Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

PanFilmov

No tento film mi dal dosť zabrať, bol som z neho vykoľajený, tak super popreplietaný dej, všetko do seba pekne zapadajúce,krásna akcia na každom rohu, a super neprehnaný humor, proste strašne som na tomto filme bavil, táto vec ma len utvrdzuje v mojom názore, že angličania točia úplne najlepšie filmy. Koniec s tými dvoma puškami bol úplne haluzný klinec filmu nikto z toho veľkého polmilionového kšeftu nevyšiel ako vítaž, to bol na filme najväčší zabiják. ()

Tomesh

Nanejvýš znamenitá jízda tahle Ritchieho prvotina. Ovšem geniální Snatch je přece jenom ještě někde jinde..Dám vám jednu malou radu, dávejte si zatraceně bacha, když někdo odnáší hasičák z knajpy! ()

dANo

Film podľa môjho gusta! Jednoduchý, aj keď náhodnými situáciami skvele dopletený, príbeh je založený na tom, že v Londýnskom podsvetí existuje niekoľko skupiniek, ktoré sa navzájom "pospájajú" za účelom získania veľkého balíka peňazí (a tiež ganje, keďže ide o peniaze jej pestovateľov:), ale aj dvoch starodávnych a pekne drahých pušiek. To, ako to skončí, sa len veľmi ťažko dalo predpokladať, takže aj z tohto hľadiska je to výnimočné. No a na záver už len pochválim aj hudobný sprievod, ktorý tento našlapaný film geniálne dopĺňa. ()

Danny F.

Decentní, vyvážená a velmi povedená komedie. Nadchl mě ten dějový kolotoč jak se vše prolínalo a ve finále skvělé vyústění. 75% ()

popkec

Celou dobu si řikám že ten film vypadá jako kdyby ho točil Guy Ritchie, otevřu ČSFD a přece jen jsem se trefil. Hodně podobné Podfu(c)ku nebo novějšímu RocknRolla, opět několik skupin gangsterů u kterých jsem dlouho nevěděl kdo je kdo, spousta akce a soundtrack který se k filmu skvěle hodí. ()

Andreas83

Několik vzájemně propletených příběhů propojených do jednoho velkého se mě vážně líbí, nechybí akce, humor, krev ani dokonalá hudba a ještě něco navíc,vše co má dobrý film je obsaženo i tady. ()

sskrblik

Skvělá Británie přináší skvělej gangsta non nigga film, kterej potěší milovníky žánru a vyznavače dobré hudby. Jediné co můžu doporučit je "vyděržať" až tak do půlky od které se to pořádně rozjede. ()

VanTom

Svěží britská gangsterka, vlastně můžu říct "ritchiovka", jelikož s ní Guy Ritchie (re)definoval nový subžánr. Hýří nápady, hláškami (- Kde se sakra schováme? - Nekomplikuj to. Prostě se schováme.), supercool scénami a zapletený, do detailu vysoustružený příběh zručně provádí londýnskou galérkou jedinečných postaviček k uspokojivému finiši. Jen mi trošku přišlo, že těch 100+ minut bylo ažaž a scénář se pak chvílemi opájel sebou samým. ()

lykan9

Předchůdce velmi dobrého Podfu(c)ku a mnohem slabší RocknRolly. A musím uznat, že Sbal prachy a vypadni je nejlepší z nich. Sice má volnější průběh, ale závěr stojí za to. Film je akční, postupem času svižný a vtipný. Není, co víc dodat. ()

zdenny

Ono se řekne „tarantinovka“, přece jen to ale není Quentin, nýbrž Guy Ritchie. A já jsem zatím žádný jeho film nehodnotil více než třemi hvězdami. Takže náhoda to asi nebude. Film to není špatný, osudy jednotlivých postav se nám pěkně prolínají, ale co na tom, když to pro mne nemá tu frajerskou šťávu. Nejvíc se mi líbila scéna v baru, kde černoch za nic na světě nechtěl, aby mu někdo v televizi přepnul sportovní utkání, na které se fakt se zaujetím díval. No a to je to, co v celém zbytku filmu chybělo. ()

fabecc1222

Příjde mi, že je to takový klasický první tvůrčí film. Jakože se rozjíždíme, tak zkoušíme různé techniky, postupy atp. Ještě to tu není tak vyšperkované, jako v Podfucku nebo RockRolle, ale zároveň to nevypadá tak okoukaně, jako někdy Gentlemani. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)