Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Dont

Parádní scénář, dát dohromady takovou skládačku, kde do sebe všechno zapadá a ještě je to vtipné, to není k vidění moc často. První třetina byl takový pomalejší rozjezd, byla o dost slabší než druhé dvě třetiny. To asi taky film stálo pátou hvězdu… Každopádně střílet ze vzduchovky na chlápka, který má v rukou LMG Bren není nejlepší nápad… ()

Eldrick

Jeden z nejlepších režisérsky a scénáristicky zvládnutých debutů v historii kinematografie. První zjevení sympaťáka Jasona Stathama před kamerou a stejně tak první plnohodnotná role Vinnie Jonese. Ritchie tímhle víceméně definoval svůj vlastní inovativní styl a redefinoval pojem britská gangsterka a povýšil ji na novou úroveň. ()

dee-key

Poprvé jsem to viděl v roce vydání filmu a to jsem byl cca ve třetí třídě. Nijak zvlášť mě to tenkrát neoslovilo. Můj filmový vkus se ale s lety vytříbil a dodnes je to jeden z mých nejmilejších filmů. Plus je to ukázka Ritchieho kvalitní řemeslné práce a je to jedna z nejlepších věcí, které můžete z anglické kinematografie vytřískat. ()

Sheldra

Trhlost nejvyššího kalibru, absurdní a nepravděpodobné situace, dialogy vymykající se vší logice ("Hele, tady bysme krást neměli, vždyť jsou chudý - nemaj ani na novej nábytek"). Ritchie se holt od začátku vymyká, ale mě se tenhle řízek děsně líbí. Srovnávání s Podfu(c)kem nemá smysl, je to prostě jinej film na obdobný téma. Čištých 5 bez debat! ()

Parlay

Pecka. Skvěle napsaná a vypointovaná, plná neotřelých režijních a vizuálních postupů, s delikátní hereckou směsí, nespočtem bizarních postaviček, nabušeným soundtrackem a jedním politováníhodným dopravním strážníkem. Tohle se prostě povedlo. ()

dyfur

.....po čase som sa k tejto toľko ospevovanej prvotine Guy Ritchieho vrátil....kedysi sa mi to moc nepáčilo...teraz možno o niečo viac tak zvyšujem na dve hviezdy...ale,že by som bol nejako extra nadšený to netvrdím....úvod vyzeral akoby na medzivojnové obdobie,potom trocha reality,množstvo náhod,koniec ,ktorý si môžete vysvetliť rôzne.... ()

Had6

Snatch jsem viděl dříve a hodně se mi líbil. Tady to bylo o trošek slabší. Ale i tak velice zdařilé. Beru to prostě tak, že tady se pan režisér jen rozcvičoval a o dva roky později všechny věci z tréninku plně využilu v Podfu(c)ku. ()

BitlDjus

Ovšem tohle je vrchol, film jsem si musel pustit na podruhé abych věděl o co jde, tak šílený a pomotaný film mohl natočit opravdu blázen, blázen který věděl že film uspěje...poklona. ()

Fíla

Ten film dělají především dvě věci. Ta první je můj oblíbenec Guy Ritchie, který to vše natočil velice dobře. Tou druhou věcí je obrovská vyrovnanost hereckých výkonů. Musejí vás zaujmout všechny, protože tak to je. Takže filmový debut Jasona Stathama a Vinnieho Jonese byl vydařený. Zásadní plus vidím v tom vtipu. Je snad skoro bezchybný. Nechybí tomu skoro nic, včetně humoru. 9,5/10 ()

easaque

-3* Tento žánr filmů, kde se v hlavní roli objevují zlodějíčci, závisláci, či jiní looseři, vlastně nemám moc rád, ale když už je film z místní TOP100, tak jsem chtěl jeho kvality posoudit vlastním okem. Navíc režisérský styl Guye Ritchieho taky nemusím a tak jsem se obrnil trpělivostí a vyzkoušel. Moje hodnocení mluví určitě za sebe a byl by to skoro zázrak, kdybych dal víc. Ale ve své podstatě to není zase tak špatný film, i když nepřináší nic nového a vliv Tarantina je hodně znát. Naštěstí mu humor nechybí a tak se na něj dalo dívat a mezi mladými a neklidnými to je určitě hit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Nečekal jsem, že mě to bude až takhle bavit. Sice mi některé hlášky přišly spíš trapné než cokoli jiného a k postavám jsem si moc sympatií nezískal (byť vymahač se synkem byli geniální, to musím uznat :D), ale i přesto mě bavilo sledovat jejich počínání i to, do jakých situací se postupem času dostanou. A občas mě to i upřímně pobavilo a sem tam i nahlas, to si zase nemyslete, že ne. Rozhodně jsem spíš spokojený, protože to má švih, zajímavou svéráznost, poutavou atmosféru, solidní herecké výkony, v podstatě i rozumnou práci s používáním vulgarismů a dokonce i zapamatovatelné postavy, kterých je tu sice dost, ale neměl jsem problém se v nich vyznat. A co je asi nejdůležitější - klidně bych se na to někdy podíval znova. Tohle jsem od gangsterky opravdu nečekal, většinou mě nudí a já si pak přidám jako z jiné planety, když vidím ta obrovská nadšení okolo nich, ale tohle se mi trefilo do vkusu. A s tím přirovnáním k Tarantinovi to naštěstí není tak horké - podobnosti se tam sice samozřejmě najdou, ale přijde mi, že se Ritchie z Tarantina bere to nejlepší a svůj styl nahrazuje za to, co mě u Tarantina většinou štve. Ze tří Ritchieho filmů se mi dva líbily a jeden ne, takže mám jasno, že toho od něj budu muset zkusit do budoucna víc. Slabé 4* ()

Morloth

Ve srovnání se Snatchem je film o něco slabší. V jeho neprospěch, ač je starší, pro mne hrálo předchozí zhlédnutí Snatche, tudíž vyprávěcí postupy a vůbec podání již nebylo tolik oslňující. Navíc mi sem tam nesedělo ztvárnění určitých scén, které mi přišly hrané spíše na efekt a pobavení, než aby zapadaly do rámce příběhu. Například schovávání se v bytě lupičů bylo prostě přílišnou taškařicí. Ale jinak bezva hudba, super casting a když člověku tento styl vyprávění sedí, tak se ba... Prostě Snatch bez Pitta a trochu jinak... Nasmál jsem se a Sting byl taky dobrej. ()

SallyZen

Ritchie útočí na topku. Stejně parádní a zábavný jako Podfuck. Chtělo by to vysrat se na Holmese a udělat něco podobnýho. Like this! 85% ()

Martin741

Reziser Guy Ritchie valcuje a dokazuje svetu, ze aj po X rokoch od Kmotra je stale mozne natocit genialnu gangsterku. Scenar je originalny : 4 rozne mafianske skupinky posobia vo filme a divak sleduje ich spravanie, dialogy.... a uzije si skvelu gangsterku, kde rozhodne nechybaju ani drsne sceny, ako je tomu u mafianskych filmov dobrym zvykom. Film moze kludne konkurovat Scorseseho Mafianom, Casinu alebo aj uz legendarnemu filmu Snatch od toho isteho rezisera. 100 % ()

shyster

Skvělá gangsterka po všech stránkách. Proč ji doporučit ostatním? Úchvatně natočené scény a opravdu dobrý výkon Vinnie Jonese v roli vymahače Chrise. To si zaslouží jasných 5*. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)