Kondor

• Česko Operace Kondor (viac)
USA, (2018–2020), 15 h 45 min (Minutáž: 44–52 min)

Hudba:

Trevor Morris

Max Irons, William Hurt, Brendan Fraser, Ellen Wong, Bob Balaban, Mira Sorvino, Leem Lubany, Christina Moses, Mouna Traoré, Steve Belford, Kate Vernon (viac)

Špionážní seriál, inspirovaný světoznámým románem Jamese Gradyho "Šest dnů Kondora" a jeho klasickou filmovou adaptací Tři dny Kondora z roku 1975, sleduje analytika CIA Joeho Turnera (Max Irons), který jednoho dne narazí na geniální, ale smrtící plán. Joe měl o své práci v CIA vždy velké pochybnosti. Ale když je následkem toho, co objeví, vyvražděna celá jeho kancelář, musí se jakožto jediný přeživší vydat na útěk. Z jeho teoretických výhrad, které po celou dobu skrýval, se rázem stanou skutečná morální dilemata. Pod tíhou boje na život a na smrt bude Joe nucen přehodnotit, kým vlastně je a čeho je schopen, aby zjistil, kdo stojí za tímhle rozsáhlým spiknutím a zabránil jim v dosažení jejich vražedného cíle, který ohrožuje životy milionů lidí. (HBO Europe)

RedRose

Neřekl bych od třetího dílu, jako většina tady, ale od poloviny se to sunulo z kopce dolů, a poslední dva (obzvlášť ten poslední), jsou doslova děsné! Původní záměr, zápletka, zpracování i herci jsou moc fajn a dost to připomíná ve stejném roce nasazeného Jacka Ryana. Ale co není vůbec fajn, je ten scénář a samotný (otevřený) konec celé té finální frašky! Opravdu, do cca osmého dílů je to lehký nadprůměr, ale ten konec se nedá zkousnout a to že si hlavní vražedkyně odešla středem, to jen podtrhlo! 1 série 71% (poslední dva díly by ale měly mít pod 50%) ()

EricNor

Mam rad politicke thrillery a po dlouhe dobe je tu kromě Homelandu serial, ktery me bavi. O jinem ani nevim. Videl jsem puvodni film a cetl i knizku. Preneseni do aktualniho deni me bavi a i kdyz konec je takovy jaky jsem si uplne nepredstavoval, tesim se jestli bude dalsi rada. A Joubert, tebe miluju. ()

warrenur

Uz som videl filmy s velmi podobnym dejom, a i s kondorom v nazve, s Redfordom, a tak mi potom mnohe zvraty prisli nie tak prekvapujuce. Konanie hlavneho kladasa mi niekolkokrat prislo az moc v rozpore s beznym ludskym rozumom a samotnym pudom sebazachovy. Naopak, herecky najdoveryhodnejsi mi prisiel William Hurt v roli velitela CIA bunky a ta sociopaticka 45kg vrahyna s peknymi ocami Leem Lubany. Hoci jej instruktori mohli viac zapracovat na tom, ako to dievca manipulovalo so zbranami. ;) Vacsine to ale unikne a nebude rusit. Viacmenej sa toho tvorcovia zhostili celkom uspokojivo a premietli Condora do "sucasnych pomerov". Az teda na obcasne dost hlupe konania postav a urcitu prvoplanovost a naivitu. Priemer. Niekoho rozladi, niekto bude "chrochtat" blahom. Na neskore sychrave vecery a relax mi to plne vyvhovovalo. ;) ()

Rathe

Neměl jsem žádné tušení, do čeho se pouštím, protože jsem Tři dny Kondora neviděl. Začátek mě přišel takový akčně utahaný, jelikož v prvních 2 dílech snad byla jen jedna akce. Ale ženské postavy měly tak skvěle vytvořené charaktery, že opravdu ty první díly utáhly. Hlavního protagonistu jsem si za celou dobu úplně neoblíbil. Ne, že by mi vadil, ale nezískal si nějaké extra sympatie. Naproti tomu hlavní antagonistka, Joubert, byla geniální a často jsem si říkal, či ji nenávidím a nebo skrytě miluji. Seriál se pak rozjel a naprosto vymazal jakákoliv hluchá místa. Přišlo spoustu zvratů, které měli logické vysvětlení a prostě to k tomu směřovalo. Vše do sebe zapadalo jako díly skládačky a já se skvěle bavil. Ale ten konec? Ten konec! Ach jo... hned jak tam dali časový skok 1 rok, trošku jsem začal pochybovat. Ale pak to vodítko, co nahodili na další sérii mi celý požitek docela zkazil a prostě mě rozhodnutí autorů zklamalo. ()

agentmiky

Musím uznat, že začátek seriálu neskutečně navnadil. Pilot docela famozní, ten konec byl pak jen už takovou třešničkou na dortu. Hlavní hrdina nesmírně sympatický, divák mu fandil a přál mu, aby se z toho vysekal a pravda vyšla najevo. i ostatní herci zahráli velice dobře, takový Brendan Fraser mě příjemně překvapil. Jenže ten spád děje postupně slábne a na řadu přicházejí nudnější dialogové sekvence, které samotný příběh nikam neposouvají, jen rozpitvávají věci nedůležité pro zápletku. A to jednoznačně seriálu neprospívá, ba naopak. Když si představuji špionážní thriller, tak požaduji hodně akce, mrazivou atmosféru a nepřeberné množství zvratů, které nečekáte. Tady se objevilo od každého trochu, ale na nějaké výrazné zapamatování to nestačilo, a to je převeliká škoda. Na starý film s Redfordem v hlavní roli se to jednoduše nechytá, tam to všechno šlapalo jako švýcarské hodinky. Nový Condor bych přirovnal ke všedním hodinkám. Fungují, ale tu preciznost tu nenajdete. Konec docela uspěchaný. Za mě dávám 66 % ()

• V průběhu začátku každé epizody je uveden citát od některé ze světových osobností. Z části citátu je posléze utvořen jednotlivý název epizod. (danielsaf2)