Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Pítrs85

Ani nevim proč jsem se tak dlouho vyhýbal filmům od Guye Ritchieho, ale po slušné Rock'N'Rolle přišlo něco ještě mrtě lepšího... Lock, Stock and Two Smoking Barrels (btw ten českej název výjimečně ruluje originál) je takřka dokonalá moderní gangsterka s fakt hustými herci, vychytanými hláškami a vůbec skvěle dotaženým scénářem od "britskýho Tarantina". Každopádně Vinnie Jones rules, největší star filmu. A perfektní soundtrack je už tak nějak standard snímků Made in Britain. Nejlepší z "trilogie" Sbal prachy a vypadni - Podfu(c)k - Rock'N'Rolla, ale není nad to dát si londýnskej maraton plnej sexu, drog a mrtvolek. 90's was cool as fuck. ()

MeanWhile

Ihned zprvu musím říct, že jsem jako první viděl Snatch, kterej byl vážně bombovej, a tak jsem se těšil i docela na tento film, kterým začal svou režisérskou jízdu Guy Ritchie. Nevěděl jsem do čeho jdu, ale když jsem viděl obsazení jako Jason Statham, Vinnie Jones a další, a vzpomněl jsem si přitom na Snatch a tím pádem na hodně podobné obsazení, tak jsem myslel že asi uvidím něco hodně podobného. A bylo tomu tak. Ani nevím, jaký z těchto filmů bych označil za lepší. U Snatche bych vyzdvyhoval suprovýho Brada Pitta, ale tady bych řekl že byl o mnohem lepší scénář. Ale prostě to byla paráda, která se mi hrozně líbila. ()

Earl_23

Dokonalá komedie po všech stránkách. Nečekaně předčila i Podfu(c)k, a to celkem výrazně. Vynikající scénář, výborný soundtrack a především skvělý humor. Moc, moc jsem se bavil. ()

JASON_X

Historky z podsvětí po anglicku. Akcí, skvělými gagy a spoustou rázovitých postav našlapaný film. Vynikající oddechová záležitost pro milovníky gangsterek, oplývající nadsázkou a černým humorem. ()

luka4615

Guyi Ritchiemu tyhle ujeté gangsterky jdou prostě na výbornou. Filmu Lock, Stock and Two Smoking Barrels bych už z dnešního pohledu bez námitek dal nálepku kultovní. Oplývá totiž výbornými gagy, skvělými scénami a parádní akcí, na kterou se pořád dobře dívá. PS: Vinnie Jones je badass! ()

ScarPoul

Prvý film od guya Ritchieho sa nesie v znamení drsných hlášok, drog, peňazí, zbraní, čierneho humoru a násilia a celý tento podivný mix pôsobí v Ritchieho príbehu, či už tom napísanom, alebo filmovom priam dokonale. Dej krásne napreduje, film je zaujímavý nejakými svojimi vychytávkami, a scenár je plný skrytých perličiek. Plus ušpinené Londýnské prostredie a partička looserov dodávajú tomuto filmu tú správnu atmosféru. Rovnako aj pekne otvorený koniec. Herci sú prirodzený ale samozrejme najviac sa do popredia dostáva dvojica Statham ako Bacon a Flemyng ako Sam. z vedľajších je to absolútne geniálny Vinnie Jones. Vzhľadom na to v akom roku to bolo natočené a vzhľadom na to že to môžme považovať za taký menší prológ k Ritchiemu neskoršiemu a po všetkých stránkach dokonalejšiemu Snatch, nemôžem hodnotiť tento film inak ako za 5*. takéto filmy jednoducho zbožňujem. ()

Lacike

Fantasticka prekombinovana a zabavna gangsterka, ktora odstartovala karieru viacerych ludi, ktori sa na tomto filme podielali. Ma to skvele dialogy, tak akurat prekombinovany dej, aby stale pôsobil uveritelne, spickove herecke obsadenie v tej dobe zlozene z neznamych xichtov, ktore sa neskôr preslavili. Mna najviac bavi drsniak Vinnie Jones a potom dvojica dementnych zlodejov. Ma to tiez slusny soundtrack. Aj po rokoch to je stale kvalitny film. Vzdy mi v nom chybala iba väcsia drsnost alebo aspon jedna skutocne brutalna scena. Oproti Tarantinovkam, ktore su mixom dramy a komedie to pôsobi ako cistokrvna pohodova komedia. Technicka stranka je sice na to jak malo to stalo velmi vydarena, ale predsalen to po vizualnej stranke nie je tak vymazlene ako by mohlo. A aj tempo miestami mohlo byt dynamickejsie. Snatch k spickovemu scenaru prihodil aj spickovy videoklipovy vizual a preto hodnotim Lock, Stock o triedu horsie. Ale to su len malickosti a aspon takto kvalitna komedialna gangsteka uz dlho nevznikla. 8/10. ()

6thSun

Film, u kterýho se chci vykašlat na systémově konvenční způsob života a žačít vydělávat mraky peněz přesným opakem. Ale to bych musel bejt tak prolezlej nadsázkou a cool hláškama, jako VŠICHNI v tomhle snímku, takže moje dráha zločince se musí odložit. Zatím (přiblblej smajlík). 100% ()

PROROK14

Ak by som to zrovnával s filmom Podfu(c)k tak tento film bol slabší podľa mňa. Podfu(c)k ma bavil o veľa viac. Ale Zbaľ prachy a vypadni ma tiež niečo do seba a opäť výborný Jason Statham. 85% ()

BoPo

Mám rád tie zvraty a neúspešne úspešné boje so zk*rveným pechom. Prvý raz som tu mal česť vidieť, dnes už jednotku akčných filmov, Jasona Stathama. Ako skvelý bonus poslúžil Vinnie Jones, ktorý sa časom prepracoval k statusu hviezdy béčkových filmov. Radosť sa pozerať. ()

maseer2

krimikomediální nářez s geniální zápletkou.. jedinou výtku mám k dost chaotickému začátku, kvůli kterému jsem se z počátku dost špatně orientoval - především díky opravdu velkému množství postav, které se mi zprvu pletly.. díky tomu jsem si asi tak prvních 20 minut neužíval tak, jako následující zbytek filmu..... 4* ()

BigDeal

Guy Ritchie dlhé roky unikal mojej pozornosti a tak sa stal prvým filmom, ktorý som od neho videl až RocknRolla. Bol som milo prekvapený a ten štýl, akým bol film natočený, som miloval: vtipné postavy, poprepletaný dej, vizuálna prepracovanosť, zbesilá akcia, násilie zmiešané s humorom (ale nie krutým a čiernym ako od Coenovcov), proste šialené a ironické "rozprávky" o malých a veľkých gangstroch. A na moje potešenie, v Zbaľ prachy a vypadni sa mi toho dostalo takmer dvojnásobne, teda, až na tú vizuálnu prepracovanosť- Ritchie síce stavia kameru do zaujímavých uhlov, no menší rozpočet je dosť vidno. Nič to ale nemení na fakte, že scenár je perfektný a moje posledné zaváhanie, či dať plné hodnotenie úplne rozptýlil geniálny koniec, kedy som myslel, že zomriem (od smiechu). ()

Johny_fork

Guy Ritchie je génius, propracovaný scénář a černý až absurdní humor tohoto snímku sem si zamiloval, vše je tak úžasně nadsazené a snímek působí jakýmsi zhuleným dojmem, vše dokanalé, tohle je možné jen v Anglii. ()

Terva

CITÁT - Pokud nevidíte cenu mého zboží, tak tu nenakupujete, pak tu chcete krást.............. Vytříbené dialogy, perfektní herecké obsazení, krásný hudební doprovod, velmi dobrá kamera a vymakaný scénář. CITÁT - Peníze nemaj, jsou to chudáci, nemaj ani na novej nábytek............... Krome ústřední čtveřice je tu velká spousta vedlejších postav a určitě si každý najde tu svou oblíbenou. Mě osobně učarovala Suzy Ratner, to je pohovka Glorie. Hlavně její střelecké umění se povedlo. CITÁT - Před šesti hodinama jsi odešel koupit počítačku peněz a vrátíš se se fetovanou Glorii a pytlem hnojiva. Takhle chodíš po městě? A to rozhodně nevypadáš jako zahradník................ Časová smyčka taky perfektně funguje a tak jsem se kochal. CITÁT - Mám plán, tak poslouchejte............ Příběh má otevřený konec a je jen na divákovi, co si domyslí. Film je věnován Lenny McLeanovi. Který zemřel ještě před uvedením filmu do kin.. Lenny byl herec, boxer, vyhazovač, trestanec a také televizní moderátor. Byl označován za nejtvrdšího muže Británie. CITÁT - Bylo to dojemné......... ()

MrCreosote

Takhle nějak by točil filmy Quentin Tarantino, kdyby byl Angličan. Užití Morriconeho hudby potěší stejně jako hudební motiv z Řeka Zorby. Jenom ta scéna s kulometem byla až příliš ,,crazy." ()

villon17

Chápu, že tohle všichni srovnávaj s Podfu(c)kem, takže abych nezaostávala, taky se k tomu lehce vyjádřim: podobný, podobně nic převratnýho, ale možná o kapku lepší. Asi díky vtipnějším scénám nebo neuvěřitelnejm změnám. Myslim, že se sem celkem hodí: Jendou si dole, jednou nahoře. Život plyne jak voda a smrt je jako moře... ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)