Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

lakikaki

Celkom jedinečný, celkom vtipný a celkom dobrý film s vynikajúcim záverom, super hercami, skvelou hudbou a všetkými náležitosťami typickými pre Ritchieho tvorbu, mám však problém s tým, že hoci som Snatch. videl už celkom dávno, od Ritchieho debutu som vďaka nemu očakával riadne veľa a nanešťastie som sa nedočkal. Lock, Stock and Two Smoking Barrels je parádnym filmom, ktorý vynikajúco pobaví, ale na naplnenie vysokých očakávaní nestačí a rozhodne nestačí ani na obdržanie plného hodnotenia. [77%] ()

zette

Ritchieho styl mi moc nesedi. Vubec mi to neprislo vtipne, jako temer nic anglickeho. Jedine, co me skutecne zaujalo a hodnotim na jednicku, je scena, kdy Eddy prohraje v kartach. ()

laik_60

mno ... čakal som od Angličanov viac humoru ... sting si tam toho veľa neuhral a bol ťažkopádny ... celé to bolo príliš také parodované .. ani poriadna paródia ani poriadna komédia .. okukané scény .. kedy jeden vždy vyviazne a ostatní sa pohlušia ... vzduchovkou proti guľometu ... je na úsmev .. ale taky "cez zuby" ... nudný ... dávam len tri b. ()

pakobylka

Lehkovážná, marnivá, vyšperkovaná hříčka, která si s ničím nedělá těžkou hlavu, neboť osudy druhých jsou jí lhostejné - a skvrny od krve se dají lehce odstranit ... koneckonců, k čemu by jinak bylo nepřeberné množství vpravdě jedinečných čistících a pracích prostředků. Má velice specifický smysl pro humor - víceméně zjistila, že je nanejvýš zábavné jen tak zpovzdálí nezúčastněně přihlížet, kterak se v neřešitelných problémech topí někdo jiný. ()

necisty

Richie umí točit filmy o tom žádná. Tady mě ale trošku zklamal příliš useknutý konec, nebo prostě se najednou vše vyřešilo, jakoby nic. Také musím uznat, že RocknRolla je příšerný vyžírač tohoto díla a já bohužel viděl prvně právě to. Proto tady strhávám jednu hvězdu, i když by to tak být nemělo. Rozhodně jsem se jinak skvěle bavil a žasnul. ()

Martrix

Scénáře, kde do sebe na první pohled vše zapadá a vytváří vtipnou pointu ve smyslu...kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, většinou sklízí úspěch. Navíc Ritchie je tak dobrý režisér, že by zvlád prodat i mnohem horší scénář. Takže většina diváků nadšeně hýká a já se jim nedivím. Na mě to bylo už moc přeplácaný a navíc trpím profesionální deformací. Jsem koordinátor montážních skupin. Takže sledování "prolnutí" skupin: kámoši, jeblí Rusové, drsní zločinci, velký bílý kápo, pošahanej černoch kápo, vymahač dluhů a pěstitelé trávy, jsem byl schopen brát jen jako absurdní fraškařici s cílem pouze pobavit. Nikoliv překvapit, nebo nadchnout. Jindy by mi to možná stačilo, ale dnes už asi potřebuju víc. Lepší průměr. ()

Juto

Brilantný scenár, brilantná kinematografia, skvelé herecké výkony a soundtrack. Film je sakra bezchybný, núti vás venovať pozornosť zvratom prostredníctvom vtipného dialógu. Úžasne!!! 9/10 ()

c.tucker

Perfektní scénář a výborná zábava to vše skýta tento kousek od Guye Ritchieho. Libili se mi zde různé odkazy, jako například na Pro pár dolarů navíc, ... ()

Googlak

Scenár brutalný, herci brutalní, fim brutalný, najviac sa mi tu páčil Vinnie Jones & jeho scéna s dverami od auta nemá chybu , ...A ešte som zabudol na stále kvalitného Stathama - BRAVO!! ()

Jim_Beam

Stylová záležitost plná vtipu doplněná skvělým hudebním doprovodem, kterej místama výrazně přispívá k dotváření humorný stránky filmu. ()

Ruuzha

Vcelku obyčejný film se dá natočit, tak, že se z něj stane podprůměrné béčko, ale někdo ho dokáže natočit těžce nadprůměrně a to se povedlo i Ritchiemu. Nemůžu říct, že by mě film nějak extrémně zaujal, ale jak jsem ho pustil, tak jsem se odlepil až při titulkách. Dialogy nejsou nudné, kamera je výborná a gagy jsou jednoduše vtipné. Rozhodně si to pusťte, i ne zrovna velké fandy tohoto žánru jako jsem já to určitě pobaví. 85% ()

campix

Spousta mrtvol a nehorázná hromady nefalšovaného černého britského humoru. Těmito gangsterkami u mě Guy Ritchie boduje. Ať už to je RockNrolla nebo Podfuck, tak se mi z nich Sbal prachy a vypadni líbilo asi nejvíc. Přišlo mi to takové špinavější,vtipnější a dá se říci normálnější. I když, co je normální na tom, když se vyvraždí půlka města navzájem. Spíše mi to připomínalo Trainspotting, ovšem daleko lepší. Britské krimi jsou špička, kam se na ně hrabe amerika. ()

Šimpy

Můj názor nejlépe vystihuje věta, kterou jsem vyslovil někde v půli filmu. "Takže, abych si to ujasnil, tahle banda kreténů čeká na tamtu bandu kreténů a přijde tam tahle banda kreténů." ;-) ()

Carrie_3

V poslední době při výběru filmů střílím dosti na slepo, mým hlavním cílem je rozšířit si obzory mezi nejlépe hodnocenými filmy zde na ČSFD, proto se mi (vcelku pochopitelně) často stává, že jsem velmi příjemně překvapena - stejně jako v tomto případě. Co říci na úvod - režisérskou kinematografii Guye Ritchieho zrovna pod palcem nemám, co si vzpomínám, tak naposledy jsem od něj viděla Sherlocka Holmese, který mě zrovna neuchvátil, proto jsem se raději i nyní připravovala na možné zklamání. Ale opak byl pravdou. Film mě pohltil již od prvních minut, v průběhu celého děje mě napadalo, že je snímek "příjemný", což je asi zvláštní přirovnání, ale je to tak. Já jsem se jednoduše bavila, film měl spád, nezaznamenala jsem žádná slabá místa. Co bych především vyzdvihla, je práce s kamerou, jednotlivé záběry byly opravdu s nápadem a vkusem vymyšlené. Při vyjmenovávání kladů nesmím nepochybně zapomenout na vynikající scénář, který velice často hýřil vtipem a dále hudební podklad, který skvěle dokresloval tamní atmosféru. Co se týče hereckého obsazení, nenapadá mi nikdo, kdo by nějakým způsobem převyšoval zbylé herecké osazenstvo, herci na mě celkově působili jako kompatibilní celek. Závěrem bych film rozhodně doporučila, pokud patříte mezi milovníky krimi, neměli byste si jej nechat ujít. A pokud zrovna tento žánr nepreferujete (podobně jako já), možná byste měli občas udělat výjimku, protože snímek určitě stojí za to vidět. ()

FrankSusta

Tak tedy, jasných pět hvězdiček. A nejen kvůli hlášce: ,,ty nevíš co dokáže! Jednou, když se nasral, umlátil klienta tím prvním co viděl!; velkym, černym, umělym penisem!´´ - prostě Guy Ritchie se vším všudy! ()

otík

Těžce pohodová komedie klasického britského stylu o partičce, kterak k penězům přišla a zase o ně přišla. Vtipné dialogy i scénky v různých časových úsecích do sebe bezvadně zapadají, až na závěr složí výtečnou mozaiku. Perfektní zábava. ()

3n3my

Trochu som prekvapený takým vysokým hodnotením, prišlo mi to až veľmi vykonštruované. Nie je to typ filmu, pri ktorom sa človek uvoľní a len pozerá kto koho odbachne, pri tomto sa zamýšľa hlavne pri veľkom počte postáv a tu práve vidím problém, resp. nevidím v tom čiernu komédiu. Takmer všetky postavy jednotlivých mafií sú medzi sebou previazané, a tieto nakoniec skončia tak ako skončia. A najlepšie z toho dopadnú samozrejme neznalci remesla. Ale inak celkom fajn. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)