Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

roswell47

Black Adam, dosť zvláštna DCovka ale ináč dobre. To je ten typ film ktorý vás nebaví na začiatku, baví vás približne v strede filmu, zrazu sa potom voľačo stane, nudne to prebieha a film sa zakončí finálnym zaujímavým fightom.  Spočiatku filmu bolo predstavené vyvíjanie postavy, ktoré bol v celku fajn, onedlho boli predstavené ďalšie postavy a vyvíja sa tu príbeh. Dobre, fajn ale potom prichádza tá línia ktorá vás mierne nudí ako mňa. Mal som už vtedy pocity či dám 3* alebo 4*. No dobre, dal som tomu ešte šancu a našťastie sa to tu trochu oživí Ligou Spravodlivosti ktorá je nám tu názorne predstavená 4 postavami. Atom Smasher, ktorý tu hrá úplne debilnú postavu, ako keby sa snažil napodobniť Deadpoola, už len ten kostým tomu svedčí. Je tu predstavená Cyclone ktorá tu zohráva kvalitnú postavu, už len kvôli jej bojovým technikám. Potom tu máme Hawkmana, v podstate je ako Falcon z Marvelu ale fajn hrdina a posledného tu máme predstaveného najlepšieho charaktera Dr. Fate ktorý je dobrý, inteligentný a máme veľmi dobré bojové techniky. Je tu predstavený neskôr Teht Adam, celkom fajn antihrdina, určite lepší než "najlepší" Marvel antihrdina a tým dámy a páni je... Morbius :D. Ďalej tu máme fighty, je tu predstavený humor, celkom fajn humor, a to je takzvaný NPC humor, či som sa zasmial, jasné že áno veď som NPC nie je tak :D? Potom je tu plotwist dámy a páni a celkom dobre vymyslený. Potom nastáva fight s hlavným záporakom filmu a je koniec filmu. Potitulková scéna prichádza a vyzerá to na blízke pokračovanie Black Adama. Určite si to zaslúži sequel, bez toho by to bola totálna hovadina. Ale ja som bol v celku spokojný, takže ja hodnotím Black Adama ako 8/10. ()

Kikinn_

4 hvězdy by si to nezasloužílo kvůli scénam na bezvýznamnou rodinu a chlapce který se šíří za Adamem Jen tak. Kazilo mi to zážitek 6,5/10 ()

Lares4

Ve srovnání s posledním Thorem, který byl místy až trapný, tady mi snad vadila jen trochu kvalita efektů. Je to dost dlouhý ale zase jsem se nenudil. Kvalit Aquamana nebo Man of steel to nedosahuje. Spíše bych to přirovnal k Shazamovi. 3 hvězdy si to zaslouží. ()

Jaroslaw

6/10 Ano,Black Adam je klasická superhrdinská popcornovka,ale akční sekvence jsou alespon nápadité,zábavné a pokáždé poznáte jaký hrdina se s kým rve atd.Rock jako Black Adam byl v pohodě,členové Justice society také(Pierce Brosnan a Aldis Hodge vládnou,ale i cyclone a Atom Smasher nebyli špatní),záporák je prokouknut hned a rubačka na konci,také ničím nevyčnívá,i přesto jsem si Black Adama užil,ikdyž uznávám,že je to zábavná blbina,někdy zkrátka ke spokojenosti stačí málo. ()

matous20063

Black Adam je absolutně o ničem film, příběh je extrémně suchý, vedlejší postavy jsou ve filmu skoro k ničemu, humor jen tu naprosto nesmyslně propojen z rádoby super cool akcí. Jako jo, párkrát jsem se zasmál ale spočítal bych tyto momenty na jedné ruce. Příběh je extrémně basic, plot uhodnete během první minut filmu. Pak už si to jen odsedíte. Hereci se určitě snažili to jim upřít nejde ale v některých scénach jim filmaři opravdu nepomohli, ale to uvidíte sami. 60% ()

flyer.nick

Jeden z těch lepších filmů od DC. Dwayne Johnson sice typově na postavu sedí, ale pořád hraje jak úplné dřevo. Zato Pierce Brosnan umí zahrát i nohu od stolu naprosto dokonale. Nejvíc mi ale vadí ta neschopnost vyprávět příběh bez pomocných vysvětlivek. Proč mi na začátku musí vyjmenovat supertým jak kdyby četli encyklopedii? Proč mi vše co se stalo musí naservírovat jak pětiletému? To opravdu nemají o divácích nějaké trošku lepší mínění, že by některé věci pochopili sami? Jinak to docela šlapalo, jen to občas působilo jako z jiné planety a našroubování na DC universe spíš jako nutnost než přirozená část. ()

Venom

Tak toto bola jazda. Black Adam je super oddychovka, ktorá síce nevyužíva svoj potenciál naplno ale človek sa pri tom zabaví. Postavy boli sympatické, príbeh bol v pohode, no a hudba bola fakt vynikajúca. Black Adam si od začiatku až do konca prejde slušným vývojom z drsného antihrdinu do antihrdinu ako je napr Venom. Čiže skoro hrdina. Postavy z Justice Society of America boli fakt super, teda minimálne DR. Fate a Hawkman. Cyclone a Atom Smasher mohli mať viac priestoru vo filme ale čo už, dúfam že niekedy v budúcnosti sa o nich dozvieme niečo viac. No a na Hawkmana sa v budúcnosti DCU určite teším najviac. CGI mohlo byť aj lepšie, tak isto aj bojové scény. Tento film si viac krát protirečí čož mi dosť vadilo. A ktomu tu bolo dosť veľa zbytočných zdĺhavých slow-motion. No ale na konci tá potitulková scéna, fuuuuh tak to bolo top. Btw film by sa aj kľudne mohol volať Justice Society of America a nič vážne by sa nezmenilo. Ale ajtak v celku veľká spokojnosť a slušných 7/10. ()

Matt_Farrell

Bum, bác, tresk, plesk! Dwayne Johnson už zasa rozbíja veci a všetko, čoho sa dotkne. Nevie si otvoriť dvere, musí rozbiť stenu. Black Adam je jednoznačne ústrednou postavou filmu a bez neho by to bola len zlátanina. Najsilnejším zážitkom nie sú ani tak osobné súboje, ako demonštrácia sily na fyzických objektoch ako sú budovy alebo moderné zbrane. Nejako mi unikla hlavná myšlienka príbehu, pretože sa to tam neustále všetko mláti hlava nehlava. Nevadí, aj tak je to skvelá zábava. Takže Black Adam, nechoď spať, šou sa ešte len začína. Shazam! ()

mrazkova17a

"Ať žije šampion!!"... Já nevím, jestli se mi to vůbec líbilo a nebo ne. Film byl ve své podstatě hezky zpracovaný, měl zajímavý příběh i pointu... Veškeré speciální efekty, až na pár výjimek, které vypadaly jako kdyby je upravovali přes bramboru, byly taky super. Ale jedno VELKÝ mínus to má, že to v hodně případech bylo jak v Marvelu. Bylo tu již zmíněno, že jsme viděli např. Falcona, Dr. Strange nebo Iron Mana. Já vždycky věděla z proč mám radši Marvel... Jediné co mě přimělo v kině neusnout byl Dwayne Johnson a Pierce Brosnan, který má nějaké herecké zkušenosti. Tak 3,5 hvězdiček možná ani to ne... ()

Mukade

písané priebežne počas sledovania: .............. Odsunutie záhrady nad lietadlom X-menov vyzeralo naprosto nerealisticky - "nefyzikálne" a lacno, žiadna zotrvačnosť, váha, och. ....................... Neznášam okrídlencov, soo pathetic.............Crown of Sabaka, wtf?!! x'D (sabaka = pes po rusky)................... V závere viacero trápností. ()

nitrak

Dwayne Johnson na tu roli čekal 15 let a taky odvedl práci na výbornou. To samé se nedá říct o zbytku "týmu". Asi jsem tak nějak zhejčkanej od Marvelu, že vždycky představí hrdinu (nějaký jeho vznik atd.) a s tím se pak dále pracuje. DC tady prostě vyfluslo několik nemastných neslaných, vesměs nesmrtelných hrdinů, kteří jsou navíc bohužel jak přes kopírák hrdinové Marvelu, 'klaďasové' mají mateřskou loď jako X-meni. Celý film tak táhne právě Dwayne s dopomocí Pierce Brosnana a klučiny na skejtu. Nějaké další plusové body nahnal Dwayne ještě díky tomu, že -spoiler!- přemluvil Henryho Cavilla, aby se vrátil k roli Supermana. 7/10 a snad nezprzní případné pokračování, snad časem vysvětlí, kdo všechno může Shazamovat a klidně můžou ještě přidat na Dwaynovo hustejch bitkách a jeho "mam-v-piči-že-někoho-zabiju" - superklaďasové už mi lezli krkem a tak mi tenhle antihero přišel hodně k chuti. Po poslednim Suicide Squad s Johnem Cenou a špatných výběrech posledních batmanů šla zas úroveň trochu nahoru. ()

DIATOR05

Zkráceně je to Shazam. Jako akce byla dle mého vcelku dobrá, zpomalovačky, barvičky, ničení věcí, výbuchy.. Klasická nadupaná akce, ale jinak bych od tohoto filmu více nečekal. Taková klasická popcornovka. Příběh je nic moc a konečný záporák je podle mě průměrný. Jinak Hawkman a Doctor Fate byli úžasní, výborně zahraní a nápadití.  Tento film je spíš na zabavení a vypnutí mozku, kdo čeká komplexnější snímek, nedoporučoval bych to. Ale i tak jsem si to vcelku docela hodně užil a jsem vcelku spokojen. Dostal jsem to, co jsem čekal. Jinak ta hudba byla dle mého naprosto úžasná a dlouho jsem takhle dobrou a zapamatovatelnou hudbu neslyšel. I když je to průměrné, já jsem se bavil a ta akce spolu s hudbou byly fajn, takže já tomu dám 6/10. ()

Sopholojong

Najzabavnejsia bejkovina roka so vsetkym vykradnutym od MCU X-Menov az po MCU Avengers a scenaristickym intelektom toho mladeho "mamincinho" skateboardistu. Dwayne nie je herec, ale charizmaticky pozer, zaporak ako kopa CGI bordelu je klisovitejsi ako klise, "mamca" je vysoko reproduktivna, ale patri nanajvys do serialov, obezny brat na facku, no a z "fantastickej stvorky" okrem britskeho gentlemana Brosnana, su menovite self-centered Falcon, roztrzity Ant-Man a anorekticka Storm len "pouho-pouhym" farbickovym krovim. Lenze.... Collet-Serra to napakoval tolkymi popkulturnymi odkazmi (suboj v chalaniskovej izbe s nicenim plagatov a figurok DCU hrdinov, pri Good, Bad and Ugly suboji som si dokonca zatlieskal, spomalena scena suboja s armadou v kanone, odkazujuca na Quicksilverove sola z X-Men) a takou lahodnou audiovizualnou "pastotekou" (dynamicke, vybuchujuce... Brosnanov suboj s rohatym zaporakom s prechodom odrazov z jednej helmy do druhej som este nevidel), ze v kategorii "vypnut a nelamat si hlavu logikou" su to bezpodmienecne pekne styri hviezdice (a vytiera si to "anal" zo "sonackym" druhym Venomom, MCU Eternals, ci katastrofalnym Morbiusom z obrovskej dialky). ()

Brvis

No sakra kurde to byla blbost, ale víte co? Já jim to sakra žral! Určitě si zaslouží Black Adam porovnání se čtvrtým thorem a ačkoliv tomu čísla úplně moc nenapovídají, tak Black Adam je lepší na plné čáře, ať už ve vtípkách, nebo v akcích, nebo jen jednoduše ve příběhu. Ano je to takový "mišmaš" všeho dohromady, ale je to takový ten typický film, ke kterému si sednete a prostě bavíte se. Nemá to nějak bůh ví jak těžký příběh a právě proto je Black Adam skvělou oddechovkou. Myslím, že na to, že Collet-Serra není moc dobrý režisér, tak tohle se mu opravdu povedlo... Ta akce, místy kamera, nebo jen blbý nádech barev. S tím vším si pohrál velice solidně a jde to znát. Zároveň i Dwayne Johnson v hlavní roli celkem zapůsobil, i když za celý film vysloví tři věty. A hudba? Není to Hans Zimmer ani omylem, ale i tak bych to chtěl extrémně pochválit protože hudební doprovod je fakticky výstižný a povedený, stejně tak ozvučení. Rozhodně to není nejlepší DC dílo tohohle roku, ovšem všem kraluje The Batman, ale rozhodně Black Adam porazil všechny letošní projekty marvelu, což pro značku DC je jedině dobře. 8/10 a jak už to u nových DC projektů bývá, tak i Black Adam má podtitulkovou scénku :D ()

jardas

Nějak mi tam chyběly emoce, celý film je tak nějak "řemeslně zpracovaný", podobně jako x filmů před ním... Nic mě nevtáhlo do děje, nepřesvědčilo mě fandit jedné či druhé straně, zkrátka film, na který brzo zapomenu... ()

Polux

6/10 | Collet-Serra si podle všeho na place loňského Jungle Cruise padl s Johnsonem hodně do oka a tak nyní dostal šanci, aby si Johnson mohl splnit svůj sen, ztvárnit na plátně titulního antihrdinu ze superhrdinského DC písečku, právě v jeho režijním doprovodu. A dopadlo to nakonec možná o malinko lépe, než naznačoval ultra generický trailer o dalším pláštěnkovém originu v řadě (který tady byl už snad stokrát), s Johnsonem, který bude hrát zase jen Johnsona, "temnou" atmosférou a "drsnou" akcí, pochopitelně ovšem v mezích zákona ratingu pg-13 a s (nejen) finále utopeným v digibordelu. Překvapení se samozřejmě nekoná a vše zmíněné je v podstatě pravda, ale jsou zde i nějaké drobné polehčující okolnosti, díky kterým je film ve výsledku neškodná spotřební jednohubka na jedno zhlédnutí. Což je asi maximum toho, co by se od podobného typu filmu dalo předem očekávat. | Johnsonovi role docela sedí, protože není (zcela jistě marně:-)) tlačen do jakýchkoliv, herecky trochu náročnějších, poloh a jako obvykle v jeho případě mu bohatě stačí v každé scéně jen "existovat" a při tom se tvářit zasmušile nebo drsně, sem tam pronést vtipnou hlášku a významně nadzvednout obočí. Humor je pochopitelně přítomen, ale svou mírou infantilnosti a celkovým zastoupením v ději naštěstí dosahuje, ve srovnání s nedávnou konkurencí, relativně rozumných hodnot. Film úplně rezignuje (aby ne, když hlavní roli tady hraje Johnson:-)) na jakoukoliv ambici stran propracovanosti postav, komplikovanosti děje, vysvětlování minulosti postav a jejich vzájemných vztahů, nebo náročnosti v příběhu diskutovaných témat a to vše na úkor akce. Ta je sice po řemeslné stránce obyčejný průměr, ale je vskutku všudypřítomná, dosahuje obstojného měřítka a kvituji s povděkem, že se v drtivé většině času odehrává za denního světla (a tvůrci se zbaběle neuchylují k provařené blockbusterové berličce "triky utopíme v milosrdné tmě, tudíž jich bude moci být ve scéně méně, tudíž budou levnější"). I díky tomu si film po většinu stopáže (která přesahuje dvě hodiny) drží slušné tempo, protože se stále něco děje a nudným konverzačním scénám, vyplňujícím jen čas mezi jednotlivými akčními momenty, se věnuje minimum prostoru. Pochvalu zaslouží rovněž docela povedený OST od Balfeho. | Podobný "uspěchaný" přístup má ale samozřejmě i nějaké ty nedostatky. Předně v podobě Justice Society přichází na scénu nová týmovka, přičemž se tvůrci neobtěžují jakýmkoliv způsobem příslušné postavy představit divákovi nad rámec velice stručných oznámení, jakou superschopností ta která postava disponuje, takže jejich následný osud je divákovi naprosto ukradený (což je třeba u Brosnana škoda). Na otázku proč je ke zpacifikování Johnsona, považovaného za hrozbu pro celý svět a který se svými schopnostmi bez potíží vyrovná top tier pláštěnce Supermanovi, vypravena skupinka low-level superhrdinských nýmandů, namísto toho, aby se angažoval kdokoliv z týmu Justice League (v ideálním případě vcelku logicky samotný Superman, nebo alespoň ten Shazam), se bohužel člověk odpovědi nedočká (o to vtipněji pak vyznívá potitulkovka, ve které se divokou kartou, ztělesněnou nejslavnějším kryptonit-fobikem na světě, zahraje a to přitom v době, kdy je už titulní antihrdina takříkajíc "v klidu") a přitom by stačilo celou záležitost vyřídit jedním dialogem ("teď mají na práci něco jiného, ale stejně závažného, někde jinde"), nebo ji, jako pomrknutí na diváky, zahrát do autu vtipnou hláškou (viz konec seriálového Peacemakera). A jelikož zmíněná partička "kdo byl zrovna po ruce" ve filmu hraje s Johnsonem i se záporákem v rámci soubojů v podstatě vyrovnanou partii, opět (v superhrdinských filmech už tradičně) tady dochází k syndromu "nekonzistentní power scale postav". Na konto zmíněného záporáka je pak potřeba poznamenat, že je značně nevýrazný, na plátně stráví proklatě málo času, k Johnsonovi nemá prakticky žádnou vazbu, natož dokonce nějaký vztah a celkově je zde jen do počtu (jaké to ale překvapení:-)). | V souhrnu se tak jedná víceméně o to samé, co před pár lety předvedl příbuzný Shazam, jen s násobně větší hvězdou v hlavní roli, bez faktoru "plno vedlejších postav hraje plno otravných dětí", za to s množstvím slow-mo záběrů, které svou samoúčelností pomalu dosahují Snyderovského levelu nesnesitelnosti (a bez kterých by měl film možná až o desítky minut méně) a Cavillovou cameo potitulkovkou, která je asi to úplně nejlepší, co se v celém filmu objevilo a dost možná také jediný důvod, proč si na film v budoucnu vůbec někdo vzpomene (což je jak pro WB, tak pro film jako takový poněkud tristní bilance). | PeZet () (menej) (viac)

funkyman odpad!

dalsi stupienok do filmoveho nebickovskeho prepadliska  sa podaril tentokrat aj mojmu o malicko blizsiemu a oblubenejsiemu z monstier stupidneho digitalneho zverstva...kontinualne sa prepracuvaju na uroven svojho retardovaneho konkurenta..absolutne nic tu nema zmysel, miesto, uroven, napad, vkus, a je jedno ci je to obrazok, zvuk, osoba....kolko este bude trvat  na svete takato uroven vseobecneho dementizmu, aby divak vyrazil, zaplatil, sadol, civel, chrumal ..potom stravil doma takyto zazitok a nasledne si ho pod inym nazvom isiel zopakovat...sme na dne ... ()

Jardys88

Aaale to je mi zase hodnocení od některých lidí. Ale jo za mě jede DC ve stejných šlépějích jako Marvel. Vizual už je tak působivý, že je pro nás samozřejmostí takže už nás nepřekvapí. Vtipné hlášky je taková normálka to už prostě ke tomuto druhu filmu asi patří.  Osobně mám vždy rád tyto antihrdiny, kteří se nebojí zabíjení a neřeší, že zabije týpka co je sice na blbé straně ale třeba se jen snaží uživit rodinu protože ho jako ex vojáka s postrau syndromem nikdo nechce zaměstnat. Zabíjení mám rád, je ho tu hodně a kolikrát lítají i končetiny a kusy. Za mě plus. Superman by z toho měl asi výčitky tak na tři filmy. Dwayne je oblíbený herec, když moc nemluví tak mu to sedí protože nějakému vyprávění neumí moc dát rozměr. Za mě ok, sedlo mu to.  Nic od toho nečekejte, je to fajn jednohubka a komu už lezou tyto filmy krkem zvládne to a zapomene jako já.  Hvězdičku navíc dávám za neotravovani s LGBT skupinou, menšinama apod. Možná tam byly, ale asi tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá. No a velké plus za neokoukane herce, kde u marvelu vidíme pořád ty samé držky. ()

dlouheBidlo

Skoro odpad. Sakra filmařští kokoti, nemůžete do nekonečna točit pořád to samé, jen přepatlané ve photoshopu na hnědo. Od určitého dne začali ti hrdinové být jako podle kopíráku. Prostě Superman s tmavší držkou.  Levituje, blbě čumí, je neprůstřelný, nepřátele likviduje na dálku mnoha způsoby, a výsledkem je jedna velká gigantická NUDA. Herci prázdní jak muniční sklady. Příběh nula. Akce nuda. Humor trapný. Jsem velký fanda DC a Marvel světa, ale obávám se, že tenhle svět je již vyčerpaný. Děsiví Eternals budiž toho důkazem. A tenhle černý Kašpar jakbysmet. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)