Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

PavelVanekArt

Po letošních Emmy jsem si říkal, co za sračku zas posbíralo tolik ocenění. Aha, debilní fotbalovej seriál. Paradoxně jsem se do seriálu pompár epizodách zamiloval a úplně chápu, proč to dostalo tolik ocenění. Skvělý postavy, příběh underdog týmu, mix US a UK kultury, nepředmětné ale zábavné dialogy. Na to, jak je mi fotbal srdečně u prdele a je i v tomhle seriále, beru to jako druhou nut(d)nou kolej a hnací motor příběhu, ale už jen ta pestrost toho, že UK fotbalovej tým trénuje trenér Amerického fotbalu, kterej o Evropským nic neví, ale umí skvěle nabudit a držet morálku i ducha týmu. Postavy a jejich přednes je největším tahákem pro mě, ať už jde o samotného užvaněného Lassa, mlčenlivého podivína Bearda, patolízalskou Indickou krysu, tvrdýho Roye Fuckin Kenta nebo sexy ředitelku a její pravou ruku Keeley. Fotbalovější části jsou za mně slabší, o to víc silnější jsou ty, kde se ani neobjeví míč. Za dosavadní sezóny 4* a.k.a 85% EDIT: a i po třetí sezóně se skóre nemění. Vynikající seriál a důstojně ukončený. ()

Rockerman

Absolutně to není na pět hvězd a jsem si toho vědom. Ale tak optimistický a pozitivní seriál jsem potřeboval, jak prase drbání! Prostě mi to sedlo! Odpouštím několik dost trapných scén, protože to vyvažují vtipy dobré a ještě lepší. Moc se mi líbí už trochu odkvetlá Juno Temple a hlavně je to o mém milovaném fotbalu. A velmi mě dostal závěr, který odmítl obvyklou pointu. Vždycky říkám, že dobré seriály by se neměly prodlužovat, ale na pokračování Teda Lassa se těším. Snad se to podaří udržet. ()

Hellierer

Překvapení roku. Ačkoliv je pro mě fotbal naprostá španělská vesnice, tak tohle příjemné komediální drama osloví snad každého. Hlavním tahákem je samozřejmě energický a skvělý Sudeikis, nicméně i ostatní postavy velice rychle přirostou k srdci a všechny jejich strasti i úspěchy prožíváte s nimi. K tomu navíc obrovská porce upřímného lidského humoru, který člověka v těchto dobách vyloženě pohladí. Jednoduše báječné! EDIT: Po třetí sezóně - nejlepší seriál posledních několika let. Vrchol seriálové tvorby a projekt, který s každým dnem dokáže proslunit i ten nejposranější den. ()

husokachna

I přes mírný kvalitativní sešup v druhé sérii a neudržení základního konceptu, zůstává Ted Lasso krásnou sportovní pohádkou pro dospělé. Ač absolutně neukotvené v realitě, člověku to dá na chvíli odpočinout od všech těch dramat a Jason Sudeikis a jeho Ted je prostě balzám na duši. Jak jsem psal, v druhé sérii se bohužel trošku opustí koncept první (ono to ani asi jinak nešlo) a někdy je to až příliš přitažené za vlasy. Ale na každou chvilku, která mě štvala, navazuje něco, co mě naopak hodně potěšilo, takže se na třetí sérii pořád docela těším. ()

Marze

Laskavy odpocinkovy serial o pratelstvi a soutezive povaze sportu. Naivni americky maskulunni dobrak davajici najevo sve city v Britanii, tak zapaleny, vrely, vlidny a vtipny , s pomoci lidovych mouder dostatecne motivuje tym, ktery se doposud sotva udrzel v prvni lize. Poznate tak, na cem v zivote zalezi. Ve treti serii se pribeh tristi mezi dost postav. ()

• Během stavění autobusu hraje píseň „Bring It On Home To Me“ od Sama Cookeho. (Duoscop)

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů