Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Kurikmoon

Zaujímavá motanica príbehu. A zaujímavá zbierka postáv. Podobne ako v Podfuck-u. Tento mi sadol viac ako spomínaný Podfuck, pri ktorom som miestami zaspával. Celkom fajn uletený oddych s dobrou zápletkou. ()

ghatos

Někdy jsem se chechtal, ale zase taková špička to není. Z druhé strany jako startovní pozice pro vytříbený Snatch super. Objevení skrýše konkurenční bandy nebo estráda na mostě se zbraní... :) . 65%. ()

vyfuk

Něco jako Podfu(c)k. Zase mně příjde že Ritchieho filmy moc nechápu. Možná by mohl režírovat Bonda. Celkově vzato: film to není špatný, ale prostě jsem ho ve větších ohledech nepochopil. ()

drackula

Najväčšia škoda je asi fakt, že som tento film videl až po Snatch. Ak by to bolo totiž naopak, je vysoká pravdepodobnosť že by ma Lock, stock... zvalcoval tak ako svojho času už spomínaný Snatch. Takto sa mi nedá nič iné iba porovnávať. Lock, stock vybudoval základy a priniesol niečo nové a svieže. Snatch na týchto základoch skvele staval a scenáristicky bol o niečo viac vypiplaný . Najmä preto bude Lock, stock... z môjho pohľadu vždy len druhý, ale len veľmi tesne. Bavil som sa totiž kráľovsky a dejové zvraty „made in“ Guy Ritchie nemali chybu. 95% ()

Kosmik 1

Docela dost náhod v jednom filmu a malinko je tvůrci překombinovali, až se do nich pak sami zamotali. Na druhou stranu film obsahuje nespočet dokonalých hlášek a fantasticky vtipných scének, že jim to člověk klidně odpustí. Na pět to ale u mě nebude, pořád mi k dokonalosti něco chybělo, stejně jako u Podfu(c)ku. Kdybych to měl přirovnat, tak kvalitativně na stejné úrovni, i co se týče humoru. Oba filmy si ale v budoucnu rád pustím znovu. 75% ()

Roseinka

Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku. Všechno je tak geniálně "náhodně" propleté až se mi to líbí. Co na tom, že je to možná trošku moc, mně to nevadí. Navíc je to nadmíru vtipný film, některé scény a hlášky mě fakt drtily. Výběr herců byla taky super, někteří mě dokonce překvapily. Super film, Guy Ritchie se opět nezapřel. ()

Myrreczech

Velmi povedená gansterská komedie, která je ale znatelně slabší než další Ritchieho počin- Snatch. Jen kvůli tomuto srovnání dávám 4 hvězdy. ()

TheRoller

"It's been emotional." Ak som si myslel, že Podfu(c)k je vrchol britskej krimi-komédie, mýlil som sa. Nie veľmi, ale mýlil. Na porovnanie: Vezmite si kvality Podfu(c)ku v čísle, akým ho hodnotíte a pričítajte k tomu nejaké rozumné číslo (spotrebu kokaínu Charlieho Sheena v kilogramoch za rok a podobne...) a dostanete kvality Zbaľ prachy a vypadni!. Debutujúcí Statham brilantný, Ritchie až neuveriteľný. Ten chlapec to má v sebe a dúfam, že sa ešte v žánrovo podobnej lahôdke predvedie. /EDIT:/20.8.2014/ Na druhýkrát dejovo o chlp slabšie, humorne naopak dokonca lepšie. Stále ide o žánrový klenot britského razenia - t.j. najcoolovejšieho razenia. ()

Autogram

Spočiatku to vyzeralo na konečne jeden dobrý film so Stathamom. Malo to od prvej minúty šmrnc, nápad aj štýl, až som sa pohodlne usadil v očakávaní dobrého zážitku. Šmrnc aj štýl zostávali, ale nápad bol dookola stále ten istý a to absurdnosť situácie, ktorá zachádzala až do jej nemožnosti a hlúposti. Všetko sa nakoniec utopilo vo vagóne mŕtvol a štýlovosti, ktorou by film rád vytvoril nasledovníka Pulp Fiction aj s podporou množstva hlášok, ale nevytvoril. Určite nie pre mňa, aj keď pozícia v tunajšom rebríčku hovorí, že pre mnohých áno. –––– Ty musíš být Eddy, syn Džejdiho. – Ty musíš být Herry. Promiň, tvého otce neznám. – To nevadí synu, ale jestli budeš takhle pokračovat, brzy ho poznáš. ()

Jaro.Krafcik

Nechápem ako môže mať toto 87%. Ale je to vec vkusu. Mne osobne film absolútne nesadol, a to ide o celkom zaujimavú britskú krimi komédiu na spôsob podfucku. Odporúčam radšej ten, je o triedu lepší. Tu som sa nevedel dočkať konca,ktorý aspoň ako tak pobavil. Jedno šťastie že hudba vo filme bola parádna a to je asi tak jediné pozitivum, možno ešte pár hercov a momentov. Ale inak dosť sklamanie. Nuda a ešte raz nuda. 2* ()

Ementaler86

Založil jsem společnost s názvem ‚‚Fanklub drážditel prdelek‘‘ a nyní se sluním na Bahamách, mám vilu s výhledem na moře, v garáži zaparkovaný nejnovější lambo, každý den k snídani kaviár, piju nejdražší skotskou, v přístavu na mě čeká jachta s kompletním personálem a občas si zaletím soukromým tryskáčem na Maledivy. Díky Tome. ()

silent cut

Ritchie Ritchie Ritchie... Na IFFKV jsem tenkrát viděl premiéru s tím, že jsem přišel o pět minut později... Dost zásadních pět minut, ale film jsem si užil pětihvězdičkově, protože domýšlet si některé věci mi sice dalo zabrat, ale byla to zábava. Ona je to pořád zábava a luxusní i na po druhé... Na po třicáté... Soundtrack na úrovni Tarantina. Kamera, komické postavičky i hlášky strči do kapsy 99 procent rádobyshazovacích parodií... Tak proč ubírám hvězdičku? Za ten otevřený konec....já happyendy rád... ()

P1tr

První Ritchieho pořádné dílo dalo základ jeho dnes již typické tvorbě. Jeho následující snímky podobného druhu si z jeho prvotiny berou více, než se na první pohled může zdát. Přesto se mi takový Podfuck jeví jako dotaženější a vtipnější verze Sbal prachy a vypadni. Nicméně Prachům nelze vzít zajímavé postavy, příběh a dobré hlášky. Opět se dočkáme pěkné závěrečné dějové motanice, která skončí poměrně zajímavě a nečekaně. Sbal prachy a vypadni je dobrý film se spoustou zajímavých charakterů, který vás určitě pobaví. ()

U.Tarare

Gangsterky od Ritchieho jsou nepřekonatelné. Ať už je to Snatch; Lock, Stock and Two Smoking Barrels nebo snad RocknRolla, všechno do jednoho má svůj půvab. Velké množství postav dává mému zatuhlému mozku docela zabrat, takže než se zorientuji, chvíli to trvá. Ale co, takovýto film si stejně ještě několikrát pustím :) ()

rubik1

Filmy z anglického podsvetia a navyše tohto žánru (drsné, nekompromisné, bez servítky) sú vždy zárukou kvalitnej "bijo-zábavy" a som veľmi rád že "Zbal prachy a vypadni" ma v tomto ohľade vôbec nesklamalo. Práve naopak. Život "línych" gangstrov londýnskeho podsvetia je naozaj pútavý a zaujímavý a narozdiel od hollywoodskej tvorby aj dosť surový čo sa mi páči. Briti rozhodne vedia ako nakrútiť taký film pri ktorom má divák z tých gangstrov aj strach (hlavne Vinnie Jones bol super). Pre mňa celkom určite jasná špica a keďže som milovníkom čiernych komédií (a že ZPaV ňou teda je) nemôžem dať "anglickému Pulp Fiction" iné hodnotenie ako 5*. Hotové ()

Wbcko

Úžasné zamotaný, vtipni, pitomý, geniální, typicky britský a hlavně neskutečně zábavný snímek. Plno výborných postav, Jason Statham ve své první a zároveň životní roli, tuny mrtvol a desítky skvělých hlášek. Dle mého nejpovedenější film Guye Ritchieho. ()

rarepain

Guy Ritchie u mne poslední dobou vede, jeho filmu jsou stále dobré a v jednom kuse mě baví. :) K tomu ješte Jason Statham, kterého jsme mohli na plátně vidět vůbec poprvé. Hodně povedené. ()

Sir-Filip

Pod(fuck) se mi teda osobně moc nelíbil, skoro bych řekl, že mě zklamal a málem jsem se tak okradl o "Lock", což by byla opravdová škoda. Ze svělého scénáře vychází celá řada hlášek. Ritchie se opravdu vyřádil a vůbec nesouhlasím s tím, že by jeho režie byla přehnaná. Kamera byla také velmi dobrá a hudba rovněž. Gansterských filmů je celá řada, ale opravdových skvostů je velmi málo. A k těmto skvostům se "Lock" velmi blíží. Byť k úplné dokonalosti mu ještě něco chybí a to něco je taková ta atmosféra, která Vás pohltí vždy, když si zahrajete Mafii anebo se mrknete na "Kmotra"! Přes tuto výtku se jedná, alespoň dle mého názoru, v rámci žánru rozhodně o jeden z TOP filmů. "ENJOY IT !!!" ()

venca163

Příběh to má nápaditější a zábavnější než Snatch. Chybí tomu ale jakejkoliv jinej rozměr, je to jen o cool srandě. Tyhle dva filmy jsou dost stejný a dost jiný zároveň =). (95%) ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)