For All Mankind

• USA For All Mankind
USA, (2019–2024), 40 h 5 min (Minutáž: 42–82 min)

Joel Kinnaman, Wrenn Schmidt, Krys Marshall, Jodi Balfour, Shantel VanSanten, Cynthy Wu, Coral Peña, Michael Dorman, Sarah Jones, Edi Gathegi (viac)

Predstavte si svet, v ktorom sa vesmírne preteky nikdy neskončili. Ronald D. Moore prináša strhujúci pohľad na alternatívnu históriu a ukazuje riskantné životy astronautov v NASA a ich rodín. (Apple TV+)

sunfreedom

Jako každý seriál, který s dalšími sériemi víc zabředá do lidských příběhů, i tady kvalita decentně upadá. Nicméně stále si to drží laťku díky nosnému tématu. U třetí série pak hodním kladně i dodatečné minidíly "Science behind", které ukazují, že jakkoliv "it looks like a fiction, this is science". Třetí série určitě vybízí ke srovnání s filmem Marťan (2015). Už jenom kvůli tomu, jak se postavy dostávájí z povrchu Marsu. Tady mi to přijde trochu víc realistické, byť přitažené. Korejce na Marsu už beru jen jako třešničku na dortu, která na běhu událostí nic nemění. Těším se na 4. sérii. ()

curfew77

S01: První dva díly byly na rovnou stovku, především onen epický úvodní twist hned v zdánlivě nenápadné předtitulkové scéně pilotní epizody, který určí ráz celého seriálu a na který jsem (zaplaťpánbůh) nebyl připraven. Závěr dílu druhého je pak dalším exkluzivním momentem, který ale bohužel už nic nepřekoná, protože přinejmenším od poloviny série se hraje víc na city, melodramata, genderová pseudoposelství, a logika dějová i fyzikální začíná čím dál častěji dostávat přes koule. Závěrečný díl se pak vysloveně nepovedl, protože tlačí nesmyslně na pilu v celé řadě ohledů, a paradoxně se ještě k tomu dost vleče. Škoda, i když jsem tušil, že to prvotní ohromení prostě může vydržet jen těžko. Přesto dám silných 80 % a druhou sérii rád, i když s lehkými obavami, zkusím. PS: Herecky naprosto vládne Shantel VanSanten, a Sarah Jones je i ve svých šestatřiceti absolutní zlatíčko s neuvěřitelně sexy chraplavým smíchem, naopak Kinnamanovi tahle role dle mého moc nesedla. PPS: Móresy s protáčením režisérů u jednotlivých epizod jsou zlo, které se podepsalo i na FOR ALL MANKIND. Please, make it stop. S02: Ale jo. Vlastně skoro stejné hodnocení jako u první řady, což potěší. Herecky zase dámy lepší chlapů (Shantel a Wrenn vynikající, Kinnaman nejslabší široko daleko), poslední epizoda zase na můj vkus zbytečně armageddonovsky vyhrocená, ale tentokrát se i ta nakonec dala snést. Snad jen ty mudrlantské proslovy jednotlivých postav v kritických situacích ("Můj manžel vždycky říkal... Kdysi jsem měl psa a ten... Znal jsem chlapíka, který...") si scénáristé mohli navzájem proškrtat. Celkově platí, že dokud se hraje alternativní historie, je to zábava, jakmile dojde na osobní melodramata, upadá seriál do průměru. Zůstávám u 80 %. S03: Pořád totéž, stejné chyby, stejné známky. I když už mě ta občasná nelogičnost ve scénáři i jednání postav stupňující se směrem k poslední epizodě fakt unavovalo. Bez spoilerů si bohužel konkrétně postěžovat nejde, ale finále je zase v mnoha ohledech naprosto dementní. Vyvažují to nicméně klady, třeba celá linka kolem Margo, už tradičně famózní Shantel VanSanten a další silné momenty. Přesto jsem se ale přistihl, že se místy nudím, a proto u třetí sezóny sundávám na 70 %. S04: Oh, no. Dlouho to vypadalo, že se FAM vrací k začátkům, bez krkolomných zápletek s bouchačkama ve vesmíru, postav bez motivace, že se bude striktně hrát alternativní historie... a pak poslední epizoda tentokrát opravdu všechno zvysoka pochčije. Dostanete všechno, co jste nechtěli, a nadávkem vás tvůrci budou nutit fandit těm špatným a tvářit se, že to fakt myslí vážně. Finále čtvrté řady je zlo, které mě nutí sundat celkové hodnocení na tři hvězdy (poslední epizoda je odpad) a pouhých 50 %, a pokud tvůrci skutečně míní scénář vypointovat tím směrem, že pár desítek obyvatel Marsu vyhlásí patnáct či dvacet let po kolonizaci nezávislost na Zemi (jak by to proboha udělali a co by tam bez pozemšťanů jedli a dýchali?!), tak to s touhle show vzdávám. Smutné vzpomínání na první řadu. () (menej) (viac)

sniperjozef

Velmi zajímavé téma na seriál a ač jsem od toho seriálu nic nečekal, tak mě, pro mě velmi překvapivě, zaujal. A to nejen díky zmíněnému tématu, ale i díky výkonům herců (kromě Shantel VanSanten , která mě nebaví a pro mě některé scény vyloženě přehrává) a hudbě. Líbí se mi citlivě vložené témata, která pálí současnou společnost a jsou vložena do období po 68. Také mě velmi baví i, řekněme, alternativní vyústění některých historických akcí (Kennedy, Nagasaki, postoj NASA, apod). Také mě těší, že ač některé scény situace jsou emoční, odehrávají se tam šachové politické hry, tak se člověk hned necítí  citově vydíraný a vyčerpaný co vše je na tomto světě špatně, jakmile dokouká obě série. Tento seriál a Ted Lasso jsou jediné, pro mě koukatelné, seriály z produkce Apple. Musím přiznat, že když už Apple natočí něco, na co se dá koukat, tak pak je to kvalitní kousek. ()

PeterMC

Prekvapenie roka, po miernom zaciatku sa to ku koncu serie vysplhalo az na absolutny vrchol - aj v priamom suboji s Witcherom (update - witcher nakoniec vieme ako dopadol heh). Update po 4 sezone.  Tento serial mam stale v TOP. Bude tam dlho, pretoze druha polovica prvej a v podstate cela druha sezona proste TOP su. Potom, to bohuzial bola uz taka povinna jazda az do konca 4-tej serie a aj ked to obcas malo kvalitne svetle chvilky, nikdy to uz do takych vysin nevystupalo. Bojim sa 5-tej serie ak vobec vznikne. ()

dud

50% kvůli úplně zbytečný mexikánský příběhový lince, zbytečně přehanýmu proLGBT a zbytečně přehnanýmu feminismu vecpaným všude, kde to jen jde. Seriál z 60. a 70. let upravenej pro připosraný precious snowflaky. Plus ohromná spousta nelogických kravin včetně fyzikálních přešlapů. Promrhanej potenciál zajímavýho nápadu. ()

Marcas

Třetí seriál od Applu, co jsem viděl a potřetí dávám plný počet. Jestli to takhle půjde dál, tak nevím. Každopádně k seriálu. Pro vesmírné projekty mám slabost, zvlášť když je to projekt spojený s historií. Tady se sice o historické momenty pouze lehce zavadí a většinu času si jde seriál svou vlastní cestou, ale ta autentičnost tam je cítit. O to víc, když je (alternativní) historie spojena s dramatem tak dokonale, že divák jenom zírá na obrazovku a udiveně kýve hlavou. A jakmile skončí dramatický rozhovor nebo situace nebo cokoli, následuje naprosto FAMÓZNÍ záběr na Měsíc, Zemi, Apollo nebo cokoli z vesmíru. Opravdu, nemám moc co vytknout, herecké výkony všech zúčastněných také na jedničku s hvězdičkou a smyšlená rádiová komunikace mezi prezidentem a NASA je prostě dokonalá. Nevím, co bych ještě dodal, snad jen to, že se extrémně těším na druhou sérii, jelikož slaďoučkou třešničkou na dortu byla závěrečná potitulková scéna, která nás opravdu výrazně láká na pokračování tohoto skvělého projektu. ()

Wyorax

Člověk si až říká, proč ti Rusáci opravdu nebyli první. Nedosahuje kvalit Man in the High Castle a drama ohledně osobního života postav je často dost k ničemu a o ničem. Mexická část a černoši jsou tam zas jen kvůli dementní americké korektnosti (tedy prakticky k ničemu), stejně tak halda ženských, kvůli přehnanému feminismu či lesby, o který by si žádný chlap neopřel ani kolo ( čti kolektiv z #metoo ). USA je prostě na hlavu postavený svět, kde menšiny mají větší slovo než většina. Přesto jde o lehce nadprůměrný seriál a těším se, jak dostanou napitchu menšiny a snad Rusáci v další řadě (to zahrnuje poslání atomovek na všechny, ať je od nich pokoj). 65% ()

mata77

Veľmi zaujímavé "Keby bolo keby." Tretia séria už od úvodných dielov nabieha na svoju linku a po niekoľkých úvodných epizódach sa závod môže znova začať. Dej sa na momenty zapodieval aj vzťahovou drámou postáv. V celku tento aspekt seriálu zas až tak neubral, rozšíril charaktery postáv o oveľa viac detailov a zdôvodnil ich motiváciu pri robení aj nelogických alebo zlých rozhodnutí. Latka bola ale postavená veľmi vysoko už v prvej sérii, ktorá na mňa určite urobila najsilnejší dojem, či už príbehom samotným, alebo stvárnením doby. ()

jjjerry

Super nápad. Velmi dobře zachycené alternativní dějiny. Řekl bych, že je to relativně složité sledovat pro "laiky". Abyste si seriál naplno užili, je dobré znát základní fakta programu Appolo a snahy Sovětů o let k Měsici. Velmi dobré jsou i odkazy na "senátora/prezidenta" Kennedyho, jeho milostnou aférku a alternativní "prezidentství". Co mě zklamalo, je občasné popírání zákonů fyziky. Možná jsem jen nepochopil úplně zbytečnou "Mexickou" linku příbvěhu. Ale co mě fakt hodně otravovalo byla "genderová vyváženost". A nucení feminismu všude. A přehnaná emotivní vztahová, osudová linka. Jinak je to slušný počin co přibližuje kosmonautiku široké veřejnosti. EDIT: 3.serie je nelogická vztahovka, bez špetky logiky, gender vyváženost doplněná o rasovou rádoby vyváženost...nekoukatelné ()

jackalsc

Hodnotit tento seriál je docela těžké. Těšil jsem se na každou jednotlivou epizodu, ale jsou zde někdy díly sice příjemné, ale oddechové, až by se dalo říct možné k vypuštění. Pak zas příjde epizoda co diváka doslova odpálí ze židle a on jen civí co se právě stalo. Jako kdyby některé díly budovaly potřebné magma v sopce, potřebné k výbuchu. Celkově jsem si to velmi užil, ale kdybych dal plný počet, měl bych trošku černé svědomí, přeci jen perfektní díla by měla být perfektně konzistentní. ()

JihadJoe

Skvela prvni rada. Pak to slo kvalitou dolu. Dokud se tvurci venuji vesmiru a NASA, tak je to skvele. Kdyz se ale zacnou venovat vztahum a vecem mimo outer space, tak je to na urovni telenovely. SPOILER ALERT: treti serie je uz jen vareni z vody. Zavod na Mars je fajn, ale v serialu je to jen okrajova linka. Hlavnim tematem je lezbicka prezidentka a jeji coming out, cernej teplej kosmonaut a jeho coming out, vitnamska astronautka adoptovana americkou rodinou, ktera otehotni na Marsu s rusakem a vysmazenej kopilot Heliosu, ktery by nesplnil psychotesty ani na myti hajzlu. Proste a jednodusse lze videt, jak i tento serial pohltilo stupitni LGBT, multikulti, BLM, femeismus a dalsi hovna. Doufam ze tahle doba temna se brzy prezene a svet a film s nim spojeny se vrati do normalu. ()

Kalda69

Po treti rade jsem vice nez spokojen. Alternativni historie uz se dostava do 90. let a diky neukonceni vesmirnych programu a vesmirnych zavodu jsou na tom lip nez my dneska. 313/2 917 ()

castka81

Absolutní překvapení roku! Po vlažném začátku až k absolutnímu vrcholu. Skvělé herecké výkony. Drama jak v kosmu tak i na zemi. Prostě pecka :-) ()

Sidenius

Zajímavý nápad, vlastně supeeer nápad a výborně zachycena doba 70.tých let v USA. To že na měsíci nejsou první slova ,,malý krok pro člověka” ale cosi o marxisticko leninském manifestu je samo o sobě námět jak prase. Co se děje potom jde jen v Americe :) V rámci zhýčkanosti mi možná malinko vadí gravitace na měsíci a v lunárním modulu, to ale ochotně přehlížím, protože téma je fakt super. ()

numan

Bývaly časy, kdy nejhustší propagandu dělali fašističtí kulturtrégři Hitlerova Německa (Goebbels byl její král) a zemí jím porobených (včetně Čechů), později komunismus a marxismus-leninismus oslavující umělci sovětského bloku (včetně českých). Dneska hrnou tu nejprůhlednější ideologickou masírku neomarxisti z USA a tzv. Západu vůbec. Teď už pravděpodobně žádná neobolševická vysílačka nebo streamovačka od Finska až po Aljašku nepustí k realizaci žádný scénář, ve kterém by nebyla dějová linka s nešťastnými uprchlíky, utiskovanými černochy (čím víc, tím líp - nejlépe zlými republikány), utiskovanými ženami a ještě utiskovanějšími multigenderovými LGBT. For All Mankind je přímo perlou neomarxistické propagandy - především proto, že je vyčúraně emotivní a nesporně velmi profesionálně vyrobené. A mohl to být hodně dobrý seriál z alternativní reality - nebýt neustálého vlezlého až deprimujícího politického aktivismu. ()

pvlkohout

Seriál z alternativní historie, kdy Sověti přistáli první na Měsíci a Vesmírný závod se nezastavil? Super, tohle tu ještě nebylo! :) Teda člověk musí přimhouřit oči nad tím, že to je od nakouslého jabka a že to obsahuje propagandu na uprchlíky, sexuální a etnické menšiny a vlastně úplně všechno co moderní politicky korektní seriál potřebuje... Achjo, už tím musí prznit i scifi... Každopádně jsem to dokoukal první sérii a můžu říct, že jinak dobrý. Dávám 4 hvězdy, kdyby tam nebyla ideologie, tak by jich bylo 5... ()

Bolex

Pro diváky, které výzkum vesmíru a kosmonautika zajímají, významný počin. Na rozdíl od trapného See, (ze stejné produkce), se v tomto případě podařil napínavý, promyšlený scénář. Vizuální zpracování, včetně pobytu na Měsíci, velmi zdařilé. Těším se na další sérii. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)