John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Makky

Budem sa opakovať, no tvorcovia opäť prekonávajú samých seba a máme tak čo dočinenia s ešte zbesilejším akčným šialenstvom, než čo sme doteraz videli. Nápaditosť a štýlovosť sa nevytratila, pasáž v budove, kde boli súboje snímané z vrchu, sú akčným majstrštykom posledných rokov. John Wick je mlátený, padá zo schodov, zrážajú ho autá, je ostrelovaný a kryje sa len sakom, no vždy sa postaví a nepriateľov headshotuje ako sliepky na nintende. Ak ste to neakceptovali doteraz, na tieto pravidlá si už nezvyknete a tento svet jednoducho obíďte. ()

slord

Chlad Stahelski to zase dokázal a ja mu môžem len tlieskať. Najakčnejší a najkrajší diel série, ktorý príbehom síce neoslní, ale nemôžem povedať, že by mi to vadilo, od druhého dielu už som sa naladil na to, že tu hrá druhé husle. Čo sa týka akcie, tak to je riadny randál, od začiatku do konca to nepoľaví a pozerá sa na to skvelo, to čo sa dialo na plátne bolo po technickej stránke fenomenálne, či ide o nasvietenie, paletu farieb či choreografia akčných scén, proste wau (neviem si ani predstaviť koľko to dalo práce, ale vyplatilo sa to). Najväčší highlight je určite pasáž zhora so zápalnými brokovnicami, z ktorej som mal pocit eufórie a nechcel som aby skončila. A pri tomto dieli môžem pochváliť aj novo predstavené postavy, či už ide o Cainea, Mr. Nobodyho a jeho psa, "menšia" rola Scotta Adkinsa či hlavný antagonista, všetky boli výrazné a zapamätateľné a mnoho z nich zatienilo aj samotnú Babu Jagu. Adrenalínová jazda, ktorú som si veľmi užil a napriek prepálenej stopáži mi to utieklo hrozne rýchlo, pokračovaniu sa nebránim, ale ak by tento diel bol bodkou za celou sériou, tak by mi to vyhovovalo. 9/10 ()

Kaluž

Tak se té plné palby John nakonec dočkal. Tady není o čem, tohle je akční nářez par excellence a ihned po projekci mám chuť na to koukat znova. To se mi moc často nestává... vlastně skoro vůbec. Tak moc dobrý to je. ()

italka63

Fenomenální jízda s luxusní kamerou a střihem. Co dodat víc? Keanu vypadá pořád více zpustle , Donnieho jsem si užila a jednu výtku bych tedy měla, ať už konečně přestanou Sanadovi dávat role, ve kterých se konce nedožije. Ale jinak perfektní. ()

Helo

Těžko si k postavě Wicka udělat nějakej vztah a prožít tak to finále, když za celý skoro 3 (!!!!) hodiny řekne asi tak 6x "Yeah" a jednou "I-need-a-guuun." Naštěstí to tentokrát (nebo spíš zase) táhnou vedlejší postavy, přesněji řečeno Donnie Yen a S. Anderson. Nebejt jich a profláklých sekvencí s dragon breath brokovnicema a házením lidí na auťáky na kruháči, ani ty 4* bych tu možná nevysmrknul. Choreograficky mě letos asi i víc bavil Extraction 2. A že všichni ti zabijáci se z těch asi 16 453 kulek vystřelených ze 2 metrů ani jednou netrefí byť jen do ruky, kterou si Wick pořád drží neprůstřelný sako, tu v těch třech hodinách bije do očí víc než kdy dřív. Že to celý dává smysl míň a míň, je potřeba odfiltrovat úplně, ostatně kvůli smysluplnosti Wicka netočí. ()

Colby Sawyer

Znáte ty memy s FBI agenty, které v podstatě implikují, že půlka planety jsou jen oni agenti? Tak takový je svět Johna Wicka. Je to svět, kde být nájemným vrahem, je stejně obyčejné povolání jako třeba číšník či prodavač. Neexistuje je v něm policie a vidět někoho schytat kulku do obličeje, je pro průměrného obyvatele asi stejně zajímavé, jako když si někdo vedle odkašle. Možná se otočíte, ale jinak na to nijak nereagujete. Bobtnající mytologie Stahelskimu a spol začíná být celkem přítěží, tu tam je realistický a stylový twist s hotelem pro zabijáky z jedničky. Naštěstí o ději to vůbec není, i když jednotlivé prvky jsou stylové a celkově je to všechno dost cool, aby příběhový oblouk příjemně uplynul. Celé to samozřejmě stojí na akci a to je skutečná poezie. Je nevídané, aby čtvrtý díl byl nejlepší, ale nový John Wick je této výjimky důkazem. Jestli je to nejlepší filmy ze série by se dalo zpochybnit, ale bezpochyby má nejlepší akci. Tři hodiny utečou jak nic a člověk se jen opájí tou kreativní parádou, co se děje na plátně. Strašně to šlape a po celou dobu je divák svědkem akčního vrcholu. Převelice mě bavil soundtrack, nevím, jestli je to tím, že podobné věci jedu v posledních měsíců na denní bázi, ale pro mě akci posouval minimálně o dva levely výš. Po audiovizuální stránce totální masterpiece. Tohle je skutečné umění. Keanu Reeves kosící desítky a desítky lidí sice není asi pro každého, ale to nic nemění na tom, že tohle je jeden z filmů roku. ()

salalala

V současnosti akční série, která nemá konkurenci. Je vidět, že Chad Stahelski akci umí točit, rozumí jí a je pro něj naprosto stěžejní, neboť v tomto případě už se dá mluvit o akčním baletu, v němž se pistole používají jako meče, který je naprosto precizně vysoustružený. K naprostým vrcholům patří úvodní přestřelka v Tokiu a výtečná sekvence u Vítězného oblouku, ze shora zabíraná přestřelka ve starém domě zase svým laděním, tempem a hudebním doprovodem připomíná videohru, ale je nesmírně efektivní. Celý snímek navíc vypadá hodně "sexy", protože vizuál je opravdu vymazlený, je na něm znát každý dolar a některé kamerové kompozice jsou naprosto fenomenální a dokáží využít atraktivní lokace. Keanu Reeves v titulní roli je tradičně skvělý, z ostatních ale stojí za zmínku už jen výborný Donnie Yen, protože Bill Skarsgård není tak výrazný a je tu málo, což platí i o zbytku ansámblu. Je tedy potřeba se smířit s tím, že s realitou už to nemá co společného, protože hlavní hrdina přežije několik drsných pádů ze schodů, několik sražení autem i několik brutálních bitek bez větších zranění, případně při bitce na diskotéce nezúčastnění "komparsisté" stále tančí, jako by se kolem nic nic nedělo, čímž se možná od diváka snímek trochu odtahuje, tolik to ale nevadí. K dokonalosti asi chybí asi jen o něco kratší stopáž, protože začátek je zdlouhavý a akční scény jsou vždy o chloupek delší, než by být měly, to je ale značně subjektivní, a tak trochu křečovitě budovaná mytologie, která moc nikam nevede. John Wick: Chapter 4 se už v březnu zařadil mezi nejlepší počiny roku a velmi pravděpodobně už lepší akci letos v kinech neuvidíme. Více zde. 80 % ()

Steven47

John Wick pro mě rozhodně nebyl láskou na první zhlédnutí, a i když jsem si od dvojky rozšiřující se svět zabijáků docela užíval, po třetím díle jsem měl trochu obavy, jestli skoro tři hodiny nebudou až příliš. A naštěstí nejsou. Od začátku do konce se jedná o velkolepou akční jízdu, která mi v tomhle případě nikdy nepřišla nezajímavá, a kromě pár úseků v Paříži jsem ani neměl pocit, že je jakkoliv ubíjející, což se mi u kratších předchůdců nejednou stalo. Akce je tradičně bravurně natočená, perfektně barevně vyladěná, a především i napočtvrté dokáže být svou choreografií nápaditá a nabídnout něco nového. Pasáž v Berlíně efektně využívá vodopád v baru, Paříž zase dá chvíli vzpomenout na staré 2D videohry. Do toho samozřejmě skvělý hudební podkres sladěný s děním na plátně, a je z toho další ukázka, jak John Wick dominuje žánru. Aby toho nebylo málo, tak se tentokrát přidává i plejáda výborných vedlejších postav a hvězdných herců. Ať už je to pan Nikdo se svým psem, slepec Caine či Harkan, který nám nadělí zřejmě nejlepší pokerovou scénu od Casina Royale. Naopak záporák Billa Skarsgårda je sice charismatický, ale popravdě jsem od něj čekal víc. Příběh je logicky v pozadí, funguje nicméně jako solidní lepidlo jednotlivých aktů, což naprosto stačí. Dovedu si představit hlubší prozkoumání Nejvyšší rady, na druhou stranu je zápletka opět alespoň v něčem odlišná. Těžko říct, jestli je nový díl tím nejlepším ze série, já jsem si ho každopádně možná i díky kinu užil zatím nejvíc. 9/10 ()

AffectedFace

Dvojka opět nepřekonána, ale i tak jsem si tuhle nádheru užil i přes veškerou absenci gore oproti ostatním dílům. Budu recyklovat svůj komentář ke trojce - 2 = nádherné lokace, všechno parádně nasvícené a především spousta krve udělala tu nejlepší jízdu, kterou jsem viděl za posledních pár let, 3 = tmavé lokace, ale gore parádní, 4 = žádný gore, ale akční jízda nejlepší, takže jako wanabe R rated alá PG-13 film, John Wick 4 působí opravdu velkolepě, ale jsem mírně zklamán, i přesto nechápajíc sám sebe dávám plnej kotel za vynikající nápady s kamerou a především za soundtrack, kterej recykloval nepřekonatelnou dvojku. Viděno 2x v kině, snad se dočkáme nějakého Super Duper CUTU na Blu-Ray. ()

JohnMiller

Bolo to pre mňa svojim spôsobom akčné guilty pleasure ktoré sa na nič nehralo a niektoré scénky ma skutočne bavili. No sledovať cez 2 a pol hodiny viac-menej to isté čo tu už v nejakej forme v predošlých častiach bolo, ma nebavilo. Hoci som každú jednu časť nakoniec aj tak ohodnotil troma hviezdičkami, štvorka ma bavila viac ako posledné 2 časti. Je to môj subjektívny pohľad a nie som ani žiadny fanúšik série, takže  tento komentár by rozhodne nemal byť mienkotvorný ale rozhodne nemôžem povedať, že by išlo zlý film. Práve naopak. Akčný žáner je  už dnes záležitosť historikov alebo keď sa aj snaží, hrá na retro strunu a myslím si, že drvivá väčšina nových filmov je skôr katastrofa, preto je super keď sa raz za čas v tomto žánri podarí natočiť dačo stráviteľného. ()

CarnTheNunya

Ale jo, já ty tvůrce vezmu na milost, tedy abych vysvětlil proč jsem uvažoval nad horším hodnocením, tak jde o to, že nám tady z obyčejného výborně cvičeného chlápka dělají superhrdinu, který třeba přežije to, že ho snad desetkrát nabrali autem a také další labužárny, ale ano já jim to odpustím, protože ono to je tak výborně natočené a ještě lépe zakončené a celkově je to fakt zábavný a napínavý film, který překvapivě občas dovede být i vtipný (hlavně Mr. Nobody se svým německým ovčákem). Asi bych si jen přál, aby raději ten pátý film netočili a jako on to sice může taky být zase vesměs dobře natočený film, ale přitom jak skončila tady čtyřka si ani sequel nedokážu představit a taky by se tam mohly dít ještě větší hovadiny, který už by mohly popírat jakoukoliv logiku a fyziku, ale za to bych se rád podíval na nějakou další tvorbu ze světa Johna Wicka, akorát už tedy bez Johna, protože jeho příběh už pro mě skončil tady. ()

Blackhand47

Vizuálně vyšperkované (snad) finále Johna Wicka nám představuje další kouty světa zabijáků. Máme tu nový hotel, nový klub i nové bosse, kteří jsou spolu s dalšími postavami skvěle obsazení. Jenže tu máme malý problém, pane Wicku, je to strašně dlouhé. Když si vezmeme celou sérii a co se v ní děje, tak už nyní je konec víceméně zbytečně moc oddalovaný a čtvrtý film tomu nasadil korunu přepálenou stopáží, která bolí především v poslední třetině, kdy se náš drahý John musí dostat na místo duelu, ale v cestě mu stojí hordy nepřátel. Nových postav jsou taky kvanta, kdy tu nemáme jen jednoho zabijáka, který mu jde po krku, ale rovnou dva, šéfa rady, jeho poskoka, celou novou odnož ruské mafie z Berlína a variaci na Tučňáka v podání skvělého Scotta Adkinse. Když je něčeho moc, tak se toho člověk přejí... a čtvrtý film o legendárním zabijákovi je vlastně hezky vypadající nuda. Hodnocení: 65 % ()

Ediebalboa

V závěrečném dění Parabella jsem i přes jeho nesporné kvality cítil už jistou ohrannost. Tentokrát tomu tak bylo v opačném gardu. Čtvrtý Wick v první polovině nabízí tuny perfektních, leč lehce repetitivních, bojových scén a skutečně dupá na plyn až po německém intermezzu. Ohňostroj těl, pomsta mazlíčků nebo nečekané problémy typu „Chytil tě grumpy Latino – Musíš o pět poschodí zpět“ teprve přináší to pravé bolestivé. Výplň mezi bitkami dosahuje díky skvělému ansámblu na poměry celé série svého vrcholu, a to včetně osvíceného hejska Billa Skarsgårda, kterému i bez masky krvežíznivého klauna budete přát jen to nejhorší. ()

halogenka

Šíleně přepálené a za vlasy přitažené. Chyběla tomu gradace, nové nápady, mnohem nemilosrdnější střihač a především scénarista, který umí napsat dialog. ()

grogodil

Už vyslovene únava materiálu. Je to možno trošku nefér lebo štvrtý John Wick nie je nijak zvlášť odlišný, ako predchodca... ani o nič stupídnejší, či otravnejší, než predošlý diel. Stále je to počas akcie to kvalitné kaskadérske remeslo s vypiplanou choreografiou a hrdinom, ktorého plot armor je až absurdne trápne vysoko a stále je to krčovité a smiešne v úplne celej tej svojej snahe o príbehový rámec. Akurát všetko ešte viac naboptnalo. Je to len zase viac toho istého. A čo pred štyrmi rokmi ešte nejak vyvážene a tolerovateľne držalo pokope, to už na mňa pri tomto trojhodinivom kolose nefungovalo. Už je proste všetkého až moc a už sa to ťahá ako sopeľ a celé tie skoro tri hodiny som si hovoril, ako moc ma všetka tá neónmi nasvietená dementná omáčka okolo otravuje a ubíja (slepý zabijak, wtf?) a koľko tých tupých drístov musí človek pretrpieť, aby sa dočkal nejakej, síce vypiplanej, efektnej, no už tiež za hranu únosnosti dotiahnutej prepálenej akcie. A hlavne ten sústavný pocit, že ako moc mi chýba to menšie merítko a tá priamočiara jednoduchosť prvého dielu. ()

kajas

Čtvrtá kapitola má všechno co předchozí díly: božského Keanu Reevese, který nestárne, šikovného pejska a precizně nasnímané akční sekvence. Jasně, některé scény už jsou trochu na sílu, osudový závěr mě nezasáhl tolik, jak bych chtěla, ale jinak nemůžu vytknout skoro nic. Při další projekci to možná ještě zvednu. ()

dyfur

31.3.2023 kino: ....vysoká úroveň námetu i v štvrtom pokračovaní....akčne, dynamické, možno v tej akčnosti ešte o nejaký level vyššie ako minulé filmy...ale ak už odpustíme Wickovi krytie sa pre streľbou kevlarovým oblekom, zabitím cez 100 nepriateľov v ľahkom tempe ,prežitie bez väčšej zdravotnej ujmy  stret s autami i pády z výšok - ok beriem akčný film treba i nadhľad mať, ALE aby šiel mu za hlavného súpera nevidomý samuraj(?) ,ktorý i keď nevidomý šermuje i strieľa (absolútne presne) lepšie ako všetci ostatní-  tak to už je na mňa tuhá káva. (Prečo musel byť nevidomý...??) ....no a druhá vec čo mňa srala - ten záver a la Bond..... ()

kinderman

Téměř tři hodiny jsem seděl v kině, abych zjistil, že Stahelski sice není ani Lean (i když ho v úvodu ocituje), ani Leone (Bílý, žlutý a černý), jejichž majstrštyky také mají sáhodlouhé stopáže, ale dokázal vyseknout stylovou poklonu snad všem mým oblíbeným asijským tvůrcům. Škoda, že každá z těch fascinujících akčních sekvencí (zejména Ósaka, Berlín a Vítězný oblouk) není o pár minut kratší, protože takhle se mi několikrát připomnělo bolestně natahované akční finále předchozího dílu. Dal bych jen trojku, ale to by musela absentovat scéna se zápalným střelivem a druhá polovina schodišťové scény, do které se zapojí Donnie Yen. Ty mají punc geniality. ()

IceQueen

Vizuál "tieňového" sveta Johna Wicka je vždy pohladením pre moje znavené oko. Je nasýtený hutnou atmosférou a plný odhodlaných bojovníkov/tragicky zosnulých bezmenných zabijakov, ktorí sa v stovkách, nepoučení prvými troma kapitolami, naivne rozhodli čeliť nevyhnutnej smrti pod rukami, nohami a zbraňami chlapskej verzie Baby Jagy (nie, stále nie som ochotná akceptovať jeho prezývku). John je výdatne charizmatický, nárazuapáduvzdorný hlavný hrdina, lenže v tejto kapitole s ním súťaží niekoľko pamätných, výrazných a prepracovaných postáv, že sa trochu dostáva do úzadia. Skarsgårdov hajzlík u mňa vyhral na celej čiare, na scény s Yenovým slepým zabijakom je radosť pozerať, McShaneov hoteliér bez hotela je čarovne sarkastický a arogantný a Sanadov japonský manažér s dcérou ma zaujali tiež (uvidíme, či sympatickú Rinu a jej Akiru ešte niekedy uvidíme). Potom je tu ešte trhací psíček, ten dostane svoju vlastnú vetu, lebo aj on dosť zásadne ovplyvnil smerovanie udalostí. Súboje sú miestami jednotvárne, ale pri takej kvantite niekedy kvalitu nezaručíte. Ten Paríž je vám predsa len úžasné mesto. Síce tam nemajú policajtov, ale ani streľba a 20 zrazených ľudí, lietajúcich vzduchom, nezastaví premávku okolo Víťazného oblúka. A teraz už len čakať, čo bude ďalej, predpokladám, že ešte prídu nejaké sequely, prequely, spinoffy, nadquely a podquely, animáky, bábkové divadlo a maňušky. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)