vzpomenout si na názvy některých věcí a postav, protože vám to bude pokud jste fandové MCU a DC motat názvy a jména postav z jiných filmů právě díky jejich až brutální podobnosti. Takže se zaseknete a začněte přemýšlet na jakém filmu jste vlastně seděli celou dobu. Kvalitě snímků to nijak neuškodí ale hůř se vzpomíná. Což znamená že to bude chtít vidět vícekrát aby si člověk všechno pořádně zapamatoval pro nějaké pokračování v lince DCU. Je to bohužel tím, že už je tolik moc supráckych filmů, seriálů a komiksů, že se to jednomu v hlavě míchá jako noc strávená v cocktail baru s vypij co chceš vstupenkou. Bylo to super ale f*ckt nevím co jsem to už pil všechno. 🤣🤣🤣 Nicméně film je jak říkám od DC až nadprůměrný a užil jsem si ho komplet. Hudba, vizual , postavy, příběh, potitulkový hype = 4/5. Je a myslím si že potitulkova scéna měla navnadit úplně na něco jiného než to co tam dali. Bojím se aby neskončil další film kde Adam bude fiaskem jen kvůli hypu a posledním novinkám v DCU ()

Belphegor

Pod úžasnými kostýmy, jenž si z filmu pamatuji asi nejvíc, se nachází tuze rozbředlý příběh. Měl jsem nulové očekávání a vlastně jediné, co jsem od filmu chtěl, byly efekty a akce, jenže musím říct, že ani to se mi nezdá nijak převratné. Efekty mi nepřišli až tak dobré, spíš bych to označil jako digibordel a akce nebyla vůbec nápaditá. Víc mě mrzí, že takovýto film si nijak nehraje s choreografií a záběrovaním, protože mě přišel esteticky na bodě mrazu. Co se týká příběhu, je velké nic extra, zamrzí, že žádná postava nemá vystavený origin, čemuž vévodí Dwaynen Johnson, jenž je prázdný jak po stránce scenáristické tak i herecké. Dr. Fate je moc zajímavý, škoda, že ho nemáme možnost poznat, takže jeho osud pak těžko někoho zamrzí. A aby příběh dostal nějaké momentum, tak nám dávkují klasické klišé bez jediného nápadů. Film je v podstatě dost nuda, i přes snahu hláškovat, jediný důvod, proč bych si to pustili znovu je, že jsem v polovině trochu poklimbával, takže bych chtěl zjistit, zda to bylo únavou nebo filmem. Oceňuji podtitulkovou scénu. Škoda, protože podle mě DC má mnohem lepší materiál než Marvel, jen jim to nějak nejde natočit. ()

Duffman 97

The Rock si roli Black Adama vybojoval a je to dobře. Bohužel není to dobrý herec a celý film má na tváři kamenný výraz. Taky je po setkání s JSA přesunut na druhou kolej. Člověk by čekal že takhle alespoň pozná členy Justice Society of America ( JSA )....... bohužel se tak nestane a vyjma Dr. Fatea a Hawkemana nedostává JSA žádný rozvoj. Prostě tam jsou a tečka. Problém mám taky s Hispánskou rodinkou, která tam je absolutně k ničemu. Co naopak film do puntíku splňuje jsou běžná blockbusterovská měřítka. Ve filmu se pořád něco děje a odsípá to. Ve finále jde o lehký nadprůměr a bylo by lepší, kdyby byl film o JSA a Black Adam by tam byl záporák se kterým by se počítalo do budoucna. PS: Podtitulková scéna byla skvělá ()

TrevisoCZ

Když s odmyslím příběh, postavy a dialogy tak to nebyl špatný film. Opravdu žasnu, jak špatný scénář mohl být zfilmovaný. Dítě na skateboardu? Proboha proč. Cyclone a Atom Smasher jsou ve filmu úplně zbyteční. Hawkman ušel. Doktor Fate byl výborný jako postava, ale nelíbil se mi vizuál jeho síly. Black Adam je neuvěřitelně nezajímavý. Dwayne Johnson je neuvěřitelně charismatický, ale tady to probleskne asi dvakrát za celý film. O dialozích ani nemá smysl mluvit.  Skoro celý film je digitální bordel a po letech, kde to vidíme všude je to už nuda. Doufám, že potitulková scéna je předzvěst nového filmu. ()

Kamato

Film hodnotím 7/10.Není to žádný zázrak, ale pokud máte raději akci než příběh tak se vám film bude líbit.CGI je tam odvedené na jedničku a jde vidět že tento film neodflákli.Ale abych to jen nechválil, tak mínus,který tento film měl, byla nezajímavá rodina, která se tam pořád pletla do děje. ()

muffmuff

Skvělý, poutavý a originální příběh, dobrý výběr herců a jejich výkony, dobře vybalancované temno, které je spjato s DC. Chápu, že ve světě komiksových postav se DC a Marvel vždy kopírovalo navzájem, takže tu máme Falcona, Antmana (vážně má Atom úplně stejnou masku jako Deadpool? Proč? V komiksech má úplně jinou...), Dr.Strange a Storm (jejíž existence ve filmu je prakticky naprosto zbytečná, ale v rámci genderové vyváženosti tam prostě museli nějak napasovat ženskou hrdinku), ale těch podobností z Marvelovských filmů bylo celkem dost. Na filmu však bylo nejhorší to, co začal Snyder ve svém nepovedeném remaku Ligy spravedlnosti - zpomalovačky, zpomalovačky, zpomalovačky a zase jen zpomalovačky, furt a všude. Prosím, dost. A už mi taky začíná trochu lézt na nervy to, co přišlo se Strážci galaxie a všichni to od té doby kopírují - bitky a bitvy odlehčené nějakou cool hudbou z devadesátek. Tohle mělo zůstat typické pro Strážce. Nicméně, film mě hodně bavil, ani jsem se nenadál a už byl konec. Z původního "nezájem" se stal film, který obstojně konkuruje Marvelovkám (možná ve mně ještě žije zášť z toho, jak domrvili posledního Thora). Dal bych tomu s čistým svědomím 70-75%, takže 4*. ()

Stepan.Frank

Není to už lehce nudné, že neustále musíme chodit do kina na průměrné/podprůměrné, komiksové filmy? Je to opravdu tak těžké trochu zpomalit a dát si více záležet? Ať vznikne aspoň něco, co má hlavu a patu… Celé dvě hodiny jsem seděl v kině a nemohl jsem se rozhodnout jestli vlastně sleduji origin film, superhrdinskou týmovku či stupidní komedii na způsob Shazama (2019). Film absolutně neví co chce být, střídá se tu několik různých žánrů, představuje se nespočet postav, které nemají absolutně žádný charakter a nemluvě o tom, že celý snímek se v podstatě odehrává na jedné lokalitě a to sice v Kahndaqu, starodávné zemi odkud právě Black Adam pochází. Ale ani ten není udělán pořádně, místo toho je tu naprosto bezduchá napodobenina města, která působí jako umělá kulisa, ve které si Black Adam jen tak létá. Je to až směšné jak je postava takového měřítka, limitovaná na tak malý prostor. Samotný scénář je naprosto rozpolcený, bez nápadu a nudný. Ve filmu se dějí naprosto nelogické věci a postavy dělají jedno stupidní rozhodnutí za druhým. Celý snímek působí jako jedna velká akční scéna, není tu jediná část kde by si divák mohl oddechnout bez toho aniž by se musel dívat na nechutný, digitální bordel. Lidské postavy postrádají jakýkoliv smysl, jsou extrémně otravné a jen na obtíž. Jediná nápaditá scéna z celého filmu, je útěk z vězení, který je hezky natočen a nevypadá jako počítačem vygenerovaná mlátička. Ani samotný Dwayne Johnson nedokázal zachránit tento tragický pokus o něco nového. ()

vimluk_CZ

Po odchodu z kina jsem byl v dobré náladě. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal - Enormní kravinu plnou nabitých bitek, badass póz Rocka, až moc CGI a otřesných hereckých výkonů (jediný, kdo mi přišel, že si to dává byl Hawkman, dokonce i Doctor Fate v podání Pierce Brosnana mě nikterak neuchvátil.) Nejprve jsem chtěl dát 3*, ale to by mě asi žralo svědomí, protože tohle si ty hvězdičky opravdu nezaslouží. Vlastně vůbec nevím, co dál si o filmu myslet, ale znovu to asi opravdu vidět nemusím. ()

d.p.1

Podle některých zdejších předních komentářů to vypadá to, že nemoc narcistických kritiků s patentem na pravdu zavítala i na CSFD. Black Adam je zdaleka to nejlepší z žánru superhrdinů, co bylo za poslední dobu natočeno. Z Marvelu se stal odpad na který se nedá koukat a všechno je tam teď o předávání zprávy a dostatečném zastoupení různých skupin a ponižování neminoritních mužů. Black Adam je pojatý jinak, víceméně kašle na nějakou "zprávu" a je zaměřený na akci, na to co fanoušci chtějí. Mě v akčním filmu vážně nezajímá, jestli tam bude zachyceno utrpení a problémy femcelek, feministek, rasové problémy v USA a problémy lidí s poruchou sexuální identity apod, kdybych se o to chtěl zajímat, kouknu se na nějaké dokumenty, ale rozhodně o to nestojím ve filmech, které jsou o něcem úplně jiném. Všechny ty wana be progresivní projekty postupně jeden po druhém zhasnou, protože budou prodělávat neskutečné peníze, tak jako tomu je u Rings of Power. Časem stuida vyhážou nekompetetní ředitele a zaměstnance co jedou jenom woke a najmou zase lidi, co umí psát, hrát a natáčet. Ještě to asi chvíli potrvá, ale Black Adam je ok a rozhodně to není vnucování extrémistické levicové propagandy, i když i Black Adam má trochu té pachuti. ()

Woodman

Na filmu jsem se byl v kině podívat. Nic nečekaného se nekonalo. Podprůměrný film, bohužel se opravdu potvrdilo co jsem čekal, že to nebude snímek nad kterým se pozastavím. Na druhou stranu se nám probouzí trochu DC svět. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)