West Side Story je filmová adaptácia pôvodného predstavenia na Broadwayi z roku 1957. Pôvodnú choreografiu vytvoril Jerome Robbins podľa scenára Arthura Laurentsa, hudbu zložil Leonard Bernstein. Film prináša príbeh lásky  a rivality medzi členmi dvoch teenegerských pouličných gangov Jest a Sharks grupujúcich sa z dvoch rôznych etnických skupín prisťahovalcov z Portorika a potomkami prisťahovalcov z Európy. (CinemArt SK)

MoiJe

Čítam ostatné komentáre, že bol pán Spielberg verný predlohe. Tú nepoznám, ale verím im, lebo všetko je extrémne zastaralé, príbeh, choreografia, tempo... Strašne strašne STRAŠNE som sa nudila. ()

vurhor

Jako jo. Dobrej remake.  Ale že by se to vyrovnávalo kvalitě parádní šedesátkové verze, to se fakt říct nedá. Ten film má opravdu hodně velký štěstí, že ho vede zrovna Spielbergova zručná ruka. Výpravou, kamerou a tou vylepšenou/nablýskanou stylizací je to fakt hodně pěkná podívaná, nicméně i tak mi přijde, že originál byl o něco energičtější. Za největší fail ale považuju obsazení Tonyho, kterého ztvárnil přeceňovaný a necharismatický Ansel Elgort, jehož jsem nikdy nepovažoval za dobrého herce. Ale třeba naopak Anita byla hodně povedená, přičemž se i vyrovnala výkonu té šedesátkové, za co jako fakt klobouk dolů. Taktéž se mi líbilo, že Spielberg některé sekvence udělal velkolepější, skvělým příkladem je píseň America, která byla zcela bez pochyby vždy ten nejlepší song z celého muzikálu. Chemie mezi Tonym a Maríou však příliš silná nebyla, navíc mě mrzí, že film vynechal onu hezkou blbnoucí scénu z obchodu, která ono zamilované pouto mezi oběma protagonisty doplňovala zas trochu jiným způsobem než jen toužebnými pohledy a sentimentálními dialogy. Ve výsledku velice hezky natočený a nápaditý remake, nicméně od kvalit originálu má i tak poměrně daleko.  Jo, a taky mě štve, že Ice, který byl ze všech Tryskáčů vždy nejvíc cool, byl tak trochu okraden o svůj part v songu Boy, boy, crazy boy.  I mean, c´mon...  Slabší 4* ()

FilmFan24

Nádherný, ale přesto celkem zbytečný remake filmové muzikálové klasiky z roku 1961. I přes tuto moji výhradu nelze dát než plné hodnocení. ()

kajas

Na úvod se přiznám, že jsem West Side nikdy neviděla na divadle a film ze 60. let jsem si pustila až těsně před zhlédnutím nového zpracování. Na dobu svého vzniku má rozhodně super výpravu a choreografii, uznávám taky kvalitní hudební stránku (minimálně jednu dvě písničky určitě znáte i v případě, že jste muzikál neviděli). Bohužel mě ale vůbec neoslovily herecké výkony a postavy na mě působily velmi nevýrazně, neživě. Až na jednu vedlejší, kterou ztvárnila jistá Rita Moreno. Právě Ritu obsadil Spielberg do své verze, kde pro ni vytvořil zbrusu novou postavu - Ritě je už 90 let, ale úplně mě uchvátila! Stejně jako talentovaní mladí herci v hlavních i vedlejších rolích. Nová verze pro mě měla úplně jiný náboj, v závěru filmu mě přemohly i emoce a doma jsem si šla hned pouštět soundtrack. Spielberg si natočením muzikálu splnil sen a já mu budu na Oscarech (7 nominací) moc držet palce. ()

vydumnica

West Side Story som videla v kine. Nikdy nehodnotím len kvalitu filmu, mám na mysli jeho technickú stránku, herecké výkony, ale vždy aj to, ako sa počas pozerania filmu cítim a aké pocity a dojmy film vo mne zanechá. Spielberg je jeden z mojich najobľúbenejších režisérov, muzikály milujem, ale stále je tam to moje ale. Chcem pochváliť úžasnú choreografiu, výpravu, kostýmy a herecké výkony, najviac na mňa zapôsobila mladučká Maria a teda Rachel Zegler. S herečkami Ariana deBose a Rita Moreno som už mala možnosť sa zoznámiť, nechce sa mi veriť, že pani Moreno má 90 rokov! Film som videla v pôvodnom znení, prekvapilo ma, že keď sa hovorilo po španielsky a to dosť často, neboli titulky, ešteže rozumiem celkom dobre, ale verím, že niektorí mohli byť sklamaní. Väčšinou ma muzikály dokážu povzniesť na duchu, West Side Story žiaľ nie. Z kina som vyšla úplne skleslá. SPOILER: Je to príliš smutné, až depresívne, je tam toľko nenávisti a nezmyselného zabíjania. Chápem, že je to remake, ale jednoducho som tie gengy nevedela pochopiť! Veď NYC nie je jediné miesto na svete, nemuseli tam ostať! Áno, chápem, že keby bolo po mojom, bol by to iný film. Tu končí SPOILER. Dodatok: Možno to len nebol vhodný film na Adventné obdobie, možno som mohla chvíľu počkať, neviem. Niektoré časti filmu som si užila a páčili sa mi, najmä pesničky, celkovo mám však zmiešané dojmy. Keď som dala muzikálom LA LA LAND a IN THE HEIGHTS 4*, tým pádom, aby som bola fér, dávam Spielbergovmu muzikálu 3*. Originál z roku 1961 som zatiaľ nevidela. UPDATE 07/2023: Už videla. Originál je originál, páčil sa mi viac. ()

M.i.k.e

znal sem sice pár těch nejprovařenějších písniček,ale jinak sem West Side Story nikdy neviděl v žádné jeho podobě. Spielbergovo zpracování sem tak využil k tomu doplnit si muzikálovou mezeru a ačkoliv mám celkem rád staré muzikály, tady se nadšení nedostavilo. Příběh sám o sobě je shakespearovská klasika a nechybí tu silné momenty plus to navíc skvěle vypadá, ale hudebně mě to absolutně minulo.Až ně ty dvě písničky, které už sem znal mě žádná další neoslovila a vzhledem k absenci dynamiky se těch 150 minut extrémně vleklo. Dalo by se to sice svést na to, že jde o starý muzikál, který Spielberg natočil jako starý muzikál a (dle recenzí) tam vlastně nic moc neupravil/nezměnil, ale tady chyba nebude.I staré muzikály uměly být chytlavé a dynamické a to West Side Story není.Třeba mě někdy chytne nostalgická slina a dám West Side Story ještě šanci (ať už tomuhle nebo tomu původnímu),ale v současné chvíli jsem přesvědčen, že jsem ho viděl naposledy...60% ()

Aljak

Na revitalizované West Side Story z dielne legendárneho Stevena Spielberga som bol vcelku zvedavý, a trochu som sa obával, či nebude odeté do nejakého moderného šatu, ale našťastie to bolo "staré dobré West Side Story" (alebo resp. nové dobré WSS). Vizuál sa mi veľmi páčil vrátane celej výpravy, kulís a kostýmov. Herecké obsadenie bolo obstojné, hoci voľba Rachel Zegler ako María sa mi moc nepozdávala a k jej charakteru mi akosi nepasovala. Ostatok osadenstva celkom fajn. Ale pošahanosť rivality Jets vs. Sharks zostala rovnako iritujúca ako aj predtým. Ale tie pesničky sú úžasné aj po 50 rokoch! ()

Martin741

Ja tu nebudem vypisovat dlhodobe litanie ani pisat, ze Spielberg je maestro /to je/, no vidim, ze od War Horse 2011 filmu sa nehorazne bud trapi, alebo na to serie alebo ide po peniazoch. Ja myslim ze to tretie, no netvrdim ze sa nemylim. Ak ja to tak, taxa mi to z duse bridi, ked niekomu ide len a len openiaze. taky lemmy - viem ze to tu nepatri, no spomeniem to - nesiel po peniazoch, albumy nerobil pre fans, albumy si natocil sam pre seba. Ok. to beriem. jedna dobra pesnicka z filmu este film neurobi - hlavne ked to ma vrazednych 156 min. Ako sa Spielbergovi blizi 80 -ka, uz by som bol najradsej keby nic netocil  30 % ()

Streeper

Neviděla jsem původní film, takže nemám s čím srovnávat, nicméně věřím, že příběhově Spielberg nic nezměnil a pokud ano, tak jen detaily. V celém sále jsem na filmu byla sama, upřímně po skončení mě to zamrzelo. Jedná se totiž o dost povedeně zpracovaný muzikál. Atmosféra na vás dýchá v každé scéně, máte pocit, jakobyste se koukali na film ze šedesátých let, protože taková ta atmosféra je. Spielbergovi se to podařilo uchopit a podařilo se mu to zpracovat na jedničku. Písně jsou hezky nazpívané, herecky perfektně obsazené. Příběh je hodně naivní, jakože fakt hodně, prostě Romeo a Julie, znají se ani ne den a už spolu chtějí strávit zbytek života. Jak jsem psala, původní film jsem neviděla, ale myslím si, že je to jeden z nejlepších remaků, jaký byl v poslední době natočený, rozhodně se nemá za co stydět a je škoda, že má tak nízkou návštěvnost. ()

Rocky88

Tentokrát mi to kdákání nějak lezlo krkem. Na jedné straně plusy za Spielbergovu pevnou ruku a um a Kaminskiho kameru, na straně druhé vše ostatní - hudba otravná, herci nesympatičtí, dvě hodiny se absolutně nic neděje (jen další debilní love story). Pouze v posledních 20 minutách se dá říct, že se něco událo, ale opět natahovaně s trapným vytím. Musel jsem to dát na třikrát a už nikdy víc. ()

C0r0ner

Už předloha mě neuchvátila a i když je tahle verze perfektně natočená, se skvělými reáliemi, herci..., tak obsahově je to stejné nic jako původní film a hlavně - proč tohle vlastně vzniklo? Takže tak nějak jenom z úcty ke Spielbergovi ještě dvě hvězdičky, jinak je to šrot. 30% ()

Lenka.Vilka

Krásně, s láskou a úctou odvyprávěno znovu, byť trochu jinak, ale stále dobře. Já tenhle film beru prostě jako kousek, který byl natočený, protože se prostě Spielbergovi chtělo a víc není podstatné. V kině mě to minulo a vůbec nejsem překvapená, že to byl propadák ohledně čísel. Ale pokud někdo zvládne s čistým svědomím říct, že je tam všechno špatně, není pro mě lidská bytost, ale robot bez emocí a vnímání. Je to zbytečný film? Ale no tak! Tohle mohu říct o každém druhém snímku. Jenže ty navíc nejsou ani z poloviny tak dobrý... ()

campix

Nejsem úplně obdivovatelem těhlech doslovných remaků. Je mi jasné, že díky tomu se stěžejní dílo kinematografie jako je West Side Story dostane spíše i k dalším generacím, ale ocenil bych originálnější tvorbu. Je tu zároveň hodně vidět jak má Spielberg v oblibě původní film a hodně ho ctí. Choreografie je velmi povedená a neokoukané tváře se poměrně hezky uvedly, jenom ty zavedenější to trošku kazily, protože například Ansel Elgort je u mě zaškatulkovaný jako takové netvárné dřevo a West Side Story na tom nic nezmění. Na druhou stranu mám pocit, že Rachel Zegler a Arianu DeBose uvidíme ještě mnohokrát v nadcházejících letech. Celkově mám z West Side Story spíše smíšené pocity. ()

Pajky3

Guildford, 12.8.2022 Letní kino v Guidlfordu nabídlo West Side Story a vzhledem k tomu, že jsem ho nikdy předtím neviděl, tak jsem na "novou" verzi byl docela zvědavý. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem film sledoval unavený, ale prostě mě tenhle muzikál nějak nechytil a dost mě svým tempem ukolébaval. Některé písničky byly super a choreografie k nim byla perfektní, ale to se dělo mezi nimi už tak zajímavé nebylo. Asi budu muset vyzkoušet i originální verzi, abych měl porovnání. ()

mortak

Kdyby alespoň to "Gee oficer Krupke, Krup you" změnili na tehdy nemožné "f*ck you". Jenže Spielberg nechce nic modernizovat, ale místo toho se vrací se před film z roku 1961 k původní divadelní verzi z roku 1957.  Začíná sice demolicí, ale pak se bezpečně vrací do krásných obrazových kompozicí, které ale v sobě nenesou žádné emoce (Amerika zpívaná a tančena v sutinách? Zapomeňte, najednou je tu na plátně rozevlátá bohatá čtvrt pro hipstery). Chybí tu interpretace, dravost a bezohlednost mládí k originálu. Tohle je vzpomínání starého pána, který má sice filmařinu v paži, ale brutálně se míjí s dobou. ()

FrankSusta

Hele, ještě než začnu, tak musíte brát v úvahu, že jsem neviděl oslavovaný originál z roku '61, takže moje recenze a názory v ní budou vypadat podle toho. A hned začnu! Můj největší problém s tímhle filmem je prostý. Rozhodně nepopřu, že je to mistrovsky natočený kousek, od posledního detailu po první to filmařsky šlape jak hodinky a asi dobová atmosféra je zde promakaná do posledního dílku. Výprava, kamera, choreografie, herci, všechno je zde dovedeno téměř k dokonalosti. Především pak ta kamera Kaminského. Můj největší problém není ani to, že je to muzikál (což prostě není můj milovaný žánr), to ne. Písničky jsou zde velice fajn, jsou dobře nazpívány a slavné melodie rozhodně dokáží bavit (jakože zabavit v dobrém slova smyslu) i dnes. Můj největší problém není ani s délkou, která mě sice občas trochu vysírala, ale jinak to docela šlapalo. Můj největší problém pramení z toho, že to vzniklo v této době. Proč? Protože to působí jako další nucený film o menšinách! Nepochybuji o tom, že originál je o tom samým, však když se na to podíváte, kdy to vyšlo, tak to je něčím vyjímečné. Víte, nejsem rasista, ale když je něčeho moc, je toho moc. Téma rovnoprávnost se nyní objevuje (ať už samotným obsazením) v každém druhém, né-li hned prvním filmu a když se zaplete i do něčeho takového, nebo-li dalšího, tak je toho moc a už to nepůsobí tak mile jak má, ale jako extrémně zbytečná připomínka toho, že tu nejsou jen bílý (což už ví K*RVA KAŽDEJ!). Tvůrci asi měli dobré úmysly, ale takhle to na mne působilo. Stejně jako za mne zbytečná postava transgendera/transgenderky, která je pro příběh extrémně, ale opravdu extrémně nepotřebná! jediný co tam dělá je to, že se snaží tvářit kladně. Ale mě tam strašně štvala a každá její scéna, každá její přítomnost na place mi kazila ten zážitek. Ale co já vím, jestli byla i v originále, tak to asi respektuju. Ale bohužel ten film kvůli tomuhle a kvůli této době prostě nezapůsobil tak, jak by měl. A to je škoda, těšil jsem se na to. Jinak to je ale až nadprůměrné natočené a to přeci je o trochu vyšší hodnocení si to zaslouží. 7/10 ()

UhLee

(7,5/10). Steven Spielberg všem ukázal, jak se dělá pořádná filmařina. Film je po technické stránce naprosto dokonalý. Dokázal z herců vymáčknout neuvěřitelné výkony. Koukal jsem s otevřenými ústy, jak dokáže takový Ansel Elgort zpívat. Ten kluk zpívá neskutečně. Chápu, že by byla kravina obsazovat do muzikálu průměrné zpěváky, ale něco takového jsem teda nečekal. Vůbec nechápu, jak můžou tak nadaní lidé po stránce herecké, ještě tak krásně zpívat. To není fér prostě. Navíc má tento legendární režisér čuch na talenty. Rachel Zegler byla kouzelná a hrozně rozkošná. Osobně muzikály vůbec, ale vůbec nevyhledávám. Abych se na ně kouknul, tak v nich musí hrát například skvělý herec, jak tomu bylo u Tick, tick Boom! nebo by ten film musel být nominovaný na plešatou sošku. Byl jsem opravdu mile překvapený, jak mě film dokázal vtáhnout do centra dění, vžít se do rolí jednotlivých postav a užívat si nápadité taneční a pěvecké vystoupení. Choreografie co se týče tance byla dechberoucí a muselo to stát hodiny a hodiny nácviků. Smekám nad Stevenem, že dokázal z (pro mě) mrtvého filmu z  roku 1961 udělat zábavnou podívanou, která nenudí a na konci chytí za srdce. ()

Qitek

Nemám rád muzikály a nemám rád zbytečný remaky filmů, které jsou samy o sobe kultovní klasikou. Navrch ještě klasikou, která jde zcela mimo mě. Takže bych film neměl vůbec hodnotit, natož o něm něco psát. Jakoby na tom záleželo tak či onak. Přestože jsem během filmu bez stopnutí šel na záchod, ohřát večeři, uvařit kafe, najít něco k snědku, "utřít dětem zadek", kouknout na telefon... musím uznat, že Spielberg je pořád král. Kamera (Kamiński je taky stále králem) , choreografie, atmosféra, režie... Čistá krása. Moc hezkej retro film. ()

Johnny.ARN

Keď sa vyťahujú kostlivci zo skrine, dobre. Klasický muzikál, v klasickom prevedení, žiadne moderné prvky a iné kekse. Dobre, berem. Ale čo nepochopím, je celková nominačka. Prečo? Veď ten príbeh každý pozná, nie je to novinka, nie je to nejaké nové spracovanie. Ak to vyhrá, tak potom poďme vyťahovať úspešné projekty z minulosti a poďme si brať sošky. Načo točiť niečo nové, keď sa dá víťazne recyklovať to staré? Samotný WSS je ako Romeo a Júlia na cracku. Len s miernou dávkou rasizmu, tanečných a speveckých kreácií a v NY. Určite to patrí do kategórie must seen aspoň jeden krát za život, a táto verzia, aj keď má subjektívne 18 hodín, je vskutku pozerateľná. Ani si nechcem predstaviť, jak by sa to dalo sprzniť zasadením do modernej doby, aj keď hudba by bola asi lepšia. Tie trúbky ja nemusím. Všetci vieme, že si vezme viac ako jednu sošku. Nevydávajme sa ale cestou recyklácie. 3 z 5 ()

viperDavid

Přiznám se, že jsem originál nikdy neviděl až tuhle věc. Vím, že amíci jsou tím posedlí, ale mně to příjde jako průjem, prostě to nějak teče a nemusíte se ani moc snažit. Zas musím uznat, že Rachel Zegler je krásná a zpívat umí a Ansel Elgort je nejzajímavější herec všech dob. ()

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD