Will Graham, agent FBI, odišiel do dôchodku po vyšetrovaní série mimoriadne brutálnych vrážd, kedy sa zoznámil aj s doktorom Lecterom. Jeho bývalý kolega Jack Crawford ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní masakrov dvoch rodín. Agent vo výslužbe musí znovu nasadiť vlastný život a riskovať bezpečnosť svojej rodiny. Len tak má šancu Červeného draka vypátrať. (STV)

FrankSusta

Samozřejmě že je film mnohem slabší než legendární Mlčení jehňátek (Hannibala jsem neviděl), ale i tak má v sobě dost dobrých věcích. Já ovšem začnu těmi největšími problémy. V roce 1991 to mělo dle všeho skončit. Navíc filmu úplně chybí nějaká režisérská stránka, ze které by jste pociťovali, že toto je NĚČÍ film a ne film nějakého náhodného kolemjdoucího. Mlčení mělo takových věcí fůry. Teda, alespoň nápaditou kameru. V tomhle filmu je jediná scéna co má zajímavou nezaměnitelnou kameru, až na to, že to je celý sebrané z těch již zmiňovaných Jehňátek (pak tam je teda jeden, jediný záběr, co mě zaujal (v hořícím baráku), ale ten je sakra krátkej). Zbytek už jsou jen účelně nasekané prakticky náhodně naházené záběry. Jonathan Demme v roce 1991 však měl jasnou vizi a tu přenesl do brilantního filmu. Jeho hrátky se světlem v celách, perfektní záběry na magorovi pusu a oči - to byl mástrpíc. Když se koukám na tohle, tak mě napadá hromada věcí, co bych už jen s tou - jinak docela dobrou ostrou - kamerou udělal coby zatím amatérský filmař (třeba přiblízil první odhalení tetování a nedával to takhle debilně ze strany (a žádný zbytečný lekavý prostřihy)). Taky se to téměř až snaží rozjet mnohem větší vesmír Hannibala Lectera a poslední věta filmu mi toho buď důkazem. Co je na tom ovšem dobré?: dost věcí. Herci kupříkladu, především pak neuvěřitelný Ralph Fiennes, který se pomalu ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších herců - společně se sekundantem ve filmu Edwardem Nortonem. Film ale též i přes prapodivnou kameru dokáže nastolit atmosféru tak akorát, že když jsem šel v jednu hodinu ráno spát, musel jsem si rozsvítit celý dům. No... a to je asi vše. Film už dále bohužel působí z filmařského hlediska jako taková úplně nenápadná fraška s množstvím klišé, která ale dokáže pracovat se zajímavými postavami. Vlastně, coby krimi to funguje téměř dokonale. Ale občas to bohužel samo neví, čím chce být. ()

otík

Tento snímeček se mi líbil daleko více než nadměrně brutální Hannibal. Je tu sice v první třetině taky dost nechutností, ale mají smysl k dalšímu ději. A zbytek je dobrá detektivka, napínavá až do konce - a konec mě docela dostal, nečekal jsem to až tak. Je to zručně natočený thriller, který se namá za co stydět. A Norton je opravdu dobrý. ()

Flyer

Příběh a jeho zpracování se velice podobá Mlčení jehňátek. I zde se pátrá po psychicky narušeném vrahovi, k jehož dopadení dopomáhá legendární Hannibal. Co se mi však, oproti Mlčení, líbí více, je vykreslení hlavního záporáka. Ten totiž nepůsobí až tak odpudivě, spíše u mě vyvolával jistý soucit. Tímto bych chtěl pochválit výkon Ralpha Fiennese, který zahrál tohoto pošuka naprosto fantasticky. Naproti tomu Norton s Hopkinsem se mi zdáli poměrně nevýrazní a režie ne moc nápaditá. I tak je ale Červený drak velice slušný thriller, kerý mě po rozpačitém Hannibalovi velice příjemně překvapil. 70% ()

3n3my

U mňa spokojnosť asi ako u Hannibala. Kde mal Hannibal viac (napríklad krvavých scén), tu je menej, ale vynahradené prepracovanejším dejom a vyšetrovaním. Herci tiež kvalitný a ako vsuvka pred Mlčanie jahniat to celkom v pohode zapadlo - aj keď s desaťročným oneskorením. ()

Nivenx

Třetí natočený díl Hannibala je pořád skvělý. Anthony Hopkins zde dostal méně prostoru, jako to bylo u Mlčení jehňátek. Zase tu máme psychopata, kterého zde zahrál docela se ctí Ralph Fiennes. Genialita Mlčení jehňátek to už není, ale jako prequel to stačí a do série parádně zapadá. 70% ()

URBAN

Je dost možný že kdyby se Červený drak objevil před Mlčením jehnátek dostal by se vetšího ohlasu. Protože mi to připadalo srovnatelné s jehnátkama a není to jen mým oblíbeným hercem Edwardem Nortnem, který ve své roli byl opravdu vynikající, ale jako celkové. Stačilo jen kdyby se jen dostalo více pozornosti Hopkinsovi. A narozdíl od Mlčení jehnátek si vryji Červeného draka více do paměti. ( 18.8.14/MAC ) ()

Radiq

Emily Watson jsem tu slepotu nežral. Většinou nikomu z herců jsem nikdy nežral jejich slepotu ve filmu, takže žádná výjimka. Oproti tomu Ralphu Fiennesovi jsem žral všechno - skvělá postava, skvěle zahraná, co víc si přát. Taky Edward Norton se nenechal zahanbit a pod taktovkou schopného režiséra nenechal nic náhodě. O Hannibalovi nemluvě, ten byl taky skvělej a v podstatě si neumím představit v této roli někoho jinyho. A tak se nám zakončila vynikající trilogie (film Hannibal - Zrození se už mezi to nedá počítat, to je spíš ostuda). Vím, že za hodně může i skvělá předloha Thomase Harrise, ale filmu prostě nemůžu skoro nic vytknout. Napínavé, chytré, krvavé, nelítostné a psychopatické. Prostě krása. ()

vesper001

Nepotřebovala jsem dvě hodiny, abych vymyslela hned několik mnohem originálnějších rozuzlení téhle pseudoskopové taškařice, než jaké horko těžko vypotili tvůrci. Logické lapsy, zbabrané mordy, napětí si zřejmě odskočilo na malou a bubu Hannibal zas nechal své charisma v druhém kabátě. Film je skutečně věrný předloze – přesně stejně mizerný. ()

Deyw

Hodne velka bomba..norton,hopkins nadhera..a cervenej drak si to ukradl pro sebe..iam becomiing a red dragooon! hodne velka pecka, po jehnatech nejlepsi dil ()

CinemaRanger

Lepší jak Hannibal, ale žádná velká sláva se nekoná. Docela slabý thriller. Můžou za to hlavně herci, kteří jako by vůbec nehráli. A to i v případě Hopkinse a Nortona. Jen Fiennes je vynikající. Režie to samé. Celé je to bez atmosféry a teprve na konci je trocha napětí. 5/10 ()

Decker

Velice zdarile krimi. Videl jsem to v kine a docela jsem se bal a byl napnuty jako struna. Po case jsem to videl na VHS a moje mineni jsem musel trosicku prehodnotit, ale i tak me vychazeji nadprumerne ctyri hvezdicky = urcite neprehlednout. ()

fantoci

Chybou, především amerických, tvůrců bývá, že se mermomocí k veleúspěšným filmům snaží natočit další a další pokračování. Vím, že jde o pěníze, komerci a zisk. Často je to na škodu dílům samotným. Snímek Červený drak dějově předchází filmu Mlčení jehňátek. V popisku se psalo, že se jedná o nejděsivější z celé trilogie. Mně se to tak nezdálo. Atmosféra filmu Mlčení jehňátek zdaleka nebyla překročena. Film Červený drak je přesto zajímavým a napínavým filmem. ()

Triple H

Ako dá sa to v pohode pozrieť, ale z trilógie filmov s Lecterom (Hannibal Rising ignorujem) považujem Červeného draka za najslabší kúsok. A je to škoda, lebo obsadenie je plné výborných hercov a scenár je pevnejší ako ten pri Hannibalovi. Problém však je, že tento film nemá žiadnu osobitosť, ktorou by vás naozaj upútal. A niet sa čo čudovať, keďže ho točil rutinér Ratner, ktorý nedokáže dodať atmosféru a napätie ani scénam (alebo akúkoľvek inú pôsobivosť), kde sa to vyložene ponúka. Za celý film som nepocítil napätie ani jeden raz a aj scéna s horiacim vozíkom ma nechala úplne chladným. Ratner skrátka naozaj iba prevádza písaný text zo scenára na plátno bez akejkoľvek pridanej hodnoty, alebo invenčnejšej obrazotvornosti. Skrátka atmosféra = nula bodov. Herci sú OK, i keď Hopkinsovi som to, že je odesať rokov mladší nežral ani sekundu, nehovoriac o tom, že miestami už trochu prehrával. Fiennes je výborný, ostatní slušní. V podstate premrhaný potenciál. Chcelo to lepšieho rejžu. ()

TheBalrog

Výborná první půl hodinka nenechá diváka v klidu, ale bohužel postupem času napětí upadá. Pro srovnání třeba ale s Hannibalem, je tento film o třídu né-li o dvě lepší !! Všichni herci odvedli dobrou práci, ale jeden vyčníval, a to Ralph Fiennes. On byl ten kdo ten film odtáhl. Celkově bych to shrnul na zcela zasloužených 75%. ()

chelseaman22

Červený drak si ničím nezadá s Mlčením jehňátek. Máme tu více všeho, jen ten skrytí, avšak dobře patrný strach tu není. Současné hodnocení na čsfd.cz je dosti chabé, může mi někdo povědět proč? Byla to fajnová dvouhodinovka, dvouhodinovka, při níž divák dokonce nesleduje twíty či lajky na tzv. „fejsu“. 89% ()

filmmovier

O dost lepší než Hannibal, ale kvality Jehňátek to nedosahuje. Hannibal je tady tak akorát, když má méně prostoru, rozhodně mu to sedí lépe, jinak by to dopadlo jako Hannibal. Anthony Hopkins je zase parádně ďábelskej, Gary Oldman byl také naprosto parádní, jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů, jeho Verger je opravdu parádně zvrácená osoba. Ralph Fiennes naopak trochu zklamal, ale to je dáno spíše postavou, která mě moc nezaujala ani v knize. Hlavně se mi líbily Oldmanovy flashbacky a poslední scéna, na kterou nádherně navazuje právě Mlčení. Povedl se i dabing (ten první). Holt Soukup, Hruška, Čech, to je radost poslouchat. I atmosféra se krapet vytratila, ale natočené je to velmi dobře a některé části a scény jsou opravdu nezapomenutelné, jak jsou povedené. Červený drak se ovšem může snažit, jak chce, ale kvality seriálu pravděpodobně nedosháhne. Ale ten Hopkins, to je prostě Pán... 85%. ()

tatanapope

Poměrně dobrý film spíše kriminální povahy , který ale měl i svůj nádech slabšího hororu je zároveň navazováním na film Hannnibal Lecter . Co se mi na filmu vůbec nelíbilo , byl slabý výkon Anthonyho Hopkinse , který když mluvil do kamery , tak řekněme to bylo až tak slabé , že bylo evidentní , že mluví s kamerou , ten do toho nedal zkrátka skoro nic . Jinak celkem slušný film . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo ()

jedna_vrana

„Môj drahý Will, teraz už musíte byť vyliečený zo zranení. Aspoň navonok. Dúfam, že nie ste príliš ošklivý. Máte už peknú zbierku jaziev. Nezabúdajte, kto vám spôsobil tie najväčšie. A buďte za ne vďačný. Jazvy nám pripomínajú, že minulosť je skutočná...“ Thriller ako sa patrí, zaraďujem k mojim obľúbeným, už len kvôli plejáde výborných hercov, ktorí si tu zahrali. Filmu by sa dali vyčítať logické nezrovnalosti a nemohol prekročiť úroveň Mlčania jahniat. Najviac herecky upútali Ralph Fiennes a Emily Watson, vďaka nim má tento príbeh aj inú citovú rovinu. Emily zahrala slepú, že sa jej to dalo veriť. ()

Motinski

Červený drak sa mi páčil viac ako Hannibal a Norton tu je lepší ako Hopkins, čo som nepredpokladal. Zápletka podľa mňa fungovala a keď film nebudete zrovnávať s Mlčaním, (ktoré bolo atmosférou úplne inde) tak na jedno pozretie obstojí. Ratner je rutinér, no toto sa mu celkom podarilo. Ajkeď sa nedá povedať že by film diváka odrovnal, pár nepríjemných pocitov a náznaky napäťia vyvolať vedel. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)