Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Motinski

Najšpinavšia a asi aj najdrsnejšia Ritchieho žanrovka ktorá odštartovala jeho kariéru. Scenáristicky a režijne bezchybné, originálné, nepredvídateľné, zábavné a aj krvavé. Charakteristické strihy a dialógy aké k Ritchiemu patria tu síce ešte drží dosť na uzde, no nevadilo to. Všetko šlape ako hodinky, bizarnosti je množstvo a herecky ma bavil najviac Vinnie Jones. ()

Magneto

Po odporucaniach som veril tomu,ze predchodca Podfucku bude klasickejsi a mozno aj lepsi....Bolo to v pohode,ale tahalo sa to ako sopel zo Shrekovho nosu.Ku koncu,ked sa to blizilo ku climaxu,tak som mal konecne pocit ze je to Ritchieovka ale prva hodinka bola o nicom.Su tam hlasky,su tam zaujimave postavy,ale to prave vyzretie prislo az so Snatchom a tento filmik bol len jemnucke predjedlo. ()

Honzíno

Ritchie výtečnou, komediálně spletitou gangesterkou definoval svůj styl. Scénář šlape na plyn po celou dobu, ale korunuje ho dokonalý závěr, specielně finální záběr. Herci rozhodně nemají chybu a britská angličtina se opravdu výborně poslouchá. Pokusím se sehnat director's cut. Zatím 90%. ()

Sfinkter

Více podobných snímků nedělá z tohoto žádnou výjimečnou perlu, trošku větší zápletka a více střelby, ale nic co by mě extra ohromilo. Ale bavil jsem se po celou dobu. ()

Helmutek

Nemůžu si pomoct, ale působí to na mě jako takovej pokus o britskou variaci na Pulp Fiction. Je to dobrý, ale život mi to nezměnilo - skvělejch scén je tam ale, pravda, víc než dost; např. vzduchovka vs. gangsteři v kleci, maskovaná ženská na kanapi, táta mlátička dbající svědomitě o slovník svýho syna, hořící chlápek vybíhající z hospody, ta poslední scéna s brokovnicema na mostě a další. Co mi ale výslednej efekt kazilo docela dost, to byla kvalita obrazu - překvapuje mě, že to tady nikdo moc nezmiňuje. Nevim, do jaký míry to byl tvůrčí záměr Ritchieho a do jaký míry už je to chyba Universalu, když dělali BR release (co jsem tak vygůglil, tak to podle všeho neví moc nikdo), ale prostě se jim to nepovedlo. Já chápu, že chtěli používat sépie, že vizuál chtěli mít náladou trochu do noiru, ale to, co z toho vylezlo, to prostě působilo tak, jako kdyby to bylo blbě ripnutý - přesvětlený a přepálený světlý místa, zrnitej obraz, kostkovaný hrany... Jasně, film neurčuje kvalita jeho obrazu, ale zážitek to prostě kazí. Mně teda určitě. Silný 3*. WTF moments: Jednoznačně ten obrazově diletantskej BR release. ()

BROKEN_

Ritchie je prostě bůh. Jeho první film je vytříbený diamant, který sice za mě prohrává s dokonalejším a hlavně údernějším Podfu(c)kem, i tak se jedná o úžasné dílo. Herci do jednoho perfektní. Kupa ikonických hlášek, se skvělými zvraty. Guy Ritchie všechny cesty krásně spojuje, a dostáváme výtečně vygradované scény. Nedivím se proč se mu říkalo " Britský Tarantino", Ritchie na začátku své kariéry byl zkrátka ve vrcholné formě. Plus musím zmínit závěr filmu, za mě to bylo zajímavější a zábavnější než konec Podfu(c)ku, smál jsem se od ucha k uchu. PECKA! ()

Lachtaan

Poslední z tradičních Ritchieho gangsterek, která mě ještě minula, konečně přistála na mé bohaté filmové konto. Ze začátku jsem byl zmatenější než u Podfu(c)ku nebo RockenRolly, když ale hektické dění dovolí divákovi přijít na to, kdo je vlastně kdo, najednou se jedná o svižnou černou komedii, která rychle uteče a ve finále vůbec zmatečná není. [viděno na Netflixu 22.7.2021] ()

Hádés

No tohle, očekávání nebylo velké a proto možná to obrovské potěšení a překvapení. Svěží, vtipné, nápadité. Mnohem lepší než Podfuck. Skvělá hudba !! ()

BS

Standing ovations. Tenhle starší kousek od Guye Ritchieho mi unikal a to byla chyba, naštěstí jsem si doplnil znalosti a musím říct, že je to jednoduše skvělé! Poslední půlhodina krásně utíká, mrtvoly se množí a finále tomu všemu nasazuje korunu... Hell yeah! ()

Dawid199

Po dlouhé době opět skvělý filmový zážitek. Typický film Guye Richieho, kvalitní, možná trošku zamotanější a složitější příběh, který pochopíte až během sledování a zajímavé postavy skvěle zahrané elitou britských herců, kteří nešetří svým známým, ostrým humorem. ()

Iroquaise

trošku formálně nejednotný ( Ritchie si to očividně ještě trochu osahával) a potenciálně rychle stárnoucí ( klipový postupy) a scénáristicky vykonstruovaný ( vadí to hlavně v závěru, kde ty mechanismy trochu trčí)...ale hodně zábavný a svébytný... ()

BoncheR

Dej je krásne a komplikovane zamotaný, miestami divák ani nevie kde je (takých chvíľ bolo málo) a zážitok stojí za to. Gangsterská komédia so skvelými hláškami, dialógmi (pravda až na ten výskyt f*ck-ov) a hercami. Ich výber bol zvlášť dobrý, všetci tam dokonale sedeli. Jediný problém: britský prízvuk. :) INak, vôbec som nevedel, že Statham dokáže tak dobre zahrať takúto rolu. Oceňujem! (( 87% )) ()

LittleJohnny

Skvělý film z prostředí Anglie a hlavně vtipný. Srandu si dělá naprosto ze všeho a to jestli se budete smát nebo ne záleží už jenom na vaši povaze, já jsem se pobavil výtečně... Plná palba ()

ywo666

Úplná paráda. Zábava od začiatku do konca. Nápadité, originálne, vtipné, drsné. Herci dostali úlohy, ktoré im sedeli ako riť na šerbli. Tento film predstavil niekoľko mojích neskorších obľúbencov. Statham, V. Jones, Ritchie. Tu to začalo a bavia ma doteraz. 90% ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)