Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

cold

Nevěděl jsem na co jdu, ale bavil jsem se skvěle. Dobře zamotaný a poté rozmotávaný filmek A závěrečná scéna na mostě je prostě bombasticky ukončená - neukončená. ()

DocBrown

Zacatek filmu je pomerne dost nudny, nejhorsi misto je, kdyz "brilantni karbanik" neuveritelne stupidnim zpusobem prohraje pul milionu. Od te chvile ale konecne zacina velmi vtipny film. Snad v zadnem filmu jsem nevidel souboj vzduchovky s kulometem. Diky slabsimu zacatku bych dal 3.5* a velmi tezce se mi rozhoduje, k jake strane se priklonit, no ale za toho Stinga a kocoura dam 4*. ()

cab

Skoro jiz kultovni stret britskeho podsveti s ctverici kamaradu, kteri musi do tydne sehnat pul milion liber v hotovosti po prohrane karetni hre nebo je ceka nezavidehodny osud. Scenar funguje, herci jakbysmet, coz jen nahrava reziserovi vysperkovat snimek svymi finesami. 90% ()

Orthank

Presne ako viacero užívateľov som tento snímok videl neskôr ako Podfu(c)k čo bol asi dôvod prečo sa mi Zbaľ prachy a vypadni páčilo o trošíčku menej....Avšak menej u mňa v tomto prípade znamená max. o pol hviezdičky menej čo samos nie je závratné a hodnotiť tento film bez prihľiadania na Podfuck je to jasná päťka. Je jasné že Guy Ritchie sa týmito dvoma svojimi snímkami podpísal pod svoj vlastný rukopis ktorému nemožno uprieť snáď nič.Prepracovaný príbeh,precízne napísané dialógy,priam osvietené obsadenie jednotlivých postáv a jeho neokopirovateľný "zhúlený" štýl šialených prestrihov dáva tejto snímke nezabudnuteľné rysy.Kauzálne nádveznosti sú síce iba predzväsťou šialeností Podfucku,ale už tu bolo jasne vidieť odkiaľ režisér čerpal nápady.Život je jedna veľká zhoda náhod a len my ľudia sa musíme naučiť oblafnúť aj tohto veľkého borca..... ()

Tydlidáš

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Celý film je bohatý na dobré scény a dialogy všemožných konců Londýnského podsvětí vyvrcholený závěrečnou scénou kde jdou snad všichni proti všem. U tohoto filmu se neskutečně bavím a sem rád že Guy Ritchie v natáčení podobných filmů pokračuje. ()

B4TM4N

O malinko slabší předchůdce Snatche, ale Guy Ritchie tyhle narativní gangsta-šílenosti umí dokonale. Navíc nám vynašel parádního Jasona Stathama. A věřte, že tahle kombinace plus notná dávka černého humoru mínus nudné plkací pasáže o ničem plus kupa akce mínus zbytečná romantická vložka vás spolehlivě na ty necelé 2 hodinky připoutají do křesla/postele. ()

Scytale

Skvěle jsem se bavil. Londýnské Pulp Fiction a mnohem víc. Uchvátilo mě nespočetněkrát víc než Ritchieho vyzdvihovaný Podfu(c)k. ()

Reckon

Ritchie mě dokázal svou prvotinou zachvátit. Je to jeho typická krimikomedie pro lidi s citem pro britský humor. V porovnání s RocknRollou ve Sbal prachy a vypadni vznikají mnohem vtipnější situace, ale nepadne tolik trefných hlášek. Velmi se mi líbil Lenny McLean v roli Barryho, škoda že to byla jeho poslední role. Pro mě to byl krásně strávený sobotní večer. (10/10) ()

divak84

Pro mě osobně nepřekonatelná komediální gangsterka. O pár chlupů lepší než Snatch, na míle vzdálen ostatním britským filmům s podobnou tématikou. Hlavní čtveřice je naprosto sehraná, fungující a hlavně bavící. Komedie plná ostrého humoru, spoustě vypálených ran a v neposlední řadě skvělých hlášek ()

Bohemák

Sting i v malé roli potěší... Vlastně to byla jediná normální postava v celém filmu (ostatní byli vlastně všichni zločinci), takže nakonec velká role. ()

Rssa

Starší a o poznání zamotanější kousek mistra Ritchieho. Rozhodně se nevyhne srovnání s o 2 roky starším Podfu(c)kem, ze kterého vychází jako o trochu chudší bratříček. Je to dáno zčásti menším rozpočtem, který se projevil na exteriérech, z části ještě nevytříbeným stylem a zběsilým střihem. Ale podobnosti jsou nasnadě, např. scéna oslavy v baru je předchůdcem slavného zkrácení cesty Ariho z USA do VB v Podfu(c)ku a působí stejně geniálně. Příběh je teda více zamotanější než by bylo zdrávo, ve skutečnosti je ale strašně jednoduchý a dostatečně vypointovaný. Pokud mám doporučit, tak prvně shlédněte tento snímek a až následně Podfu(c)k. Silných 80 % ()

thorewi

Rozhodně jsem se u toho filmu dobře pobavil, rozhodně se jedná o fakt dobrej scénář, ale nakonec mně už začali lézt všechny ty náhody krkem. ()

pipapaja

Podfuk se mi sice zdál o nějaký ten chloupek promyšlenější a zábavnější ale toto je také mistrovské dílo. Postavy jsou nádherně vykresleny černý humor také, nechybí a závěrečná scéna je opravdu dokonalá. Skvěle jsem se bavil. ()

bila.tecka

Guy Ritchie nastudoval Amíka Tarantina a vyplodil Scénář, se kterým všem natřel prdel. Gangsterka 90. let, jak má být. Ironická, svižná, s výbornými dialogy a skvělým obsazením. Když k tomu přihodíte režiséra, který umí a ví, kde přitlačit, tak máte jasno. 5 zásahů. ()

Michalechal

Ale jo, britská kvalita se nezapře. Ovšem vzhledem k postavení filmu v žebříčcích jsem čekal o něco víc. Občas to na mne bylo tak trochu víc zmatené. Ale pořád je to nadprůměr a většina scén bylo vydařených :-) ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)