Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Legas

Zápletka filmu je chválihodná, režie Guye Ritchie stylově klipová, ale ten zbytek... Herci jako ze dřeva vyřezaní, dialogy žádná sláva a hlášky se sice konají, ale většinou vyšumí do prázdna. Když jsem film viděl poprvé, užil jsem si ho přímo čtyřhvězdičkově (hlavně díky dobře sešroubované zápletce), ale s odstupem času při druhém shlédnutí už nic zajímavého nenacházím. ()

Šakal

Hodně z vás tu vzpomíná Quentina Tarantina ve spojení s Guyem Ritchiem. Jedno se těmto dvěma chlapíkům rozhodně upřít nedá a to sice jejich podobný, specifický smysl pro humor ( nejen) při výběru hudby. Nechat uprosřed akce zaznít tóny z Řeka Zorby, to chce pořádnou kuráž a již jednou zmiňovaný smysl pro humor. A ono to funguje, Né že NE....stejně jako celý tento povedený, zašmodrchaný, zlodějský kousek. Člověk by ( možná ) mohl mít i pár drobnějších námitek, ale ty berou ihned za své ve světle faktů, že vše šlape jako po másle, odsejpá to a zároveň i BAVÍ! Což mně ( alespoň co se tohoto případu týče ) ke spokojenosti ZCELA stačí. Guy Ritchie v poloze, tak jak ho mám NEJRADĚJI. Většina z vás píše něco ve stylu... žánrový klenot, který Guy následně vybrousil v diamant v Pod(f)ucku. Pro mě osobně tím diamantem byl (je) již Lock, Stock and Two Smoking Barrels a nebude to pouze faktem, že byl dřív....... p.s. závěrem jedna rada ( zdarma) - přepínat Tv kanál, když dávají fotbalový zápas, to se jednoduše NEDĚLÁ! Člověku potom může býti tuze horko :o) ()

Webb

Nenechám se opít režijní stylizací, kterou Ritchie používá ve svých flmech. Netvrdím že by byla špatná, jen není tak nadprůměrná jak se o ní tvrdí a scénář je také slaboučký. Žádným filmem mě ještě Ritchie nepřesvědčil a neurval si ode mě čtvrtou hvězdu. Jeho Snatch je na podobné úrovni jako Lock, Stock and Two Smoking Barrels takže také za tři. ()

IQ Tiqe

Nádherně zamotaný a hezky vymyšlený. Ze začátku sice keců plno, trochu nuda (bylo moc pasáží bez hudby), ale o to zajímavější konec. Pro mě je minus asi ve 2 místech, kdy se podle mě někdo zachová hloupě. Ale přistupoval jsem k tomu jako k obyčejnému filmu, bez očekáváním takže postupně narůstal můj dobrý dojem. # příběh 8 | hudba 6 | humor 5 | akce 3 | napětí 4 | pustil bych si znovu 7 ()

Jordan

žáner, ktorý si guy ritchie tak pekne vymyslel a ktorého je tento film zároveň štartérom, mu sedí ako detský zadok na nočník a preto nečudo, že vzniklo dielko tak nesmierne . . . podarené. vtipné, svižné, správne nadávkované, správne pokorenené - či už drsnými postavami a postavičkami, bizarnými situáciami a vždy riadne dopletenými no nikdy nie nechcene či umelo vykonštruovanými zvratmi. Skvelé. ()

Anderton

Nebudem tvrdiť, že "niečo" na tomto šialene premyslenom cool filmíku rokmi nezostarlo. Pre koniec deväťdesiatok a pre vtedajších stredoškolákov a dvadsiatnikov vrátane mňa maximálna lahôdka. Stále to ale aj dnes parádne šlape, hlášky občas parádne prekvapia a občas, sem tam, aj vyšumia. Nebudem tvrdiť, že sa mi iný Ritchieho film páčil viac, bola by to lož. Dokonca u mňa predstihol aj omnoho viac prehypovaný Pulp fiction. 90%. ()

Frajer42

No mám dost silnou tendenci srovnávat s novějším Podfu(c)kem, který jsem mimochodem viděl dříve. No a označil bych tento film jako mírně lepší. Hlavně po stránce scénáře, protože je tu spousta vtipných až absurdních situací. A ač je děj trošku překomplikovaný obrovským množství vedlejších postav, tak mi nečinilo větší problém se v něm zorientovat. Stopáž byla zvolena tak akorát a film neměl nějaké větší množství slabších pasáží. Po stránce režie, to bylo mistrovské. Po stránce herecké velmi dobré. Film se mi zkrátka líbil, a to tak že velmi. S plným hodnocením bych tady byl však opatrný. * * * * P.S. Ten konec byl perfektní, ovšem kapku více očekávaný, ale to vůůůbec nevadilo. ()

Dzeyna

Stylový snímek plný hlášek, zbraní, přestřelek, trávy, akce a vynikajících hereckých výkonů, na kterých to celé stojí. Musím také pochválit výbornou doprovodnou hudbu a práci s kamerou. Celá atmosféra filmu je skvělá a všichni aktéři a celý děj zajistí to, že se člověk vážně nenudí, ale baví. Jak už to tak bývá Guy Ritchie prostě umí a neokouká se mi snad nikdy. Jediné co mi zde chybělo byl trochu hlubší podtext a nějaká větší zápletka nebo více ženských, jinak ale uznávám, že opravdu povedené dílo. ()

boshke

Starší a slabší bráška Podfu(c)ku. Ritchie mne docela vytáčel těmi svými zpomalovačkami, příběh možná moc složitý, ale jinak příjemný, vtipný snímek... 80% ()

Kothy

Pro mě další film do sbírky filmů od Guye Ritchieho. Na prvotinu je to super, i obsazení je skvělé. Na můj vkus je to ale moc překombinované. Postavy postupně umírají a vy jen čekáte, kdo se dožije konce a odnese si peníze. Najdeme tu plno známých tváří. Třeba i pro Jasona Stathama to byla premiéra. Menší roli tam má i Sting. Nejde opomenout barevnou stylizaci a dobře vyladěný soundtrack. Do budoucna stačí snad jen přehlednější scénář. "Proč je tu ten fízl?" :D ()

predators

Další z vrcholů svého žánru. Po počátečním zorientování se v postavách vás čeká už jen zábava. I v tom množství krimi zápletek se totiž našel prostor pro pár vtípků, lehkých, přesně pasujících do atmosféry temného podsvětí Londýna. Líbil se mi nadhled s jakým je film natočen a absolutní přirozenost všech postav. Dobrá hudba si vás dokonale podmaní... 85% ()

Slartibarkfast

Skvěle zvládnutá a do puntíku promyšlená krimikomedie. Celé herecké seskupení odvedno neskutečně skvělou práci, kamera byla prostě a jednoduše dokonalá, zvláště pak detaily. Hudbu ani nezmiňuji, jelikož vytvořila ve filmu skvělou atmosféru a sedla do prostředí intrik a gangsterů naprosto dokonale. Úžasný humor a propracovaný děj se zajímavou zápletkou diváka ani na chvilku nenechá vydechnout. Skvělými hláškami se to tu jen hemží a spolu se siláckými výrazy všech drsňáků působí přesně jak působit mají. Pochválil bych také český dabing, který mnohdy dokreslí už tak veselou situaci. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů tohoto žánru. 95% ()

nascendi

Výborne som sa bavil. Nehľadám paralely s Tarantinom (i keď sú zrejmé), neporovnávam s Podfu(c)kom (i keď ho vnímam horšie), nedávam plný počet hviezdičiek (i keď by si ich v rámci subžánru určite zaslúžil). ()

cukorek

"Nože sú dobré, pretože nerobia hluk a čím menej hluku budeme robiť, tým skôr ich použijeme...pušky sú na ozdobu a nože pre odborníkov ",takto odznela jedna z vynikajúcich viet z úst jedného, mladého chlapa tvoriaceho "extrémne vydarené" štvorčlenné kvarteto. K tomu filmu ma doviedla úžasná spomienka z pred niekoľkých rokov, keď som ho videl prvý krát. Vtedy som Stathama ešte vôbec neregistroval, len som si pamätal štvoricu mladých chlapov, ktorý svojím nevydareným činom spustili vražebnú mániu. Dnešné opakované pozretie mi pripomenulo výborné hlášky, ktoré dostali do svojich scenárov takmer všetky postavy, zdravú gangsterskú drzosť a výstižne doplňujúce hudobné obsadenie. G. Ritchie ma skvele previedol Londýnskym "podsvetím" v ktorom sa komplikovanosť striedala s jednoduchosťou a pobavenie s akciou. Najvtipnejším "šuplíkom v tomto nábytkovom krimi kuse nábytku" sa stala dvojica prízemných rusov, ktorých výzor napovedal o výške ich IQ, no prejavená odvaha prevýšila ich hlúposť. Pre mňa to bude stále zaslúžených 90%. ()

WANDRWALL

Heslo, kterým se dneska drží třeba politici. Jak vrcholní, tak lokální. Volič je zvolí, usmívá se přitom, oni pak musí si vzít za své heslo - pobalit co nejvíc prachů a vypadnout z politiky. Tak to tvrdil poslanec F.R.Čech, že jen deset procent lidí je v poslanecké sněmovně a nechce - dříve či později - velké prachy. ****Že můj komentář nevystihuje podstatu filmu? Překlad anglického názvu do češtiny to nedělá též. ()

Arsenal83

Špičková netypická gangsterka s extra dávkou britského humoru, ktorý by mal sadnúť každému. A pritom stál len niečo cez milión dolárov. Musím však uznať, že na opakované pozretie to už nie je taká dokonalosť a preto si nezaslúži maximálne hodnotenie. Veľmi sa to podobá na Podfuck a svojím štýlom aj na Pulp Fiction. A tie boli lepšie. ()

Willy Kufalt

Shit, I've been shot!  Od Guye Ritchieho jsem doposud nic neviděl, ústřední herce jsem neznal a časté zmínky o Tarantinovi v komentářích mě spíše odrazovaly. Přesto jsem šel do toho filmu se zvědavostí i s chutí, prostě jsem si ho pustil a až na pár drobných výkyvů v podobě lehce přehnaných nebo slabších míst se nakonec i výborně bavil, snad alespoň zčásti tak, jak se určitě bavili herci a režisér během natáčení. Tomu se podařilo vybrat opravdu výrazné a osobité herecké tipy do ústředních postav a spolehlivě mě přikovala i stylová atmosféra se sépiově laděným vizuálem. V rámci devadesátek tolik populární humor čerpající z prostředí společenské spodiny (zde mladí flákači ve víru kšeftů podsvětí) kupidovu Ritchie zpracoval do podoby a úrovně, kdy se mi zábava tohoto ražení neprotivila, s vulgarismy se tu nakládá v snesitelné míře (a občas i celkem nápaditě) a dialogy plnými hlášek i situačními fórky je tato černá gangsterská komedie často doslova napráskaná, že jsem se zasmál i nejednou nahlas... ať už u dialogu o drinku a orangutanovi, vytažení „větší“ zbraně nebo také když nečekaně před velkou akcí začala hrát hudba z Řeka Zorby. :D Spokojenost, i přestože nejsem příznivcem subžánru. [80%] ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)