Z ničoho len nič

• Slovensko Veľké h... (viac)
všetky plagáty

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiálny text distribútora)

Hellboy

Opravdu jsem se bavil a při tomto hodnocení neberu v potaz nic jiného, takže v klidu 4****. Nic jsem nečekal, nebo spíš - po ne moc povedeném "Run, fatboy, run" jsem čekal, že to bude průměr, ale Big Nothing je skutečně dobrý thriller s výborně černym humorem. Škoda jen, že konec byl lehounce předvídatelnej a potenciál je skutečně trochu nevyužitý a film celkově zmatený. Ale to nevadí. Víc mi vadilo, že Simon Pegg je tlusťoch a týpek, kterej mluví v dabované verzi Davida Schwimmera zase kňoural, uplně jako v Přátelích! ()

Šakal

Pozor na (nezletilé) zákusky. Vypadají tak lákavě a „nevinně“, ale jakmile (je) jednou okusíte, není cesty zpět. Žánrový mišmaš, který překvapivě (to jak scénáristicky, tak herecky) drží poměrně pohromadě, přičemž ani v samotném závěru se nesesype jako domeček z karet. Byť pravda, je to o pověstný fous.....Helenky Fibingerové. 73% S dovětkem, pro příště bych poprosil (notně)„přičernit“ a neměl bych výraznějších námitek. Na druhou stranu, zaplaťpámbu resp. Jean-Baptiste Andrea (i) za tuhle „light“ verzi. P.S. pevně věřím (doufám), že stávající papež Benedikt XVI. resp. J. Ratzinger odstupuje (dobrovolně) pouze a jenom kvůli chatrnému podlomenému zdraví a nikoliv vatikánskému předplatnému osvětovného oběžníku „víra (v) lolitky“.... P.P.S. chudák N. McElhone. Ta holka má smůlu na „trouble men“. Nebo je to trochu jinak, tj., je sama přitahuje resp. je jimi přitahována...? ()

Le_Chuck

Skôr také Little Something ... pod zub, navarené podľa nie moc originálneho receptu, ale talentovaným kuchtíkom. Jean-Baptiste Andrea pre tento krát sólo a nesklamal. Hlavne v atmosférických častiach (+ obľubený "google earth" záber na nočnú cestu) badať rukopis človeka, ktorého miesto je predsa len skôr v horore (vizuál celkovo na jedničku). Koniec koncov Big Nothing nie je zlý, je len snaživo priemerný s pár dobrými nápadmi a zaručene nemôže sklamať človeka, ktorý si chce na necelú hoďku a pol pri telke oddýchnuť. 65% ()

Vitason

Porno se pomalu stává otravným mechem na stromě jménem internet, do něhož zapouští svoje kořeny. To já na porno stránky nechodím, takže můj účet zkoušet nemusíte. Dobře, tak jednou mi tam nějaká naběhla, aniž bych o to stál:-) Nula od Nuly pojde je velice zdařilá černá komedie o dvou chlapících, kteří chtějí opustit peklo telefonní ústředny a tak začnou vydírat místního reverenda. Jenže, jak už to tak ve filmech chodí, nic nejde podle plánu a mrtvoly se kupí rychleji než v Total Recallu. Scénář je docela vynalézavý a nabízí spoustu morbidních situací, rozhovorů a navíc má pěkný závěr. David Schwimmer ukazuje, že umí zahrát i něco jiného než vztahového smolaře z Přátel a Simon Pegg je komediální jistota, takže se film honosí i dobrými hereckými výkony a příjemnou délkou. Nula od Nuly pojde je příjemná a svižná černá komedie ve stylu Mělkého hrobu, u které nemůžu udělat nic jiného, než ji doporučit. ()

genetique

Tak tomuto sa povie tá pravá, kráľovsky delikátna nádielka čierneho humoru, ktorá prišla po dlhom čase a od hereckého spojenia, od ktorého by to ešte nedávno čakal len málokto. Elegantnosť morbídnej zábavy na najvyššom stupni, akurát škoda, že príbeh nemohol svojimi nápadmi a dejovosťou naplniť plnú minutáž a tak sa trošku preťahoval. Ale mimo toho, maximálna spokojnosť, ku ktorej dopomohol aj ten správny výber našlapanej, šťavnatej hudby a scenár tak neskutočne náhodovo vtipne domotaný, až to bolo uveriteľné. 85%! ()

• Billy Asher musel po Francouzi Jeanu-Baptiste Andreovi „projet“ jeho scénář a upravit ho do anglicky srozumitelnější verze. (s.e.p.p)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. listopadu 2006 na filmovém festivalu v Cardiffu. (ČSFD)
  • Na úplném konci filmu byla umístěna jedna zábavná scéna z natáčení. (Skarface)