Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

bouncer

Po vizuální stránce velice pěkný film...tím ale všechny klady končí. Navíc dívat se na akční videoklip dvě a čtvrt hodiny je poněkud ubíjející. Myšlenkově strašná slátanina, která ničí všechny ty krásné hororové legendy (Dracula, Frankenstein a další) a dělá z nich nechutný komerční mix. Styďte se! ()

Dale

Predchádzajúce Sommersove filmy ma príliš nenadchli a preto som bol dosť skeptický aj pred týmto filmom. No bol som milo prekvapený. Obsahová stránka síce opäť nič moc, ale vizuálne sa mi to páčilo oveľa viac ako Múmie. Takže keď vypnete mozog, dá sa na to celkom dobre pozerať (hlavne keď je v zábere Kate) a miestami aj pobaviť. ()

moviesfan

Velmi smíšené pocity. Takové jsem zažíval po zhlédnutí ,,Van Helsing". Za prvé to bylo poměrně nezáživné. Za druhé zde byla alespoň pro zpestření Kate Beckinsale. Za třetí pár dobrých triků zde bylo. Největší devízou je příběh, který film pohřbil do průměru. ()

JohnCZ

Vizuálně hezky vypadající fantasy, od začátku do konce nabitá dobrou akcí, sympatickými postavami a podbarvená monumentálního Silvestriho hudbou. Oproti tématicky podobné Lize výjimečných jde o několik tříd kvalitnější film, byť emočně chladný je obdobně a ani scénáristicky to není úplně dobře zvládnuté. Ale oproti Lize výjimečných jsem se alespoň nenudil, za což může především herecké obsazení. ()

vurhor

Slátanina? Docela jo. Scénáristický bordel? Jep. Cool? As fuck! Van Helsing možná nepatří k nejúžasnějším klenotům světové kinematografie, ale ten literární svět 19. století má sakra svoje kouzlo. Už jen ten počáteční záběr na noční Paříž s rozestavěnou Eiffelovkou stačí k tomu, aby film diváka vtáhl do fakt parádní atmošky, které vládne především naprosto senzační hudba Alana Silvestriho, ze který vždycky teču. Možná s tím souvisí i ten fakt, že ve filmu hraje celá řada sympaťáků. Hugh Jackman nikdy nevypadal víc zaklínačsky, Kate Beckinsale si chci vzít... a ten Dracula... Kam se hrabe Bela Lugosi. Ano, film má tunu problémů, ale je tak neskutečně zábavný a stylový, že se velice rychle stal mým velmi oblíbeným "guilty pleasure" snímkem. Btw, Dana Morávková se tam vyspí s Faramirem. To prostě chceš. Průměrné 4* ()

svik

Hodnotím za 1b...Ano toto hodnocení si zaslouží tak skvělý film jako je Van Helsing. Filmy s touto tématikou mne vždy dostanou . Helsing je i například obsažen v Copolově Drákulovi (zde byl ale medikem) . Líbil se mi i Undervold i když prošel velkou kritikou. Mě se to prostě líbilo a upíři mě vždycky fascinovali. ()

M.Macho

Dobrá legrace. Už před kinem, aniž bych četl program, jsem věděl, kdo to ten tajemstvím opředený Gabriel Van Helsing je. Musím nejvíce pochválit výkon Dany Morávkové, která svými dvěma větami opravdu přesvědčila i jejího největšího odpůrce, že umí. A to dobře, v duchu tohoto "filmu". Aspoň, že ty klaďačky někdy umírají. ()

Expendable odpad!

Nevím čím to je,ale na filmu se mi líbila pouze hudba a začáteční scéna s vesničany.Pak se to 5ti minutách zvrtlo, na totální blábol bez děje s lacinými triky 80tých let.Hlavně ty upíří děti mě dostaly, nebo jak jedna upírka při útoku na vesnici místo člověka chytila kráva a tu vymrštila do sousedního baráku.Vlkodlak byl taky uchyláckej a Dr. Frankestein též. ()

corpsy

Ohromujujúca, vyšperkovaná, trikovo nabitá hollywoodska zábava. Naivná a plytká? No a ? Film by mal predovšetkým zabávať. ()

Marek1991

Ľuďmi veľmi neobľúbený film, ktorý som si ja zamiloval. Príbehy príšer a dávnych mýtických mutantov sú legendárne a mať ich spolu vo filme, ktorý ma náboj a herecké obsadenie, kde vynikala Kate Beckinsale ma skrátka dostalo. Koniec bol zaujímavý a územie Transylvánie s tým temným prostredím ma uchvátilo. Veľa dávnych historických hororových filmov tu malo svoje zastúpenie a mne sa páčila celá atmosféra filmu a aj dej. Nemyslím, že by to bol nejaký zlepenec, niečo nepremsléne, nejaký miž maž, mne sa tento neobvyklý film páčil, bol skrátka iný a rád si pozriem znova. ()

Falcor

Zbytečná slátanina všeho možného draculo-monstro-vlkodlako-létacího huuaaaááÁÁÁÁ.. Blbost, ale pěkné a efektivní obrázky a kostýmy (chci říci, že asi nejlepší tah rejži byl rajcovní korzetek hrdinky) k pokoukání. ()

liquido26

Společnost Universal tady navázala na staré snímky House of Frankenstein, House of Dracula a Abott and Costello Meet Frankenstein, kde se taky potkávají klasická monstra - Drákula, Frankensteinovo monstrum a Vlkodlak. Van Helsing je cosi mezi Jamesem Bondem a Spidermanem, ale to vůbec nevadí. Akce je výborná. Hlavním důvodem proč film hodnotím tak vysoko je Kate Beckinsale, u které i kdyby vůbec neuměla hrát, tak to stejně vůbec nebude vadit, protože tady je víc sexy než ve svém latexovém catsuitu z Underworldu :-)) Drákula v podání Richarda Roxburgha je dost legrační týpek :-) ()

draculca

Vim, že je to totálně přehnaný, přepísknutý a celkově dost pofidérní, ale mě to jednoduše nadchlo - Van Helsing i Drákula byli prostě skvělí a moc mě bavili. Tohle hodnocení je naprosto subjektivní a vůbec ne objektivní:) ()

ConanVJ

Po dlouhé době jsem si pustil tento fantasy filmek a musím přehodnotit na plný počet. Na svou dobu to má pěkné efekty, které až na pár výjimek nejsou ani k dnešním poměrům zastaralé. Příběh je pěkný a ani přes svoji délku vůbec nenudí. Za to může hlavně všudypřítomná akce, která je svižná a pěkně rozmanitá. Množství příšer, které do filmu autoři zvolili nepůsobí přeplácaně. Všechny postavy mě zde bavili a i Drákula mi sedl. Obsazení hlavních rolí nemá chybu a Hugh se do hlavní role skvěle hodil. Kate to tady snad ze všech filmů nejvíc sekne. Hudba je taky pěkná, i když bych uvítal skladbu, která by se nechtěla vymanit z paměti. Pro mě celkově skvělý film, kterému dávám 100% :) ()

spaceboyCZ

Chybou zrejme bylo, ze jsem par minut predtim dodival Underworld. Podstatou dva podobne filmy, zpracovanim dost rozdilne. U Underworldu jsem se bavil, misty jsem ho hltal, tady jsem se nudil, nudil, nudil. 1* je za ceske exteriery, ta druha je za Hugha Jackmana a Kate Beckinsale. Nicmene vim, ze az to pobezi v TV, koukat uz na to nebudu. ()

draggo

Van Helsing bohužel doplatil na přílišnou přeplácanost, těch fantasy motivů je tam zkrátka moc a nedělá to dobrý dojem. Fakt už jsem jenom čekal kdy se do toho vloží mimozemšťani. Jinak hlavní hrdina je sympaťák, triky fajn, ale zkrátka je toho moc. /viděno na DVD: 65% a 3*/ ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)