Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

zbynacz

Sympaťák v hlavní roli, velká škála charakterů a dechberoucí, skoro až absurdní příběh vyprávěný tempem, které je těsně před hranicí stíhatelnosti umocněný skvělou svižnou hudbou. Film podle mého gusta. Skvělá atmosféra londýnského podsvětí mě zhruba ve 14 letech vtáhla do děje tak silně, že se z něj stal jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Tichoza

Dokonalost...teď jsem to dokoukal už po několikátý, a i když vím co přijde, tak se tomu furt musím smát. To se prostě musí vidět... ()

milhaus_as

Necelé dvě hodinky akce, skvělých dialogů a výborných hereckých výkonů (drsní a přesvědčiví gangsteři). Pochvala také kameramanovi. .... Tenhle film jsem se chystal zkouknout dlouhou dobu a plný očekávání jsem se trošku bál, že mě to zklame. Opak byl pravdou! Pět hvězd bez diskuze! PS: pěkná pěstírna ;) ()

Pears1

Ukázka toho čemu se říká špičkový film.Celý film jsem se bavil.Dobrá hudba,děj,herecké výkony.Rozhodně doporučuji kouknout se na tenhle film. ()

Beskydka

Škoda, že jsem usínala, ale nikoli proto, že by to byla nuda. Tento film doporučuji, myslím, že by se takhle zamotaný příběh sice ve skutečnosti nestal, ale rozhodně byl scénárista při smyslech:) ()

Fracek Rotoped

Tento film se ke mně dostal poměrně nedávno, takže vzpomínky na něj jsou velice čerstvé. Hned z úvodu Guy Ritchie naservíroval naprostej fičák. Než jsem se stačil rozkoukat byl konec - ukázka naprosto skvěle využitých dvou hodin. Od Ritchieho by se mohla spousta nástupivších režiséru jenom učit. Za celou dobu sledování se nestřetávám s žádnou nudnou pasáží, na struny mi hraje i jakýsi Tarantinovský duch filmu, v mnoha věcech mi ho to dost připomínalo díky nesmrtelným dialogům, tedy hodně palců nahoru! Kromě Rocknrolly mi ještě do této velké trojce chybí shlédnutí Podfucku, o kterém nemůžu váhat ani minutu po vstřebání této akční smršti. Velkou ztrátou je asi Lenny McLean, mimo jiné naprosto skvěle zahraná postava spolu s typickým Vinnie Jonesem nehledě na procitnutí Jasona Stathama. Scénu se skrytou kamerou, která se dá filmu vytknout, jakožto hodně přehnaná, jsem nakonec ignoroval, protože klady filmu tento zápor mnohonásobně převišují. "Něco většího nemáš?" "Třeba tohle, co myslíš?" "Myslím, že potřebuješ doktora" ()

raider.minoo

Místy až absurdní krimi z londýnského podsvětí. Centrální námět je klasický - v určitém časovém limitu získat hodně peněz - a Ritchie se ho chopil, alespoň pro mně, velmi neobvykle a nově. Dialogy jsou perfektní a film po nich jede velmi rychle a nemá hluchá dějová místa. Stejně tak mě ale bavily i ty němé scény zachycující atmosféru, doprovázeny hudbou a uvolněnou kamerou. Pro mně jedno z nejlepších věcí z žánru. ()

Slam7

Moje LIBOVKA! Musim se přiznat, že jsem to uplně pobral až napodruhý, ale to nemění nic na tom, že je to muj top10 film. Takhle zamotanej a pak perfektně rozuzlenej scénář vymyslí vážně jen mistr ve svym oboru! Výbornej humor a super obsazení (Jason Statham si tu udělal dobrý jméno) a pro mě hlavně nejhustší borec Vinnie Jones, ten chlap mě vždycky dostává. ()

Formanovec

Podfuck malinko jinak (viděl jsem ho dřív), ale oba dva filmy jsou silně nadprůměrné a neuvěřitelné chytré a zábavné. Snad ten Ritchie, ale umí i něco jiného, po třetí by se to už nemuselo uchytit. ()

BenchPress

Co k tomuhle dodat? Od začátku do konce perfektní gagy, perfektní postavy a hlavně scénář. Na konci jsem jen čekal, kdo vlastně přežije a kdo získá zbraně a prachy. Perfektní a zábavné. Stathama bych vůbec nepoznal. A nejlepší scéna? Když míří do jejich domu asi 5 různých skupin lidí kromě nich. 5/5. ()

route60

Guy Ritchie jeho první film a hned pecka jako hrom výborný scénař Sbal prachy a vypadni a herci si své rola užívali a potom následoval excelentní Podfuck. ()

Mišísek

Je až neuvěřitelné, jak je celý děj pěkný propletený a zauzlený. Líbí se mi to. Náhoda opravdu hraje velkou roli a závěr? Tak to mě geniálně dostalo. ()

Darth Kedr

Parádní britská gangsterka ve velmi odlehčeném stylu. To letí. A navíc první role pozdější legendy Jasona Stathama, který se tu dokonale zaškatulkoval. Vše funguje jak má, film má dobrý spád a také dost humorných momentů. ()

SheldonShamy

Zápletka postavená na drogách, zbraních a zabíjení. Jak...originální... 150 různých gangů, mafiánů a výrobců či dealerů drog se pere navzájem mezi sebou. Nejdřív se zabíjí A a B, pak se dorve C a D a K okrade B. Do toho přijde Z, který zavraždí P, kteří se spojili s D, aby naštvali H. Tak to pokračuje celý film až jste úplně ztracení. Obdivuju se, že jsem to vydržela až do konce. Jestli byl scénář napsanej za dýl jak den tak to se fakt divím... Připomínalo mi to surrealismus. Něco co naprosto spolu nesedí dáme dohromady. Hurá! ()

Mira00

Ritchie ve své nejčistčí formě. Skvělý děj, herci a britský nadhled. Jedna z top komedií, která je u nás bohužel míň známá. ()

Don Maty

Skvelý scenár. Guy bol fakt macher. Škoda, že dnes už od neho nevidíme dokonalo prepracované príbehy bláznivých postáv s veľkolepým finále. No čo, niekedy mám aj ja chuť visieť na lampe s mobilom v puse a v rukách mať kopu prachov :D.Totálna pecka...5* ()

Ados12

3 filmy, které si zaslouží stejný komentář, protože všechny tři jsou stejné a přitom jiné. Všichni se "znají", všem jde o stejnou věc a vždy se to posere. A ikdyž jsou stejné, není starší lepší jak nový a nový není lepší jak starý, všechny dokážou zapůsobit a pobavit. Sbal prachy a vypadni, Podfuck a RocknRolla. Britovené tento styl umí a douvám, že natočí, aspoň ještě jeden takový. Všechny za 5 hvězd. ()

IZFNP

Asi patřím k menšině, které se tenhle film líbil víc než Snatch. Bylo to ujeté, zamotané, herecky výborné a soundtrack byl naprosto dokonalý. Snatch byl možná kvalitnější, ale tohle byl začátek něčeho nového a pro mě velký krok - krok na pole gangsterek, které se mi až s tímhle počinem začaly od srdce líbit. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)