Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Rockerman

Velmi příjemná krimi-komedie s pověstný britským suchým humorem.Právě tam však vidím tu ztrátu jedné hvězdy.Film je dobře vystavěný,scénář,kdy jedna parta okrádá a likviduje druhou a to se několikrát opakuje,je výborný.Některé dialogy jsou tam jakoby navíc a nejsou příliš humorné.Drtivou většinu filmu jsem se však dobře bavil a k dokonalosti byl jen malý krůček. ()

figliar

Týmto filmom Guy Ritchie štartuje svoju režisérsku kariéru, a musím povedať, že latku dal hodne vysoko. Jason Statham ako pouličný zlodej, Vinnie Jones ktorý dostane vždy čo chce a 2 hodiny úžasného, miestami až neuveriteľného deja plného náhod a neočakávaných zvratov. Jedna z najlepších krimi komédií. Je vidieť že Briti vedia čo robia. ()

Joey(1)

Skvěle vystavěný příběh, hromada vtipných hlášek a výborně poskládané obsazení, přičemž všemu vévodí geniální scénář právě Ritchieho - suma sumárum parádní záležitost, která nenudí. PS: vždy, když někde slyším Zorbu, začínají mi cukat koutky... :) ()

kkarx

Sbal prachy a vypadni je taková příprava Guye Ritchieho na propracovanější a stylovější Podfu(c)k. Výběr herců je dost podobný a i příběh je taková skládačka, která do sebe nakonec slušně zapadne. Chyba je v tom, že se to narozdíl od Podfucku bere z části dost vážně. ()

Heroine

Tak takovýhle druh filmů rozhodně můžu. Po delší době jsem se během sledování nemusela neustále dívat na čas, a doufat že už to bude končit. Je to natolik situačně přeexponovaný děj, že jsem musela párkrát napínat všechny smysly, aby mi nic neuniklo. K tomu nesmrtelný britský černý humor, vynikající herci, hudba, scénář, prostě výborný film. Pro mne by mohl aspoň trošku ubrat na vulgaritě, což mi nedovoluje dát plné hodnocení. Ale na ději to filmu neubere, a klidně na to kouknu ještě párkrát znova, a budu se určitě bavit zas. ()

WillyMarks

Opravdu bláznivá inteligentní honička. Všechno to propojení mezi klany, bandou zlodějíčků a nešťastnými kamarády bylo famózní. Celé se to slušně žene a snímek nemá slabé chvilky či bezduché scénky - vše má svůj smysl. Humor je na úrovni a pěkně od podlahy. Skutečně jsem to hltal a bavil se, ale tak nějak jsem očekával malinko větší zábavu a napětí 78% ()

Hapretor

Výborné fóry, výborné herecké výkony, výborný děj, výborný scénář, ... na tomto filmu je výborné úplně všechno. Guy Ritchie společně s filmem "Podfu(c)k" natočil dva etalony skvělých thrillerů/gangsterek. ()

BOURQUE

Režisér o lepšom debute sa nemôže ani snívať! Už prvý film pána Ritchieho sa stal kultovo záležitosťou. V. Jones - Like a boss! Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

helloween93

Inteligentní krimi komedie s vymazleným scénářem, který dokáže vždy překvapit. Mnoho vtipných scén, ať už "u mříže" nebo závěrečná scéna. Vinnie Jones se svým synem jsou opravdu cool a skvěle doplňují ústřední čtveřici hlavních hrdinů. Téhle zábavné gangsterce nejde dát nic jiného než 5 hvězd, protože je to vtipné, drsné a zároveň sarkastické. 5* ()

Kum0r

Očekával jsem asi lehce větší rafinovanost. NIcméně za krásnou britskou angličtinu a poslední scénu hodnotím film velmi dobře. ()

GOREGASM

Bezkonkurenční debut britského gangstera nr.1. Guy Ritchie usadí do pohodlí sedačky hned úvodní scénou, v níž Jason Statham obratně láme váhající ovečky ke koupi "poctivě" kradeného zboží. Svižný otevírák je Ritchieho trademark, ale tady jsme to ještě nevěděli a asertivita s níž to do diváka Guy pere zaslouží obdiv. Neokoukané nájezdy kamery, v rytmu soundtracku odsýpající střih a jako třešinka na dortu jedna drsněvtipné hláška za druhou (fanclub drážditelů prdelek je ale bezkonkurenční). Lock Stock sice není formálně tak vybroušený jako Snatch., ale díky našlápnutému scénáři si tohoto detailu asi ani nevšimnete, taková je to jízda. Mno, stvořit hned na první pokus žánrový evergreen je počin hodný mistra. 99% ()

MickeyStuma

Zajímavý rafinovaně provedený příběh o kšeftařích a zlodějíčcích. Vyprávění se však pomalu táhne a značně unavuje. Hlášky se tu sice střílí ze všech stran a všudypřítomný černý humor dokládá, že o zábavu nouze není, ale to nezakryje občasnou zmatečnost v ději. Škoda. Více zapracovat na scénáři a dát do toho více energie, vznikla by dokonalost sama. ()

yvona

Dýl než hodinu jsem nedala...snad krom dvou tváří se mi pletly všechny ty demnentní ksichty, takže jsem fakt nevěděla, kdo je kdo, kdo co chce a kdo po kom jde...Herci strašní, bez jakékoliv známky výrazu a pokusu alespoň náznaku snahy . Nuda a nic než nuda. Snad by to obstálo jako němá groteska 20. let. Blahopřeju všem,kdo se u téhle slátaniny bavili, ale nechápu. ()

Raziel_cz

Formule, kterou Ritchie posléze zdokonalil ve Snatchi a RocknRolle. Banda drobných kriminálníků, co se snaží vysekat z průseru, vs. banda větších kriminálníků vs. zločinecký boss. Fungovalo to už tady a funguje to i dál. Jenom v Lock, Stock ještě chybí vypilovaný režisérský styl. Ale základy tu jsou a scénář je možná lepší než jinde. Akorát těch scén, kde se dva lidi vzájemně zastřelí, kdyby bylo méně. ()

strikeman

Po letech jsem se znovu koukl na tento extrakt britského humoru a musím říct, že jeho příjemný odér stále nevyčpěl. Pořádná porce humoru a panoptikum těch nejsympatičtějších xichtů Londýnského podsvětí :-) 90% ()

xmy

Velice zábavná Ritchieho komediální gangsterka v "Tarantino stylu". Skvělé hlášky, příběh a herci, co víc si přát? :) Podle mého názoru minimálně stejně zábavné, jako trošku slavnější Snatch. ()

Folky

Neuvěřitelně stylový film. Parádní soundtrack, sympatické postavy a absurdní situace jsou aspekty, které do jednoho filmu nedokáže nikdo namíchat tak, jako Ritchie. ()

Lyžař

Hodně typickej anglickej humor, dost skvělých hlášek řezaných kvalitní hudbou. Jsou filmy, který vám nic neřeknou, který jakoby proplujou mezi prsty. A pak přichází Sbal prachy a vypadni s něčím jiným. Klidně bych si film pustil hned znovu. Prostě mě bavil. Několikrát se totálně obrátila situace, všechno je to protkaný vtipem.... ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)