Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Jara.Cimrman.jr

"Co mají zvláštní akce společného se slabomyslnou beletrií? Psanou holandsky. Vydanou ve Venezuele." Tak to se dám podat. Ale odpověď jistě existuje a mě celý to Kondorovo pátrání dost baví. Taky mě to na chvíli svádělo podat si přihlášku do CIA, protože hezky uklízejí své zaměstnance, ale asi by mě nevzali, protože mám plochý nohy. Nicméně Kondor je vynikající, opatrnej, sečtělej a pro mě je radostí se s ním občas proletět. A přitom bych nerad zapomínal na jedinečnýho vrahouna Jouberta a nedobrovolnou spiklenkyni Kathy, bez nichž by tomu něco chybělo. Ale ono nechybí, takže s vrahy komunikuju až po dokončení zakázky, agentům nevěřím a pošťákům v zájmu své bezpečnosti neotvírám. ()

xxmartinxx

Často se jako přívlastek dobrého filmu říká "poctivý". Vlastně nevím, co přesně to znamená, ale Tři dny Kondora jistě poctivý film jsou. Takový prototyp sedmdesátkového krimi thrilleru, který se tak úpěnlivě snaží imitovat Argo. Ale na co kopie, když stále existují originály? ()

flanker.27

Vedle Zinnemannova Šakala jeden z nejlepších politických thrillerů, které kdy byly natočeny. Sice mi tam trochu nepasuje milostná linie, ale atmosféra osamělosti by se díky celkově studenému pojetí filmu dala krájet. Sympatický je i dost otevřený (a spíše depresiví) konec. Podporuju názor, že Sydow jako Joubert by si zasloužil vlastní film. ()

brit84

Solidní zápletka s trošku lehkomyslnějším koncem. Redford předvedl kvalitní, poměrně uvěřitelný výkon. Z filmu jsem si odnesl jedno překvapivé "poučení". Pokud chcete sbalit holku, je nejlepší postup následující - přepadněte ji, pokud možno s pistolí, namluvte jí historku o tom, že jste agent, kterému zabili všechny blízké. Odvezte ji k ní domů, tam ji na několik hodin bez jídla pevně svažte. No a další den ráno vám zaručeně, jako Redfordovi, skočí přímo do postele:-) ()

Gilmour93

Kondor newyorkský (Gymnogyps newyorkianus) je kriticky ohrožený druh třídy CIA, řád civilní, čeleď knihomol. V současné době tento kondor pravděpodobně obývá oblast New Yorku a jeho přilehlého okolí a aby dostál pověsti jednoho z nejdéle žijících ptáků, bude se mít co obracet.. Špionážní thriller z post-Watergate období, místy napínavý jak guma od trenek nasraného doktora Bruce Bannera. S pečlivým scénářem nechávajícím diváka dlouhou dobu tápat spolu s hlavním hrdinou, přepečlivým Pollackem na režisérské židli a rytířem Antoniem Blockem hrajícím tentokrát na druhé straně šachovnice. Milostná odbočka a přerod na Bonnie a Clydea sice diskutabilní, ale i s ohledem na otevřený a nikterak optimistický konec nevidím důvod, aby u dveří Sydneyho filmu zvonil divně obutý pošťák.. ()

genetique

Boj jednotlivca proti systému v špionážnej sieti moderného sveta v dnes už trošku zastaranom šate, no stále ponúka tú správnu dávku napätia aj príbehovej originality. Herecky bezchybné, režijne nadčasové, no chcelo by to viac rozmanitosti a k záveru aj viac razantnosti. 75%. ()

Hellboy

Film o chytrákovi, kterej čte knížky, takže zná všechny super triky. Takovej Jason Bourne ale s pamětí. ___ Naprosto dokonalý začátek (prostě miluju takto načaté zápletky, stejně jako třeba nalezené ucho v Modrém sametu) a i veškerý následující děj - až do poloviny. Tam tempo nepříjemně zvolní scénami s Faye Dunawayovou, ale naštěstí se to pak zase pěkně rozeběhne. A je to napínavé až do konce. Co se mi fakt líbí je to, že to neni jednoduché, člověk nad tím musí trošku dumat a možná si to taky znovu pustit:) ()

NinadeL

Klasická spolupráce Pollacka a Redforda. Velký thriller, který lehce strčí svou knižní předlohu do kapsy. Protože zatímco James Grady svého Kondora nechal rozmělnit v celé trilogii banálních zápletech, Pollack a Redford zhustili to dobré z prvního románu Šest dní Kondora a vytvořili dílo plné napětí a brilantních výkonů. Ačkoli si Pollack původně přál na záporáka Lina Venturu, nakonec si velmi oblíbil výkon Maxe von Sydowa. Zajímavý výkon podala i Faye Dunaway. ()

Lavran

Škoda převeliká, že to poctivec Pollack přesolil s tou řemeslnou oddaností odlitku konformního žánrového archetypu, protože Kondorovo sečtělé kličkování mezi zrádnými mělčinami tajnůstkářských zpravodajských agentur, jakkoli zábavné a perfekcionisticky ukotvené v širokoúhlé kamerové nádheře, tím pozbývá veškeré moderní dynamiky a jiskry - a že by trochu toho adrenalinu nitrožilně potřebovalo jako sůl! Jinak řečeno, je to snímek, ve kterém hnací mechanismy zdánlivě fungují tak precizně, jako by byly seřízeny těmi nejšetrnějšími mistry z řad švýcarských hodinářů, ale přesto z něj na další zhlédnutí nezůstane více než stylově čistý motivační push pro všechny, kdož uvažují o dráze profesionálního knihomola, ale stále nemají jasno. 3,5* ()

sud

Nejspíš úplně první a nepřekonaný thriller s osamělým hrdinou, proti kterému se všichni spikli a on neví proč. Film nedělá z diváků blbce a nic zbytečně sáhodlouze nevysvětluje, aby mu to všechno společně s hrdinou došlo jako brambor v páře. Slušně zamotaná zápletka (ale ne nepřehledná), vynikající herci v čele s naprosto přesným Robertem Redfordem, krásnou Faye Dunaway a ledově chladným zabijákem Maxem von Sydow v roli, pro kterou se narodil. Zlatá léta sedmdesátá! 100%. ()

Falko

Na tento film som mal stastie este koncom 80-tych rokov, ked ho davali prvykrat na Ceskoslovenskej televizii, nikdy nezabudnem na ten brutalny zaciatok a co sa dialo zvysok filmu som uz samozrejme detskymi ocami nechapal, ale chcel som si po tak dlhej dobe tento film zopakovat. Dnes mi bolo jasne, ze zvysok filmu nemohol byt vtedy pre mna pochopitelny, kedze sa tam jednalo o spionaznu CIA a politicke temy podobne, ako v INTERNATIONAL (2009) s Naomi Watts ohladom ropy a podobne, ale film si udrzal napinavu atmosferu az do konca. Sice som sa nedockal rozumnej alebo pochopitelnej odpovede v zavere, ale na 70-roky, je to aj podla mna dnes kvalitny spionazny thriller. _________ Robert Redford - (Joseph Turner / Kondor) +++ Faye Dunaway - (Kathy Hale) +++ Cliff Robertson - (J. Higgins) +++ Max von Sydow - (G. Joubert) +++ John Houseman - (Pán Wabash) +++ Addison Powell - (Leonard Atwood) +++ Walter McGinn - (Sam Barber) +++ Tina Chen - (Janice Chon) +++ ()

castor

Přišel jsem, viděl jsem, stačilo mi, odcházím. Nemrazilo mě, ani náhodou!! Na režijním křesle hollywoodský klasik Sydney Pollack, před kamerou jeho dvorní herec Robert Redford. Paranoidní klasický thriller přesto tak úplně nefunguje. Má sice místy slušný feeling, ale jednotlivé scény nemají potřebný spád, natož pak napětí!! A romantika s Faye Dunaway je kapku mimo mísu.. Jen velmi slušné řemeslo.. ()

*CARNIFEX*

Až na prvý deň, zvyšné dva pomerne pohodové. Fakt škoda, že je takáto trefná myšlienka s pointou podaná zrovna Bondovskov šablónou. Nie, tu síce nenatrafíte na za vlasy pritiahnuté akčné scény, no ten nádych neohrozeného pandrláka, ktorý si vo fáze ohrozenia života dokáže ešte aj vrznúť, rozhodne áno. Toto skrátka nebolo nič pre mňa, pričom záverečné rozuzlenie bolo pre mňa rovnakým rozčarovaním, ako aj samotný priebeh. Vo svojej podstate žiadna sláva, čo je dosť na škodu, nakoľko úvod bol viac ako slušnou filmárčinov, ktorá dokonale navnadila .. ()

D.Moore

Další stará dobrá špionážka, tentokrát na americký způsob. Příběh i to, jak ho Sydney Pollack natočil, působí ohromně realisticky, zpočátku výborně paranoidní Redford mu dodává potřebný šmrnc, k němu je třeba přičíst neselhávajícího Maxe von Sydow a okouzlující Faye Dunaway (jejíž ne moc věrohodná postava je ale důvod, proč Kondorovi dávám "jen" čtyři hvězdy), scény jako bitku v bytě nebo vystřílení kanceláře, a je to. Rád bych si přečetl knihu, která bude zřejmě ještě obsáhlejší - soudě podle toho, že se jmenuje Šest dní Kondora. ()

kulyk

Na svou dobu zdařilá agenturní hříčka. Poboční milostná zápletka jen dokazuje, že ženy byly divné vždy a všude. Divné ne, zvláštní, že. Neuchopitelně nepochopitelné a nepochopitelně neuchopitelné. Ovšem okouzlující! Tak. Snad jsem už z toho genderového průseru vybřednul. Nerad bych skončil přibit nějakou bruselskou chlapnou na půlměsíc. Kříž už je zakázán.... ()

ripo

Výborný film, ktorý vás udrží v napätí od úplného začiatku až do samého konca. Dá sa zrovnať s Utečencom. Filmová klasika so super výkonom Roberta Redforda a Maxa von Sydowa . ()

Davies182

Zdaleka mne pozvolna plynoucí thriller s Robertem Redfordem nezaujal tolik, jak jsem od něj očekával. Možná jsem už natolik zhýčkaný moderními krimi filmy, možná jsem byl unavený, nicméně Tři dny Kondora mne dokázaly po větší část stopáže spolehlivě nudit. První půlhodinka svižně utekla, pak ale dojde na střídání akce a špionážních keců a atmosféra jde do kopru. Dokud Redford sprintuje ulicemi New Yorku o život, je to zábava, ale jakmile si najde úkryt a rozjede vlastní hru ala Jason Bourne, sklouzne tento film do průměru. Času u tohoto snímku jsem nelitoval, ale čekal jsem více šťávy a života. Největší plus si snímek Sydneyho Pollacka zaslouží za sympatického Joea Turnera a za napětí při rvačce v bytě, stejně jako za závěrečnou pointu. ()

Xmilden

Slušný thriller z prostředí CIA, kterému vládne charismatický Robert Redford. Doplňuje jej Faye Dunaway, která je k nakousnutí. Pro mě jasným triumfem nájemný zabiják Max von Sydow. 80% ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)