Francouzský zlodějský gang vedený zkušeným Danielem Forayem (Gérard Depardieu) zpacká svou poslední krádež. Aby si vylepšili pověst, odlétají na pokyn svého bosse do Chicaga. Čeká je nebezpečný kousek: vyloupit dům vlivného obchodníka. Omylem ale vykradou dům samotného šéfa chicagského podsvětí Franka Zammetiho (Harvey Keitel). Do riskantní hry se navíc připlete i vlivný pouliční gang, jehož vůdce si proti sobě Francouzi také popudili - a poslední slovo ještě neřekli ani proslulí strážci americké spravedlnosti: FBI a chicagská policie. (oficiálny text distribútora)

Shit

Vcelku povedená variace na filmy od Ritchie. Brad Mirman se hodně snažil a občas se Ritchiemu i vyrovná, hlavně spousta stříleček je natočena naprosto stylově,. Hodně tomu napomáhá skvělá kamera, různých zpomalovacích prvků nebo nadhledů či přiblížení tam je opravdu hodně, ale někdy toho možná byla až příliš, jenže stěžujte si, když to vypadá opravdu dobře. Herecký obasazení je kvalitní a pomáhá filmu ještě o kousek víš, hodně se mi líbil Frank Zammeti v podání Karveyho Keitela, ale i druhá hvězda filmu Gérard Depardieu se neztratil. Celkově to na filmy Guye Ritchieho nemá, ale film sám o sobě se mi líbil. ()

wray

ok, je tam Harvey Keitel a - je dobry. A to je asi tak vsetko nadpriemerne na tejto neamerickej krimi komedii. Je to komedia, ale mohlo byt aj vtipnejsie. Je to krimi ale - vela originalneho tu nie je. Par momentov ktore stoja za to, jeden fajn song v soundtracku a inak veru iba priemer. Stale vsak v podstate nevadi, a da sa pozriet. ()

Slarque

Situační gangsterská komedie s neuvěřitelně zašmodrchaným scénářem, ale vtipnost bohužel poněkud zaostává. Chvílemi jsem dokonce pochyboval, že to vůbec má být komedie. Možná, že kdyby se o podobných věcech autoři rozhodli předem, byly by výsledné filmy mnohem lepší. Z hereckého obsazení byl rozhodně nejlahůdkovější Harvey Keitel. ()

Cruchot

Chvílemi mi to připadá, jako by režisér Mirman nevěděl, co točí - jestli komedii nebo vážně pojaté krimi či drama. Je to takový hodně nevyvážený mišmaš, kterému více sluší vážnější poloha. Jako komedie nic moc. Vůbec jsem se nesmál a některé radobyvtípky a situace mi přišly hodně trapné a neoriginální. První půlka filmu je dost slabá, ve druhé už to začne být zajímavější, ale celkově ve mě film nějaký silnější dojem nezanechal. ()

Zombi

Relativně zábavná blbina, která se inspirovala Ritchieho gangsterkami, ale rozhodně jim co do kvality nekonkuruje. Keitel je tradičně dobrý, ale překvapil mě Depardieu, přišel mi poměrně nevýraznej, hlavně kolem střední části filmu, kde jen sem tam utrousí nějaké citoslovce a poulí oči, až ke konci filmu začne vyvíjet nějakou plánovanou aktivitu, to bylo zvláštní. Celkově se to dá, ale nečekejte nic extra. ()