Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

junxi91

Sekera Harry je přesně ten typ člověka, kterému nechceš dlužit prachy, i když tě o ně vlastně okradl. A když se dva perou, tak se třetí směje, to je taky dost důležitý aspekt tohoto skvělého filmu. Konečně jsem také pochopil význam slova asociál - není to někdo jako já, kdo nechodí ven mezi lidi, protože se jich bojí, ale spíše někdo, kdo běžně okrádá a mučí lidi a přijde mu to normální. To já naštěstí nejsem, na rozdíl od těch asociálů, kteří bydlí vedle těch čtyřech podvodníčků. A taky jsem se ponaučil v tom, že je třeba mít před dveřmi klec, a hlavně ji používat protože mé drogové bohatství by mohlo lákat různé zrzavé slídily. Rozhodně nepřepínejte fotbal v samojské hospodě malému přičmoudlému psychopatovi, protože pak můžete taky skončit trochu spálení. Jo, a když chcete ukradnout dvě staré muškety z bohaté rezidence, tak si na to najměte někoho, kdo má IQ vyšší než 80. Úplná absence lásky a sexu v tomto filmu jenom utvrzuje mé hodnocení v podobě pěti pěticípých hvězd! Film se skvělou zápletkou, sympatickou čtveřicí hlavních hrdinů, kteří dají dohromady prachy na pokerový turnaj, výrazné záporné postavy, brutální hlášky, a hlavně to všechno dobře dopadne a nikomu slušnému se nic nestane, kromě toho dopravního policisty. ()

Titus

Film mi nic moc neřekl. Sice jsem se nenudil, ale nedokázal jsem si z něj odnést nic poučného. Je to film, na který bych se díval, abych zabyl nudný dlouhý večer. ()

Tevez10

LOST STOCK AND TWO SMOKING BARRELS = SNATCH v bledě modrém kabátku... ovšem pro mě malinko slabší než PODFU(c)K,protože SBAL PRACHY nemá takové tempo jako výše zmíněný filmek :o) !! čtyřhvězdičková záležitost,ale po dalším uvážení přidávám pátou za vynikající závěr :o) !! GUY RULEzZz !! ()

Ingwio

Trošičičičku slabšie než Snatch, ale aj tak parádny nárez v Ritchievskom štýle. Hranie sa s kamerou, nezabudnuteľné scény a dej filmu, ktorý je geniálne prepacovaný. A ešte k tomu cameo Stinga ako zlého fotra Eddyho. Proste paráda! ()

HonzaMag

Úžasná, nenápadná komedie plná černého humoru s až neuvěřitelně propracovaným scénářem. Podle mne nejlepší počin Guy Ritchieho (myslím že ještě z doby před Chantal/resp. Madonnou - jak říká Bolek Polívka). Dlouho jsem se tak dobře nepobavil! ()

BDMarty007

Na tomhle filmu je určitě nejúžasnější estetická stránka. Kamera, střih, výtvarná stránka, hudba, casting... Je to vlastně takový dlouhý klip, ale výborně to funguje. Gyu Ritchie má velmi osobitý a inovativní styl. Celkově nemám rád kombinaci krimi a komedie, ale tady se to podařilo ubalancovat tak, že mě to nerušilo, a postupem času to fungovalo stále více, zejména když se humor začal projevovat až zlomyslně náhodnými situacemi (vzájemné postřílení se dvou gangů, které šli oba postřílet ten třetí...). Výborný, propracovaný scénář, vynikající obsazení a herecké výkony! Líbí se mi to asi o něco méně než Podfuck, ale i tak to hodnotím hodně vysoko. ()

thoosah

Královská zábava. Ten scénář neměl chybu, už jsem myslel, že nic šílenějšího se stát nemůže, když v tom.. :-D Připomínalo mi to dost Podfu(c)k, bylo to na stejné úrovni. Dávám 5*, protože zkrátka zbožňuju, když britové mluví vulgárně, zbožňuji Ritchieovsky do detailu promyšlené akce, jeho nadhled, nenucený humor. Čeho se dotkne on, to je Dílo s velkým D. 10/10 Tak už jsem to viděl čtyřikrát a mám chuť to vidět znova. Pokaždé je to lepší.. ()

Ceberus

Podfu(c)k přes kopírák (respektive naopak :-)), přesto jsem se bavil i u duplikátu. Ritchieho vyobrazení zločinců jako prostých lidí, kterým se taky občas něco nepodaří, je mi velmi sympatické - padouchové tu nejsou žádní páni Dokonalí. ()

Arequipa

Na Ritchieho filmech se mi líbí rychlé tempo, zamotaný příběh, pořádně tvrdá muzika a nenapodobitelný suchý anglický humor. Všechno tohle Sbal prachy a vypadni má. A vůbec mi nevadilo, že jsem viděl spoustu stejných herců jako v Podfu(c)ku, který mimochodem neřadím výš, ale na stejnou (vysokou) úroveň. ()

whisker

Zamotaný děj mi většinou nesedí, tady je to však trochu jiné. Profesionálně zahrané, příjemná hudba a perfektní scénář. Jedna z nejlepších kriminálek. Slušné hlášky, prostě doporučuji. Zábava a vtip tomu určitě nechybí. ()

MeaCulpa

Opravdu parádní kousek, který jasně ukázal co Ritchiemu jde nejlépe. Tyhle černohumorné gangsterky, které se zaměžujou na nuly a zevláky můžu. Prachy navíc mají výborný scénář se spoustou hlášek. Jediný co mě moc nesedlo byla Ritchieho někdy až příliš zběsilá režie, kdyby film režíroval jeho producent Vaughn (Po krk v extázi, Kick-ass) bylo by to u mě za plný. ()

Forty-

Vyborna gangstrovka, radost pozerat. Tak ako vacsine ludi, aj mne sa Snatch pacil viac (a este viacej Pulp Fiction), ale toto je tiez rozhodne povinnost. ()

LabySo69

Jednoduše Geniální... Absolutně skvělá gangsterka s výborným, zamotaným příběhem, plná tak skvělýho humoru, že jsem se skoro pořád "válel po zemi". A nesmim zapomenout na ten awesome soundtrack. :) Sdílím názor, že musel bejt Guy Ritchie při psaní tohohle filmu zhulenej, protože je to za střízlivosti fakt těžko vymyslitelný. A pokuď bych měl taky srovnávat, tak u mě jasně vede Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch je taky hodně dobrej, ale tohle je podle mě Ritchieho nejlepší film, možná je to způsobeno tím, že jsem ho viděl jako první.... "Jestli se to někde podělá, já to uklízet nebudu!" ()

greigor

I když tyhle herce(statham+ Jones) nemám zrovna v oblibě, tak jsem se skvěle bavil a nepřekáželi mi. Scénář je naprosto dokonalý a rozhodně si to někdy pustím znovu a rozeberu kousek po kousku :).. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)