Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

9HK

Velmi strašidelné....záleží kdy to člověk vidí...pokud v 15nácti....tak pak má blbý sny...teď už bych se ale nebál:-) ()

MichaelMyers112

Masakr v nemocnici, zjištění spojení mezi Michaelem a Laurií, pěkná atmosféra, pekelná hudba, snad jen ty divné Michaelovo pohyby bych vytknul. Jednoduše 80 %. ()

balstar007

Stejně působivý horor ze série Halloween. I když už tenhle díl není u režie Jonh Carpenter je to stále dobré. Na proti novému remake je tohle prostě hrůzostrašné. Za to nové remake druhého dílu je úplná sračka všech sraček. ()

Dexies

Přímé pokračování prvního dílu prakticky tam kde skončil ... a leč Carpenter již neseděl za kamerou, je tento díl velmi důstojným a plnohodnotným druhým dílem série Halloween ... Jamie Lee je vynikající, excelující Donald Pleasence, ke všemu hudba a rozvíjející se příběh ... kultovní film ... ()

andy60

Nemůžu si pomoct, tohle nedopadlo tak, jak by mělo. A to díky spouste chyb. Nechápu, že šest výstřelů z pistole nezanechá vůbec žádné následky, že nemocnice je naprosto bez pacientů - všechny pokoje jsou prázdné, že hrdinka se sotva belhá, aby vzápětí běžela úplně normálně a tak bych mohl pokračovat. To vše film nechtěně sráží a mění na komedii. ()

baronGrga

Haddonfieldská estráda pokračuje a v porovnání s Halloweenem (1978) malinko ubírá na intenzitě, i když v něčem svého předchůdce když ne trumfuje, tak alespoň dohání. Rick Rosenthal se snaží zachovat Michaelovy aranžérské ambice i odpor k unylé konformitě, a tak se i v Halloweenu 2 lze setkat s rozmanitou přehlídkou mordů i jejich následnou neotřelou instalací. Velmi povedené jsou pak scény, kdy (opět skvělá) Laurie uniká rozvážně kráčejícímu Michaelovi a vždy jen tak tak stačí otevřít dveře/přivolat výtah/proklouznout oknem atd. Drobným mínusem je snad až příliš mnoho postav, k nimž pořádně nejde nějak blíže přilnout, natož se strachovat o jejich celistvost. I tak se ale halloweenská dvojka společně s Halloweenem H20 v rámci celé série drží hrdě i zaslouženě v těsném závěsu za jedničkou a skóruje na 80%. ()

SidVicious

Atmosféra z prvního dílu se nikam neztratila.Pokračování Rick naplánoval moc dobře.Vraždy a bodycount moc pěkně toto pokračování splňuje vše co každá hororová série potřebuje. ()

tXtX

Vynikajúce pokračovanie Carpenterovho originálu odohrávajúce sa v tú istú halloweensku noc. Postrelený Myers zmizol, Laurie je prevezená do špitálu a bezradný Loomis pobehuje po Haddonfielde a nevie, čo ďalej. Poloprázdna, klaustrofobicky pôsobiaca nemocnica sa teda stáva ústredným prostredím pre (takmer) celé dianie filmu. Po Michaelovej návšteve sa počet personálu zredukuje na nulu. Vrážd je viac a sú omnoho drsnejšie. Carpenterovi scenáre idú, o tom po tom. No čo ma prekvapuje, je réžia Ricka Rosenthala, nakoľko je Halloween 2 jeho celovečerný filmový debut (neskôr natočil aj hlúpy Ressurection), atmosféru vykreslil špičkovo. 75% ()

bombit odpad!

Pozor spoiler: v nejnovějším pokračování Halloween Atomic Return (2018) je Mike Myers přenesen strojem času do 6. srpna 1945 v japonské Hirošimě. Přežije atomový výbuch a o den později se nečekaně objeví v Nagasaki, kde zabije místní trhovkyni nabroušeným chapadlem z medúzy. Přežije další výbuch (8. srpna) a vrací se strojem času do Miami současnosti. Vloupe se do několika základních škol (na tabulích po sobě zanechává nápisy v hovorové keltštině) a nakonec ubodá jednoho toulavého psa koktejlovým paraplíčkem. ()

Duffman 97

Skvělý horor s výbornou atmosférou,vynikající hudbou a boží Jamie Lee.Film přímo navazuje na první díl(odehrává se ve stejnou noc),který jsem sice neviděl,ale viděl jsem zdařilý remake od Roba Zombieho( jeho dvojka je to nejhorší co mohlo sérii potkat).Scény v nemocnici jsou skvěle strašidelné( nic pro klaustrofobiky) a natočené.Tento film asi žádné zápory nemá. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Copak nechápete, co se tu děje? Před 15 lety oddělal jednu sestru a teď chce oddělat druhou!" Dvojka pokračuje přesně tam, kde jednička skončila a odehraje se ještě té samé noci. Vraždění Michaela Myerse tedy pokračuje a dostáváme větší haldu mrtvol zabitých brutálnějším a krvavějším způsobem. Zabíjení je tady mnohem vynalézavější a prostě Michael používá všechno, co mu přijde pod ruku. Je zde krutý, je nezastavitelný a děsí i po více než třiceti letech od svého vzniku. ;) V obsazení nesmí samozřejmě chybět výborná Jamie Lee Curtis a maniakální a charismatický Donald Pleasance jakožto psycholog, který brzy bude potřebovat pomoc kolegy. Jinak bych tenhle díl ani nesrovnával s tím prvním, ale bral bych je jako jeden dvoudílný celek, jako Kill Bill. Tady jde vlastně o druhé dějství, a nejlepší je vidět oba dva díly najednou, ač je jednička trochu nuda. - 100%. ()

Wiceman

Dvojka nám začíná tam, kde skončila jednička. Bogeyman se nám jaksi po přestřelce vytratil a stále trhlejší, nicméně již schopnější Dr. Loomis se vydává na divokej lov. Upřímně se mi druhej díl líbil víc než první. Asi i proto, že se tajemné šmírování za keřem z jedničky mění na čistý masakr v místní nemocnici, kde kdo nehulí nebo nešuká (tedy klasické české nemocnice :D ) je určen k různobarevné anihilaci. Michaela asi nasral fakt, že po světě běhá s šesti kulkami v těle, takže se přepnul do modu Savage :D Jemné upozadění Laurie Strode taky není na škodu (leč se na ní dobře kouká, vyvřískala se nám už v prvním díle až až) a tím tak končím s kvalitními postavami. Zbytek skape tak rychle, že si vlastně ani neuvědomíte, kdo je vlastně kdo (hlavně v případě dam, který jsou jako přes kopírák), takže si s nimi nevytvoříte absolutně žádnej vztah a spíše fandíte hlavnímu mlejnku na maso :D 5* PS: moje oblíbená theme song se tady poněkud obasovala a zní mi ještě líp :D ()

kavralajka

Notoricky známý hudební motiv, sem tam trochu gore a hezhé ňadra sympatické sestřičky. Druhé řádění bledého loudala je pořád ještě jízda. ()

IamWerca

Bála som sa že dvojka nebude až taká zaujímavá ale je to v podstate podobne jednotke len v nemocničnom prostredí ale to neznamená že by ma to nebavilo ako v jednotke to ma prvky hororu a chvíľami aj komédie. Proste celkom dobre pokračovanie o ktoré sa postarala trojica Rick RosenthalJohn Carpenter, Debra Hill. Bohužiaľ ani tu herci nepodali najlepšie výkony podľa mňa čo viac dodať ale nie som sklamaná je to veľmi obstojne a dobre pokračovanie nesmrteľného Michael Myers. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)