Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Stíba

Skvěle propletený děj, u kterého nicměné ani na vteřinu neztratíte nit a skvěle se v něm orientujete a užíváte si ho. Vše je poskládáno tak skvěle, že dohromady se jedná o unikátní nenapodobitelný snímek, který se podle mě nepovedlo Ritchiemu zopakovat ani v ještě o něco uznávanějším, nicméně u mě o kus slabším Snatchi. ()

katmandzoo

tak táto mafiánsko-krimi-akčná komédia ma dostala..ani by som si po úvode nepomyslel, že ma to takto ohúri, a že to bude mať také zaujímavé vyústenie podané na humornom podnose. ()

Jajar

Zábavné, chytré a docela svižné, k dokonalosti Snatch ale něco chybí. Snad je na tomhle filmu, až příliš vidět, že se jednalo o Ritchieho prvotinu. ()

Joppo88

Keď som čítal komentáre, viacerí porovnávali tento Gangsta skvost s Podfu(c)kom... A teraz už viem prečo... Ale nedovolím si povedať, ktorý je lepší... Musela by byť asi pestrejšia paleta hviezd, aby som to nejako odlíšil. Ale oba filmy sú nápadité s kvalitným hereckým obsadením a vynikajúcim scenárom... Čo dodať - čístá päť hviezdičková kvalitka. ()

1Legend1

Bohužel, Lock,Stock se nemůže Podfucku vůbec rovnat, pro mě jasně horší. Nevim, proč je v žebříčku tak vysoko, jiné filmy by si to zasloužily určitě víc. Ani jsem to nedokoukal...25% ()

pa3ce

Tak Snatch, ktorý som videl ako prvý je pre mňa o kúsok lepší, ale aj tak je Lock, Stock and Two Smoking Barrels, aj napriek pomalšiemu a nudnejšiemu úvodu za čistých 5. Technicky je scenár (členitosťou) vlastne to isté čo Snatch (úvod k postavám a poznanie ich postavenia a motivácie, pričom postupne začínajú príbehy do seba krásne a vlastne často aj náhodne zapadať) ale pod taktovkou Ritchieho by som si pozrel ešte aj 8 takých filmov. btw Vinnie Jones je kráľ ! ()

kersten

Celkom zaujímave spracovanie, vtipné, svieže, rýchle a fakt rýchle, tak rýchle, že naozaj neviem o čom bol dej. Vôbec. Rozhodne to nebola moja šálka kávy. ()

redwik

No čo som ja hlupák očakával od Guya Ritchieho však? Nakoľko som asi pred dvomi týždňami videl Snatch, tento film mi prišiel ako nejaká horšia verzia (možno keby vidím filmy v opačnom poradí tak hovorím naopak). Film ma ale príliš nebavil, všetko bolo hrozne moc prekombinované a najmä všetci sa náhodou vždy stretli tam, kde bolo treba. Viac sa mi z "podobných" filmov páčilo napríklad novšie In Bruges alebo Layer Cake. Celkovo, keď to porovnám s Pulp Fiction, tak mám rovnaký pocit: pozerateľné, ale pre mňa maximálne raz. Ale oceňujem záver, ktorý si divák mohol domyslieť podľa seba, a aj Jason Stathama, ten jeho prízvuk je geniálny. Jason Flemyng - Tom /:/ Dexter Fletcher - Soap /:/ Nick Moran - Eddy /:/ Jason Statham - Bacon /:/ Steven Mackintosh - Winston /:/ Nicholas Rowe - J /:/ Nick Marcq - Charles /:/ Charles Forbes - Willie /:/ Vinnie Jones - Big Chris /:/ Lenny McLean - Barry the Baptist /:/ Peter McNicholl - little Chris /:/ P.H. Moriarty - Hatchet Harry /:/ Frank Harper - Dog /:/ Steve Sweeney - Plank ()

horovska

Nedokoukala. Nešlo. Kdyby se to netvářilo jako komedie, dokázala bych to hodnotit jinak. Ale směs brutality, nespravedlnosti, děsivé krutosti s několika okamžiky s gagy, kterým bych se nejspíš měla smát - to je koktejl pro mne zcela nestravitelný. ()

tranquill

Oproti zdejšímu hodnocení mne film nikterak nadstandardně neuchvátil. Snad se má tvářit drsně a humorně jako třeba Pulp Fiction, ale chybí mi tam ten humor, nadsázka, jen krve je dost. Jinak mám anglické filmy rád, je na nich poznat, že se nejedná o Hollywood, ale tenhle scénář holt není mým šálkem kafe... ()

FanKalEl

Kvalitka Britskej ráže s originálnym, nadupaným humorom. Toto je pre mňa kultová záležitosť kde takýto typ humoru vie so mnou pekne zatočiť. (100%) ()

HenryIvan

Len Guy Ritchie dokáže natočiť niečo podobné. Je to také hravé a tak inteligentné, že by to človek o takomto filme ani nepovedal. Hlavne takzvaný „third act” bol bombastický. Skúšal som predpovedať, kde a aká kolízia nastane, ale Guy má občas aj tak príjemne prekvapil. No a koniec bolo maximálne k popukaniu. ()

Razzor_82

Tohle je perla a skvělá gangsterka z ranné tvorby Ritchieho. Výborný anglický černý humor, brutální akce, vyšperkovaný soundtrack a výtečně obsazené role. Hlášky se tady sypou jako náboje na zem. Perfektní scénář kdy do sebe vše zapadá jak ozubená kola. Tohle prostě žeru! 9/10 ()

FilipStinef

Je tam asi 1000 postav, mezi kterými se na krátké stopáži příliš často střídá, a některá místa jsou hodně cheesy. Jinak geniální, vtipná a nápaditá gangsterka se zábavným vyústěním. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)