Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

PanIncognito

Geniální dílo! Jen mi nedělají radost nové série tohoto seriálu. Kvalita totiž v nových řadách upadá. Na tomto seriálu mám rád satiru na každodenní život, kterou doprovází šílené příběhy žluté rodinky. Poslední díly jsou však až příliš maniacké, což ubírá seriálu kouzlo. Pochválit však mohu vývoj animací a především fakt, že na tomto počinu již vyrostla nejedna generace. Jde o jeden z největších zlomů v televizní kultuře. Nápadité a originální je dílo stále, ale myslím si, že si už seriál zasluhuje důstojný konec... :) (viděno s dabingem - TV) ()

PowPow

Legenda, pro mě osobně jednoznačně nejlepší animovaný seriál všech dob, překonávající i South Park (a taková Futurama nebo Family Guy mu nesahají ani po kotníky). Poslední série (od 22) šly bohužel kvalitou dost dolů, i tak si to ale plný počet zaslouží. Občas si pustím jen některé kousky jednotlivých postav a je šílené, kolik geniálních scén a hlášek dokázali za ty roky scénáristé vytvořit. Tvůrcům Simpsonových se navíc jako jediným podařilo komplexně zparodovat celou společnost, prostřednictvím široké škály vedlejších postav, kde každá reprezentuje jinou skupinu lidí. Většina komediálních seriálů se naproti tomu zaměřuje jen na jeden výsek - gangsteři, nerdi, teenageři... což dává Simpsonových výhodu asi stonásobného množství a různorodosti potenciálních gagů. ()

Vassa91

Já jsem vlastně nikdy moc nepochopil, co ze Simpsonů udělalo takový celosvětový fenomén. Nerozumím, čím je pro všechny tak vyjímečný. Mě to prostě nikdy nechytlo a zase taková zábava to není. Dal bych 2*, ale objektivně ještě musím přidat jednu za skvělý dabing. ()

Mariooo

Animovaná klasika, která jede už od počátku věků a stále má co nabídnout a čím pobavit. Poslední řady už nestíhám sledovat, jen tu a tam nějaký ten díl. Ne vždy to je topovka, ale není díl, kdy by se člověk nepobavil. Pochopitelně nejde udržet tempo a styl, jaký Simsponovi měli na počátku, po celou dobu existence, ale velmi pěkně se snaží s vývojem společnosti vyvíjet i svůj humor a satiru. Seriál nejenom pro děti, ale i pro dospělá a skvělá oddychovka. ()

Nereida18

Bohužel patřím mezi tu menšinu, která tímto seriálem nebyla pohlcena. Simpsonovi mě nikdy příliš nezaujali. Upřímně si je ani nepustím z dlouhé chvíle. Nejsem moc na míněnou vulgaritu ve filmech, proto mě Simpsonovi docela zklamali (hlavně s přibývajícím číslem série). ()

SirRedmond

Druhá až devátá serie je vrchol televizní komedialní tvorby. Bohůžel pak přišel postupný úpadek, a od 17 serie už to je čistý odpad. Nic netrvá věčně. ()

teekanee

Co k Simpsonům dodat? Díly z prvních 20 sérií jsem viděl nejmín 100 krát a to nepřeháním. Koukám na ně nepřetržitě od mala a stále se u nich směju, jak kdybych je viděl poprvé. První tři série jsou tak na 80% od čtvrté do 10 série je to asi nejlepší animovaný seriál všech dob. Jeden kultovní díl vedle druhého. Od 11 série do 20 kvalita pomalu klesá, ale pořád je to zábavný seriál. Pak už jde kvalita opravdu dolů a ty nejnovější série nestojí opravdu za nic. Samozřejmě Simpsonům nemůžu dát méně než 5 hvězdiček, jelikož je to můj srdcový animovaný seriál, ale láme mi srdce vidět, kam až klesly. Seriál by mě buď skončit, což se nestane a nebo chytit druhý dech, o čemž taky pochybuji. ()

dendev

Kvalita seriálu s postupom rokov klesá, to je nesporné, ja tie novšie časti ale aj tak moc nesledujem a to, čo ma zaujíma, je, že sú staršie časti plné satiry, zvrhlostí a nefalšovaného amerického humoru, ktorý ja, osobne, milujem. Ďalším plusom je podľa mňa aj ten fakt, že seriál príliš často nerieši trápne rodinné hodnoty. Každú jednu časť som videl MINIMÁLNE 5-krát a v sledovaní tohto fenoménu rozhodne budem stále pokračovať... Legendárny Český Dabing asi ani netreba spomínať.... Celkové Hodnotenie Seriálu = 80% + Zaraďujem do Svojej TOP 10 ()

Thoth

Sérii hodnotím na 100 %. Jedná se o jeden z nejlepších seriálů na světě, i zde v databázi ČSFD, má jedno z nejlepších hodnocení. Ale proč? Tvůrci jsou totiž velmi originální. Dokáží v kresleném seriálu spojit ryzí pohádkovost, která zaujme děti, ale zároveň zaujmou i dospělé, protože se tato „pohádka“ (jako většina pohádek) dokáže vyjádřit k problémům podvědomí člověka, k politickým, rodiným a jiným záležitostem. Humor v těchto seriálech též neschází. ()

Rangifer

Tento seriál mě provázel celým mým životem. Mám plyšového Bárta a Homera, ještě mám i papuče s Bártem. Viděl jsem dost epizod na to, že je už znám na zpamět. Stačí když zahlédnu třeba děj v polovině, a už vím o jakou epizodu jde, jak začala a jak skončí. Seriál kraluje doslova hromadou postav, které mají své vlastnosti a osobnosti. Ned Flanders- pobožný soused, vdovec, takové ťu ťu ňu ňu. Vočko (Moe) Szyzlak- ošklivý barman a bývalý boxer. Montgomery Burns- nejbohatší a nejstarší občan Springfieldu, zároveň Homerův šéf atd.atd.atd.... Dalším čím seriál vyniká, jsou scénáře, které bohužel už začínají s postupem času uvadat. ()

Filmao

Můj oblíbený seriál mého mládí prakticky až dodnes. Celý seriál jsem viděl min. 20x a stále mě baví a nikdy mě neomrzí. Asi nejlepší kreslená americká rodinka. Každý díl znám nazpaměť, už podle začatku epizody vím jak epizoda započne a skončí. Zasloužených 100% P.S. i když některé novější epizody ztrácí na kvalitě, ale 30.řada nevypadá špatně. ()

tehol

od tak 3/4 serie do cca 15. naprosty top. pak se objevily cas od casu velmi dobre dily, cca tak od 23. serie v podstate nema cenu cenu sledovat... ()

FearMan

Simpsonovi jsem sledoval už jako malý a ještě dnes si pamatuju, jak byla moje máma, babička a děda pohoršeni, kdykoli zazněla nějaká dvojsmyslná hláška. Jako malý jsem na Simpsonovi koukal jako na pohádku před spaním, protože české mě nikdy moc nebraly, ani neberou (no offense, ale je to tak) a když jsem ty samé díly viděl třeba o deset let později, tak pro mě dostaly vcelku jiný rozměr (člověk se víc během let vzdělal v dvojsmyslech, sprostých vtipech a tak). Zrovna mě osobně seriál nijak nepohoršuje (okdyž občas je to síla) a kdykoli ho zachytím, tak se na něj rád podívám. 4* z důvodů, že nové řady už nejsou tak dobré jako ty staré, ale zase to dohání lepším zpracováním. Viděl jsem, že hodnocení tu převládá kladné, ale viděl jsem i pár jednohvězdičkovek a odpadů, které jsou, předpokládám, od konzervativních rodičů, co by děti nejradši i učili sami doma, aby náhodou jejich ratolesti nepochytily nějaká sprostá slova, nebo vtipy, ale počkejte, až ze Simpsonů přejdou na South Park. ()

TonyXX

Suverénně nejlepší seriál všech dob. Co se týče délky vysílání, kvality, nadčasovosti a kultu jakým se stal nemá absolutně žádnou konkurenci. Samozřejmě kvalitu nejde udržet 30 let v kuse, ale pořád si držejí nějaký standard a i nové díly (beru posledních 10 let) pro mě časem dozrávají. To co mi přišlo před 15 lety, že už nemá úroveň je nyní už “klasický díl, který se vyrovná těm z prvních sérií. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)