Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Djkoma

Robert Redford jako předobraz budoucích hrdinů ve stylu "třikrát měř a pak řež" předběhl svou dobu. On funguje skvěle, ale film jako celek má dost slabých míst. Především díky romantice s Faye Dunaway, což film nejen brzdí a ubírá mu na tempu, ale také ho to přenáší do roviny slušné nudy. Chápu, že to možná bylo v knize apod, ale to nemá nic společného se zbytečně stráveným časem v náručí této půvabné herečky. Jinak je to práce odvedená opravdu skvěle, první část utíká výborně, ale jak jsem řekl "žena je prodlouženou rukou ďábla" a kazí, co může. Max von Sydow je už jen třešnička na dortu, který má hezkou polevu a slušný talíř, ale korpus uvnitř je plný prázdných míst... Hodně věcí snímek nezodpověděl a ten konec taky nezní nějak extra reálně.... Lepší 3*. ()

Tosim

Ano, z toho snímku na vás dýchne poetika starých špionážních snímků - umělecky sice žádné veledílo, nicméně atmosféra a napětí se počítají. Kvalitně řemeslně udělaná práce. A to není málo. ()

Enšpígl

Na světě existují jenom dvě zaměstnání u kterých se člověk nikdy nedočká vděku. Dabovat do češtiny Louis de Funèse po smrti Františka Filipovskýho a pracovat pro CIA a právě Robert Redford jednu z těchto činností provozoval, kterou, to ponechám zahalený tajemstvím, ale řeknu, že po skvěle odvedené práci, si pak mohl, akorát tak zpívat písničku Jarka Nohavici - Jdou po mně jdou jdou jdou, na každém rohu mají fotku mou, kdyby mě chytli jó byl by ring, tma jako v pytli je v celách Sing-Sing. V dnešním přefízlovaným světě ve kterým vládnou tajný služby působí tenhle špinážní napínák mrazivěji než kdy dřív. ()

Isherwood

První půlku, kdy divák rozvláčnost omlouvá sedmdesátkovou patinou a hodně přitom myslí na Hitchcocka, vytrhne polovina druhá, jež se nestydí přidat plyn, udělat slušný twist, zamoralizovat a zaskórovat posledním záběrem, díky čemuž se povídačky o thrillerové klasice nakonec opravdu naplní. ()

Radyo

Knižní předloze se tento film sice nevyrovná, ale přesto jde o kvalitně napsanou a zrežírovanou podívanou s napínavými scénami a výbornými herci, jimž vévodí samozřejmě Robert Redford. ()

Malarkey

Tři dny Kondora je poctivý americký špionážní film. A je vlastně úplně jedno z jakého roku je. Poctivý, napínavý a dobře zpracovaný je minimálně stejně tak, jako thrillery dnešní. A místy dokonce i lepší. Především teda díky atmosféře, kterou, když americké filmy té doby měly, tak opravdu stála za to. Beru i fakt, že Robert Redford tady předvedl postavu par excellence. Musím ale zaspoilerovat. Co už jsem zkousnout nedokázal, tak vztah jeho postavy k té holce, co se jí nakvartýruje do bytu. Nejdřív dělá jako že nic, pak je za hrozného násilníky a nakonec se s ním vyspí a ještě to myslí vážně. Čekal jsem, že ho někde během filmu sejme a ono vůbec nic. Ten vztah mi tam přišel úplně praštěnej přes hlavu. Ona tam pod tlakem mluví se svým přítelem, přítel jí tam div nebrečí do telefonu, jak mu chybí a ona se s Kondorem pak večer vychrápe. Ať má Redford charizma jaký chce, tak tady mě to fakt naštvalo. Je to vlastně jediná kaňka na celkově dost povedeném, realistickém a hlavně upřímném filmu, ve kterém je víc pravdy, než si člověk na první shlédnutí dokáže vůbec připustit. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $41,509,797Tržby Celosvetovo $41,760,000║ Špionážny námet dobrý ale nie úplne prepracovaný, dosť vo filme spraví Robert Redford a napätie okolo neho. /80%/ ()

Marigold

Poctivý thriller ze staré školy s trošku pochybnou hlavní postavou (na samouka a knihomola opravdu hodně slušný výkon), poklidným tempem, příjemně dřevní muzikou a dobrými hereckými výkony všech zainteresovaných. Z diváckého hlediska je velice atraktivní přístup, že zpočátku víte o celé zápletce df. stejně málo, jako hlavní hrdina a společně s ním pak rozmotáváte klubko záhady – proč muselo zemřít 7 civilních zaměstnanců CIA a proč je jediný přeživší lovnou zvěří? Radost mi zkazilo jen to, že jsem v závěru filmu usnul a prochrápal pointu. To to nemůžou dávat o něco dřív, setsakra? No, aspoň nemohu spoilerovat :o))) ()

Radek99

V žánru politického thrilleru není možná větší klasiky než tohle filmové politikum režijního matadora Sydney Pollacka. Redfordův hrdina je místy sice spíše James Bond, než ryzí intelektuál, v roli kterého je exponován, to ale divák znalý dnešních žánrových hrdinů disponujících až superschopnostmi uzmutými komiksovým postavičkám rád se shovívavým pokrčením ramen přejde. Mám ke Třem dnům Kondora zvláštní vztah, neboť kdysi jsem ještě v hloubi 80. let četl sešitové vydání stejnojmenné knihy, které vyšlo jako příloha nějakého tehdejšího časopisu (snad 100+1 tuším) a kterážto byla ještě mnohem sugestivnější než daná Pollackova adaptace, z hlediska dnešního pohledu navíc musím uznat, že film příjemně zestárl a v mé divácké percepci funguje nostalgický nádech retra a onen upokojující závan doby, kdy i politické thrillery byly ještě stále více obžalobou systému a aktem k přemýšlení, než klaustrofobickou jízdou rotující kamery podléhající svistotu kulek a šílených gymnastických výkonů. Redfordovi stačila jen jedna čtyřiačtyřicítka a zkušenosti z armádního výcviku spojařů. Stará poctivá práce... ()

DaViD´82

Škoda, že nikdy nevzniklo pokračování čistě o Joubertovi, ta postava má v sobě neskutečný potenciál. A jen tak mimochodem, jsem sám koho již od dětství naprosto očarovala ta Turnerova náplň práce? ()

Shadwell

Pokud desetkrát za sebou odmocníte Bournea 2+3, dostanete Tři dny Kondora. Jak Redford, tak Damon spadají do tzv. novodobého typu akčních hrdinů v pohybu, inteligentních, osamělých a adaptabilních jedinců, pro něž není podstatný deadline (nemají konkrétní závěrečný úkor, k němuž by směřovali), ale akce v přítomnosti a orientace v žánru. Problém je, že Redford moc v pohybu není a nulový deadline obírá celou story o impozantnost. Korunu tomu pak nasazuje Roizmanovo statický záběrování. ()

Nathalie

Tři dny Kondora je další do sbírky papírových favoritů (Sydney Pollack, hvězdné obsazení, zápletka se CIA, sedmdesátky, velezajímavé povolání hlavního hrdiny), který u mě brutálně a překvapivě pohořel. Ani s odstupem neumím zhodnotit, jak moc k té nudě přispěl šílený dabing a obludný timing, ale chyběla mi chytrá pointa i poctivě budované napětí, přebývala ochotná náruč Faye Dunaway...Úplně nečekaně se z toho vyklubala ptákovina větší než celý naivní Případ Pelikán:) ()

tron

„Na včerajšok si nespomínam. Dnes pršalo.“ 3,5*. Miestami (výťah) hitchcockovský triler o obyčajnom mladíkovi (skoro 40-ročný Redford ehm), ktorý sa omylom ocitne v epicentre desivých vládnych i nevládnych tajných akcií, v ktorých figuruje 20 nájomných vrahov na meter štvorcový. Snímka po akčnej scéne zostarla (bitka s poštárom), ale dýcha z nej krásna retro atmosféra, na ktorú bol Pollack vždy majster. K tomu silné herecké obsadenia (Redford, Dunaway, von Sydow). A situácia, kedy vláda krvavo (a neoficiálne) zasahuje do života obyčajných ľudí, je stále (a bude vždy?) aktuálna. ()

dO_od

// Špiónská masterclass se vším všudy, hlavně teda dokonalým Redfordem a snovou Faye Dunaway. Desítka jak z partesu :) ()

movie

Výborný konspirační thriller ze staré školy. Dobrá zápletka. Žádné hi-tech blbinky, jen odposlech a pistole. Pollack tehdy uměl, Redford je ve formě. Milostný úlet s Faye Dunaway tu trošku ubírá skore, ale co naplat. Závěr výtečný. "Jen počkej jestli ti to neotisknou..." ()

monolog

Kvalitní špionážní thriller podle výborného Gradyho románu Šest dnů kondora s výbornou hudbou Davea Grusina. Přestože Fay Dunaway jsem nikdy nemusel už od pohledu, má v tomto snímku něco do sebe. A i když konec považuju za trošku nereálnej, jinak je to skvěle nataženej film (tedy atmosféra je natažená jak kšandy). Sydney Pollack prostě umí, ať už se jedná o komedii (Tootsie), romanťárnu (Vzpomínky na Afriku) nebo western (Jeremiah Johnson). A nebo tento thriller. No a Robert Redford? Tomu se nedá vytknout nic, ani kdyb si to člověk opravdu přál. Je málo takových herců a málo takových režisérů, jako tito dva muži zde (a jelikož oba jsou stejně dobří herci jako režiséři, blíže specifikovat to nejde). Myslím, že tímto filmem se inspiroval hodně pozdější Nepřítel státu, hlavně navozením atmosféry a podobným námětem. Jako by Gene Hackman tam hrál Redfordovu postavu po 23 letech. A možná, že to byl i původní úmysl. Rozhodně nadprůměrný snímek, který každý, kdo má rád Roberta Redforda v nejlepší kondici, kdo má rád špiony a thrillery, kdo má rád inteligentní příběh jakoby z našeho světa, musí vidět. jindy Četl jsem knížku (Šest dnů Kondora) a musím říct, že film je o sto procent lepší. Knížka proti němu vyznívá dost nemožně, náhody a neuvěřitelné štěstí zasahují na každém kroku a konec je tam o dost hloupější, než tady. Tam se stane agentem. ()

RHK

Známé špionážní drama s Redfordem coby intelektuálem ve střehu a von Sydowem v roli chladného vraha placeného CIA, abych vyjmenoval ty herce, kteří mne nejvíce zaujali. Kvalitní, spíše řemeslné dílo staré školy. Jen mi vadila nepravděpodobnost scénáře pokud jde o pohnutky unesené Faye Dunaway pomáhající ze všech sil Redfordovi. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=PBZf7vifXmY ()

Boss321

Skvělý Robert Redford a okouzlující Faye Dunaway ve svižném a inteligentním špiónážním filmu, ze kterého na vás přímo vydechne atmosféra 70. let. Jeden z nejlepších snímků Sydneyho Pollacka. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)