Will Graham, agent FBI, odišiel do dôchodku po vyšetrovaní série mimoriadne brutálnych vrážd, kedy sa zoznámil aj s doktorom Lecterom. Jeho bývalý kolega Jack Crawford ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní masakrov dvoch rodín. Agent vo výslužbe musí znovu nasadiť vlastný život a riskovať bezpečnosť svojej rodiny. Len tak má šancu Červeného draka vypátrať. (STV)

bublajsa

S předlohou se moc nedá srovnávat - téměř jako málokterý z Hannibalovských filmů. Sir Tony Hopkins(!) se tady vyskytuje nejméně, ale přítomnost jeho postavy je všudypřítomná, i když chvílema sám sebe paroduje. Ed Norton mě příjemně potěšil a Ralph Fiennes(!) jako vždy nadchl. Role Draka mu, myslím, sedla. Mezi magickým Mlčením jehňátek a ne příliš vydařeným Hannibalem u mě tvoří Červený drak nadprůměrný střed, hlavně právě díky Ralphovi. ()

Cimr

Nebylo to špatné, zvlášť ten rozjezd (střepy v očích). Ale po první hodině to začala být docela nuda. A to se u filmů s dr. Lecterem neodpouští! ()

agentmiky

Když to porovnám s Mlčení Jehňátek,tak je to tak nějak na stejné vlně.Příběh je sice horší,ale zase je vynahrazen akcí,které bylo více než v Mlčení.Trochu mě zaujmulo,že sice tento díl byl natočen jako třetí,ale je to první díl trilogie.Kdybych měl hodnotit začátek filmu,tak to byl možná jeden z nejlepších začátků vůbec co se týče celé filmové historie.Edward Norton zahrál roli detektiva velmi dobře,ale ještě lepší byl ,,pan Dí" neboli Ralph Fiennes,který od pohledu může hrát jenom záporáka.Hodnocení:80% ()

Korbitch

Klasická a nikterak vyjímečná kriminálka. Norton je sice klasicky dobrej, Hopkins výbornej a Fiennes jako psychopat taky ujde,ale celý bych to smrsknul do hodiny a půl a stačilo by. Stejně tak jako zrození to je prostě až moc natahovaný a poslední půlhodinu sem se celkem nudil. ()

Z0oMb3E

Veľmi dôstojné zakončenie veľmi vydarenej série. Hannibal sa vrátil k svojim počiatkom, ale vlastne natočil remake svojej prvej najvydarenejšej časti. Torzo ostalo zmenili sa viac menej len detaily. Z hľadiska marketingu výborný ťah. Keď niečo fungovalo v prvej časti a ľudia veľkú zmenu v druhej moc nevzali vráťme sa späť a napravme si reputáciu. Vychytajme pár chybičiek z prvého filmu a máme opäť kasový trhák. Áno toto všetko tu viac menej sedí a film na mňa zapôsobil rovnakou kadenciou, čo je u tretieho pokračovania malý holywoodsky zázrak. Hopkins sa po svojej predchádzajúcej až neprirodzene ukecanej role vrátil ku svojej podstate, ktorá robí postavu až kultovou modlou. Norton si to u mňa tiež slušne vylepšil a v roli "kladňáka" by som ho videl rád častejšie. Celý tento herecký koncert je podfarbený až hitchcockovsky dokonalou hudbou. Výborný film, ktorý stojí aj na niekoľkonásobné zhiadnutie. ()

Terter

Lepší než Hannibal a horší než Mlčení Jehňátek. Edward Norton coby vyšetřovatel je dobrý, ale na Jodii Fosterovou prostě nemá. Rovněž potěší výkon Harveyho Keitela a herecká exhibice Ralpha Fiennese. Kdo se ale úplně herecky odmlčel, nebyly jehňátka, ale Anthony Hopkins. Jeho Hannibal Lecter tu sice nemá tolik prostoru jako v předchozích dílech a právě proto by divák čekal jeho herecký koncert v každé scéně, kde se objeví. Leč nestalo se tak a pasáže s Lecterem patří k těm nejnudnějším z celého filmu. Ještě že ho dokáží zastoupit ostatní herci. Jinak se ale jedná o nadprůměrnou detektivku o Hannibalovi bez Hannibala. ()

kobejn

Škoda, že Mann natočil Lovce lidí. Bejval mohl natočit Červenýho draka a byli bychom na tom dnes všichni lépe. Lovec lidí má lepšího režiséra než Drak a Drak má zas lepší herce než Lovec. Chtělo to spojit Manna a tydle herce a mohl z toho bejt five stars film, takhle je z toho jen slušnej biják. ()

Jillen

Mlčení = 5***** , Hannibal = 5*****, ale Červený drak = jen 3*** s odřenou bradou, proč? Z tohoto kousku, který je příběhem, který se stal ještě před Jehňátky úplně čiší a vyzařuje snaha o návrat k prvnímu dílu, ale...chybí tomu atmosféra, herecké výkony, originální pojetí režie, skvělá hudba a celkově to působí jako kuřecí vývar, který se snaží nasytit vás, ale to umí kuře víc, než vývar, nebo ne? Ani vlastně nevím proč to neposílám směrem k hlubinám odpadu, ale to bych zase moc křivdil, jsou mnohem horší filmy a mnohem horší pokračování filmových sérii, tohle by bylo důstojné, kdyby to nebyl kastrát jedničky...Dávám 40% ()

MikO_NR_1909

Červený drak si lepšie (i dlhšie) stráži atmosféru než Scottov Hannibal, pretože v ponímaní Ridleyho vizuálnych schopností naservírovať divákovi dotykový pocit filmového diania citeľne ubližujú krvavé jatky po ktorých sa tá nahromadená stiesnenosť premení v odpor s béčkovitým vyznením. U Ratnera sa taktiež prejavil až priveľký syndróm z dejových nápadov Silence of the lambs, keďže scenár i réžia z toľkého množstva obkukaných filmových postupoch strácajú na dychu, pri čím dlhších dialógoch sa motivácia postáv zneprehľadnila a primárna filmová logika dostávala jednu facku za druhou, čiže rejža prekombinoval až zbytočné množstvo momentov, zvratov a materiálu. A samotný Hannibal je len figúrkou bez vplyvu na udalostiach. Nehľadiac na toto všetko, stále je to slušné temné krimi do večerných hodín. P.S.: Som extrémne citlivý na bezbranné slepé ženy, ktorým sa vo filmoch ubližuje, čiže tie pasáže boli emocionálne pomerne silné... ()

numi

Krásně temná atmosféra, správně vyšinutý vrah, který je však ukázán i z té lidské stránky, a výborný Edward Norton. Film mě navíc dokázal i překvapit (možná jsem naivní, ale myslel jsem si, že bude o patnáct minut kratší), takže celkově se jedná o velmi povedený thriller. Je to tři a půl, ale musím dát za tři, protože oproti Mlčení jehňátek to je pořád druhá liga. [duben 2005] ()

Vojcl

Red Dragon se poměrně liší od ostatních dvou dílů.. těžko říct, zda lepší či horší, je prostě jiný.. Zejména ze začátku se slušně drží knižní předlohy. Velmi mě překvapil herecký výkon Edwarda Nortona coby Willa Grahama, také Ralph Fiennes si svoji rozporuplnou postavu psychopatického zabijáka zahrál s obrovskou chutí. Naopak trochu do pozadí ustupuje Anthony Hopkins, na němž stály předchozí dva díly, tady je v podstatě jen jako nevýrazná součástka, která spojuje Draka s Hannibalem a Jehňátky. Jinak atmosféra psycho-thrilleru je zde zvládnuta výborně, většina věcí zde funguje a celkově se dá říct, že se jedná o velmi kvalitní snímek. Dávám 4 hvězdičky, protože Mlčení jehňátek se mi líbilo přeci jen o něco více, ale jak už jsem řekl je to těžké srovnání. ()

erased

Už jen kvůli hvězdnému obsazení bych Ratnerova Červeného draka rád zbožňoval, pravdou bohužel je, že tato ničím nevýrazná adaptace Harrisovy knihy stárne takřka stejně nevlídně, jako Mannova verze z osmdesátých let. A to je u o šestnáct let mladšího počinu jednoduše průser. Z thrillerového průměru zde totiž nakonec vyniká pouze parádní úvodní scéna Hannibalova dopadení, kouzelná Emily Watson a dosud nejlepší provedení Freddyho Loundse, naopak právě po zdejším přehrávání se mi podařilo pojmenovat ten nepříznivý pocit z Hopkinsova Hannibala, k mému překvapení je zrovna Ralph Fiennes nejslabším Dollarhydem a Edward Norton je kvůli své peroxidové kštici prakticky celý film k smíchu. Přestože celý film příjemně odsýpá a jde na něm v tomto ohledu vidět schopná produkce, závěrečný sluníčkový happy-end zanechá jen pachuť středoproudového hollywoodského šlágru. Jako takový sice nemá čím urazit, ale stejně tak nemá čím nadchnout. ()

Makky

Nie je to Mlčanie jahniat, ale je to rozhodne lepšie ako Hanibal. Červený drak nie je zase až taká bomba, ale postupné budovanie atmosféry a záverečné vyvrcholenie, to je proste perfektné. Fiennes, si skvelý! ()

Tony.cs

Hollywoodští tvůrci natočily celkem 6 filmů na motivy knih od skvělého autora psychothrillerů, publicisty a spisovatele Thomase Harrise ( Černá neděle, Manhunter (první adaptace Červeného draka), Mlčení jehňátek, Červený drak, Hannibal a Hannibal - Zrození). Červený drak patří mezi ty, co se mi líbily nejvíc (ten první je Mlčení jehňátek). Skvěle stvárněný obsah, ale nemohl jsem si pomoci porovnávat s knihou, která se přeci jen trošičku odlišuje. Skvělý herecký výkon Ralpha Fiennese stál ovšem za to. Tento film mi nikdy neodezní z paměti. Bravurní kousek mezi psychothrillery. ()

blackrain

Počátek Lecterova případu, který pokračuje Mlčením jehňátek a Hannibalem. Nejde o žádný spoiler. Nejdřive se ocitneme v roce 1980 a pak se přesuneme o několik let později. Anthony Hopkins byl opět mistrovský a nepřekonatelný. Edward Norton je velký sympaťák, který si své role poctivě vybírá a skvělě sekunduje Hopkinsovi. ()

SarumanKo

Snaha nadviazať na úspech megadokonalého Mlčania jahniat je do očí bijúca, ale výsledok je celkom podarený. Anthony Hopkins v Červenom drakovi ale nedostáva veľa priestoru, je to skôr prequelové lákadlo pre diváka a osvieženie inak len ľahko nadpriemerného detektívneho príbehu. Osobne však mám pre tento typ filmov (vyšetrovanie sériových vrahov a podobne) istú slabosť a Red Dragon ma nesklamal takmer ničím. Jedinú výhradu mám voči (síce celkom dobre napísanému) scenáru, ktorého pointa je totiž neskutočne uponáhľaná a otrepaná. Nevýrazná réžia Bretta Ratnera tiež nie je stobodová, ale nevadila mi. Herecké obsadenie by naopak utiahlo aj desať filmov. Geniálny Hopkins, ako som už spomínal, sa len mihne, ale ja ho žeriem. Aj Edward Norton do role detektíva sadol dokonale. Svojim vystupovaním tiež potešili Keitel, Hoffman a Watson. Kto ma ale totálne ohromil, bol Ralph Fiennes. Ten človek sa pre úlohy psychopatických záporákov proste narodil a vďaka hereckým koncertom vo filmoch ako je napríklad Červený drak, som ochotný prepáčiť mu šepotavé faily typu Voldemort a Hádes. (70%) ()

kaylin

Novější zpracování knihy Thomase Harrise, které osobně považuji za horší, než to z roku 1986. Příběhově i atmosférou mi více sedělo to staré provedení, které je tak nějak drsnější. Nemyslím v jednotlivých scénách, ale jako celek. Nový "Červený drak" se snaží být moc jako "Mlčení jehňátek", ale nedaří se mu to, protože jediné, co vyniká, jsou herecké výkony, opět v čele s Anthonym Hopkinsem a snaživým Edwardem Nortonem. ()

Maq

Tak tohle bylo asi opravdu těžké! Když totiž můžete oznámit, že ve filmu se vyskytuje Hannibal Lecter, máte o tržby postaráno. A když už ho máte, tak musí být ve filmu pořádně vidět. Notabene Hopkins jistě nebyl levný. --- Hannibala si tedy užijeme až až, jenže má v příběhu fakticky okrajovou roli a vesměs jen pózuje. Tím nás okrádá o čas, který mohl být lépe využit k vylíčení příběhu a osobnosti šíleného vraha Francise Dolarhyda. A to je věčná škoda! Neznám Harrisův román, ale zdá se mi, že Dolarhyde je velmi zajímavá, náročná postava, a Ralph Fiennes je znamenitě disponovaný pro její ztvárnění. --- Je to taková „velká koalice“. Obě strany mají něco do sebe. Dohromady je to slabší. Tenhle hybrid funguje dobře u pokladny, méně dobře na plátně. I tak, ovšem, zajímavá podívaná. ()

movieband

Drsně atmosférické (že bych tomu i žánr horor věřil), hodně napínavé a výborně obsazené a zahrané. Elfmanův rukopis je v závěru kladného hodnocení taky tou zajímavější stránkou. Celkově Red Dragon funguje jako detektivka dost dobře. Bohužel mě závěr nechal chladným a to je u detektivky podle mě dost mínus. Za Nortona, Keitela, Hopkinse a hodně poutavý a dobře gradující začátek, který by dopadem a gradací byl přesně tím, co bych čekal v závěru. 68% ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)