Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

slavokvasic

Každá minúta bola prekvapením, no len v tom najlepšom. Asi každí si bude tento film porovnávať s podfuckom a ani ja nie som výnimkou. No musím povedať, že pri tomto som sa bavil o niečo viac. Veľká časť úspechu je kvôly scenáru, ktorý je bezchybný. A tak veľa postáv bez toho aby v tom bol chaos ? No jednoducho majstrovské dielo. Jediné, čoho som sa bál, že by na scénu prišli policajti a všetko by skazili (myslím, že tie stelby by nejeden sused zrejme oznámil ) ()

altaica

PRO MUŽE:Londýnské historky z podsvětí mají sice styl, ale chybí tomu šťáva. Suchý anglický humor je pro mě to pravé, ale tady zasychá až k strupovitosti. Všechny příběhy se nakonec stejně točí okolo prachů a strategických zásob trávy. Hezky se to pospojuje, zapadne do sebe v předvídatelnosti hraničící s nudou. Nemyslím si, že chlapci z podsvětí musí být zároveň bývalí členové Mensy, ale aby všichni byli totální debilové, to taky trochu mimo. Jednou se to dá a moc to nenadchne. Vícenásobná projekce by byla čirý masochismus. Pulp fiction to nesahá ani po kotníky.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Nevím, madame, jestli bláznivá krimi vás osloví. Šíleností je tam dost, skutečného humoru málo, bizarností hodně, ale hlavně je to chlapský film bez špetky romantiky a jediná dívčí epizodní role je sjetá fetka, co se na půl minuty probere. Já si chrochtal, vy budete ohrnovat frňák. Pro vás nic moc.          UKÁZKA:Co to je? To je hnojivo. Odešel jsi před 6 hodinama koupit počítačku peněz a vrátíš se s polomrtvou Glorií a pytlem hnojiva? To už volá do nebe, Willie. Hnojivo potřebujeme, Winstone. Když už musíš kupovat hnojivo, nemohl bys být trochu chytřejší? Jjjjak to myslíš? Pěstujeme velký množství marihuany, ne? Jjjjo. A ty máš sebou vytuhlou holku a pytel hnojiva. No a jako zahradník zrovna nevypadáš. Tak to myslím. ()

hamir0

Brilantní propletenec vzájemně souvisejících osudů několika partiček gangsterů a podvodníků. Výborný scénář a typický styl Ritchieho vyprávění se tu snoubí v jedinečné pokoukání. ()

Zeldur

Dokonalý scénář, parádní hudba. Po prvním shlédnutí mi to přišlo celé takové chaotické, když jsem ale o filmu dlouho do noci přemýšlel, došlo mi, jak je to celé skvěle natočené. ()

Godhaj

,,Keep your fingers out of my soup!“ Naprostá pecka, to je Sbal prachy a vypadni! Poměrně komplikovaný příběh s množstvím vedlejších postav dokázal Ritchie poskládat tak, aby se v něm divák nezamotal. A to musela být opravdu náročná práce. O scénáři netřeba mluvit, to je vybroušený klenot, kde není hluchého místa. Aby toho nebylo málo, tak film skvěle doplňuje použitý soundtrack. Suma sumárum, na tomto filmu jsem neshledal žádnou chybičku. ()

sosi

Poriadna zábava, scenár dokonalý. Veľmi dobre som sa bavil. Presne toto je ten snímok, ktorý si môžem púšťať znovu a znovu a nikdy neomrzí. Príjemná oddychová záležitosť na nudný večer ;) ()

.killer.

Film, kterému krom vybroušeného scénáře nechybí ani Ritchieho osobité prvky, které později plně rozvinul. Příběh je tak krásně a zároveň srozumitelně zamotaný, že diváka vtahuje každým dalším záběrem. Zkrátka radost pohledět :-). ()

AshT

Film se právem porovnává s geniálním pofuckem bohužel tenhle film i když má pár geniálních momentů tak se mu ani zdaleka nepřiblížil 80%. ()

Franche

Maličko mi to svou ujetostí připomínalo Gaunery. Tohle se mi ale líbilo mnohem více. Vtipné, svižné i promyšlené. 5* pro Madonnina ex ()

Bezda22

Tady neni nic co by se mi nelíbilo. Příběh je perfektní. Do poslední chvíle čekám kdo všechno umře :-D. Je fakt, že od půlky ten film dostává silnější náboj. Do tý doby se to celkem táhne, ale bez toho by to nebyl tak skvělej závěr. Za mě 85% ()

MickeyWolf

Jestliže je Ritchie v něčem vážně dobrý, tak je to tento tip filmu, kdy se vám postupně představené příběhy na konci spojí do jednoho obřího a neskutečně propleteného, že každý kdo by vidě pouzel druhou polovinu filmu by nechápal jak se něco takového mohlo semlít. Ale ten, kdo film viděl celý, chápe vše a může se bezstarostně smát nad tímhle trochu výstředním, britským humorem... ()

Shitonit

Guy snad ani nemůže být vyloženě špatnej. Občas snad natočí něco nepochopitelnýho, občas něco geniálního. No a tenhle film je spíš v tý druhý hromadě. ()

TaNya_

Tak po posledním zopakování musím uznat, že tahle prvotina se mí líbí snad ještě víc než pozdější Snatch. Je to údernější, běhá se z jednoho místa na druhý a ten přízvuk to je teda něco. Jak si potrpím na filmy pouze v originále, tak tenhle bych bez titulků dávala celkem těžko. Jenže ten dialekt dělá pomalu půlku dojmu z filmu :). ()

BrunoA

Asi budu výjimka, ale mně se tahle komedie líbila mnohem víc než Snatch, ve svém oboru je Sbal prachy a vypadni absolutní špička okořeněná chytrým závěrečným záběrem. ()

Honsik

Kultovní záležitost, jeden z mála filmů, kterej klidně pustim deseti lidem po jednom a se všema se na to podívám. Gangsterka jak má bejt, hodnocení mluví za vše. Nedávno sem se v Praze ocitnul v jedné anglické dvd půjčovně a objevil Lock, Stock and Two Smoking Barrels i jako SERIÁL!!! ()

herrbierer

Skvělá gangsterka, zjevně inspirovaná Tarantinem, ovšem zasazená do specifického prostředí Londýna se všemi jeho trademarkovými reáliemi a hlavně jeho podsvětím. Guy Ritchie to do nás pere pod tlakem a i když je Podfu(c)k promakanější, přesto se mi Lock, stock líbí víc. Možná pro jeho originalitu (prostě tu byl dřív), možná pro přecejen silnější a temnější atmosféru. ()

Prankster

Guy Ritchie točí strašně komplikované ale skvělé filmy. Řekl bych že je to ještě lepší než Podfu(c)k. Proste to se musi videt... ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)