For All Mankind - Season 2

(séria)
USA, 2021, 10 h 16 min (Minutáž: 56–77 min)

Hudba:

Jeff Russo

Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Sonya Walger, Cynthy Wu, Wrenn Schmidt, Krys Marshall, Casey W. Johnson (viac)

Helo

První série stavěla na poměrně dobrý vyváženosti vztahových prvků, politiky s alt. historií a vesmírování, v čemž druhá série naprosto selhala. Dopadlo to tak, že její cca první dvě třetiny jsou silně telenoveloidní, navíc bohužel narozdíl od první série nezajímavě až nudně telenoveloidní. Ale pak přišly poslední tři epizody, který to všechno vynahradily! Vesmír a politika zase začaly hrát silnou a vlastně hlavní roli, vztahový momenty najednou získaly na síle a finále byl totální nářez, kterej by mě v trochu slabší chvilce donutil tomu zase napálit všech pět hvězd. Kvůli nepovedený první polovině ale zkrátka nemůžu... ()

Mafiapau

Dobře takže.. u první sezóny jsem ignoroval věci jako absolutně neopodstatněnou existenci mechikánský linky (Mexican spratek zachrání všechny lidi, sorry za spoil), SJW propagandu, extrémní nevaliditu co se týče realistiky a fyziky, cpaní do chřtánu LGBT a feminismu, tuna nelogických věcí, skoro nulové napětí atd.. Tohle všechno jsem ale dokázal skousnout jelikož těch deset dílů mělo drive. Hudba hrála na správnejch místech, výkony herců byli alespoň uspokojivý, hlášky, zvraty a zvratky a pár dalších věcí jako třeba vizuál a sound-design.. Co ovšem nedokážu skousnout na druhé sérii je to.. Že každá postava extrémně přehrává, vidíme věci co nám můžou bejt k příběhu a vývoji postav absolutně u prdele, a 70% druhé série, se jen brečí, objímá a čumí asi do místa kam ani slunce nesvítí.. Dvojka zkrátka budí celkový dojem že se koukám na tichuanskou telenovelu.. Pokud jste si dámy a pánové mysleli že v jedničce napětí takřka není.. zde je non-existentní.. jelikož jsem věděl jak S02E10 dopadne už na začátku dílu S02E08.. + Ten konec.. to si dělají prdel ne? Vietnamská korejka mi bude vysvětlovat jak se mám cítit? не случайно!! Já umím myslet a cítit sám za sebe ty šikmá rákoso! Dobře.. dvojka měla nějaký světlý chvilky.. ale spíš než-li si druhou sérii užijete.. tak jí jen protrpíte do další scény která bude dobrá.. a těch dobrých scén se dá počítat na prstech ruky.. Bohužel.. Dávám jen jednu hvězdičku za audio-vizuál, kameru, prostředí a M16-ky na měsíci ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Tato série by měla být separátně jako jiný seriál.. nazval bych ho: "Definitely Not For All Mankind", pro lidstvo je tahle seriálová série užitečná asi jako shnilá paštika v prdeli. ()

Lacike

Vďaka posunu deja o 10 rokov dopredu pôsobí druhá séria jak nejaké pokračovanie, ktoré natočili po rokoch. Len na vzhľade hercov sa to neprejavilo. Ale atmosféra osemdesiatok je úplne iná ako sedemdesiatok. A aj keď mám filmy z toho obdobia rád, tak tentoraz mi dianie v tomto seriály nesadlo. Fakt to už vyzerá ako telenovela v ktorej občas riešia nejaký dej vo vesmíre. Chápem, že mali nejaké finančné limity, ale namiesto vzťahov a zbytočných a miestami až otravných línií (mexická ilegálka, vietnamská dcéra) mohli vo väčšej miere riešiť politické pozadie a pikle jak na americkej, tak ruskej strane. Celkovo ma táto séria skoro vôbec nebavila a až finálny diel mal konečne grády. Odchod dvoch stálych postáv bol smutný a prekvapivý. Snáď posun do deväťdesiatok seriál znova nakopne. P.S: Rusom sa nedalo, nedá a nikdy nebude dať v ničom veriť. 6/10. ()

Shakaar

Druhá řada této alternativní historie Země co se týče dobývání kosmu a vývoje vědy a techniky ubrala vyloženě na tempu. Do popředí se dostali nové postavy, staré se dostaly na pozadí, na druhou stranu aspoň některým byl umožněn důstojný odchod. Na práhu třetí řady jsem na vážkách zda pokračovat, tím neříkám že druhá řada neměla kvalitu, ale nové postavy prostě nejsou tak výrazné. Navíc mám pocit jdou trochu na ruku aktuálnímu trendu prosazování genderové vyváženosti, či obecné rovnoprávnosti. Neříkám že je to špatné, ale mám obavy že třetí řada bude tímto zcela pohlcena a tím půjde i kvalita dolů. Je tomu sice tak i u Expanse, ale tam to je na motivy knih kde příběh je samo sebou zajímavý, seriál je zajímavý dostatečně co se týče vědy a techniky a neměla by to být jen plaforma pro zdůraznění současných problémů ve světě. ()

Slasher

O chlup horší. A to hlavně proto, že na prvním místě jsou postavy a vztahy, zatímco ten hlavní tahák, vesmír a alt-historie, je až jako druhá kolej... A sice super sluníčkový otvírák, pak ale trvá dobrou polovinu série, než dojde na pořádnější dění; vtipná Sojuz-Apollo konfrontace, sestřel a silný finále s DEFCON2. Až to místy vypadá, že další řada přepne rovnou na Fallout :)) 75% ()

• Kosmonaut Stepan Petrovis Alexejev (Nikola Djuričko) v seriálu tvrdí, že před startem jako kosmonaut-kandidát držel v ruce Lajku. První skupina kosmonautů-kandidátů ale byla vybrána více než dva roky po startu Lajky... (Andy.)