Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

AnanAss

Ritchieho první historky z britského podsvětí, nočních klubů, podzemních heren a trhů pouličních šmelinářů, které byly dohnány k naprosté dokonalosti následujícím Podfakem. Historky, jež jsou hlavně o přátelství až za hrob, kdy svému kámošovi prominete i to, že vám díky němu jde po krku celá londýnská mafie a chystá se vám každý den ufiknout jeden prst, dokud nebude splacen dluh. Černohumorná (dnes již) klasika se zatraceně dravou režií, brutálně vypointovaným scénářem, skvělým hudebním doprovodem a s tolika neméně skvěle napsanými postavami, které se sebe snaží vzájemně odrbat. No, a na Vinnieho Jonese, zcela jistě se pyšnícího titulem Otce roku, nesmím zapomenout. ■ AnanAss‘s Score: 9/10 ■ ()

plagjoklas

naprosto dokonalý film. ešte lepší než podfu(c)k. Scénky s pestovateľmi konope sú geniálne takisto ako aj scénka s horicim chlapíkom. Geniálne hlášky a perfektná réžia Guya ritchieho. Povinnosť pre všetkých fanúšikov Quentina Tarantina aby zistili že nielen on vie natočiť dokonalú gangsterku. ()

martiňák

Viděl jsem tenhle film až po Podfucku (tomu jsem dal 4 hvězdičky) a zřejmě proto už na mě tolik nezapůsobil. Kdybych filmy viděl v pořadí jak byly natočeny, dal bych hodnocení obráceně, protože v obou případech se jedná o zhruba stejně vydařené (velmi vydařené) černé komedie, ovšem navzájem se dost podobají. Místy mi film, zvlášť charaktery některých postav, připomínal Trainspotting. ()

Barak

Začátek mě totálně zmatl množstvím postav, takže mi trvalo asi půl hoďky, než jsem všechny ty dějové nitky pochopil. Jakmile se tak stalo, zábava, absurdnost, naivita, morbidnost a vypointovanost přestala znát mezí - nářezová gangsterka. Napodruhé si to budu moct vychutnat už od začátku, takže předpokládám, že své hodnocení zvýším na maximum.... 9.5/10 ()

raelz

Do poslední minuty jsem byl přesvědčený, že stejně jako u Snatche film označím za čtyřhvězdičkový, protože i když zápletka je geniálně a vtipně spletitá, celkový dojem pětihvězdičkový není. Ve chvíli, kdy ale chlapci vybalí z tašky ten katalog, bylo plné hodnocení už zajištěno. Cítím se trochu provinile, protože přestože tu chyběl cikán Pitt, neprústřelný chlapík a drsňák Vinnie (ok, on tu byl, ale nebyl ani zdaleka tak drsný), mám paradoxně z Lock, Stock and Two Smoking Barrels lepší pocit, než ze Snatche. Holt hvězdičky jsou záludné. ()

foundation

Zrejme najprecenovanejší Ritchieho film. Nenadchlo, čo viac ani nepobavilo. Minimálne o triedu, ak nie o dve horšie ako Snatch. Stále sa na to ale dá pozerať. ()

bif

Fakt stylovej nářez, ostaně jako vždycky, je vidět jak Guy Ritchie moc miluje svůj rodný londýn a točí o něm jeden film za druhým a každý z nich je dokonalý, v historii filmu jsou vždy 3 komedie, které nikdy nezklamou a rozhodně nezabijou večer, všechy tři jsou černočerné, britské a mají společného jmenovatele na řežiserské židli, jsou to Lock, Stock and Two Smoking Barrels,Snatch a RocknRolla :)) ()

mi-ib

Velmi velká podobnost s Pudfu(c)kem a Rock'n'Rollou. Guy Ritchie snad ani jiné filmy netočí. Opět se zde střetává několik skupin nekalých živlů a to vždy v Ritchiho filmech slibuje neřízenou střelu plánovaných situací, které většinou končí neplnánovaně, až si člověk říká, že to snad nemůže mít konec. Samozřejmě je to komedie, takže jsem se občas i zasmál. Prostě kdo má rád Ritchiho filmy, určitě nebude zklamaný, i když kdo má rád Guye Ritchieho, určitě tehnle film už viděl. ()

savage3303

Žáner, ktorý až tak nemusím. Kvalita filmu je a je aj viditeľná. Moc zábavy som si neužil, až na samotný záver. Film ma dokázal relatívne zaujať. Pripadalo mi to chladné, bez emócií až na jednu scénku. Rýchlo zabudnem na toto dielo. 3*. ()

Jeand´Boa

Toto je tak bizarní, až je to dokonalé...již dlouho jsem se takto nepobavil...příběh je vymyšlen fantasticky a herci jej realizují naprosto krásně...jsem zcela odzbrojen... ()

Peat

Kdo ví, jak bych viděl tenhle film, kdybych na něj koukal před Podfuckem. Každopádně skvělá gangsterka a hlavně zábava. Především závěrečná část mě hodně pobavila. ()

Melly.pro

Dlouho jsem se dokopával kouknout na tenhle film a prostě jsem se bavil od začátku do konce. Fakt krutá prdel, dobře zamotanej děj a celkově dobrá zábava... ()

dakarin

ne pětku ne, proč ale? --- z mnoha stránek naprosto dokonale zpracované, profi práce, dejte divákům přesně co chtějí, sranda, slušné dialogy, svižný bohatý děj (až na počáteční dementní prohru v pokru - oblíbené, ovšem opravdu poctivě vyčichlé téma) ... co tomu teda chybí, jisté kouzlo, políbení múzy, čtvrtý rozměr, čo ja viem ... anobrž jako oddechovka pro zasmání a relax dost dobrý ;-) ()

cogi

Podfuck mi přijde lepší .. sice je to novější film, takže asi napodobuje tenhle snímek, ale přesto hodnotím příběh o čtyřech kamarádech na čtyři hvězdičky. ()

Zoidlord

Výbornej film, kterej měl sice pomalejší začátek, zato ale gradoval a gradoval až do grandiózního finále:) Rozhodně jsem se bavil a doporučuju každýmu, kdo je ochotej půl hodiny sledovat a zbytek už se jen výborně bavit! ()

Wopat

Pro mě nikdo nedokáže stvořit drsňáckou a vtipnou gangsterovku líp, než Ritchie. Ty jeho mají vždy a všude hromadu výborných postav a dvě nejsou nikdy stejné. Hlášky se jenom sypou a všechno se vždy tak zamotá a přelévá z jedné strany na druhou, až to vyústí ve velmi vkusný a stylový masakr. A tímhle vším to všechno začalo. Doufám, že v nejbližší době příjde opět s něčím podobným. ()

Luisis

Guy je legenda a Sbal prachy a vypadni taky.Kdyby jste mi film pustili a neřekli od koho je, poznám to automaticky.Rychlý střih.Paralelně se odvíjející děje.Tohle prostě miluji - 90% ()

Biopler

Podobne hodne postáv ako v Snatch, avšak Snatch je oveľa vybrúsenejší a lepší v detailoch. Dal by som 4*, ale hnevajú ma scény, ktoré sa veľakrát opakujú. Banditi sa neustále, neustále trápne hádajú kto pôjde urobiť darebáčinu či krádež. Z toho pramenia nikam nevedúce dialógy, ktoré prestávali byť vtipnými. Myšlienka je však, ako pri Snatch, fajn vymyslená. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)