Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

bigsoul

Strašne slabý serial. StarWars, ktorý sa vzdal Jediov a príbeh Obi-Wana ukazuje aj keď tam jeden je, tak je o ničom. Plusy: výkon malej Laily. Bitka Vadera so sestrov prvního řádu a inak nič. ()

MatyRock

Starý dobrý Ewan Kenobi v průměrné fanouškovské fikci či fanouškovském filmu ze světa Star Wars. Režijně nevýrazný styl s hrozným střihem (scénová návaznost je někdy úplně mimo) a nudným příběhem je vážně smrtící kombinace. Špatné herecké výkony mladých herců (ano, koukám na tebe Little Leio) a nepřehledné akční scény, jenž jsou podpořeny Fanservisem, který ale začne správně fungovat až v poslední epizodě. Hlavní kámen úrazu, pořád (jako u Boba Fetta) tkví ve scénáři, který je šíleně nedopečen, vytváří dějové díry do starých filmů a hlavně dehonestuje již známé postavy. 6/10 ()

Rascal_

Většina z nás si přála vidět ještě jednou, naposledy Ewana McGregora v roli Obi-Wana, a tak nám Disney vyhovělo. Upřímně, úvod nebyl vůbec špatný a nostalgie pohladila na duši. Poté ale nastala doba temna. Seriál provázela spousta děr ve scénáři, což mělo za následek hloupé chování postav, opakování se dějového obsahu a svým způsobem i poškození příběhu Nové naděje. Ano, mám na mysli ty ony duely. Ewan byl skvělý, ale dle mého názoru to nestačilo. ()

Zofan

Úplně zbytečný seriál. Nepřináší nic nového do světa Star Wars, nic nevysvětluje. Herecky hodně nezábavné. Hlavní záporák je další z řady psychicky narušených postav a nemá ani žádné vyvrcholení. Prostě je to takové nijaké a zapomenutelné. Jdi už do háje Disney, fakt. ()

BigJohn02

Vcelku příjemný seriál, který vlastně nic neřeší. Každý, kdo zná SW, ví, že Obi-Wan, Vader i Leia přežijí, takže si jen užívá světelné meče a Vaderovy scuba-výdechy. ()

podlet

Bacha, lehký spoilery... Nehrát tam stará garda, je to pěknej brak. Je to děraný jak cedník na špagety. Každej díl je jinej pes, Obi-Wan je tu usmrkaná fňukna, a i přes snahu jeho fňukání schovat za jeho selhání je to takový studentsky podaný. Moc to na sebe nenavazuje a je to fakt divný. Nicméně! Jak řikám, stará garda to zachraňuje a epickej souboj Vadera a Obi-Wana a pár hlášek okolo jsou fakt super. Takže dvě hvězdičky za počin a třetí za obsazení a nostalgii. ()

Nubligo

Pozitiva: dobré vedlejší postavy.. Negativa: je strašně vidět, že to točí někdo, kdo není zrovna fandou SW.. když k tomu člověk připočte nelogické chování hlavních charakterů, totální fuck upy ve scénáři a souboje, které vypadají jak z Harryho Pottera a ne ze SW tak nemůžu dát víc jak 3 hvězdy.. procentuelně 60% ()

dolik25

Z nostalgie, kvůli Ewanovi, který to záštítil producentsky dávám 4*. Nebudu tu nadávat na studio Disney, to by bylo nošení dříví do lesa, ale asi jako většina fanoušků jsem čekal seriálovou pecku. Základní myšlenka je dobrá, bohužel se scenáristicky nepovedla. Tak tedy: "Ať nás provází Síla". ()

Drslw

Bohužiaľ, na rozdiel od Mandaloriana a Bobu Fetta sa tento seriál vybral štýlom epizód 1, 2 a 3 (od ktorých je stále oveľa lepší, lebo hocičo je zákonite od nich lepšie), z ktorých prebrali najmä naivitu, detinskosť, povrchnosť, zmäkčilosť, klišé, do očí kolúce nelogickosti, chyby v deji a niektoré nesympatické postavy. Najväčším kameňom úrazu tejto série je zlý scenár (detto ep. 1,2,3), ale je vinou režisérky, že jej to nevadilo. Pre deti to možno stačí, pre fajnšmekrov určite nie. Ewan to ešte dosť zachraňuje, no snažili sa všetci. V každom prípade Indira je skvelá a tá černoška strašná. ()

Johny203

Scenáristické peklo plné nelogickostí a obrovských logických dier. Veľmi zle spracovaný seriál ktorý nedokázal obhájiť svoju existenciu. Jediným pozitívom je vizuál ktorý je pekný a vyhýba sa lacnejším trikom. Napriek negatívom ma Kenobi bavil viac ako jeho kolegovia zo vzdialenej galaxie. Seriáli dvojice lovcov odmien, Mandalorian a Boba Fett, totiž narozdiel od Legendárneho Jediho, nemali dostatočne košatú dejovú linku a ich epizódy sú plné scenáristickej vaty. Tá sa v tomto počine nenachádza, rozhodne nie v takej obrovskej miere, akurát prevedenie je mizerné. Disney tak naďalej pokračuje v prznený najväčšej filmovej značky. ()

kickwait

Kvalita  Star Wars  znovu klesla o další stupeň. Obi - Wan Kenobi je opravdu velmi předvídatelný a má v sobě spoustu chyb. Ovšem někdy je prostě moc pozdě na to zachraňovat situaci, až v předposledním díle. První díl byl naprosto v pořádku a kdyby se tvůrci rozhodli podobně pokračovat místo špatně provedených pokusů šokovat.  Nachází se zde také spousta nelogičnosti, které byli ve snímku pravděpodobně jenom proto, že se to scénáristovi nechtělo domýšlet. 5/10 ()

Bluemasej odpad!

U Star wars platí zvláštní pravidlo, že čím větší fanoušek hvězdných válek jste, tím jste zároveň větší hater, který se však snaží obhájit každou viditelnou chybičku. A přesně na tomto seriálu Disney testuje toleranci diváka, posouvá hranice inteligenčního kvocientu a žádá o odpuštění banálních mezer ve scénáři, i přesto že Disney má na hvězdné války téměř neomezený rozpočet ... Smutné hanebení jednoho z nejúžasnějších science-fantazi světů. ()

Debreno

Ja celkom chápem kritiku a tak, ale na druhej strane...vďaka výbornému McGregorovi sa dá veľa odpustiť, takisto použitie pôvodných hercov z trilógie...veľa u mňa zavážilo, že som si pozrel prequel trilógiu pred tým....a hlavne záverečná konfrontácia na mne zanechala rovnaký alebo väčší dojem ako posledná bitka Obi Wana a ešte neznetvoreného Darth Vadera v SW III. 5 iba kvôli prehnane nízkemu hodnoteniu na ČSFD. Mňa aj tak najviac vyrušovala hudba, ktorá sa ani zďaleka nemôže rovnať Williamsovmu dielu. ()

MAKUON

Po zhlédnutí posledního dílu jsem si nechal den na uklidnění, protože jsem byl poněkud frustrovaný a naštvaný. Začal jsem psát a chytlo mě to znovu. Opětovné setkání dvou nejlepších postav ze Star Wars universa, je námět na velkofilm. Skončilo to seriálem, což by tak nevadilo, kdyby 3/4 nebyly o hovně. Charismatický McGregor seriál tahá na zádech a to úplně sám. Scénář bez jiskry psaný na hajzlech, hudební doprovod, nad kterým pan Williams jen protáčí očima a otravná princezna Leia, kterou jsem nemohl vystát po celý seriál. Tohle byla jen špička ledovce. Je toho mnohem víc. Pokazit seriál, kde je hlavní postavou OBI-WAN KENOBI může jen Disney, nikdo jiný. ()

color8ed

Celkovy dej ok, obi wan sympatak. Dve hvezdy strhavam ze neskutecne pitomou postavu Revy a naprosto stupidni vysledek zaverecneho Vader-kenobi fightu ()

Sekyn

A je to za mnou. Seriál shlédnut. Nešlo si na konci každého dílu nevšimnout masivních titulků, které by nám všem měly přinášet informace, mimo herců, o tvůrcích a vůbec lidech, zapojených do vývoje onoho díla. Vyvstala ve mě tedy otázka. Co tam jako všichni dělali? Protože dílo, v kterém se angažuje tolik lidu přece nemůže vypadat takhle. Nebo je to právě proto tak k ničemu, protože se zkrátka takové množství mezi sebou nedokáže dohodnout? Mnoho scén muselo praštit do očí i toho nejvíce filmem nepolíbeného diváka. Pro mě tedy nejhorší scéna celého seriálu byl únos Lei v lese. Seriál, který měl možnost využít tak silné postavy jako Obi-Wana a Dartha Vadera nedokázal vůbec využít svůj potenciál. Pro mě jedinou hodnotou, kterou tenhle seriál do STAR WARS přinesl, byl souboj výše zmíněných dvou postav na konci seriálu a jakési poodhalení vývoje jejich vztahu. Ale i tady byly cítit značné mezery nějaké filmařské profesionality. Kvalitních scén, vzbuzujích v člověku nějaké emoce, byla jen hrstka, ale i ty dokáží hodnocení trochu zvednout. Ale nebudeme si nic nalhávat. Ta hlavní chyba se jmenuje Disney. Arogantní, chamtivá a falešně se usmívající myš, likvidující filmový průmysl napříč celou galaxií. Možná, že když Obi-Wan rozsekl v půli Darthovu přilbu, mohl se tam objevit místo znetvořeného Anakina samotný Mickey vysvětlující, že Anakin je mrtev a že právě on ho zabil pod taktovkou chamtivých Sithských kravaťáků, pro které filmový průmysl znamené pouze plnící se peněženky, nikoliv formu umění či obohacení diváckých zážitků na vyšší mentální úrovni, než je srkání chemického patoku papírovým brčkem a mlaskání předražené,nafouknté kukuřice, protože jsme to, co jíme! Poslední a tedy třetí dotlačenou hvězdu uděluji alespoň za to, že navzdory výše zmíněnému se na to dalo nenuceně dívat. I když to bylo možná s očekáváním, že poslední epizody budou jistě lepší. Ano, byly. Ale né tak, jak by si to celý seriál určitě zasloužil. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)