Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

bohhous22

Naprosto geniální zábava s horou dějových linek,které se spletou v opravdu úctyhodně živený kořen stromu.Tento strom navíc kvete úžasnými hláškami a chlapskou kuráží.Plody tohoto rozkvetlého stromu budou jistě chutnat ještě dlouho potom,co jejich zručný zahradník opustí zemský povrch!!!Bezpochyby geniální!!! ()

Berty00

Ale ale hneď prvý výtvor Guya Ritchieho a takto sa predvedie....Aj keď som videl Snatch skôr tak mi to je úplne jedno pretože obydva filmy boli geniálne gangsterky...Jason Statham je skvelý herec no keby takýmito filmami pokračoval aj naďalej tak to by bolo skvelé..Spolu z Podfu(c)kom su tieto dva filmy najúspešnejšími filmami Ritchieho a Stathama a taktiež ich debuty po režijnej a scenáristickej stránke Ritchieho,a po hereckej stránke Stathamov....Ťažko sa mi to porovnáva z Podfu(c)kom pretože obydve filmy majú niečo do seba no sú odlišné...Žánrovka to je tá istá no to podsvetie je ináč vykreslené a v zápletke sa jedná o peniaze no proste Podfu(c)k bol rozsiahlejší ...Vo filme mi chýbal taký detail....Zápletka s cigánmi....Nechcem byť etnista ale to bolo proste tak vtipné v tom podfu(c)ku...Inak je film naozaj lahôdka,skvelá hudba a hlavne skvelé prezívky Guy Ritchie ! ()

Pitryx

Další pokus o Tarantinovku. Začátek dost pomalý, pak se to rozjede a je to vcelku zábava. Nevím proč ty podivné barvy. Hlavní hrdinové mi moc k srdci nepřirostli. Sem tam je to i legrace. Konec mi přišel dost natažený. Možná někdy mrknu znovu. ()

Tominni

Co všechno se může stát, když prohrajete v kartách a do týdne musíte vrátit půl miliónu liber, pokud nechcete přijít o prsty? Pak se podívejte. Partička drobných ryb se pustí do hrátky s těma většíma. Podtrhnul bych scénář, který je prvotřídní, vše postupně do sebe zapadá a vysvětluje se a konec je skvělý. ()

PlayEasy

DALŠÍ ŘEŽBA OD MISTRA RITCHIE! Guy skvěle ovládá příběh a hlavně scénář, který je naprosto skvělý a ty hlášky a gagy nás posadily do křesla už úplně! Jo, víme je to (jen) tupá vymývárna, ale my jsme na to byli připraveni a nic nás nezdrželo si tenhle skvostík pustit! Navíc skvělý konec tomu dodal ještě větší říz než jsme čekali a (úplně začínající) začínající Jason Statham si vedl fakt dobře. Velmi jsme přemýšleli nad 5*, ale nakonec musíme dát 4*, protože přeci jen představy na pětihvězdičkový máme docela jiné. 80% A mimochodem "golfová" scéna je fakt skvělá:) ()

0verseer

"What was that? Armed? What do you mean armed? Armed with what?" "Err, bad breath, colorful language, feather duster... what do you think they're gonna be armed with? Guns, you tit!" Ritchie svojím premierovým filmom zabodoval a vytvoril si osobitú šablónu, po ktorej sa následne viac či menej uberali aj jeho ďalšie filmy. Podobne ako ďalší filmový génius Quentin Tarantino aj on v 90. rokoch vtlačil svojej prvotine nezameniteľný režisérsko-scenáristický rukopis a napriek nízkemu budgetu vykúzlil veľa muziku. Potlesk aj za herecké obsadenie a ich v správnej miere prepálené postavičky (najmä ikonický Big Chris v podaní Vinnieho Jonesa). Absurdná šialene zábavná jazda podsvetím Londýna... ()

Mkartaylas56

Naprosto geniální a extrémně zábavný debut Guye Ritchieho, kterému jsem se dlouho vyhýbal, byl jsem vůči němu skeptický, ale nakonec mi dočista vytřel zrak. A to svým geniálním scénářem, výborným černo/britským humorem, velice stylovou a pro Ritchieho typicky svižnou režií, velmi zábavnými a skvěle zahranými postavami a soundtrackem, který je stylový a dosti šílený zároveň. Zkrátka jde o vysoce stylovou jízdu, kterou určitě nevidím naposledy a ačkoliv jsem nikdy nebyl nějak výrazný fanoušek Ritchieho gangsterek, tak snímkem Sbal prachy a vypadni se mi razantně změnil názor a brzy se po letech vrhnu i na podobně chválený Podfuck. 95% ()

adamix

Menej nabité hviezdami ako PODFU(C)K, ale hlášok požehnane. Ritchie si natočil svojich GAUNEROV a odštartoval svoju kariéru jedného z najkreatívnejších režisérov krimi žánru, ktorému bezpochyby vládne Fincher. Na prvotinu viac než dobré. Za mňa 90%. ()

Dejvecd

"Guns for show, knives for pro." Zábavná Ritchieovka, ktorá vďaka dobrému prevedeniu hravo zatieni jednoduchý dej. Dobré postavy a epické finále urobilo svoje a ja som si tento film užil na plné gule. Jason Statham tu v sebe má poriadneho hereckého ducha, vlastne všetci herci sú skvelí a vtipný. Guy Ritchie skrátka vie točiť dobré a poctivé gangsterky, ktoré sú sexy, plné fakovania a vystrelených mozgov, ale hlavne majú výborné svižné dialógy. 10/10  ()

helrohir

Výborná gangsterka s naozaj vypiplaným scenárom, plná skvelého humoru, už tradične lahôdkových Ritchieovských dialógov a sem tam ešte okorenená o nejakú tú brutalitku. Všetky tieto jednotlivé zložky sú akurátne vyvážené a dávajú celému filmu kompaktnejšiu príchuť. Film je plný nečakaných zvratov a občas až absurdných situácií. Guyov nasledujúci film však podobne ladený príbeh dotiahol ešte k väčšej dokonalosti. 80%. ()

seba

Snad jen moje nejoblíbenější hláška " Poslal jsem tě před pěti hodinama pro počítačku peněz a ty se vrátíš se zhulenou holkou a pytlem hnojiva." ()

LucLuc

Klasika od Guye Ritchieho. Anglická gangsterka šmrncnutá komedií někdy hodně černou jak má být. Scénárista byl hlava. Vinnie Jones a jeho synátor jsou dvojka. "Spočítej prachy a připoutej se synu." ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)