Kate Abbottová (Milla Jovovich) patrí k najlepším agentom americkej štátnej bezpečnosti a v súčasnosti je pridelená k tímu strážiacemu americké veľvyslanectvo v Londýne. Jej poslaním je odhaliť teroristov, ktorí sa nepoznaní snažia vstúpiť na územie Spojených štátov, a zabrániť im v tom. Keď jedného dňa príde o život Malťan pokúšajúci sa dostať sa do USA na falošné papiere, Kate sa pustí do pátrania, ktoré ju zavedie na stopu štvorice vedcov, expertov na výbušné chemikálie, ktorí už pred nejakým časom požiadali o vstupné víza. No než stihne informovať kompetentné úrady, dôjde k ničivému bombovému útoku, pri ktorom zahynú všetci jej kolegovia. Katein život sa v tej chvíli kompletne obráti hore nohami – ako jediná preživšia sa totiž v očiach vyšetrujúcich orgánov okamžite stane hlavnou, alebo presnejšie jedinou podozrivou z atentátu, čo v praxi znamená, že ju všetci, ktorí sa ako loveckí psi vydajú v jej stopách, chcú dostať radšej mŕtvu ako živú! Akoby to nestačilo, má v pätách aj tajomného nájomného vraha, prezývaného Hodinár. No i na úteku pred novými nepriateľmi Kate neprestáva sledovať stopu unikajúcich teroristov, čo ju zavedie rovno do New Yorku. A v tom momente sa jej zdanlivo bezvýchodiskový boj s časom i o vlastný život prehupne do tej náročnejšej fázy. Kate totiž zistí, že cieľom ďalšieho plánovaného útoku teroristov sa má stať obrovský dav na Times Square! (TV Markíza)

castor

Dal jsem tomu šanci, jenže v druhé půlce se to úplně utrhlo ze řetězu, přesto dál jelo na vážné notě, až by se bezpečnostní agentury měly stydět. Stejně jako otrávený Pierce Brosnan, který se nechá shodit ze střechy jak stopadesátikilové hovado se třemi promile v krvi. A obecně tu navíc platí za extrémně neschopného zabijáka. Nejvíc úsměvná je pak asi IT teta na vozíku s vizáží Evy Zaoralové, ale postupně. Tohle béčko leckoho vykrádá. Jenže špatně. Opakuje ustálený model, kterak je tu jedna oběť nespravedlivě obviněná, jdou po ní ti „hodní“ i ti zlí. Tady podobnost třeba s Davisovým Uprchlíkem, který je sakra jiná liga, končí. Tvůrci totiž cpou do příběhu neuvěřitelné množství náhod a divných momentů, až z toho bolí oči. Prostě Milla Jovovich, která odhalila děsivé spiknutí, se někde objeví, vyřeší, co potřebuje, a o píď unikne zabijákově kulce. Do toho zachrání rozjuchaný New York, přičemž ještě před pár hodinami trnula hrůzou v Anglii, kde na všech letištích visel její ksicht. Survivor je akční thriller s příchutí devadesátých let. Měl se držet při zemi, odpustili bychom mu i „obyčejnější“ akci. Jenže on se tváří zatraceně vážně, zatraceně přemýšlivě a přitom je zatraceně směšný. James McTeigue si získal docela dobré renomé díky V jako Vendeta, od té doby se ale ukazuje jako rutinér, který se tváří, že je něco víc. Není. ()

Torpid

Mnohokrát viděné v lepším provedení. Až pozoruhodně mdle působící thriller, kde jsou vám všechny postavy úplně ukradené, zejména hlavní hrdinka. S trochou charismatu se tady vyskytuje akorát Brosnan, takže jsem se přistihl, že fandím jemu, i když hraje toho největšího padoucha. A to by se u tohoto druhu filmu, nemělo stát. xxxxx / Utíkej Millo / utíkej / a už se nevracej. / xxxxx ()

Lacike

Minulym filmom mi James McTeigue dokazal, ze nie je dobry reziser. Vdaka tomuto filmu sa na tom nic nezmenilo. Mame tu taku modernu verziu Troch dni Kondora v ktorej nahana po celom Londyne nekompromisny terminator Brosman neuveritelne inteligentnu pipinku Millu, ktora vystraja jednu neskutocnu blbost za druhou a len vdaka nahode zakazdym unikne smrti o zhoreny vlasok. Scenar neprinasa nic nove. Obsahuje jedno klise za druhym a ich prevedenie je tiez dost sterilne. McTeigue tomu ani na chvilu nedokazal dodat poriadnu atmosferu alebo aspon stipku napätia. Akcnych scen je tiez minimum a za vela nestoja. Vlastne jedine, co na na celom filme zaujme je Pierce Brosnan v netradicnej ulohe chladnokrvneho zabijaka. Behom prvych par minut si vysluzi vas respekt, aby ho s pribudajucimi minutami nadobro stratil vdaka svojej neschopnosti zabit obycajnu kancelarsku krysu Millu, takze po trapnom finalnom suboji, ked ho konecne ta kancelarska krysa najprv zmlati a nakoniec zabije si poviete, ze si to za svoju neschopnost zasluzil. Vysledkom je zbytocny thriller v ktorom sa striedali chvile nudy s trápnymi momentami. Ruky preč od tejto sracky. 3/10 ()

Anderton

Je to síce, čo sa týka rozprávania značne retro, ale žiadnu nostalgiu za priamočiarimi thrilermi vo mne Survivor nevyvolal. Berie sa nesmierne vážne, aj všetky svoje klišé a nám tak neostáva sa buď previnele baviť, alebo chytať za hlavu. U mňa to bolo tak na preskáčku, pričom v každej ďalšej scéne som sa utvrdzoval v až smiešnej predvídateľnosti deja. No a v podstate v tom spočívala aj jediná zábava z filmu vyplývajúca. Prípadne so sa zabavil na tom, že nadriadená agentka aj po tom, ako záporák odpáli nejakú budovu v Londýne, tvrdí, že hlavná hrdinka vytvára konšpiračné teórie. Ako čistá oddychovka po náročnom dni večer v telke to obstojí, ale v podstate ani nechápem, prečo to išlo v USA do kín a nie hneď rovno na DVD. ()

Roman.Ticka

Taky lepší průměr jako minulý počin, ale bylo milé vidět Millu v odstupu času ve výraznější roli. Sice svým výrazným ksichtem by nebyla v reálu tak těžce "objevitelná", ale nebudu rýpat v žánru, kde se to jaksi nehodí a není ku prospěchu věci. Není nad patřičné odlehčení, což snímek ve stylu Run run, podal velmi dobře. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)